Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2010 22:03
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Souhlasím s Puamik, ten "ušetřený" čas je pak
> vykoupen zbytečným riskováním, bezohledným
> chováním - např. svícením dálkovými světlomety do
> zrcátek předjížděných aut, kteří dodržují limit na
> dálnici - běžný jev - aby při této rychlosti
> vůbec viděli na vozovku- za takovou cenu děkuji, a
> lituji členy takové posádky.Vždy v tuto dobu, před
> odjezdem na dovolenou si vzpomenu na ty, co
> přecenili své síly v minulých letech. A je to
> poučné čtení..
> Přesto i já fandím rychlosti, ale na uzavřených
> tratích rychlostních zkoušek za maximálních
> bezpečnostních opatřeních pro posádku i diváky.A i
> to je potřeba brát s nadhledem - zdraví je
> nejdůležitější. S přibývajícím věkem i zkušenostmi
> si to uvědomuji čím dál víc.
>
> Karel

Moje řeč.Ti divočáci,co jedou na dovču a musí tam být stůj co stůj na čas aby se mohli vychloubat jak měli dobrý čas jsou jen ubožáci,kteří ohrožují ostatní.Pak,když se něco stane,tak se jen omluví,že litují svého činu.A tito "lidé" si myslí,že jsou ti nej řidiči a jim se nic stát nemůže.Obyčejně se ale jim nic nestane,ale těm nevinným jo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2010 22:07
To sou zase moralistický kecy. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2010 22:56
Puamik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> naposledy k rychlosti. Uvědomte si, že nejste na
> silnic sami, např. děti, ostatní účastníci
> provozu. A říkejte si co chcete, když vám tam
> skočí děcko,..... nebo když předjíždíte na plné v
> domnění, že v protisměru je volno, přeci nikdo
> jiný není hloupý jako já, když jedete mimo obec
> 130,...... Vždyt si tak jezděte. Přijedete na
> dovolenou o hodinu dřív. A o peníze nejde, jde o
> lidské životy. Nemusíte v tomto fóru zdůrazňovat
> jací jste frajeři, to vidíme všichni při provozu
> kolem nás.

thumbs upsmoking smiley musím jenom souhlasit smoking smiley já když vidím že mě předjíždí fabka htp při 90 km/h tak radši břibrzdím a říkám si to je ale magor B!)stím sráčem než to předjede je konec prázdnin thumbs up smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2010 23:08
speciálně ty výčitky o rychlosti na dálnicích jsou kecy...
nevím, když mám v techničáku napsanou max rychlost 210 km/hod tak proč bych nemohl jet zrovna v Chorvatsku těch 150-180 na téměř prázdné dálnici ? ....koho bych teda ohrožoval, když v třeba Německu limit není, je tam na dálnicích sakra větší provoz a valí to tam tak skoro každý, kdo má silnější auto a nic se neděje?....v HR nebo a Rakousku ohrožuji akorát sebe, když mne lapnou po překročení 130....ale to jiné povídání...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
16. 06. 2010 23:29
Milý Macku, mám dojem, že Němci nejezdí v takových šunkách, jako mnozí Češi a také Němci jsou vychovaní k ohleduplnosti. Ještě se mně v Německu nestalo, že by na mě rychlý jezdec v levém pruhu na dálnici blikal a vynucoval si tak volný průjezd. Takže pokud někdo jede v Chorvatsku a Rakousku, kde je povoleno max. 130, tak 150 - 180, tak ohrožuje ty ostatní, kteří jedou jen 130 a oprávněně předpokládají, že ti ostatní jedou přibližně shodnou rychlostí - a to je to velmi důležité, kvůli čemu vznikají dopravní nehody na dálnicích. Češi nejsou na rychlost 180 přivyklí. Projet se párkát dvoustovkou ještě neznamená, že takovou rychlost vždy zvládnu. Nicméně samozřejmě záleží na typu auta, jeho stáří, pneumatikách, hustotě provozu a povrchu silnice.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fargas (16. 06. 2010 23:38).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2010 07:15
... fargas ...souhlas , ačkoliv s tím blikáním v Německu jsem to zažil ...
... vidím to jako dnes, když jsem s vypůjčenou Škodovkou 120 v květnu 1989 jel po dálnici v tehdejším SRN směrem na Frankfurt n. M. ... předjížděl jsem asi ve 130ti nějaký náklaďák ( náklaďáky ... byly v SRN jediný auta. kterým jsem tam škodovečkou stačil ... )
... a když jsem začínal předjíždět ... tak jsem kdesi v dálce za sebou zahlédl někoho blikat dálkovými .... nicméně jsem na to nebral zřetel a nevěděl co to je ... možná, že mě zdraví krajan ...
...vysvětlení na sebe nenechalo dlouho čekat ... když mě zleva z části v mém pruhu a z části po travě a šotolině mezi mnou a svodidly předjelo něco mnohem, mnohem rychlejšího ... co nevím do dnes ...co bylo ... ale náklaďák to asi nebyl, pač by se tam určitě nevlezl ...
... nepoznal jsem to kvůli jeho rychlosti a taky proto, že jsem tu hlínu a trávu z krajnice stíral aspoň 10 vteřin ... ale to už jsem ho zase v dálce téměř neviděl ... yawning smiley
P.S. pravda nemusel to být Němec ...ale někdo z krajanů ... to dodnes nevím ...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2010 07:22
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No jasně, další chytrák, který místo 50km/h jede
> 40km/h, (protože při tachometrových 45km/h je
> skutečná rychlost o těch 5km/h nižší) a vytváří
> kolony, stres a nebezpečné situace. K čemu je jako
> dobré jet pomaleji, než je povolená rychlost?


... a pořád dokolečka ... věčně probírané téma ...
... jen nechápu, proč někteří stále zaměňují ... povolenou a přikázanou rychlost ... drinking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2010 08:00
fargas souhlas jen dodám ,že rychlost třeba 180km/h v autě třeba Passat Espace BMW aj. skoro ani nepocítíš ,ale ve vozidle Fábia a starší vozidla je to docela opruz jen napíšu (fábia má dobrej podvozek,aby mě nějakej majitel neukamenoval).
Nejhorší je když jede blb a předjíždí v zatáčce a tam kde se nemá atd.
JIŽ BYCH TO TADY NEŘEŠIL je to Téma:spinning smiley sticking its tongue out Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2010 08:07
Ještě poslední (omlouvám se nedá mi to), ale kdo jezdíte často přes rakousko určitě mi dáte za pravdu, že tam se nejezdí 130, ale všichni, podotýkám všichni na dálnici metou 140-160, více už jen vyjimky. Je to dáno plynulostí provozu.

Ať už se ohlásí někdo, kdo právě přijel a vzpomene si na nás smiling smiley Ted je jeden v Pule, ale nepíše cestu jen 28st. přes sms.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2010 08:11
To "učitelka". ".... a pořád dokolečka...". Ano, lid je potřeba stále vychovávat a proto pořád dokolečka. Mluvil o tom, tuším, náš první president Masaryk, že na prostý hloupý lid je potřeba bič (možná to vyřknul někdo jiný, nejsem si jist).
"zaměňují ... povolenou a přikázanou rychlost ... " Naprostý souhlas. 50 v obci, 90 mimo a 130 na dálnici není rychlost přikázaná, ale maximální povolená. Na druhé straně ale v zákonu existuje paragraf (nebo existoval, možná je již vyřazen), který řidiči přikazuje jet tak, aby zbytečně nezdržoval ostatní účastníky silničního provozu nebo jim nebránil, nevím, jak je to přesně napsáno. Pokud tedy někdo jede 70 - 80, až může jet 90, mám chuť jej ze silnice sestřelit. Dřív to nevadilo, ale v současné době, kdy jsou silnice narvané a nedá se předjíždět, mně ti pomalojezdci také vadí. Dost na tom, že se musíme vléci za čoudícími pomalými Aviemi a Liazkami.
Ale zpět k těm rychlojezdcům: naštěstí už dnes soudy odsoudí jako viníka nehody toho, kdo křižovatkou projížděl sice po hlavní silnici, ale nadměrně vyšší, než povolenou rychlostí, když původním viníkem dopravní nehody byl ten, kdo na hlavní silnici vjel z vedejší. Ten na vedlejší se totiž mohl oprávněně domnívat, že ten na hlavní jel pouze max. povolenou rychlostí. Auto jedoucí rychlostí 180 km/hod. za vteřinu ujede 50 metrů.Takového motocyklistu v té rychlosti sotva postřehnete.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2010 08:18
Už si ukončite túto debatu. Aj tak s vám nepodarí ukecať toho druhého. Každý si je istý svojou pravdou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 7Peter7 (17. 06. 2010 08:23).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2010 08:18
Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? angry smileyangry smileyangry smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2010 08:29
fargas: zajímavá yawning smiley myšlenka "Auto jedoucí rychlostí 180 km/hod. za vteřinu ujede 50 metrů.Takového motocyklistu v té rychlosti sotva postřehnete.". Ale jinak souhlas. Jen si musí každý uvědomit, že existuje určitá nepřesnost při měření rychlosti tachometrem. Pokud mi tachometr ukazuje rychlost např. 50 km/h, řidiči za mnou může ukazovat jen 45 km/h. To některé řidiče může iritovat až k nepříčetnosti. A pokud někdo sleduje momentální rychlost podle navigace, tak je to ještě horší (tacho má mínusovou chybu v měření rychlosti).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2010 08:31
Uf, jasně, byl to příspěvek mimo téma. Pardon. Už s tím končím.
Hlavně, aby se každý opravdu vrátil.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil som70 (17. 06. 2010 08:32).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2010 09:48
kdo se vrátil ?
prý je přechod u Macelju SLO- HR nějak předělanej, jakpak to tam dnes vypadá proti loňsku ? celnice v HR je pořád stejná ??
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2010 10:27
macku, přišlo mi to stejné, jako loni.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2010 11:37
papoušek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je tu někdo,kdo v poslední době projel z
> Bratislavy přes Maďarsko do Chorvatska ?Jak vypadá
> cesta mimo dálnici?
> Díky za info.

[auto.sme.sk].
Cesta v Madarsku podla toho nie je nic moc - vyjazdene kolaje.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2010 11:39
michalhk
dík
já jen, že HR přechod v Macelju už nemá webkameru, která byla dobrá na zjištění, jaké jsou tam ve špičkách zácpy...v zimě, když ještě kamera šla, tak tam bylo vidět, že něco kolem bagrují a provoz šel asi jinudy...jinak samozřejmě o moc nejde...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (17. 06. 2010 11:41).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2010 12:06
mack a michalhk :
Jestli se už jezdí přes nový dálniční přechod ... tak by to mělo být jiné než loni confused smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2010 21:17
učitelka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > No jasně, další chytrák, který místo 50km/h
> jede
> > 40km/h, (protože při tachometrových 45km/h je
> > skutečná rychlost o těch 5km/h nižší) a vytváří
> > kolony, stres a nebezpečné situace. K čemu je
> jako
> > dobré jet pomaleji, než je povolená rychlost?
>
>
> ... a pořád dokolečka ... věčně probírané téma
> ...
> ... jen nechápu, proč někteří stále zaměňují ...
> povolenou a přikázanou rychlost ... drinking smiley


Jenomže taky tam je (nebo bývala) zmínka o bezdůvodně pomalé jízdě (přesnou definici si už nepamatuju). Tu u nás ale bohužel nikdo nepokutuje a takoví "vytvářeči rizikových situací" jsou díky tomu na koni. :-/ A když už musím jed jako posr... tak laskavě uhnu co nejvíc vpravo (to je co nejdál od středové čáry) a né, že se na tu středovou čáru nalepím co nejvíc a budu brzdit ty, co jedou normální povolenou rychlostí. Ale to je bohužel pořád dokolečka - já jedu 40km/h (nebo mimo obec 80km/h) a ostatní, co jedou rychleji než já jsou piráti silnic. Zajímavé, že třeba v tom zmiňovaném německu to funguje a ten kdo nemůže, nebo nechce jet nejvyšší povolenou rychlostí UHNE co nejvíc vpravo a ostatním NEPŘEKÁŽÍ.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (17. 06. 2010 21:22).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2010 23:18
Píše se tady, že raychlomery ukazují méně, než auto ve skutečnosti jede. Nevíte někdo, jak je to s rychloměry ve formě displaye, t.j. ne klasická ručička? Nevím to, ale představuji si, že rychlost snímá nějaká sonda v převodovce a že by tedy ukázaná rychlost měla být skutečná.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2010 23:25
Je to naopak smiling smiley Tacho ukazuje víc než je skutečnost.

Co se týče digit. displejů tak to záleží od auta. Některý starší BMW ukazovaly reálnou rychlost ale třeba Audi v modelech nad 2008 ukazuje to co tacho.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 06. 2010 08:36
Nejlépe to celkem poznáš s použitím GPSky ta ukazuje celkem reálnou rychlost a co mám zkušenosti tak bez ohledu na typ zobrazování (dnes už je snímané elektronicky snad u všech tachometrů někde na náhonu nápravy) ukazují cca o 5 km víc než je reál, ale s rostoucí rychlostí ta odchylka se zvětšuje. Mám otestováno, že zatím co když ukazuje 55 tak jedu 51, když ukazuje 90 tak 85 a když 130 tak jedu 120, ale neřeším to a dávám většinou na tempomatu a 5 víc a vejdu se do případného limitu a nebo jedu o malinko pomaleji.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 06. 2010 08:40
Nevím jak je to ted, ale tak 5 let zpatky udavala skodovka na tachometru +10% a myslim, ze to tak bude u vetsiny aut
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 06. 2010 08:41
Mě to ukazuje +4.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 06. 2010 08:46
A už jste se vrátili z dovolené??? Tož a jaká byla cesta ????
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 06. 2010 08:50
Mildous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A už jste se vrátili z dovolené??? Tož a jaká byla
> cesta ????


thumbs upthumbs upthumbs up
Peter
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 06. 2010 09:19
Mě to ukazuje...... - 3 km/hod...na tachometru 53 km/hod
na radaru 50 km/hod
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 06. 2010 09:33
takže +3

No jo tak už tu mlčíme a bude to jen o návratu z dovolené. také čekám až se někdo ohlásí že se v pořádku vrátil.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
18. 06. 2010 12:53
Prestante tady furt mlit o kravinach a bezte na chat. eye rolling smiley

Vetsina na tomhle vlakne ocekava aktualni cenne informace z cesty a ne kolik a jak to komu co ukazuje. thumbs down

--
TomKa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomka (18. 06. 2010 12:55).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 182
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.