Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2010 21:40
to je teda blbej nápad citovat .....angry smiley teď se v tom nevyzná ani prase
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2010 21:46
citoval sem pouze jeden,dlouhý příspěvek.Nevím co je na tom zvláštního ?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2010 22:02
Že je zbytečné citovat takový příspěvek celý, Darko. Většinou stačí jméno autora a, kdo chce, k tomu příspěvku se vrátí. Nanejvýš můžeš většinu citace vymazat a ponechat tam jen to, k čemu se hodláš vyjádřit. Zvlášť, když přímo vidíš, co s příspěvkem citace udělá.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2010 22:02
darko...jak vidím, pro některé je to teba upřesnit..
150-160 km/hod..tady za Ostravou..za Brnem..normálně..
Ano..dá se koupit i tam i tam, jenže otec řekl tu..tak tu.. - před námi byl jeden člověk..
o litr víc? proč? když to je pravda nebudu psát o litr více..
jako prase? ne.. když nebylo nikoho na dálnici.. tak menší překročení..když byly auta.. normálně 140km/hod..
spěchal? ale ne..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2010 22:05
Darko - ještě jedna věc.. určitě taky jezdíš podle předpisů..a určo tě to neláká když je krásná rovná dálnice bez aut že? Kecko.., takže se prosím vraťmě k tématu..a ne ke kritice.., já jsem napsal co a jak..a tím to hasne..
PS: můj otec..jakož to zkušený řidič..ví..co si dovolit může a nemůže..a to že občas jedeš.. 150-160 km/hod.. když je tomu dálnice přizpůsobena..tak to snad někdy každý...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (15. 07. 2010 22:07).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2010 22:10
Ale ano,jezdím podle předpisů.Krásná rovná dálnice bez aut..a to kde jako ? Já vezu i dvě děti takže jedu jako člověk.Až tě budou seškrabávat ze svodidel,spěchat už nikam nebudeš
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2010 22:27
darko také nejezdí podle předpisů.... yawning smiley

darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> včera návrat z chorvatska.Vyjeli jsme 25.6. v 20
> hodin na trase
> Prostějov-Brno-Bratislava-Csorna-Sárvár-Kezsthely-
> Nagykanyzsa-Letenye (stará cesta
> č.7)-Goričan-Zagreb-Split-Makarska.
> Do Madarska nuda,od Bratislavy do Csorny naháněčka
> s kamiony a autobusy,rozhodně se nejelo 30 v obci
> a 70 mimo obec.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2010 22:40
až ti pojede kamion úplně na kufru,co bys asi tak dělal ?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2010 22:54
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> až ti pojede kamion úplně na kufru,co bys asi tak
> dělal ?


Co asi confused smiley Jedině vypustit ventilek smileys with beerChlape začni používat taky občas mozek smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2010 23:06
chtěl bych tě vidět na mém místě.Pokud jedeš mezi dvěma kamiony a nemůžeš je předjet a ten za tebou tebe taky ne,musíš "držet krok" jinak je s tebe palačinka.
Rozhodně bezpečnější je jet 50 na 30,než po české "dálnici" 160
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
15. 07. 2010 23:09
Vcera navrat, Promajna - Brno, vse po dalnici i pres Slovinsko,celkem 945km, doba jizdy i s prestavkama 9:20 h, /prestavky cca 40 min / jizda bez problemu, maly provoz, vsude dodrzovani predpisu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2010 00:12
Zdravím ,

Odjezd 3.7.2010 - sobota večer .Trasa Trutnov - Brno - Mikulov - Viděn - Gráz - Lenart - Ptuj - Zagreb - Baška Voda .Čas cca 14 hod s přestávkami , najeto - tam 1150 km .Spotřeba Nafta - 5,5 L .Vozidlo Mazda 6 - Kombi 100 KW .Cesta tam i zpět naprosto v pohodě , nikde žádná zácpa a čekačka.Jel jsem poprvé ze soboty na neděli a můžu jenom doporučit .Jeli jsme na blint( jezdím tak už 6 let a vždy v pohodě ) a bydleli jsme do hodiny.Brali jsme až 6 apartmán .Podmínka byla klima , terasa - balkón výhled na moře .K moři do 5 min - to vše za 15 E na osobu.Domácí byly v pohodě a v ceně byla i krytá garáž.To jsem velmi ocenil - po letech kdy jsem měl auto někde na parkovišti nebo zaparkované na těsno v prudkém kopci .Pivečko jsem si bral z auta pěkně průběžně a nebylo znova uvařené .Navíc jsem taky letos cestovali - Dubrovník ,Split ,Sv .Jura - doporučuji - dobrý adrenalin - chce to servo a dobré brzdy .Ty panoramata stojí za to .Zpátky odjezd 14 .7 ráno v 10 hod -. doma před půlnoci a to jsme 3 x stavěli ( čás jízdy cca 12 hod a jezdím předpisově )a Slovinskou dál.jsem zase objel .Trvá cca 60 min a ve dne je to pěkná projížďka krajinou a poté monopolní dálnici změna.Za těch 30 E co bych dal těm banditům za kousek dálnice jsem si chodil na ždbánek Tuborga.Tímto děkuji za návod na tomto fóru.

Všem , kteří budou odjíždět přeji pěknou dovču - volných apartmánu je dost
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2010 06:49
... tomikl ... thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2010 10:23
Zase tak strašně se nejelo.., správný řidič zná a ví..co může a co ne.., bez aut? co chvilu..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2010 10:25
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rozhodně bezpečnější je jet 50 na 30,než po české
> "dálnici" 160

v té obci a po těch cestách ta větší rychlost je 2x rizikovější než na dálnici..
po české na novém úseku za Ostravou..říkám to podruhé a naposled..
tímto můj poslední komentář.. k tobě, páč neuneseš názory jiných..
a VRAŤME SE PROSÍM K TÉMATU...!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (16. 07. 2010 10:26).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2010 12:20
Vo štvrtok sme sa vrátili domov, nemali sme nijake problémy ani po ceste ani na dovči. Všetko bolo super. smiling smiley
Akurát ešte doplním, že po ceste do HR od Karlovacu až po Maslenický most bola mlha jak sviňa (MAGLA), takže sa dalo ísť maximálne 80 km/h. Tak som sa kajal, prečo som radšej nešiel po starej od Karlovacu po Benkovac, aspoň by som ušetril peniaze za diaľnicu. Po starej by to určite dlhšie netrvalo.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil irenej (16. 07. 2010 12:47).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2010 14:42
Irenej: nevěř tomu, obvykle bývá v takovém případě na Ličké magistrále mlha taky. I když třeba ne v tak dlouhém úseku vcelku, ale v některých úsecích je na ni i padesátka moc.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2010 21:54
Lička magistrala - to je ta stara cesta od Karlovacu dole?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2010 23:09
to Irenej: jo
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 07. 2010 23:29
Dnes Plitvičky, Karlovac, Zagreb, Ptuj, Lenart, Mureck, Graz, Vídeň, Znojmo, Jihlava, Praha nikde žádný problém... přes Vídeň kolem 14:30 a žádná kolona... ale směr opačný z Vídně na Graz (tak 50km za Vídeň) byl jedno velké pomalu jedoucí parkoviště...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2010 14:36
2.7.2010 odjezd ráno z Uherského Hradiště do Orebiče - cca 1150km za celkových 14 hodin. Což si myslím, že při použití všech dálnic je slušná hodnota (A,SLO,HR).
Druhý týden Černá Hora výlety při pobřeží bez větších problémů

Cesta domů z Černé Hory z Risanu na hraniční přechod Šcepanj Polje místy uzounká cesta pro jedno auto, místy nedostavěná nová silnice - jelo se 20km v hod. po kamenech, ale překrásná krajina.
Návštěva Sarajeva - jsou vidět pozůstatky z války a žebrající děti u cest.
Přechod do Chorvatska Srbsky Samac cesta č. 17. - bez problémů. Město Osijek doporučuji k návštěvě. Levně se dá jíst v restauracích a levné zboží v obchodech.
Přechod Udvar CRO a HU - na chorvatské straně nevyšel ani z budky na Maďarské kontrola zavazadel v kufru - namátkově se díval do věcí. Dále se díval na zadní sedadla a do schránky u spolujezdce. Zbytečná buzerace kvůli alkoholu a cigaretám.
Do ČR hladký průběh cesty.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2010 14:41
Zdravím všechny. Měl bych dotaz k chorvatským mýtným branám. Po zkušenostech z minulého roku a po shlédnutí současné situace o víkendech přeplněných mýtnicích by mě zajímalo, zda tu má někdo zkušenost s platbou přes ENC paket. Fronty na mýtnicích jsou nulové, a co jsem se zatím z netu dočetl, by tyto pakety měli mít v Chorvatsku běžně na čerpacích stanicích.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2010 15:03
je to taková elektronická krabička, kterou nabiješ kunama a jedeš přes mýtnice bez zastávky.. od normálního tahu je ten směr značen oranžově......
chce to asi známého Chorvata, který ENC transpondér ti půjčí včetně nabitého kreditu a ty se s ním pak finančně srovnáš....
vyřizovat si to sám, někde v HR vypisovat přihlašovací formulář, pak si vyzvedávat transpondér, nějak přes platební karty si dobíjet kredity apod confused smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (17. 07. 2010 15:05).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2010 15:26
No na těchto stránkách [www.hac.hr] je k zakoupení na mítnicích, já myslel že se dá koupit i na benzínkách, ale spletl jsem se. A co tam píšou, tak je už přednabitá, nejlevnější na 300kn. samotná krabička vyjde na 120kn, což si myslím, že není moc, pokud by to řešilo nulové čekání na mýtnicích. Do Chorvatska jezdím 3tím rokem, takže i do budoucna by se to určitě vyplatilo. Myslím si že za rok to asi nezruší. Mě šlo o to, zda s tím nemá někdo zkušenost, na webu tady jsem o tom nic nenašel. Co si budem nalhávat, i platba kartou probíhá daleko rychleji než platba hotově, a už minulý rok při návratu domů jsem si všiml mýtnic pouze s platbou kartou nebo ENC. A když se člověk podívá jak to třeba teď vypadá na Lučku, kde je z mýtnice parkoviště, a to už i otevřeli další 4 brány z protisměru, a všimne si, že pravá strana, která je jen pro platbu kartou a ENC modulem je úplně prázdná.... tak to už stojí za uvážení si to pořídit, alespoň pro mě smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2010 17:06
Ahoj, píšu z Živogosce - Blato, cesta: domov-Kúty-Bratislava-Csorna-Szombathely-st. Goričan-Zagreb-Karlovac-stará cesta okolo Plitvic ....
Cesta přes HU absolutně v pohodě, čekání na semaforech u omezení asi 10 min. Na dálnici A4 žádný provoz, Lučko pár aut. Policie jen v Drašnicích.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2010 17:58
... Tony ... dobré ...spotřeba slušná ... píšu SZ ( můžeš poslat foto mms ) ... smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2010 18:55
to zachy: ENC se už řešilo tady enc
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 07. 2010 21:29
Cesta tam 4.7. v neděli . Odjezd z Brna v 6,15 hod. trasa Břeclav - Reital - Vídeň - Spielfelt - SLO po dálnici - HR po dálnici do Šestanovac - Promajna. Provoz vzhledem k termínu mírný, hranice SLO/HR prázdno, Lučko v cca 13 hod. prázdné v obou směrech, dokonce pro ještě větší zrychlení vydávala lístečky při vjezdu na dálnici děvčata, takže jsem vlasně ani úplně nazastavoval a dál naprosto plynule až do Promajny. Kolem Zadaru trochu větříček jako obvykle, ale bez omezení rychlosti.
Cesta zpět ve čtvrtek až pátek 15.-16.7. s noclehem o Oroslavje - motel Zagi.
15.7.Trasa : Promajna - Šestanovac - Gornja Ploča po dálnici - Gornja Ploča - Karlovac po staré ( zastávka na oběd v Rudanovaci a Slunji na vodopádech) - Karlovac - Zagreb - Zabok - Oroslavje . Lučko bez zdržení (cca 18,30 hod.). Nocleh v motelu Zagi ( detaily viz téma Kde spíte a odpočíváte při cestě k moři z loňského roku) .
16.7. Trasa : Oroslavje - Zabok - Macelj - Ptuj - Lenart - Mureck - dálnice A9 - A2 - Vídeň - A5 - Reintal - Břeclav - Brno.
Popis trasy Slovinskem viz téma Dálnice Slovinsko 2010 , průjezd Vídní v cca 14,00 hod. za hustého provozu hlavně kolem mostu přes Dunaj, ale bez zastavení, opačným směrem ale myslím provoz postával, na A23 už provoz menší a na S1, S2, A5 už poloprázdno. Kousek D7 kolona kamiónů, ale po odbočení na Reintal úplně prázdno až po Poštornou. Průjezd Břeclaví plynulý i za pátečního odpoledního provozu a potom po dálnici do Brna poloprázdno.
Tolik naše letošní cesta, žádné převratné novinky to sice nejsou, ale třeba to někomu pomůže.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 07. 2010 00:26
Odjezd Prostějov 24.6. 19,00. Přes Brno v pohodě bez kolony, na Mikulov a pak v Rakousku na novou A5 a pak postupně dálnice měnila značení až jsme vyjeli na Graz. Pak Mureck (tady o půlnoci policejní silniční kontrola a ohromně se bavili nad papíry v mé ruce - popis objížďky mimo slovinskou dálnici včetně fotek a mapek), Lenart, Ptuj přes prům.zónu a 5ti kruháčích, HR po dálnici, Podgora. Jediný zádrhel byl na Chorvatské celnici, tvořily se kolony, Chorvati dávali do pasů razítka.

Zpět z Podgory 15.7. po 21,00 hod. Cesta v pohodě, opět žádné kolony, v protisměru jelo ale hodně aut (jak chorvatů z vnitrozemí k moři, tak i pak fronty na Hr i Slovinské hranici směrem k moři. Od Grazu před Vídní cca v 8,00 hod. provoz hodně houstl, pak postupně na S1, S2, A5 už provoz slabší a slabší. Žádné kolony, jen svižná jízda. V Brně na opravovaném úseku hodně pomalá jízda, ale jelo se.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 07. 2010 07:31
to Zahajskej: děkuji moc. yawning smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 168
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.