Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 08. 2010 21:36
to: Moto Moto.
jedině za světla a koupání v Neretvě mám také za sebou
příště si na sestu dám více času na průzkum
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 08. 2010 22:22
Išiel niekto teraz niekedy trasou cez Mostar, Sarajevo, Zenica ak áno, aké sú tam cesty?My sme tadiaľ išli ale veľmi dávno a trasa sa nám veľmi páčila. Chceli by sme si zopakovať.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 08. 2010 22:40
Já tudy jel minulý rok v srpnu do Černé hory. Chorvatskem okolo Dakova, přechod do BiH Slovanski Šamac, Doboj, Zenica, Visoko. Potom jsme se stavili v Sarajevu, odtud na Jablanicu a do Mostaru. Cestu mezi Sarajevem a Mostarem považuji za něco překrásného, ta příroda, to se nedá popsat, to se musí vidět. Silnice nebyli žádný problém. Vše dobře sjízdné, horší povrch jen u hranic Chorvatsko BiH, Před Sarajevem je dokonce kus dálnice, platili jsme na konci ní poplatek 1 Euro.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 08. 2010 22:42
A bezpečnost cesty a podobně?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 08. 2010 23:06
V Dakově jsme nocovali, vyjížděli jsme ráno před 5. Po 5té jsme byli už ba Bosenské straně. Na hranicích jen koukli do pasů. Ve Slovanskim Šamacu jsme stavěli na benzínce. Za hranicí se přejede přes most a hned bylo tadyto městečko. Lidi stejný jako u nás, vůbec jsem si tam ohroženej nepřipadal. Byla sobota ráno a nikdo tam se samopalama nechodil..... pokud to myslíš takhle. Válka tam skončila, a já si myslím, že obyčejní lidi se moc rádi vrátili k normálnímu způsobu živata. Zenica je prakticky nově postavené město, Sarajevo to samý, jen na krajích měst a v malích vesnicích zůstali ruiny. Benzínky jsou na každým rohu, a to fakt nekecám, byla obce, né moc velká kde byly 2 benzínky na začátku a 2 na konci. Silnice s příjemně širokou krajnicí, policajti taky na každém kroku, já jel podle značek a předpisů, ale nebyl problém, že mě předjelo auto bez značek a kompletně bez skel. Policajni nás v BiH ani jednou nestavěli. Od Sarajeva po Mostar plno místních u silnice a prodávají kde co. Taky tam často pečou u silnic jehňata a asi i jiná zvířata. Letos jedeme to Černé Hory opět. tam ale asi přes Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko po dálnici. Budem týden ještě v kempu Boban. Ale zpět z ČErné hory bych jel asi zase přes BiH, ale tentokrát přes Banja Luka.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 08. 2010 06:32
Tak včera jsem dojel domů, cesta katastrofa, silnice uplně plný a téměř 600 km nehorázně pršelo...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 08. 2010 15:31
Ahoj mi se vrátili v sobotu večer z Gradace cesta celkem ušla jeli jsme zadem přes Plitvice,ale před hranicemi se slovinskem jsme zůstali stát 5 hodin katastrofa,pak jsme jeli zadem přes Slovinsko dál cesta byla už dobrá až domů.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 08. 2010 13:52
Ahoj . . .

návrat tuto neděli kolem 9:00 až 14:00 v Chorvatsku :
- Jastrebarsko u Karlovacu nebo kde, řetězová havárka, 50 minut byla dálnice parkovištěm, bez klimy bych chcípnul,
- cestarina HR - SLO, 60 minut parkoviště, ucpaný příjezd k branám, že jsem platil MasterCardkou bylo na prd, protože k
placu před branami mě nepustila zamrzlá dálnice, bez klimy dtto,
- pasovka HR - SLO totéž - zamrznuto 30 minut, slovinská va*ina v uniformě se tvářila jako Obamovská odstřelovačka, kdybych známku 30,- Eu nepotřeboval, přilepil bych ji - jí - na pr*el.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 08. 2010 14:46
Prosím co se tu píše o Vídni, tam je nějaká objížďka nebo co? Když vždy jezdím Vídní do HR, odbočím pouze na Graz a je to. Zpět sleduji jen Favoriten, Praha. Jedu přes Znojmo, tak odbočka na Brno mne nezajímá. Je tedy letos nějaká změna na Znojmo? děkuji.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 08. 2010 14:48
Je. Buďto můžeš jet jako postaru za řekou se napojit z A23 na A22, nebo můžeš Wien objet novým obchvatem S2 a S1, ale to si asi nepomůžeš.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 08. 2010 15:02
Díky, ale z té strohé odpovědi toho moc nevím. Nešlo by to trochu polopatisticky rozebrat? díky
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 08. 2010 15:32
to ladis:
Týká se to cesty zpátky, tak jak jezdíte, tzn. po A23 směr Favoriten - Praha je OK, jezděte tak dál.
Při příjezdu do Vídně dopravní značení směruje "CZ" doprava na obchvat po S1, aby vyhnali auta z města (to je ta "objížďka" ), ale ten velký okruh ještě není dokončený, tak vás to stejně nakonec zavede za Dunaj na A22 a je to zbytečná zajížďka. Možná až někdy tu S1 dodělají, a pojede se celý okruh 130, třeba to bude rychlejší...
rrn
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 08. 2010 15:38
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to ladis:
> Týká se to cesty zpátky, tak jak jezdíte, tzn. po
> A23 směr Favoriten - Praha je OK, jezděte tak dál.
>
> Při příjezdu do Vídně dopravní značení směruje
> "CZ" doprava na obchvat po S1, aby vyhnali auta z
> města (to je ta "objížďka" ), ale ten velký okruh
> ještě není dokončený, tak vás to stejně nakonec
> zavede za Dunaj na A22 a je to zbytečná zajížďka.
> Možná až někdy tu S1 dodělají, a pojede se celý
> okruh 130, třeba to bude rychlejší...

Ano, je to tak. Jen se tam netvoří frontičky jako za stara, a po konzultaci z kamarádem z Vídně je to pohodlnější než centrem kol kolejí přes křižovatky. Značení je perfektní a mně netrval průjezd do napojení na S1 ani 25minut(pravda nejel jsem 80km/h, ale o 20 víc. Policie na tomto místě hlídá v sezóně jen podjezdy a tunely. ŠŤastnou cestu z jihu přes Vídeň.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 08. 2010 16:08
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Možná až někdy tu S1 dodělají, a pojede se celý
> okruh 130, třeba to bude rychlejší...


Což bude nejdřív za nějakých 6-7 let.

EDIT: tak sem byl ještě optimista - dokončení se plánuje na 2018 a to jen v případě, že vůbec začnout, jelikož nejsou peníze.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mello (17. 08. 2010 16:39).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 08. 2010 18:40
Ahoj my jeli z Poysdorfu přes celou wídeň po jedný silnici a super ,cesta zpět to samé v klidu a pohodě.Každý odbočoval jako obvykle ale tudy je to lepší.Nemusíš se motat někde ve městě.smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 08. 2010 19:15
Nikdo o motání ve městě nepíše, když jedeš klasicky po A23-A22 směr Favoriten>(Brno)Praha, projedeš celé město po čtyřproudové rychlostní silnici převážně 80-kou.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 08. 2010 22:41
Ne nebylo, měl jsem z toho taky strach, ale oni mají pokud si vzpomínám všechny vesnice mimo. Vždy je tam pouze snížená rychlost na 70 km/h v místě křižovatky, která spojuje silnici s vesnici. Jinak to bylo v pohodě, až mě to samotného překvapilo, povrch v pohodě, slušně značený, pouze se tam nedá moc předjíždět, spousta zákazových značek, provoz v sobotu dopoledne, kdy jsme jeli byl minimální. Dálniční známku HU koupíš v Tourist Centru v Švédské ulici, pak ji mají v Hypernově u Velkého Týnce ve směnárně a ve směnárně u PRIORu u hlavního vchodu a ve směnárně v GLOBUSu. Nejlevněji vycházela v Švédské ulici a v Globusu. Stála na 4 dny 180,- Kč. Prý na HU dálnici vyjde nákup levněji, ale jak jsem psal, přímo na přechodě SK-HU v Rajce byla fronta tak na 30 minut. Stačí ti pouze RZ auta, dostaneš takový potvrzení napůl maďarský napůl slovenský a to je vše.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 08. 2010 01:29
kokmal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> no my jezdíme jenom v noci to je nejlepší!
> prázdný silnice paráda! kdybychom jely přes den
> tak ono toho moc není vidět ani ve slovinsku a už
> vůbec v chorvatsku! potom ty zácpy přes den no
> hrůza!!!! večer v 20:00 vyjedu a ráno v mezi 6 a 7
> už plavu!! takže přes den nikdy a to tam už
> jezdíme 20 roků! děcka usnou a ráno se už probudí
> u vody a to je hlavní!!!!
No vidíš chlape a v takovém omylu jsem byl donedávna také. Cesty prázdné, o zácpách jsem slyšel jenom v rádiu když jsem byl na místě a provoz?? To opravdu nevím co je. A že nic na Chorvatsku a Slovinsku není vidě?? jak to můžeš vědět, když jezdíš 20 let pouze a jen v noci ??? moody smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 08. 2010 05:35
Mám dotaz.
V pátek 20.8. pojedu z Jihlavy na Znojmo přes Želetavu atd a slyšel jsem že tam jsou opět nějaké uzavírky, co je na to pravda?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 08. 2010 05:49
Nic moc, jen v Litohoři a v Lažínkách semafory (napojování obchvatu Moravských Budějovic) . Pro osobní auta ve Znojmě aktuálně nic, ale pohlídej si to na [www.dopravniinfo.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 08. 2010 11:05
to Khakin
Ve směru od Jihlavy se uzavírky a omezení ve Znojmě, na které odkazuje Hill, dají objet následujícím způsobem:
1) Při příjezdu do Znojma od Jihlavy na ul. Pražská za čerpací stanicí (OMV), která je vlevo je asi po 800 m na pravé straně budava Hasičů. Na křižovatce u ní odbočit vlevo okolo OD Billa a sjet rovně dolů po ul. Legionářská
2) na konci Legionářské na křižovatce se odbočí doprava na ul. Přímětická, po ní se přijede ke kruhovému objezdu, ze kterého se vyjede 3. výjezdem (prakticky rovno) na ul. K siročinci na níž rovně navazuje ul. Jarošova (po levé straně je park).
3) Na konci ul. Jarošova je kruhový objezd (vlevo stojí OD Kaufland), ze kterého se vyjede 2. výjezdem na ul. Palackého.
4) Na jejím konci se odbočí doleva (křižovatka tvaru T) na ul. Rooseveltova a asi po 600 m (po přejetí mostu nad železniční tratí) hned doprava na ul. Průmyslová. Po ní pořád rovně, až se přijede na světelnou křižovatku.
5) Zde doleva na ul. Vídeňská - po ní pořád rovně a po projetí 3 semaforů se vyjíždí přes řeku Dyji (konec města) směr Hatě - Vídeň.

Touto cestou se dájí objet všechny stavební uzavírky a omezení. Vypadá to složitě, ale je to rychlé a poměrně jednoduché. Dá se na to kouknout na Mapách.cz. Jsem znojmák a jezdím tudy pravidelně, šetřím tak 10 až 15 minut na průjezd městem. Přeji šťastnou cestu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 08. 2010 13:26
Zdravím Vás všechnytongue sticking out smiley

Tak i já bych rád informoval o průběhu cesty na ostrov Hvar a zpět.

Cesta tam......

5.8.2010
Výjezd z Liberce ve čtvrtek dne 5.8.2010 ve 22 hod. Cesta v noci přes Prahu bez problémů, kodrcání po dálnici D1 do Jihlavy a následná cesta zpomalená semafory na dvou místech až na hraniční přechod Hatě (CZ) / Kleinhaugsdorf (A). Cesta přes Vídeň za deště plynulá a pokračování po dálnici na Graz až na hraniční přechod A / SLO. Slovinsko projeté po dálnici a důsledná kontrola dálničních známek. Při příjezdu na hraniční přechod SLO / HR dostupné dvě budky pro osobní automobily na straně Slovinska. Předemnou byl pouze němec v Passatu a celník kontroloval pasy a dával razítka. Po všech získaných informacích, na možnost cestovat pouze na občanský průkaz, jsem měl připravené pouze občanky a vyrazil jsem jsem k celníkovi. Po velmi milém úsměvu a pozdavení ryzí češtinou z mé strany a nastavení občanek jsem byl pokynut k volnému projetí a následovala kontrola na Chorvatské straně. Opět provedena stejná slušná komunikace a opět volné projetí, takže jsem byl rád, že zrovna směna celníků měla dobrou náladu. Po opuštění celnice bylo vidět spousty aut na straně a důsledné kontroly zavazadlového prostoru, tak nevím jak to bylo tou dobrou náladoueye rolling smiley Poté následovala cesta na Zagreb a placení mýta platební kartou. Průjezd Zagrebem volný a plynulá cesta na Exit Karlovac a odbočení na starou cestu směr Plitvická Jezera. Opět zaplacení kartou, ale vždy jsem počkal, až naběhla částka a až poté jsem dával kartu do okénka obsluze.

Cesta po staré cestě je kapitola sama o sobě a jsem rád, že jsem ji projel skoro celou až ke Splitu. Cesta z Karlovace přes Slunj až ke Plitvickým jezerům probíhala za brzkého rána a za slabého provozu. Parkovací lístek z Plitvic má čas 8:15 a to je čas dojezdu.

6.8.2010
Po přespání v Rakovici začala cesta v 5 hod. ráno z důvodu stihnutí trajektu z Drveniku buď ve 12:00 nebo aspoň následujícím. Jak jsem psal, stará cesta je kapitola sama o sobě. Zapadlé vesničky střídají rovné úseky, které jsme měli v mlze a hornaté terény s krásnými výhledy na okolní krajinu. Po kratké zastávce u jezera Peručko a ignorování všech odboček do Bosny a Hercegoviny jsem najel na dálnici exit Dugopolje a pokračoval na exit Šestanovac a překonáním krátké trasy na Jadranskou magistrálu. Mýtné opět placené kartou a " no problema". Sjezd na Jadranskou magistrálu je překrásný a vjezd na magistrálu byl pod taktovkou místní policie, teda abych to upřesnil, tak místní velmi "ENERGICKÉ" policistky a jejího kolegy, ale toho jsem nestihlyawning smiley

Následovala cesta před totálně zacpanou Makarskou směrem od moře.

Dále cesta pokračovala plynule až do Drveniku, kde jsem se napojil do pruhu mířícího na Hvar do Sučuraje. Čekání v přístavu nebylo dlouhé a za nedlouho už jsem byli na trajektu a očekávali jsem úzké cestičky ve směru Sučuraj-Gdinj-Jelsa-Pitve-Ivan Dolac. Strašně jsem se na tu cestu těšil a byla ještě lepší než jsem čekal. Z trajektu jsem vyjížděl jako druhý, tak jsem měl volnou cestu vnitrozemím Hvaru.

Každy, kdo tu cestu zná, mi dá za pravdu, že někdy to je "jen tak tak", ale cesta, která trvala 1hod. 30min. proběhla v pohodě a už jsem odbočovali do prudké zatáčky v Ivan Dolci a šli se přihlasit k Úžasné paní Jitce. Příjezd na místo kolem 14:30.

Cesta zpět......

13.8.2010
Při cestě nazpátek jsem samozřejmně řešili velké dilema. Chtěli jsem opět trajektem ze Sučuraje do Drveniku a teď kdy?? Původní plán byl na první ranní trajekt a poté přes sobotní špičku na Jadranské magistrále pokračovat na Šestanovac a po dálnici až do Liberce, ale po prozrazení našich plánů paní Jitce ( doteď má můj velký dík ), nám bylo doporučeno jet na předposlední trajekt v pátek 13.8.2010 v 19:45. Na cestu jsem se vydali v 18 hod. a do Sučuraje jsme poklidnou jízdou dorazili v 19:20. A před námi tak odhadem 50 - 60 aut.

Vyrazil jsem z auta k pokladně a po ujištění, že dnes z ostrova odjedu jsem se v klidu vrátil do auta a čekal na příjezd trajektu.Ten také dorazil a my opět najíždeli a vyjížděli z trajektu jako první. Po trase Jadranské magistrály nás pár místních předjíždelo za úplné tmy do zatáčky kolem skály, štěstí pro nás, že nikdo nejel naproti. Po plynulém napojení na dálnici, ze které člověk v noci nic moc nemá a jenom vidí cedule "Zagreb" 370km...311km..150km..až po placení mýta na Demerje, které bylo v noci úplně prázdné. Cesta poté až do Liberce pokračovala bez problémů. Hranice HR / SLO opět projeta na občanky a jen lehkým pokynutím mě naznačili ať se tady už nezdžujismiling bouncing smiley

Cesta tam i nazpátek byl relax. Dálniční známky do A i do SLO koupeny i nalepeny už v ČR a vyhnul jsem Tím pádem nakupování známek na cestě. Jediné, čím jsem se na cestě více zabýval bylo značení rychlostí na staré cestě přes Plitvická jezera. Začne omezení rychlosti na 40 km/h a trvá a nemá konce a najednou omezení na 80 km/h bez ukončení omezení rychlosti na 40 km/h. Domáci mě předjíždí, ale aspoň je čas se kochat krajinou. Po cestě jsem neviděl ani jednoho policistu, ale svým způsobem to bylo dobře.

Díky za pozornost a další dovolená, která bude následovat, bude v Černé Hoře, tak už jdu plánovat cestu na příští rok,ale až tolik se od letošní nebude lišit, kromě zpáteční cesty před Bosnu.

Ahoj Ruud

Dovolená - Chorvatsko - Hvar - Ivan Dolac - 2010



Upraveno 6krát. Naposledy upravil Ruud (21. 01. 2011 09:17).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 08. 2010 14:28
Hezky popsané, díky, já vyrážím v neděli ráno, směr Pelješac, ale po dálnici.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 08. 2010 15:53
já to letos poprvé zkusím přes Maďarsko, ale po dálnici, tzn. do Budapešti. cenově to vychází šulnul, časově taky, takže uvidíme, reálně vím, že za 7 hodin jsem za Balatonem (byli jsme tam v červenci), pak se uvidí. Je to 1350 km a z toho jen 45 km mimo dálnici. Protože jedu v pátek na Slovensko, koupím už rovnou měsíční známku a šetřím tím trochu náklady. Dneska přišly vouchery, už se moc těším.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 08. 2010 16:13
jedem ve 2:30 zitra rano a na tenhle sjezd k mori se uz moc tesim. Pekny fotky, mozna si ty 2 ulozim mezi svy abych tam uz nemusel zastavovat grinning smiley
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 08. 2010 04:20
Tak jsem si to přečetl a prohlédl. Ruud to popsal skutečně hezky. A ty fotky na rajčeti - jako bych se právě vrátil z HR.
V noci na to mám klid si to pěkně prohlédnout a hlavně se mohu kochat.smileys with beer
Je malinko po čtvrté a Valeri je hodinu a něco na cestě. Snad nezaspal thumbs up smiley!!!!!
Byl jsem na tom konkurenčním fóru chorvatske.cz a tam již by byla odezva jiná. Závist, napadání a nadávání včetně urážek atd. Prostě zlatě u nás. Na tomto fóru nikdo není zasr...j chorvat co jezdí jak hovado. Když jsem tam napsal kolik jsem zaplatil za hotel (CKVT Vítkovice tous) tak mne tam napadl nějaký Vítek že takovou blbost ještě neslyšel , že se tam spousta lidí předvádí, on že je na 14 dní za 500 E atd.
Takže o co tam jde když se vlákno jmenuje Kolik si berete sebou na útratu. Lidé tam píší kolik je "to" celkem stálo . Co je na tom špatného. Když napíše že tam byl s vlastní lodí tak je to špatné a když jiný napíše že si sebou vzal chleba s máslem tak ho nazvou sockou. Nejezdi nikam když na to nemáš. Tam jsem skončil po několika příspěvcích.
Chápu, že někdy to vypadá trochu jinak než to ve skutečnosti je ale proč napadat každého a nadávat si do debilů a idiotů.
Rudd by dostal od toho Vítka otázku na své fotky - dělals tam něco jiného než fotil aby ses pak mohl vytahovat na fóru? No a toto já nemusím. Fotky jsou naopak velmi krásné a konkrétně ten sjezd k moři ? ten hovoří za všechno.
Omlovám se ale musel jsem s tím ven.angry smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 08. 2010 08:59
Cesta do Zadaru v sobotu 14.8. Trasa: Brno-Bratislava-Budapest-stary Gorican-Zagreb-Zadar. Odjezd z Brna v 6:00, prijezd do Zadaru 14:55, celkem 940km. Velmi pohodova cesta po dalnici, madarska dalnicni znamka koupena po internetu. Ve srovnani s cestou pres Madarsko po silnici cislo 86 to casove vyjde stejne.
Pred Budapesti hustsi provoz kamionu, za Budapesti bez kamionu ale vice osobnich aut jedoucich na Balaton, potom uplne prazdna dalnice az na hranice. Prechod stary Gorican uplne bez cekani, pouze rychla kontrola pasu - na madarske i chorvatske strane. Mytnice Sv. helena zdrzeni asi 8min. Lucko poskakovani na ticket asi 12min. Pak bez problemu az do Zadaru.
Preji vsem stejne pohodovou cestu a pobyt u more :-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 08. 2010 09:57
Asi to sem naptří, ale když tu bylo tak hezky řečeno jak jsem tu na sebe hodní tak mě snad za tenhle dotaz neukamenujete. Na poslední chvíli uvažuji zda nejet po dálnici přes Maďary, cenově to víjde na stejno když přepočítám poplatky a zase útratu za naftu, ale je to delší časově. Řekl by mi někdo prosím proč je to lepší? Určitě nechci jet mimo dálnici. Takže je to časově delší, ale dá se tam jet rychleji? Je tam lepší silnice? Neměří tam tolik? Je tam méně aut? Nebo proč je to lepší než přes Rakousko? Díky moc A omlouvám se že jsem to dal sem, inspirovala mě cesta nedemnou popsaná.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 08. 2010 11:22
Jedeš furt po dálnici. Od Prahy po Šestajovac. Pouze asi 12 km pře nájezdem na madarskou dálnici je široká silnice pro motorová vozidla. Protože tudy nejezdí tolik lidí, můžeš počítat s vysokým průměrem. Od Balatonu jsem vyjížděl ve 19,00 hod a byl v Praze pře 1 hod. A to jsem cestou jednou čůral a jednou bral naftu. Uvidíme, normálně jsem jezdil pře ČB a pak Linz a tunelama do Grazu a o průměru 100 km/h jsem si mohl nechat jen zdát .
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 08. 2010 11:22
motomoto: Poprvé tenhle rok jsme jeli přes maďarskou dálnici....dálnice M1 byla skoro bez osobáků akorát v pravým pruhu hodně kamionů...Na M7 za Budapeští naprosto prázdná dálnice....Časové delší to není určitě. Řekl bych, že to je nastejno a v sobotu snad i rychlejší. Policajty jsem neviděl ani jednou. Na dálnici je dost stacionárních radarů, ale asi 200m před radarem je značka Radar-Control...Předpokládám ale, že žádný fotky z dálnice nám do Česka nepříjdou smiling smiley Oproti Rakousku je ta dálnice uplně rovná a hlavně není tam pořád stovka smiling smiley Ta zatočená A2 celkem unavuje...musí se dávat víc pozor atd.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 101
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.