Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 07. 2019 08:15
Ahoj lidi.
Protože už podle našich manželek nejsme nejmladší (řidiči 50 a 60 let confused smiley) a že prý jim musíme vydržet ještě dlouho,zvolili jsme ubytování cestou.Máme zamluvené ubytování v apartmánu Luka v Josipdolu. Je to 850 km od domova a druhý den ráno daších 500 km do Žuljany.Jsme dvě posádky 8 osob,dva apartmány po 50 ečkách. Tak snad to klapne.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 02. 2023 22:53
Ve věci odpočívadla Marune se začíná „snad“ blýskat na lepší časy.

Veřejné otevírání nabídek proběhne dne 28.2.2023. v 10:00 hodin v areálu HRVATSKI AUTOCESTA d.o.o., Záhřeb, Širolina 4, což je zároveň konečný termín pro podávání nabídek.

Předmětem výběrového řízení je svěření práva užívání pozemků silnice a nedokončeného zařízení doprovodných služeb pro dokončení výstavby I. etapy zařízení doprovodných služeb se stravovacím a ubytovacím zařízením a výkon doprovodných činností v účel poskytování služeb uživatelům dálnice a odstranění II. etapy zařízení doprovodných služeb v místě odpočívadla

Marune, dálnice A1 Záhřeb – Split – Dubrovník, úsek: Sveti Rok – Posedarje

1. využití silničního pozemku pro pohostinsko-ubytovací zařízení doprovodných služeb
2. Odpočívadlo Marune bylo vybudováno jako jednostranné odpočívadlo, na které mají vozidla vjezd z obou směrů provozu na dálnici.
3. Zařízení doprovodných služeb je svěřeno k užívání na dobu 25 let.

Vybraný uchazeč je povinen dokončit stavbu první etapy pohostinského a ubytovacího zařízení a začít s navazující činností ubytování, obchod a stravování ze skupiny "Restaurace" nejpozději do 18 měsíců ode dne uzavření Smlouvy o užívání silničního pozemku a výkonu doprovodné činnosti na veřejné komunikaci.

P.S. Přeloženo strejdou googlem yawning smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 02. 2023 08:27
O zrušení silného větru na Marune v zadávací dokumentaci nic není?
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 02. 2023 10:05
Rozhodně Marune stojí na atraktivním místě. Leč z mého pohledu využití dost nevhodném.
Proč, to zkusím napsat.
Na přespání je pro nás Marune při jízdě ze Znojma, jedu li "na Makarskou" od Znojma poměrně vzdálené, přibližně 670 km.. Do cíle by nám pak zbývalo jen nějakých 250 km, tzn. tak 2 hodiny jízdy. Tak proč přespávat, maximálně si dát kafe "s horskou "přirážkou.
Raději "přespím" 3 hoďky někde v okolí "za Karlovacem" a dojedu po ránu k moři.
Myslím, že hodně moc cestovatelů z Čech bude mít ten stejný problém, neboť jedou na Marune ještě možná o 3 hodiny déle. Možná i víc.
No a na zpáteční cestě se nám zastavovat nevyplatí taky. Po 250 kilometrech ještě není důvod nějak moc odpočívat, obzvlášť když se jede po ránu.
Takže s námi moc veliké kšefty neudělají. A myslím, že takových turistů bude víc.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 02. 2023 10:24
My jim tam asi tak moc penez nenechame, ale je pravda, ze se na tom miste na ceste TAM zastavujeme kvuli vyhledu. Kdyby tam meli ciste zachody a prodavali kafe a neco maleho pod zub na cestu, tak jim trochu prispejeme grinning smiley.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 02. 2023 11:04
Marune cestou domu krasne vyhledy...ono..na chorvatsku je pekny vsechno....od dalnice po prirodu....)
Kdo se dival na,mama mia..a dvojku..rozdil mne hned trknul...more ve dvojce modre krasne...a ejhle uz ne rwcko ale visssss...co dodat
Tom
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 02. 2023 09:42
Ahoj,
kabinet to popsal zcela přesně a reálně. Za mě plný souhlas.
avatar
mdr
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 02. 2023 11:09
Taky jsme si zvykli přespat někde ve vnitrozemí (Slunj, Ogulin, Gospič, Varaždinske Toplice). Obvykle vyjde čas i na prohlídku místních zajímavostí (doporučuji třeba památník Nikoly Tesly).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 02. 2023 13:10
K přespání to moc ideální místo není, ale jako zastávka na oběd by to mohlo být OK (pokud tam nebudou pobřežní ceny s vysokohorskou přirážkou). Kdo vyjede někdy během dopoledne, tak to na ten oběd bude tak nějak akorát.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 04. 2023 10:53
Na Marune zastavujeme vždy cestou tam. Pamatuju ještě, když tam fungovala restaurace. Určitě mám v plánu tam někdy přespat, pokud bude ubytování fungovat. Líbí se mi ten výhled. Na cestě tam jsme přespávali i v Posedarje, které je kousek od Marune.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 04. 2023 12:03
U nás je to na Tifonu Jasenice. V obou směrech. Po letech hledání ideálního místa přibližně v těhle končinách, s ohledem na odpočinek a tankování, s kilometry od poslední pauzy a kilometry do cíle, je to ideální místo.
1. Od posledního tankování v A nebo SLO je to akorát daleko
2. Odsud dojedu až do Gradacu a zase zpět cestou domů bez dalšího tankování (pokud se během pobytu nikam nejde)
3. Pěkný místo, už za Sv. Rokem, takže i počasí je lepší. Nikdy tam nebylo nějak extra narváno. Čistý WC a doteď i zadarmo
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 04. 2023 12:18
MartinR
Marune je trvalo zatvorené, ako píše hore Rosmarine.
Kukni sem fotky z marca 2023, klikni vľavo hore na najnovšie...[www.google.com]
Aj na webkamere je vidno prečiarknutý symbol P [www2.hak.hr]

Ja som sa tam zastavil v septembri cestou naspäť, ale okrem hajzlového smradu všade okolo, tam nič nebolo. A to tam boli postavené aj modré ToiToi WC búdky! Všetko čo sa dalo, ukradnuté, vrátane toho dlhého chrómového zábradlia na múriku pri vyhliadke vzadu angry smiley

Škoda, bývala tam pekná zastávka k moru aj od mora a fajnová kávička v bufete nonstop. moody smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 04. 2023 13:17
My zastavujeme až na odmorišti Krka, Nahoře u restaurace to zalomíme pod širákem ve spacáku a je to fajn. Je tam i celkem klid
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 04. 2023 13:39
Je lepší výhled než z Marune....a to na Marunesmiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (06. 04. 2023 13:40).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 04. 2023 15:26
Valerri: Píšeme oba o tomtéž místě? My tam "odpočívali" dvakrát". Vždy to bylo nad ránem, už skoro za světla, po sjezdu od tunelu Sv.Rok. Tak plné parkoviště jsem dlouho nezažil. Autobusy, osobní auta všech typů a značek, motorkáři. Na klidný odpočinek to rozhodně nebylo. Na WC, byť čisté, fronta. I na to "druhé", někde uprostřed . Tam se navíc vybíralo. Takže vloni jsem pouze natankoval a pokračoval směle na další odpočívadlo. To "další" ale má podle nás nevýhodu, že je poměrně od Jesenice vzdálené, přisuzuji to blízkosti města Zadar. Takže byť je na Jesenici o poznání tepleji, než nad Sv. Rokem, raději zastavení v chladnějším pásmu, třebaže rozdíl dělá i 11 stupňů.
Cestou domů jsme brávali pod Sv. Rokem LPG. Vždy bez problémů. Protažení pouze cestou k pokladně a zpět. Teď už bereme PHM jinde o pár km před Jesenicí.
Hlavně vše dobře naplánovat a šťastně dojet! Tam i zpět.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 04. 2023 23:04
kabinet302
Jsem kozoroh, v plánování jsem nejlepší grinning smiley
Já sice psal o odpočinku, ono ale jde především o to tankování. My na nějaký dlouhý prostoje nejsme. Naberu benzín, popojedu vpravo vedle budovy, místo tam vždycky bylo, dál na parkoviště ani nejezdíme. Dá se stát i u svodidel v pravo. Dojdeme na WC, malá sváča a jede se dál. 20 minut na to stačí. Snažím se jezdit mimo turnusy, poslední dobou mi vyhovuje neděle kvůli kamionům a středa návrat. Fakt tam v tyhle dny moc lidu není. Býváme tam okolo 10 ráno, to už jsou všichni asi pryč
Nedalo mi to, kouknul jsem jak jsme tam byli dlouho loni.... včetně tankování 23 minut grinning smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 04. 2023 06:24
Po zkušenostech s nižšími teplotami v noci mezi tunely, tak odpočinek až za Sv.Rokem, vždy je tepleji. Nicméně to odmoristě Jasenice přejíždím, je tam opravdu v noci kolem 02,00 plno a moc člověk očko neazamhouří. Popojedem obvykle dál malá odpočivka Pristeg, tam není pumpa ale je tam klid nebo potom následná INA Prokljan.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 04. 2023 09:51
My noční odpočinek na cestě k Jadranu většinou právě na tom odmorisku Jasenice.
Nicméně nedá se říci, že tam bývá přeplněno,ono taky záleží....KDY.
[photos.app.goo.gl]

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
25. 04. 2023 14:13
My vloni Otočac , a letos mám AP již taky zamluvený, své staré kosti nemíním skládat někde na parkovišti grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
25. 04. 2023 17:59
Isekon. Koliko let jsou tvé kosti stáry?thumbs up smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 04. 2023 11:56
Už několik let cestou z Michalovcu na Hvar přespávame v městečku Slunj. Dobrá místní pekárna, na místě i dobré restaurace. Každý si určitě vybere. Je tam im benzínka INA.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 04. 2023 12:06
Poslední roky spíme ZDE Branka a Nenad jsou báječní lidé a jejich sýry vynikající.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 04. 2023 10:35
Pěkné to tam mají. Ale nikde jsem nenašel cenu za ubytování.
avatar
mdr
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 04. 2023 10:48
Asi jim musíš napsat a pak se dozvíš cenu. Často to tak bývá. Nebo zkus, jestli je nenajdeš na bookingu.

My jsme posledně spali ve Slunji v apartmanu Vi & Mi a taky to bylo skvělé, cena za hubičku, domácí výborní, celý byt s obývákem a kuchyní, do Rastoke kousek pěšky.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 04. 2023 12:57
mdr přesně tak super je to tatínek majitelů Rooms Modrušan Boženy a Milana

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 04. 2023 14:18
...a taky majitelů apartmánů Grizzly "horních Modrušanů".
A taky jsme nocovali ve srubu v Bročanci... ale o tom jsem tu už psal.
Ceny všude přijatelné, úroveň a komfort nadprůměrné.
A, kdo se k nim vrací, má plus.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 04. 2023 14:23
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pěkné to tam mají. Ale nikde jsem nenašel cenu za
> ubytování.

Další přispěvatelé: tak aspoň cenu naznačte pro případ, že bych letos chtěl využít. yawning smiley
avatar
mdr
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 04. 2023 14:54
My jsme to našli přes booking, tam cenu uvidíš.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 04. 2023 15:10
Ceny bych mohl uvést jen loňské, pohybovaly se tam od 40 do 99 EUR za apartmán. ale není problém vygůglit si aktuální.
Například u Bunčiće v Donjim Taborišti před Slunjí byla na Velikonoce 45 EUR, tak na sezónu počítej do 55 EUR, když tam budeš poprvé. Stálým hostům, kteří se vracejí, někteří dávají loňskou cenu, prostě teď je brzy na nějaká konkrétní čísla.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 04. 2023 15:13
Díky, jen pro představu .
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.