Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 06. 2015 19:34
Určitě doporučuji až v Chorvatsku, Slovinsko má ubytování po Švýcarsku druhé nejdražší v Evropě.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 06. 2015 07:17
Doporučuji třeba www.zagi.hr
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 07. 2015 22:39
Kto už má nejakú skúsenosť s odpočívadlom hneď za tunelom Sveti Rok? Na ceste smerom na juh sa musí prejsť popod diaľnicu. Je tam reštaurácia alebo čo to je otvorené nonstop? Tam sme ešte neoddychovali.
Ďakujem za každú informáciu.

Tak už som našiel, je to odmorište Marune.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 7Peter7 (04. 07. 2015 23:09).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 07. 2015 23:18
Jo, jo, také jsem pěla na Zagi jen samou chválu. Ovšem v posledních 2letech se nám stalo, že pro nás nocleh nebyl! Přesto, že jsme měli od nich písemné potvrzení rezervace! Zkrátka jsme měli smůlu, že tam byl Bus Poláků a naše pokoje potřebovali pro ně! Sice nám nabídli náhradní ubytování, ovšem to bylo na samotě v lesích a to jsme odmítli. Tím to bylo pro ně vyřízené a víc je to nezajímalo! Když to bylo poprvé, řekla jsem si stane se, ale podruhé, to mě už opravdu naštvalo a Zagi už nikdy více! Naštěstí jsme sehnali slušné ubytko ve vedlejším městečku a dovolenou jsme si nenechali zkazit.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2015 07:38
Je pravda, že v Zagi jsme byli v roce 2009, začátkem září. Od té doby nocujeme víc směrem na jih (Gospič, Korenica), protože to Zagi se nám zdá ještě docela blízko po vyjetí z ČR.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2015 07:40
7Peter7:

Odpočívalo Marune je pro nás bez vyjímky cestou k moři vždy první zastávka a taky první pohled na moře. Je tam hotel a restaurace. Nejsem si jistý, ale hotel asi není v provozu. Pokud by byl, hodně bych zvažoval přenocování, je to fakt s pěkným výletem. Restaurace a WC vždy fungovaly. Jsou tam i nějaké houpačky pro děti. Sjezd na odpočívadlo je skoro ihned za tunelem Sveti rok.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2015 10:22
7Peter7: o stranu spat niekto pisal ze Marune je rozbite , skoda sad smiley

My prespavame v okoli Ogulinu, je to za "kolonami" a kusok od zjazdu z dialnice.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2015 12:10
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2015 12:55
... kromě jiného, ( hustota provozu, kamery ) jsou zde odpočívadla od Zagrebu na Istrii ...
[www.arz.hr]
smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2015 13:14
S tým Marune je to škoda.
Ak by náhodou niekto šiel okolo a mal chuť to omrknúť a dať sem aktuálne info bola by to užitočná informácia.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2015 13:39
... zajímavé je, že Marune stále aktuálně vedou jako Odmorište s restaurací ... [hac.hr]
[hac.hr]
smileys with beer
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2015 13:50
Já jsem četl ,že hotel je nefunkční od roku 2010 ,kdy spadnul do rukou banky a nevyplatí se .Občerstvení a restaurace fungovala vloni ,ale letos zatím nikde nic nepíšou ,zda je nefunkční ? Jen ta informace od fóráka tady na vlákně .
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2015 14:11
... na HAK.hr ... je aktuálně uvedeno ... [www.rajce.net]
... odmorište ... parkování, WC, obchod, kafe bar ...
... a jako prémie yawning smiley odmoriště Krka ... grinning smiley [www.odmoriste-krka.com]
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (05. 07. 2015 14:14).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2015 14:41
Maruna funguje tak jako předešlé roky (WC;občerstvení); jen dětské hřiště je letos bez houpaček. Tento stav je teď z pátku na sobotu, kdy jsme tam spali.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2015 15:35
Veľká vďaka za info.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2015 16:32
Maruna funguje.
smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2015 16:58
Já se na Murane stavil 15.6. a bylo všechno zavřené tak otevírají opravdu jen na sezónu - WC a obchod
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2015 21:53
Tak jako Krka je top... Další v naší hitparádě je Marune - ani nemusi fungovat, stačí to jak to tam vypadá... Potom Zir Vukova Gorica a asi by se jeste nějaké našly.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2015 22:49
Ja to mám 900 km a tak neodpočívam. Idem v noci prídem ráno. 9 hodín. Akurát na pumpách cik pauza a potom tesne pred Pirovacom trochu pauza vzduchu a tak ...
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2015 23:34
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... a jako prémie yawning smiley odmoriště Krka ... grinning smiley [www.odmoriste-krka.com] smileys with beer

Odmoriště Krka je pro nás Peťo už tradice yawning smiley . Tam je vždy naše nejdelší přestávka při cestě na Pelješac, přijíždím tam většinou ještě za tmy, před rozedněním, odjíždíme až za světla. Ty dvě až tři hodinky se tu vždy zdržíme, lehce se prospím, dáme snídani, kávu, pokochám se okolím a pak vyrážíme na zbytek cesty.. Ach jo, snad se už konečně zase dočkám. Nepřijde-li nějaká neočekávaná pohroma, tak příští rok zcela určitě smiling smiley

** Petr **
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 07. 2015 09:44
... Peťane, to Ti věřím ...
... jak tu touhu zase se vrátit k Jadranu, tak i to, co popisuješ ... kdy se najednou někde v tom vesmíru mozkových neuronů aktivují zakomponované pocity o místech, spojených s antropogeografickým fenoménem ... kdy se v řádu jednoho až několika týdnů stáváme součástí tamního ... napůl vodního a pevninského světa ... a začíná to právě na odmorišti ...
... ve Tvém případě je to odpočívadlo Krka, u mě je to ZIR, pač už mě to tam bere a vím, že je nejvyšší čas zastavit ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 07. 2015 18:28
Osobní a velmi čerstvá zkušenost - Marune:
v pátek 19.6. nad ránem - u cedulí na dálnici byly páskou přelepené symboly příborů a hrníčků, ale z křižovatky v Ptuji víme, jak to s těmi přeškrtanými cedulemi bývá grinning smiley, tak jsme jako tradičně sjeli a mezi 3-6h ranní tam odpočívali, bylo tam pár aut a dva tiráky.
Ráno jsem to celé obešla, vypadalo to velmi neútulně, zaslepená okna i dveře, světla žádná, sem tam drát ze zdi nebo ze země...
Hotel tady nefungoval snad nikdy, ale občerstvení s toaletami vždy, i v červnu a září - tentokrát nic.
Jaké bylo naše překvapení, když včera při návratu pásky z cedulí fuč a občerstvení fungovalo...
Tak asi jen posunuli začátek sezónysmiling smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 07. 2015 18:35
... Květko ... potvrzuješ to, co už jsme před pár dny na Foru rozlouskli ...
... ale sedím na vláknu ... Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? ... a Ty furt nic ...
... pokud to máš rozepsaný, beru zpět grinning smiley
smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
08. 07. 2015 07:47
Marune je pro mě asi nejlepší odpočívadlo na dálnici v HR. Hlavně pro ten výhled. Nejen první pohled na moře, ale i na druhou stranu na skály. Jen nesmí moc foukat, v roce 2009 jsme tam ani nezastavovali, jak foukalo. Na dálnici za tunelem směrem k moři omezení rychlosti na 40 km/h (jeli jsme 60 km/h a všichni nás předjížděli). Zastavili jsme až na dalším odpočívadle - Jasenice. I tam foukalo dost brutálně. Jinak máme taky rádi odpočívadlo Krka, tam jsou taky pěkné výhledy a je to další odpočívadlo, kde vždy zastavíme.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 07. 2015 15:24
Bessy nás napíná s tajemnou horou ZIR u odpočívadla stejného jména snad od roku 2009. Proto Bessyho prosím, napiš do části "Ostatní" ( na úplně nové téma "Tajemná hora ZIR"winking smiley vše, co o této hoře víš a nebo co dodatečně zjistíš. Podle mne to je opravdu zvláštní osamocený geologický útvar, ale moje schopnosti nestačí na to, abych zjistil, proč je tato hora tajemná a proč se jí přezdívá "Vlčice"???? Myslím, že tvoje sdělení bude zajímat i ostatní uživatele fóra, proto nechci SZ. Slibuji si od toho aj to, že se ozvou i další znalci této lokality Gmajina polje. Dík!!!
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
16. 07. 2015 15:48
Dostal jsem z doslechu zprávu o tom, že snad od letoška je placeny parkoviště v Ráztoke pod mostem.
Může to zde na fóru někdo oficiálně potvrdit, kdo tam byl a zaplatil?

maléma radek
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
16. 07. 2015 20:20
Já jsem si opět zabookoval jednu noc v Brnaze (Sinj). Jure Masle chce za čtyřlůžkový pokoj 400HRK. Snad rozumně večer se tam dovalím, ubytuji se, do centra Sinje dojdu na super pizzu za polovinu ceny než na pobřeží a druhý den už cuknu jenom ten kousek do Podgory.
Čučeli by jste, jak to ve vnitrozemí žije. Otevřené obchody, kavárny, plná promenáda lidí. Chorvati tam asi jezdí na dovolenou.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 07. 2015 08:14
Rastoke-parkovisko pod mostom je už platené. Zaznamenal som to už v auguste minulého roku. Teraz v júni sme tam boli zastavení-platí sa.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 07. 2015 08:43
Se divím, že parkování nechali tak dlouho bez placení. Asi mají nové radní a ti začali přemýšlet,kde ještě vydělat. Nejspíše o okoukali na Plitvicích, kde se před pár lety taky na parkovištích neplatilo, no a teď už platí.
Zná někdo cenu za parkování "pod mostem"? A jsou tam alespoň funkční a udržované ty mobilní záchody?
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 07. 2015 16:54
..síce na spiatočnej ceste, ale chceli by sme sa tam zastaviť na neskorší obed Lenart..zastavoval tam niekto z forákov?..chcel by som vedieť aké sú tam ceny a celková spokojnosť/nespopkojnosť..alebo kúsok ďalej je ešte jedna reštaurácia restaurant 2....

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 131
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.