Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2009 21:02
Zdravím Vás,

tak som sa štastne vrátil z Primoštenu. Bol som od 26.6 do 7.7. Bola to zrejme moja najlepšia dovolenka za posledných 8 rokov. Cesta tam aj spet perfektná. Išiel som cez Maďarsko smer Szekesfehervar a ďalej po ďialnici až po Šibeník. Vyrážal som o 1:15 a pri mori sme boli pred 10h. Čistá jazda podľa palubného počítača 7:20 (780km) nejaké prestavky na benzínke a ešte sme aj nakupovali v markete v Šibeniku. Po tej Maďarskej dialnici a ďalej po chorvatskej je to geniálne. Tých 70 km čo som šiel po okresnej Komárno až Szekesfehervar je kvalita cesty OK, po tom strašení so zvieratami tu na fóre som to mal stále v hlave smiling smiley Keďže som išie v noci a v podstate som bol sám na ceste tak som sa držal viac v strede aby som vedel manévrovať keď by sa niečo objavilo. Ale bolo to v pohode. Išiel som tam cca 100- 110 km/h. Cestou speť som šiel tiež tadiaľ ale už dnes za svetla a pri kraji cesty boli zrazení na dvoch miestach diviaci, čo ma trošku zaskočilo. Toho dostať pod auto asi žiadna sranda. Ale keďže tá cesta je v podstate stále úplne rovná tak aj vnoci máte vždy obrovskú viditeľnosť. Ale je môžné že budúci rok to predsa len potiahňem až cez obchvat Budapešť, bude to síce o 20 min dlhšie ale určite bezpečnejšie, aj keď hovorím že to bola moja najlepšia cesta akú som kedy absolvoval smerom do chorvátska. Tak ostatným prajem tiež takú fajn cestu a aj take krasne počasie a ubytovanie ako sa podarilo nám. (Ešte jedna zaujímavosť. Z Primoštenu som viezol pred odchodom rodičov na letisko, leteli do BA so SKYEUROPE. Mali odlietať 12:30 ale lietadlo meškalo 3 hodiny takze odlietali až 15:30. V BA boli pred 17 a v Šali po 18 hodine. Pointa je vtom že ja som z toho letiska išiel naspeť do Primoštenu pre moju rodinu, naložil som a vyrazil a bol som v Šali o 19:00 čiže o hodinu neskôr ako oni lietadlom smiling smiley Čiže cesta lietadlom bol o hodinu kratšia ako autom smiling smiley )
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2009 21:04
rudkoo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [www.colnasprava.sk]
díky za info, sakra, to je novina....
tak vojta62 to už s těmi 2 krabičkami cigaret zažil....

SLO.... HU, PL, RO: Z dôvodu, aby sa vytvorili podmienky pre rovnaké zaobchádzanie s cestujúcimi, dovážajúcimi tabakové výrobky v osobnej batožine, na celej východnej hranici Spoločenstva, colné orgány Poľskej republiky, Maďarskej republiky a Rumunskej republiky budú uplatňovať uvedené limity ROVNAKO ...

takže kuřákům asi zbývá jenom Slovinsko....confused smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mack (08. 07. 2009 07:46).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2009 09:11
Máte jet přes rakousko, slovinsko do chorvatska. Vést můžete jak karton cigaret tak i půlku krávy :-)))
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2009 11:37
Včera jsem četla v časopise (jak bývají "RADY NA CESTU"winking smiley, že prý POZOR! V Chorvatsku musí být počet reflexních vest totožný s počtem pasažérů v autě. Nikde jsem ale nic víc k tomu nenašla. Víte o takovém nařízení někdo něco? A týká se to i dětí?

Díky
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2009 12:39
Mám pocit, že cigarety jsou v Chorvatsku k dostání vlastně za tutéž cenu jako u nás. Alespoň v Bolu tomu tak bylo - a Bol je dost drahý. Proč potom vozit na každý den krabičku, když si to tam mohu koupit? eye rolling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2009 12:41
to adult:
nebude to tim, ze tam nemaji Sparty:-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2009 13:31
...Monikare...žádný takový předpis není...pro HR platí...1 vesta...ale...!!!
...reflexní vestu musí mít oblečenou jen ten účastník silniční dopravy, který se pohybuje na silnici mimo vozidlo...
...pokud z důvodu např. opravy musí vystoupit více pasažérů z vozidla....a pohybují se po silničním tělesu...musí mít všichni tito
pasažéři vestu...nebo po vystoupení okamžitě opustit silnici... ( ostatně z důvodu bezpečnosti ...pokud nejsou např. pro opravu vozidla kromě řidiče nezbytně nutní další cestující...je nanejvýš záhodné...aby se tito cestující nezdržovali ani v autě zvláště na dálničním tělesu...a to platí nejen pro Chorvatské dálnice...)smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 07. 2009 13:41).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
08. 07. 2009 22:29
Jeli jsme 27.6. v 16.00 z Velkopavlovicka, v 21.00 přes Hu jsme byli na Goričanu,v 4.00 na Makarské.Cesta byla namáhavá kvůli dešti a hustým mlhám.Cesta zpět v sobotu 4.7. v 9 .00 z Podaci do sjezdu z dálnice na Vučovicu z důvodu rozpadnutí spoky,výměna lamely a kotouče u téměř zázrakem najitého mechanika,odjezd v18.00 opět přes HU,příjezd domů 4.00.Cestou opet bouřky ,číhající srny a mlhy.Letos tedy cesta nic moc.
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2009 04:03
Vestan, nic si z toho nedělej. Tak dlouho jsem čučel a hledal sjezd na cestarinu na karty až jsem zapomněl odbočit a jel jsem taky na hotovost. Tam jsem jen čuměl opět jak přes karetní styk jezdí jenom pár aut. Čas již bohužel nevrátíš a na dálnici už vůbec ne. Kartu držím v ruce a čučím a čučím.Tedy před mámou jsem na její nechápavý výraz jenom odpověděl že jsem se jen chtěl přesvědčit z dálky jak to funguje. Vnučka naštěstí ani nepípla.Ale pravdou je, že jsem čekal minimální čas. Byl to kvapík. No a líbí se mi, když se vyjíždí z cestariny, tak jak na to každý najednou vrrrrrrrr a letějí jak od milenky. Po kilometru se zase srovnají do štrůdlu a v poklidu jedou dál. Když jsem jel tam - někdy 18.6. tak nás předjeli myslím, čtyři slováci a největší šunka tam jelo PORSCHE GT 3. To byl takovej kalup, že jsem si myslel, že mi odpadává lak z mého auta. Já jel asi 160 a kolem mne 4x frrrrr a nic. Jenom z dálky takový hluboký řev z výfuků. 250 - 280 ??? Asi jo !!!angry smiley Chtěl jsem okamžitě zajet s novým VOLVEM XC 70 do bazaru. Včas jsem si to rozmyslel. Kam bych dal kufry, lehátka, strojení? No a moje karta taky nic moc. smileys with beerdrinking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2009 08:39
Mám prosím dotaz na Šatavu. V některým z předchozích přízpěvků jsi psal, že jsi se před Vídní rozhodnul odbočit na Bratislavu. Pořád přemýšlím, jestli když pojedu z domu 4.9. v pátek v 5 ráno tam, tak budu cca v 6 ráno v Brně tak jestli mám jet na Bratislavu a na Vídeň a nebo klasiku přes Mikulov a Vídeň. Dále je otázka zda přes Bratislavu na Vídeň kolem Vídeňského letiště (jak jsi asi jel Ty) nebo třeba kolem toho jejich jezera Neusiedler see a na dálnici se napojit kus pod Vídní někde u Wiener Neustadtu. Takže přemýšlím nad 3 variantami. Vlastně 4, když ještě máme Vídeň od Midaxe a nebo přes Bruner strasse nebo jak se tomu říká.


1) Brno - Mikulov - Bruner strasse

Výhoda - nevím, snad že to je známá a snad dobře značená trasa

Nevýhoda - plantat se přes Vídeň a přes staveniště Mikulov - Vídeň

2) Brno - Mikulov - Midax

Výhoda - neplantám se přes Vídeň

Nevýhoda - plantat se přes staveniště Mikulov - Vídeň, nutno sledovat mapku, nebude značeno

3) Brno - Bratislava - Schwechat - Vídeň

Výhoda - neplantám se přes Vídeň, mělo by to být dobře značené, nepotřebuji mapu, pohodlná a rychlá trasa

Nevýhoda - nevím

4) Brno - Bratislava - Neusiedler see - Wiener Neustadt

Výhoda - neplantám se přes Vídeň, asi časově nejrychlejší trasa

Nevýhoda - asi to nebude značené, potřebuji mapu


Otázka je rychlost projetí trasy a pohodlí. Myslím si, že přes Bratislavu by to mělo být pohodlné a snad i rychlejší. Můj favorit je varianta 3. Prosím o názor Šatavu i ostatní.

Beru v potaz i to, že s námi pojede roční dcera, takže chceme jet trasou, kde je hodně příležitostí k bezpečnému zastavení (dálniční odpočívadla).

Za jak dlouho se dá zvládnout Brno - Bratislava při dodržování rychlosti? Jak dlouho zabere cesta přes Bratislavu? Za jak dlouho bysme mohli být od nájezdu do Brna od Vyškova po nájezd na dálnici pod Vídní?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2009 09:15
Vzhľadom na vzdialenosť Brno - Bratislava cca 130km, pri max. dovolenej rýchlosti 130km/h je po využití oboch jadier procesora môjho PC odhadovaná doba jazdy cca 3600sekúnd.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2009 09:38
To MartinR,
jel jsem loni v srpnu z pátka na sobotu ve 20:00 z Brna variantu do Bratislavy (1:15), celý průjezd Bratislavou je po 4 proudové dálnici nebo silnici dobře značený na Wien. Vzhledem k tomu, že bylo po deváté večer asi ve 21:30 už jsem byl v Rakousku na dálnici směr Vídeň. Před letištěm Schwechat odbočka na jih na rychlostní obchvat S1 (je to dobře značené, S1 je 4 proudová silnici s max.povolenou rychlostí 100 km/hod.) a napojení pod Vídní na dálnici na Graz (odkaz na mapu v Google [maps.google.cz]) Časový odhad Brno-napojení na dálnici A2 pod Vídní je max 2,5 hod při dodržování max. povolené rychlosti, ale vzhledem k tomu, že pojedeš ve všední den v 6:00 ráno z Brna, může být přes Bratislavu a z Bratislavy do Schwechatu hustší provoz, ale rozhodně je to nejrychlejší varianta ze všech.

p.s. teď jsem si přečetl na jiném vláknu, že jedeš do Omiše 1. půlku září, já jedu letos od 14.8. do 23.8. do Podstrany což je kousek před Omiší od Splitu, tak se po 23.8. ozvi, dám ti čerstvé zprávy z cesty



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Josip (09. 07. 2009 10:08).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2009 10:09
Taky tak jezdím a nikdy po mně nic nechtěli,,,,smileys with beer,cigarety a půlka krávi k tomu karlovačka thumbs up smiley,to nemá chybusmoking smiley
HEZKOU DOVČU A NENECHTE SI JI ZKAZIT KONTROLAMAeye rolling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2009 10:15
Zdravím všeci!
Včera jsme se vrátili z Podstrany (omiš). Nakonec se počasí parádně vydařilo! Pouze 1x fest lilo - při výletě ve Splitu. Jinak krásně, teplo.
Cesta OK. Mikulov - Wien - Graz - SLO přes vnitrozemí (Lenart, Ptuj) - Zagreb - Split. Tam i zpět jsme jeli ve všední den, takže bez provozu, žádný problém.
Všem přeji šťastnou cestu!!!!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2009 11:00
jediná nevýhoda, co mne napadá je dálniční známka slovensko 150 Kč, a doba, kerou strávíš při jejím nakupování
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2009 11:20
Díky všem.

To Josip:

Díky, určitě se po 23.8. ozvu.

Jinak obecně se mi zdá trasa přes Bratislavu lepší, ale nerozumím tomu proč se stále běžně jezdí Mikulov - Vídeň.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2009 11:39
Trasa přes Bratislavu je delší (asi 60 km), ale časově je asi o 10 - 15 minut rychlejší, což není zas tak velká časová úspora, ale hlavně je to celé po dálnici, tudíž mnohem pohodlnější. Nevýhodou je nutnost slovenské dálniční známky.
D33
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2009 11:45
Tedy přátelé Jadranu jen žasnu nad tím jak si pochvalujete cestu ve všední den. Já jezdím od války v Y na Istrii a musím říct, že zlaté cesty SO-NE tam i zpět bez kamionů jsem nucen asi 3 roky jezdit tam 6 na noc a domu 31 (celkem jedno jestli 07 nebo 08) zase na noc bez ohledu na to co je za den (žena dělá vyúčtovaní pro pojišťovny) a můžu říct že dostat se z Koperu do Mariboru s autem co má 3 kola na střeše a za sebou vlek je očistec když hrajete celou dobu kličkovanou s kamionama a všech parkovištím jsou fleky kde můžete stát s vlekem plný chrápajicích kamioňaků zlatá cesta So - NE.
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2009 13:12
D33 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tedy přátelé Jadranu jen žasnu nad tím jak si
> pochvalujete cestu ve všední den. Já jezdím od
> války v Y na Istrii a musím říct, že zlaté cesty
> SO-NE tam i zpět bez kamionů jsem nucen asi 3 roky
> jezdit tam 6 na noc a domu 31 (celkem jedno jestli
> 07 nebo 08) zase na noc bez ohledu na to co je za
> den (žena dělá vyúčtovaní pro pojišťovny) a můžu
> říct že dostat se z Koperu do Mariboru s autem co
> má 3 kola na střeše a za sebou vlek je očistec
> když hrajete celou dobu kličkovanou s kamionama a
> všech parkovištím jsou fleky kde můžete stát s
> vlekem plný chrápajicích kamioňaků zlatá cesta So
> - NE.



D33, mohl bys to prosím ještě jednounapsat tak, aby to bylo srozumitelné? Tedy včetně interpunkce.
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2009 17:38
MartinR - po letošních zkušenostech se také divím proč se jezdí Mikulov - Vídeň a proč se málo využívá Bratislava - Vídeň. Přesně jak popisuješ - podle Tebe je tp tra č. 3 !!!! Nevěnoval jsem tomu pozornost ale 130 km bylo na značce. A že bych to jel jen asi 50 min? Vím jenom jedno. V Brně jsem byl podle mých propočtů asi o 50 min dříve než klasikou přes Vídeň. Ale jak říkám - Jde mi jen o pohodu a klidné cestování. A jet 100 km po dálnici nebo 40 km přes Vídeň ? Co asi bude rychlejší.Ono buď jedeš přes celou Vídeň nebo na Schwechat a hodí Tě to na směr na Praha, Brno do leva a nebo do prava kolem letiště na Bratislavu. Nejezdím podle mapy ani navi ale v té rychlosti se mi to zdálo nejlogičtější. Podle mne bylo.Z Vídně byl trochu větší provoz - na letiště - a potom se to zklidnilo, tak jsem se zklidnil i já.thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2009 18:00
Teda, konečně super info. Licituji nad Bratislavou taky. Ale pokud je to jen o 10-15min rychlejsi... tak nevím, jestli se to vyplatí. Počítal někdo ekonomiku téhle trasy? Na viamichelin to moc rozdílně nevypadá jen to vyhodí větší číslo v počtu km po dálnici.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2009 19:13
...projet celou Vídeň je asi zdlouhavé...ale již po několikáté jsem měřil čas průjezdu Vídní zkr. od Seyringu a na druhém konci jsem byl za 20 minut...nikdy se mi nepodařilo takto projet Prahou...smiling smiley
...kdo zná dobře Brno, tak jet dnes od Svitav přes Modřice na Vídeň...je při stavu komunikace delší...jak projet od Seyringu přes Gerasdorf...Vídní...a propo...když Brnem od Svitav tak se držet směr D 1 na Prahu ... za Bohunicemi najet na D1 od Prahy směr Bratislava, Olomouc...a na dalším výjezdu do prava směr Vídeň...smiling smiley
když minete Rajhrad... můžete hodit korunou jestli na Mikulov...či Znojmo...
...omlouvám se za asi nevhodný vstup do tohoto vlákna...smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (09. 07. 2009 19:24).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2009 19:34
Moje zkušenosti s Vídní jsou stejné, projížděl jsem ji cca 5x, vždy od Znojma, vždy pátek kolem 11 hodiny a průjezd vždy kolem 20 minut. Na této trase je pokud se nemýlím jen jedna křižovatka, kde dávám přednost a
žádný semafor.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2009 20:12
Pokud nechytnete nějakou bouračku, je to otázak chvilky než se Vídeň projede. Křižovatka opravdu pouze jedna, většinou se jede po tříproudové silnici.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
09. 07. 2009 20:38
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (08. 05. 2011 14:31).
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 07. 2009 04:26
On asi je různý úhel pohledu kde začíná a kde končí Vídeň, Brno, atd. Mně se ještě Vídeň nepodařilo projet tak rychle jako některým z Vás. Středem Vídně je silnice nikoliv tří ale až šest pruhů a musím moc hlídat nájezdy a výjezdy z nich. Sem tam se tam nacpe kamion nebo bus. Ne, to není pro mne. V tom Brně projedu jak vítr. Vůbec nejedu středem. Prostě ze Svitav po E 461 na D1 na Modřice a jsem pryč.To že se tam staví ta křižovatka není až tak podstatné. Stále jedu, nikde nestojím. To sice ve Vídni také ale těch km !!!! Jen než projedu Bruner str. k odbočce na A22 dále na A23 a dále na A2 směr na Wiener Neudorf. Teprve odbočka A2 x A3 vlastne ukončí tu městskou dálnici přes Vídeň a začíná ta klasika na Graz. A to za 20 min ? Pro mne nesmysl. Když cestou zpět do ČR odbočíte z A2 na S1 tak Vás to potom zase nesmyslně žene ve Schwechat do leva po A4 na A22 a opět středem Vídně. Tato cesta zpět do ČR je přes Vídeň ještě delší než cesta dolů do HR .
Takže jak tedy vlastně do HR nejlépe a nejvýhodněji? Prostě řeším to Blavou - letos čistě náhodou poprvé a myslím si že nastálo. Tím že se dokončí ten úsek Mikulov Vídeň mne to až tak nepřesvědčí. Vlastně úsek Brno - Vídeň. To také není o ničem. Snad jenom do Pohořelic. Tvrdím že než dojedu z Brna do Vídně tak z Brna přes Blavu jsem již za Vídní.
Kdo nevěří ať tam běží. Já jsem tam běžel.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 07. 2009 06:43
Díky za názory. A co ta "moje" trasa č. 4? Kolem toho jezera? Jel to někdo? Udělat tam třeba i malou zastávku pro zpestření a tak.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 07. 2009 06:55
...Václave... příští týden Tě vezmu na průjezd Vídní přes Seyring...a získáš nové dojmy...
...pokud se nebudeš bránit jet...ještě rychleji...jak 20 minut od příjezdu Gerasdorf...po obchodní centrum jih ...vezmu modrý majáček...hahaha...
člověk se učí celý život...grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (10. 07. 2009 06:55).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 07. 2009 07:05
Bessy..je ta odbočka se semaforama na ten Seyring stejná?..vim, že se tam dodělává ta dálnica, tož abych se tam trefil
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 07. 2009 08:49
Na to Brno pozor. Jestli jedete v noci, tak je to asi buřt, ale kdo se tam bude motat někdy mezi 6 ranní a osmou večerní ve všední den, tak horor. Denně najezdím po Brně sice jen asi 40km, ale věřte, že je to někdy až až. Rozhodně se vyhnout ulicím Poříčí, Heršpická, Úvoz, městská část Židenice (městský okruh). Hradecká se dá přežít, každopádně z ní pak pokračovat na Prahu s potom u dálnice nájezd na Olomouc.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 84
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.