Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 06. 2008 11:46
poslednych 200 km spim za volantom
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 06. 2008 13:14
Honza T. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> uf, tak my letos spali na odpočívadle v autě
> (poprchávalo, takže se nedalo natáhnout ven k
> autu) kus před Plitvicema a můžu říct, že příště
> si radši seženu nějakou postel, protože asi za dvě
> hoďky jsem se vzbudil absolutně rozlámanej (taky
> mám skoro dva metry) a nevyspalej a čekalo mě
> ještě cca 300km. takže příště radši pojedu buď
> napřímo bez spaní nebo přespím někde v motelu.
> celou cestu k Plitvicím jsem prakticky nebyl
> unavenej a dojel bych až do Omiše, ale přijel bych
> tam ve 4 ráno a neviděl prakticky nic z přírody
> cestou, tak jsem si myslel jak se prospím v autě
> :-)
> p.s. z přírody bylo potom taky prd vidět, protože
> pršelo, byly mlhy a kopce v mracích :-)))


A před i za Plitvicemi prý není problém se ubytovat.
cuy
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
02. 07. 2008 22:28
Kdo to zvladate na jeden zatah a treba jen odpocivate nekde chvilku na prijemnem "odmoristi" nebo pumpe. Tak smerem tam je moc pekne Brinje. Zpatky si to bohuzel nevybavuju, ale to stavame nekde na zacatku rajchu.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 07. 2008 16:51
ahoj,
poctivě jsem přečetl všechny příspěvky, ale nenašel odpověď na to, co mne zajímá - tak se předem omlouvám, pokud se to někde ještě řešilo.

Protože vyrážíme s ženou a 2,5letou dcerou ve čtvrtek na noc (ve 20 hod.), zajímalo by mne krátké přespání na trase zhruba v oblasti za Brinje. Těžko se v tu dobu mohu dobývat do nějakého soukromí, tak by mi na ty 2-3 hodinky nad ránem (to mi na rekonvalescenci stačí, jsem "sova" ) stačilo poklidné parkoviště. Žena by ale ráda po tu dobu s malou někam vyrazila, prostě pochodit nějaké městečko, něco vidět, koupit si zmrzku...

Říkal jsem si, že bych za Brinje sjel na Žutu Lokvu a serpentýnami sjel až k Senju - přímořské městečko cca 25-30 km od magistrály. Senj

No a potom se v poklidu vrátím na magistrálu - do Splitu by se dalo pokračovat i po pobřeží, ale těch zbývajících cca 300 km (?) by asi byl docela opruz, i když s pěkným výhledem :-)
Ačkoliv teď jsem si všiml, že mohu po E65 a tedy po pobřeží dojet nějakých 105 km s vyhlídkou do "Čvor Obrovac" (?) a napojit se na magistrálu.

Co vy na to, máte nějakou podobnou zkušenost? Srdečné díky za relev. odpovědi a šťastnou cestu!
M.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 07. 2008 19:59
To Makx :
Neviem či si to zvážil . Do Senju nie je jednoduchá cesta . Nad ránom kúpiť zmrzlinu sa ani v Senji nedá. Naviac tam nad ránom fúka dosť silný vietor z priesmyku Vratnik. Jednoduchšie sa mi vidí v blízkosti Brinje ísť ešte pár kilometrov a na odbočke na Otočac už po 3-4 km si v mestečku Otočac ktorý má cca 9.000 obyvateľov , je pomerne malebný najmň pri rieke Ak zájdeš smerom k rieke napríklad po značke " H" k nemocnici je tu má parkovisko i rieka a okolie na prechádzky . Pozri toto vlákno stranu 5 aj s foto .Samozrejme je tam aj ubytovanie, pretože je to vychýrená výletná oblasť najmä pre rybárov . Si v Like ,čo je tá istá krajinná oblasť ako Plitvické jazerá . V blízkosti máš mlynice, alebo prírpodnú zvernicu s medveďmi atď.,ak chceš výlety. Jadranská magistrála sa od Senju po napojenie na Zadar v jednom kuse kľukatí.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 07. 2008 20:14
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 15:22).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 07. 2008 20:48
Já pojedu z Pha-Jihlava-Wien-Graz-Maribor(vyhnu se dálnici)-Zagreb na 1 zátah pak dám odpočinek 2-3hod odpočinek a pak po dálnici-až na jih-Pelješac.
Nevíte tedy něco šikovného - mětečko cokoliv co by stálo za to sjet z dálnici a tam třeba odpočívat a podívat se. Cokoliv díky všem a pěknou dovču - už ve čtvrtek 20,00 vyrážím.hot smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 07. 2008 21:43
anaxios napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ja sa tak teším na more, že nie som schopný počas
> cesty spať. Aj keby som bol neviem ako unavený.
> Vyrážam poobede, ráno som na mieste. V poslednej
> dobe mi pomáha redbull okolo 3.00, keď prichádza
> na mňa kríza. Potom je všetko OK. Je pravdou, že
> ten redbull je vraj dosť ťažký na srdce. Kto má
> problémy so srdcom, vraj by to nemal piť. Neviem,
> čo je na tom pravdy. Ale počul som aj o iných
> povzbudzovačoch počas cesty, menej zaťažujúcich
> srdce, ale aj či sú niečo účinné proti únave. Máte
> s týmto niekto skúsenosti?

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit kávu a energetický nápoj SCHOK. Nevím jak moc to je povzbuzující, ale močopudné příšerně. Mohu zaručit, že neusnete ............... každých max. 50 km čůrpauza. Mikrospánek nemá šanci. hot smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 07. 2008 21:58
Na jaře jsem byl na "Dakaru" a dostal od Loprais týmu pár jejich _LOPRAIS DRINK "NEUSÍNEJ".Není špatný a řekl bych že to docela funguje...smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 07. 2008 21:59
To doky1:

Pravda - cesta z dálnice do Senju se mi zdála jakási klikatá, ale to bych myslím v pohodě zvládl. Taky bych nemusel pokračovat dál po klikatém pobřeží, mohl bych se zase vrátit na dálnici...

...ale ta informace o tom studeném větru a že to po ránu nebude nic moc i co se týká návštěvy města, to je pro nás, resp. pro moje holky moc důležitá. Děkuji!

Budou z auta vyspané a manželka mi chce umožnit pár hodinek nerušeného spánku. Ale přeci je nevyženu do nějaké sloty :-)
Pokud si budou moct projít nějakou tržnici a trochu pokorzovat, budou spokojené.

Takže volím Otočac a ještě jednou díky za zasvěcenou informaci.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 07. 2008 08:26
To Macx: Asi jsem konzervativec, ale nic nevydá za normální postel. Vzhledem k věku dítěte bych se na noc ubytoval v penzionu a normálně se vyspal. Zvaž to ještě jednou. Moc si nedokážu představit jak se manželka a tak malé ditě nad ránem procházejí po městě, které je v tu dobu totálně mrtvé mezi 4-6hod moc ruchu nebude. Po půl hodině je to přestane bavit.
Jinak šťastnou cestu.
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 07. 2008 08:38
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomm (29. 07. 2008 13:11).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 07. 2008 08:44
To Mackx :
Ak prídeš na náíestie Otočacu tak po pravej strane je park s vysokými stromami , lavičkami a parkovaním. Je ( bola ) tam však jedna zdrada . Umiestnili tam farebnú tabuľu UNPROFOR s vyznačením mínových polí . Tabuľa je umiestnená opačne , preto človek neznalý nadobudne pocit , že tie mínové polia sú smerom do parku a k rieke, hoci sú opačne, na sever až za diaľnicou - tak nech sa nezľaknú.
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 07. 2008 08:46
Macx napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ahoj,
> poctivě jsem přečetl všechny příspěvky, ale
> nenašel odpověď na to, co mne zajímá - tak se
> předem omlouvám, pokud se to někde ještě řešilo.
>
> Protože vyrážíme s ženou a 2,5letou dcerou ve
> čtvrtek na noc (ve 20 hod.), zajímalo by mne
> krátké přespání na trase zhruba v oblasti za
> Brinje. Těžko se v tu dobu mohu dobývat do
> nějakého soukromí, tak by mi na ty 2-3 hodinky nad
> ránem (to mi na rekonvalescenci stačí, jsem "sova"
> ) stačilo poklidné parkoviště. Žena by ale ráda po
> tu dobu s malou někam vyrazila, prostě pochodit
> nějaké městečko, něco vidět, koupit si zmrzku...
>
> Říkal jsem si, že bych za Brinje sjel na Žutu
> Lokvu a serpentýnami sjel až k Senju - přímořské
> městečko cca 25-30 km od magistrály. Senj
>
> No a potom se v poklidu vrátím na magistrálu - do
> Splitu by se dalo pokračovat i po pobřeží, ale
> těch zbývajících cca 300 km (?) by asi byl docela
> opruz, i když s pěkným výhledem :-)
> Ačkoliv teď jsem si všiml, že mohu po E65 a tedy
> po pobřeží dojet nějakých 105 km s vyhlídkou do
> "Čvor Obrovac" (?) a napojit se na magistrálu.
>
> Co vy na to, máte nějakou podobnou zkušenost?
> Srdečné díky za relev. odpovědi a šťastnou cestu!
> M.

L.P. 1996 jsem jel s rodinou do Trogiru. A já prostě rád jezdím přes Linz,Salzburg, Villach,Ljubljanu,Rijeku a pak popobřeýžní magistrále(já vím, kdekdo namíétně že je to delší, má paravdu, leč- tak to mám rád a tak zpravidla jezdím), Tehdy jsme cestu pojali jako součást dovolené a podívali se na Mondsee, do Salzburgu, stavili se na Bledu. Chteli jsme se původně vyspat někde na sever od Ljubljany, ale sešlo z toho. nějak po desáté večer v Ljubljaně jsem usoudil, že jsem ještě čipernej, to mi bylo 37, a že pojedu dál. I jeli jsme. Někde uCrikvenice jsem už začínal pociťovat, že to není ono, a tak jsem začal hledat místo, kam TO píchnout a chviličku schrupnout. Za Senjem už přišla krize a tak jsem odbořčil do vesničky Sveti Juraj a tam pro zapíchl nějak okolo druhé v noci na molu. Vytáhl jsem spacák a karimatku, zbytek rodiny se mačkal v autě, a já se natáhl POD svůj vlek. V půl sedmé ráno mne vzbul, velmi taktně člověk v uniformě, možná někdo jako obecní policajt, a v klidu mne ponoukl, abych popojel, že bych mohl bránit provozu.
Předloni jsem se cestou v Juraji zastavil na jídlo, prošel tuto vesničku a NIC se nezměnilo. Zklus Sveti Juraj.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 07. 2008 13:07
Ahoj Ctirade,jedu též ve čtvrtek dopoledne a mířím na Pelješac,jedu přes Maďary.
Zdravím a přeji příjemnou dovolenou.
Radomírsmileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 07. 2008 13:24
A kam tam. Já Borak - vila Tamaris. I já Tobě přeji pěknou a klidnou cestu a hezkou dovolenku.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
30. 07. 2008 08:57
To Anaxios.

Posledné dva roky papkám Energit Tir. Cukríky v plechovej krabičke, stojí spravidla 60 Sk. Na túto tému sa písalo v "Ostatní - Co jíte cestou?", ak sa nemýlim. Momentálne je to v "Ostatní" asi 5 strana.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
30. 07. 2008 15:30
Ty mám také Eifele a s višňovou příchutí spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
30. 07. 2008 16:51
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 13:03).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
30. 07. 2008 16:59
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (01. 02. 2009 15:48).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
30. 07. 2008 20:45
blankam napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Plechovou krabičku taky vozíme, ale pro silné
> kafaře jako jsem já je to jenom něco na zub, aby
> měly 'cukríky' nějaký účinek asi bych musela
> spolknout celou krabičku najednou. Nejlepší je
> zastavit, prospat se, dát kafíčko a jet dál.

To není špatný nápad, ale zkus nejdříve ty bonbonky, krabička nemá takový účinek. Zkus jí třeba alespoň přes spolknutím otevřít. smiling bouncing smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
30. 07. 2008 21:26
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (01. 02. 2009 15:47).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
30. 07. 2008 22:24
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 21:06).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
31. 07. 2008 00:31
Anaxios - majú, druhý rok cesta tam bez spacej zastávky.
Jarik - mám tiež rád s višňovou príchuťou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (31. 07. 2008 00:34).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
31. 07. 2008 08:13
My většinou na 2-3 hoďky zastavíme někde ke konci rakouské dálnice a manžel si schrupne, popř. jen odpočine. Letos mu ale někdo poradil právě energ. nápoj, tak uvidíme. Jelikož není zvyklý ani na kávu,tak by toto mohlo zabrat.Už to vidím, jak on bude čilý a já a synátor budeme potřebovat sirky, aby jsme udrželi oční víčka.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Maja (31. 07. 2008 12:11).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
31. 07. 2008 12:04
Zdravím,

u mě mají energetické nápoje spíše opačný efekt, i když zkušený kolega cestovatl mi říkal, že nápoj / tyčinka / bonbon / musí chvilku působit, takže efekt "energetického občerstvení během jízdy" se projeví až na místě, kdy si všichni jdou odpočinout, jenom já ležím a koukám do stropu :-)

Já stavím tradičně v Mikulově, za Vídní na "skleněných" odpočívadlech, u Grazu na benzínce a potom jednou až dvakrát na slovinské dálnici (podle počtu zaznamenaných zvuků typu "tati, já chci zmrzlinu"winking smiley eye rolling smiley

Nikdy nespím, jen se protáhnu nebo natáhnu na lavičku.
S policií jsme nikdy neměl problémy ohledně "spánku".

Většinou mi pomůže udělaný čas z přenosné konvice.
Kolegyňka z práce je odbornice "přes sypané čaje" a nikdy mě nezradila.

Jako oddechovou zastávku snad ani nepočítám McDonald v Koperu .....



Hezký den

JIK
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
31. 07. 2008 13:28
tak přátelé:
Při zpáteční cestě z Pelješacu - Borje ( výjezd 16.00 hod. ) jsem si v Korenici je to super restaurace před Plitvickýma jezerama cca ve 22.00 dal NEUROTRANSMITERY ( SPEED 8) a dojel jsem v pohodě celých 1135 km bez problémů.
Dokonce při dojezdu domů moja cosi chtěla .................hot smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
31. 07. 2008 13:39
To Rohale.......chtět mohla........co?hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vojto62 (31. 07. 2008 13:39).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
31. 07. 2008 14:00
Vojtíšku, by ses divil ale znáš to co na očích vidíš to rád splníš, alespoň já
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
31. 07. 2008 14:07
Jo....jóó......přání se musí plnit!!!!!spinning smiley sticking its tongue out
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 217
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.