Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 05. 2013 23:22
Chci se zeptat těch, kdo jezdí od Vídně do Grazu po dálnici S6 přes Semmering, není někde nahoře v sedle Semmering poblíž dálnice vyhlídka?
Když jsem ještě studoval, jel jsem jednou s tátou autokarem do Benátek a vybavuji si, že jsme někde poblíž nejvyššího místa sjeli z dálnice na vyhlídku. Byly tam domy s obchůdky v přízemí a před nimi zábradlí a krásný pohled na okolní hory. Můžu se mýlit, ale mám dojem, že to bylo na Semmeringu. A dalo se tam dojet v pohodě autobusem. Už je to let… Táta mi to už bohužel nepoví…

A pokud ne Semmering, jsou na trase S6 a S35 nějaká místa, kde se vyplatí na chvíli zastavit a pokochat se okolní krajinou?
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 05. 2013 08:48
Rubbs: podívej se odkaz s fotkami, třeba se Ti známá místa připomenou smiling smiley Semmering a okolí



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (20. 05. 2013 08:51).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 06. 2013 17:26
Všechny Vás tu zdravím.Potřebuji poradit.Pročetl jsem skoro celé toto vlákno.Kamarádka jede poprvé autem do Chorvatska na dovolenou.Má dvě malé děti a hledá ubytování někde na půlce cesty,což je někde kolem Gracu až Zagrebu.Našel jsem několik odkazů na hotely,ale nenašel jsem žádný autocamp s možností ubytování v chatce.Prosím pokud někdo o něčem víte,dejte mi sem prosím vědět.Předem mockrát děkuji.
Pavel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 06. 2013 18:11
Ahoj to dají beze spánku nebo myslíš že ne? Řidič jsem sám manželka po úrazu pravé ruky hotovo. Takže tak no, myslím že to dají jezdíme na noc děti chrní a je klid ale to záleží na ní smiling smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 06. 2013 19:01
Každý není takový pilot aby daval třeba 12 hodin jízdy... a každému nemusí vyhovovat jezdit v noci...

Někdy mě to až děsí, jak někteří pod Zagrebem už potřebují sirky do očí, na odpočívadle Sveti rok jsou KO a přesto dál valí na Makarskou sad smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 06. 2013 19:06
My teď 2x tady: [goo.gl] - Vukova Gorica - je to bokem od dálnice, klid - kolem 11té, kdy dorazíme je tam pár aut,ale kolem 4té, kdy odjížžím už celkem plno...

Letos bych chtěl dát buď Plitvice, nebo něco kolem Posedarje....
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 06. 2013 19:26
Ano ano však jsem psal záleží na každém
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 06. 2013 19:57
Vždycky to záleží na únavě,každý rok řídím sám,tak tomu nechám volný průběh a když přijde únave raději si odpočinu...
Ze čtvrtka na pátek není tak plno....
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 06. 2013 21:26
pavel.k77: Jestli chatky tak třeba autocamp Korana u Plitvic.

Jinak kdo jede dál na jih, doporučím na dvě nebo tři noci Posedarje, kousek od tunelu Sveti rok, pěkné, bez turistů, hodně teplá voda, jen ta voda není moc slaná.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 06. 2013 21:57
u nás to bude rovnaké, ako minulý rok - Nemecko-Rakúsko len wc pauza a potom klasika odmorište Modruš a Marune
Letos iba na Pašman, takže dúfam, že to bude bez problému thumbs up

Je jedno kde sa zastaví, hlavne bez následkov.....ako je to tu popísané mnohokrát - podľa potreby.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 06. 2013 05:46
A dnes to vše vypukne.......začátek prázdnin.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 06. 2013 06:52
Uz se tesim eye rolling smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 06. 2013 08:25
... asi občas mrknu na webkamery, jak se vám jede grinning smiley
Hlavně všichni opatrně a odpočívat, ať dojedete bezproblémově tam i zpět...
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
08. 07. 2013 21:32
Prosím o radu - letos zvažuji poprvé jet do Chorvatska přez noc. Dá se někde přespat na parkovišti / odpočívadle u dálnice mezi Vídní a Ilzem? Případně na 66 v Rakousku?
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
08. 07. 2013 21:55
Mana(CZ) napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prosím o radu - letos zvažuji poprvé jet do
> Chorvatska přez noc. Dá se někde přespat na
> parkovišti / odpočívadle u dálnice mezi Vídní a
> Ilzem? Případně na 66 v Rakousku?


Dá.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
08. 07. 2013 22:17
Při zpáteční cestě od moře pravidelně spím na rakouských odpočívadlech. Z auta vytáhnu plážové (molitanové) lehátko a dám si ho na lavici a spím (cca 1 - 2 hoďky) do svítání a pak valím dál.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
08. 07. 2013 22:27
Kolem B66 se dá za vcelku přijatelnou cenu ubytovat snad v každé hospůdce cestou, i na blind, když tam přijedeš tak do půl desáté večerní. A ráno se snídaní v ceně...

Liodo, koukám, že tě potrefil také ten internetový zlozvyk, klikat na tlačítko "Citovat" místo "Odpovědět. To druhé je lepší, zvlášť, když odpovídáš jedním slovem a nehrozí, že před tvým příspěvkem dojde nějaký jiný.
Prostě necituj bezprostředně předcházející příspěvek, prosím. Vypadá to blbě a omezuje to čitelnost fóra.
Ani tady nejsi jediný, tak o totéž prosím i ostatní notorické citovače, kterých tu naštěstí už moc nezbylo. Ale drží se, potvory...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
08. 07. 2013 22:36
>
> Liodo, koukám, že tě potrefil také ...


Vies Hill, ono to niekedy nie je take jednoduche. Ak s niekym diskutujes a do toho sa prida niekto iny, tak potom uz nie je uplne jasne vo co jde, ze.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
08. 07. 2013 23:08
Díky Hille za tip, ale jezdím tak 2x do roka do německa, a vím že takové ubytování není zrovna "za hubičku". Obzvlášť, když jsme 2 dospělí a 2 děti.
Spíš jsem očekával tip na dobře vybavené klidné odpočívadlo kousek dál od dálnice (kvůli hluku od dálnice), či ti kde rozhodně nestavět....
P.S.: Na zpáteční cestě už mám rezervované 4 postele za 62€ v Zagi v Oroslavje.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 07. 2013 12:08
Mana(CZ) ... Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři ... 08. 07. 2013 21:32 ...
Prosím o radu - letos zvažuji poprvé jet do Chorvatska přez noc. Dá se někde přespat na parkovišti / odpočívadle u dálnice mezi Vídní a Ilzem? Případně na 66 v Rakousku?


liodo ... Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři ... 08. 07. 2013 21:55 ...
Dá.


Liodo ... kde by jsi to tak viděl nejlépe na A2, resp. E66 ... ?
... osobně bych to dal na A2 na 81 km na Oldtimeru Zobern [www.turistika.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 07. 2013 12:46).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 07. 2013 20:41
my spíme vždy na odpočívadle KRKA, podle mě nejhezčí.. je tam vždy klid a krásné místo.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 07. 2013 20:46
To Bessy: Zöbern znám. Při cestě do HR si tam s dětma děláme pauzu, a při cestě zpátky tam obědváme. Akorát mám obavy, že i za pěkného letního počasí tam v noci bude dost zima.....
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 07. 2013 20:54
Podle mých zkušeností ideální spací odpočívadlo v Rakousku je až 225ka, ale to je až daleko daleko za Ilzem na A9. Takže bohužel asi nic pro tebe sad smiley .
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 07. 2013 08:58
Jen na tom odpočívadle nesmíš být po větru od záchodů. Přibývá tam i mnoho "podpapíráků" okolo. Už nemá to kouzlo, co dříve.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 07. 2013 13:28
Tak vloni jsme spali na odmorišti Marune (Mapa)za tunelem Sveti Rok a letos to bylo na odmorišti Draganič (Mapa)
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 07. 2013 18:26
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Už nemá to kouzlo, co dříve.

To máš pravdu, určité doprovodné jevy bohužel k takovému místu patří, ale na okouzlení jsou po cestě jiná místa, sem přijedu v noci, za svítání odjíždím a chci se jenom v relativním klidu a tmě trochu vyspat...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 07. 2013 12:56
Tak toto není z mé hlavy, ale já tomu věřím. Osobně jsem se s ničím takovým nesetkal ale byl jsem svědkem mnoha následků mikrospánku.

Výzkum: Každý desátý řidič při cestě do Chorvatska usne při jízdě !

Podle průzkumu skupiny Allianz jeden z deseti řidičů přiznal, že alespoň jednou za volantem usnul a dokonce čtvrtina řidičů si během jízdy „zdřímla“. Při delších cestách se riziko mikrospánku ještě zvyšuje, zejména pokud se odehrávají v noci či na rovné dálnici, kde je koncentrace šoféra nižší.

Tato čísla jsou alarmující i ve světle další z odpovědí, když pouze třetina řidičů se rozhodla v takové situaci zastavit a udělat si přestávku na odpočinek. "Většina řidičů tak pokračuje i navzdory únavě dál v cestě, čímž se dramaticky zvyšuje riziko dopravní nehody, na kterou nemusí doplatit jen nezodpovědný řidič, ale i posádka auta nebo ostatní účastníci silničního provozu,"

Podle odborníků je však jediným skutečně účinným řešením v situaci, kdy řidiči začnou těžknout víčka, udělat přestávku a odpočinout si. "Přestávka, minimálně však 15minutová, dokáže zvýšit koncentraci řidiče a jeho schopnost reagovat rychle na neočekávané situace na cestách. Otevření oken či zvýšení hlasitosti rádia se sice mohou jevit jako účinné, ale jsou to jen krátkodobá řešení,"
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
01. 08. 2013 12:17
Prosím o informace. Letos by jsme chtěli přespat na odpočívadle Modruš, už jsme tam dříve spali a bylo to fajn. Letos jsem někde na foru četl (už nevím kde to bylo a nemůžu to najít) že parkoviště Modruš není co to bývalo - občerstvení je prý zavřeno a rovněž WC nic moc. Co si vzpomínám, tak občerstvení bylo otevřeno do půlnoci a rovněž sociální zařízení bylo velmi dobré.
Může mi, prosím, někdo, kdo se tam zastavoval, napsat, jak to tam ve skutečnosti vypadá dnes? Moc děkuji.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
01. 08. 2013 14:36
Je možné, že to byl můj příspěvek. Jednalo se o odpočívadlo Modruš západ. Kavárna je nefunkční. WC no řekněme, že turecké záchody jsou velký luxus. Slušně řečeno pokaděné prkýnka, koš přetekájicích použítých dámských vložek. Tak to vypadlo 15. července.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
01. 08. 2013 16:26
Tak to já jsem poprvé využil Maďarské dálnice a nic podobného jsem na jejich odpočívadlech neviděl.Krásně uklizeno,nic nepoškozeno,všude tekla voda.Vidím,že se Chorvati postupně zhoršují a dostávají se na naši úroveň. Jen ty dálnice jim můžeme tiše závidět.

MirekŠi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 167
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.