Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 02. 2008 21:44
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 20:11).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 02. 2008 22:14
To by šlo, ale s jiným Bobikem, tenhle je moc tučnej grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Drachir (10. 02. 2008 22:15).
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2008 09:24
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (14. 01. 2015 15:42).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2008 09:50
Dříve jsem taky zkoušel spát tak 2 - 2,5 hodinky někde na parkovišti, ale většinou jsem stejně neusnul. Kdykoliv jsem zavřel oči okamžitě jsem se probral protože si mozek nemohl zvyknout na to že už múže spát. Ptal jsem se tedy kamaráda lékaře a on mi řekl, že to je zcela normální jev, když se několik hodin snažím neusnout, tak prostě neusnu. Poradil mi také že je lepší si na 15 miniut odpočinout než se snažit 3 hodiny spát. Podle mě měl pravdu. loni jsem jel bez spánkové přestávky, jen s těmi krátkými na odpočinek a v naprosté pohodě, bez sebemenší krize. Takže pro mě už žádný spánek na cestě k moři. Vždy po 4 hodinách zastavit na cca 20 minut, to je to co mě vyhovuje.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2008 10:05
Mě se proti spánku osvědčilo hovězí v rajské s knedlem v jakémsi motorestu.Maso z krávy,která zřejmě zhynula věkem mě zalezlo mezi zuby.Než se mě podařilo alespoň něco jazykem vyšťourat byli jsme u moře bez jediné myšlenky na spánek.grinning smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2008 10:51
já jezdím z prahy do okolí zadaru, takže cca 1000 km. mám vyzkoušeno, že 700 km ujedu uplně v pohodě, ale pak někde u plitvic musím zastavit a tak na 2 hodiny v autě spát. jednou jsem to sice odjel na 1 zátah, ale to jsem byl nadopován redbullama, aýž jsem se bál, aby mi neprasklo srdce...jo a jak tady někdo psal, že po příjezdu na místo dovolené, když si lehne, tak se s ním všechno točí a houpe, tak to mám taky
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2008 11:38
Jj, presne tak, mám podobnú skúsenosť ako Jarda Cimrman. Ale všimol som si ešte inú vec. 2006 sme išli do Čiernej Hory, odchod z domu 12:00. Vydržal som bez problémov až tesne pred Dubrovnik (to už bolo ca. 03:00). Tam som odkväcol a po ca. 2 hodinách polospánku zvyšok zvládol bez problémov. Cesta späť : Budva - Mostar - Jablanica - Banja Luka - Zagreb - Goričan - Szombathely s prestávkou na obed v Mostare bez akýchkoľvek problémov, ca. 1150 km. Ale to sme vyrážali z Buljarice o 5:00 ráno...
Týždeň po návrate z ČH sme ešte išli na víkend do Crikvenice, smiešnych 560 km. Ale vyrážali sme o polnoci a už v Csorne som skoro práskol do jarku, aký som bol unavený. Ale hneď po vypnutí motora na parkovisku ma spánok okamžite prešiel. Prestávka, cigárko, vzduch - a poďme ďalej. Po snáď 20 km som bol zase hotový. Z rozospalosti som prešiel aj odbočku na Goričan, prešiel som sa až na Rédics. Do Crikvenice sme prišli okolo obeda po asi 20 prestávkach.

Result : Jazda cez deň unavuje menej ako jazda v noci. Klima je však podmienkou...
prt
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2008 11:45
taky pociťuju po příjezdu stejný pocit jsem vymačkanej jak citrón a postel se houpe a točí, jinak záleží jak kdy některá cesta v pohodě, jindy jsem zralej na sirky pod víčka.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2008 12:09
Při příjezdu se se mnou také vše točí protože domácí ihned nese pivo a rakii.V tom horku to dělá své.smileys with beer Už aby se to ale točilo.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2008 12:28
Jak to tady čtu, tak se vám všem divím - to vám bezpečí vašich nejbližších (a nejmenších) nestojí za těch pár korun za nocleh po cestě? Dělat geroje můžete všichni až do doby, než si nabijete šišku (i s nima). thumbs down

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2008 14:07
Ahoj když táhnu loď jedu sám příde únava tak zastavím vlezu do lodi tam mám ustláno jako v apartmánu.Během doby co je loď v HR cestujeme se ženou už jen osobákem.
Až do Znojma je žena ve střehu u Vídně už spí a když jsme tak někde okolo Zagrebu tak už toho mám dost,tak zastavím sklopím sedačku a chrupnu si vždy někde u benzínky stačí mne 1-2H a je pohoda naposled jsem polomrtvej usnul a snad jsem ani nezavřel oči a začala se mnou lomcovat nechrápej všechny auta co byly okolo tak pro tvoje chrápání odjely, já také nemohu spát ale spala celou cestu ???
Tak nevím ale letos to bude zase úplně stejný scénář,pak se diví,že jezdím na loď rači s chlapama.
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2008 15:46
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (14. 01. 2015 15:41).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2008 16:26
Já vždycky jezdil stejně jako většina tady s odpočinkem na parkovišti. Vloni jsem udělal pokus s přespáním. Uhnul jsem z dálnice na Karlovac, tam přespal ( před spaním dvě místí pivka )a vrátil se ráno na dálnici. K moři jsem přijel poprve opravdu bez únavy, v pohodě a nešel hned ležet. Letos to asi budu opakovat. Jen škoda, že nevím o nějakém přespání hned u dálnice bez zajížďky v oblasti Karlovac + cca 50 - 100 km.
Zpátky jezdím jedním tahem, ale zkusím využít vašich rad a více zastavovat.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2008 16:29
To: Prochy
Kup si tekutý stěrače, @#$%&žeš tím skla a čím víc prší a čím rychlejc jedeš tím čistší sklathumbs up a bez stěračů.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil smejkali (11. 02. 2008 16:32).
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2008 17:04
,



Upraveno 2krát. Naposledy upravil prochy (14. 01. 2015 15:41).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2008 19:15
To Hopkirk
Naprosto souhlasím. Jednou jedinkrát se mi podařil mikrospánek na cestě naštěstí bez následků.. To mi stačilo. Už nikdy žádné dlouhé a únavné trasy. Já ale jedu vždy o den dřív a přes Alpy, zásadně ve dne a pokud to jde, tak mimo tunely, abych si užil hory. Vozím sebou malý stan, tenké spacáky a vařič. Zhruba na půl cesty k moři, pod Grazem v městečku Leibnitz, mám vyhlédnutý poměrně levný kemp s rybníkem na koupání, restaurací a sprchami. Večer procházka, občerstvení a pohoda. Odpoledne druhý den zase v pohodě u moře. Už jsem to tu jednou psal. Obrázky i s mapou jsou v Kácha - Rakousko. Nevím jak to máte s dovolenou, ale ty dva dny navíc (tam a spátky) na cestu opravdu stojí.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2008 21:41
Prochy, vidím že miluješ dážď rovnako ako ja. Zatiaľ sa mi podarilo chytiť lejaky len cestou z HR a už za vidna. Mne to vychádza tak, že vyrážam večer a predpoludním som v Prešove.
vychutnávam si čas keď všetko v aute zaspí. Pustím si muziku podľa svojho gusta a šľapem ďalej. Nočná jazda má svoje čaro, pre mňa je to súčasť rituálu dovolenky. Oddych riešim najradšej krátkymi prestávkami, ale už sa stalo, že som oprel hlavu a prebral som sa o 2,5 hod. To bol lepší prípad, pretože naozaj najhoršie je nevedieť zaspať. To, čo opísal Milde Sorte som zažil párkrát. Chvalabohu nie na ceste "do" či "z" HR.
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2008 21:51
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (14. 01. 2015 15:16).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 02. 2008 07:53
Podle me je to hodne individualni, mne napriklad zase vice unavuje jizda behem dne. Ale to jsem cely ja, jsem takovy nocni ptak. Jak psal Eifel, nocni jizda ma sve kouzlo. Ja treba i doma jezdim dlouhe streky pokud mozno v noci. Pokud jedu z Ostravy na sluzebku napr. do Plzne pak vyrazim z domu kolem 02:00, kolegove me za toto sice "miluji" ale respektuji me protoze jim se ridit nechce. Jen je treba u te nocni jizdy opravdu velmi dobre znat reakce sveho organismu. Mikrospanek je strasne sfinstvo. Pro me je to o pohode. V noci je mensi provoz, pravdepodobnost vyskytu Polishu nizsi, protismerny provoz je videt i za zatacku (dle svetlometu, neznamena to ale, ze se pred zatackou predjizdi, ze jo), v aute to vsechno spokojene chrupka(behem dne by to byl asi masakr se dvema malyma piskotama), do jednoho ucha HF a obcasny pokec ve vysilacce, do druheho decentne jedou Stouni, a Purplove, kolem ubiha temna krajina a na displeji se ukazatel "Zbývá do cíle" pomalu ale jiste sine smerem k vytouzene 0. A tak je to pro me spravne, tak to ma byt. hot smiley

--
TomKa
S přítelkyní vyrážíme po poledni (Karlovarský kraj), před půlnocí, kdy nám zbývá něco okolo 100 km do Splitu zajedeme k benzině kde spíme do rána, tak do šesti a pak jedeme dál, okolo osmé jsme v Omiši, vcelku odpočatí.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 02. 2008 10:32


To Jíra :
Možno by tvoje kritéria spĺňalo mestečko Otočac . Spústa apartmánov , vzdialenosť do 100 km od Záhrebu, zjazd len cca 5 km z diaľnice, je to v Like kde patria aj Plitvice z druhej strany po starej ceste , je to aj raj rybárov na rieke Gacke . Mestečko má síce s rozťahaným okolím asi 9.000 obyvateľov ale je pokojné . Jediným problémom je , že miestna turistická kancelária na polotranzitné mesto má čudnú pracovnú dobu do 16,oo hod. , ak sa to už ale nezmenilo za dva roky.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 02. 2008 16:31
K tématu, které zde probíráme jsem našel odkaz na zajímavé stránky: [www.neusnizavolantem.cz] . Jsou zde také vyobrazena místa odpočinku na trase Praha - Split. Sretan put a dobro došli ! smoking smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 02. 2008 12:57
Před cestou se vyspím a jedeme na jeden zátah.Děláme přestávky ale prospat se cestou nejde.Nikdy se mi nepovedlo ani na chvilku usnout.Těšíme se už aby jse tam byli a na spánek není pomyšlení.Hlavně bez problémů dojet.smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 02. 2008 19:56
Přesně tak !! Taky to tak dělám.Je to o individuální hranici každého. Někdo po třech hodinách za volantem je skoro mrtvej protože není zvyklej.Někdo zvládá 10-12 hodin jízdy v pohodě. Hlavně každý musí poznat,kdy nastane ten bod,kdy již není možné jet bezpečně dálsmiling smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 02. 2008 21:18
Nejhorší je když jedete v tandemu s někým, kdo to má úplně naopak. To je pak pro dotyčné utrpení. Jeden by spal a druhý jel. Když se první prospí, tak se začne chtít spát druhému. V takovémto případě je lepší si dát sraz až na místě. Zažil jsem to jednou a cesta byla pro mě i kámoše očistcem.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 02. 2008 21:41
Taky jsme jeli asi 2x víc aut. Člověk víc kouká do zrcátek než dopředu a to jsme jeli všichni kolegové z práce řidiči z povolání.Nejhorší je rozdíl v jízdních vlastnostech aut. Někdo brzdí do kopce,pak na rovině ujíždí atd. Letos jedeme do HR třetí sezonu solo a je to super. Jedu si podle sebe,nikoho nehlídám. grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luboš (13. 02. 2008 21:42).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 02. 2008 21:51
Normálně jezdím ve dvou s jiným kámošem a jsme naladěni skoro na stejnou notu. Tak to celkem jde. Já jsem noční pták normálně chodím spát tak okolo druhé, nebo třetí ráno. Útlum na mě jde až tak okolo deváté ráno. Jak začne hřát sluníčko. Já osobně mám hranici bezpečného dojezdu někde pod Makarskou. I když teď jak je ta dálnice až k Šestanovaci tak možná o kousek dál.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 02. 2008 21:22
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (07. 03. 2008 23:37).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 02. 2008 12:51
Viete o nejakom lacnom a vyskúšanom priváte pred Plitvicami ale od Splitu teda od mora domov? Väčšinou sú tu odkazy na ubytovanie pred Plitvicami od Karlovacu smerom k moru.Vďaka
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 02. 2008 13:17
Přesně si to nepamatuji, ale taky jsem něco hledala a spousta privátů je např. v okolí Korenice, to je ve směru od Splitu asi 15 km před Plitvicemi. Nějaký vyhledávač si s tím určitě poradí.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 105
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.