Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 03. 2018 15:38
Asistent únavy reaguje na změnu stylu jízdy, žádný sklápění hlavy a přivírání očí....

_______________________________________________________
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 03. 2018 18:10
Peter1 ... jak vypadá taková změna ?

smileys with beer
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 03. 2018 18:55
Prostě to auto poznásmiling bouncing smiley

_______________________________________________________
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 03. 2018 19:21
... tady je k tomu nějaká diskuze, ale jakkoliv zkoušet průkaznou změnu stylu jízdy je o ničem ... navíc podle všeho záleží na typu asistenta
[www.vw-club.cz]
... když už asistent, tak ten, co zmínil Zahajskej a Jozka ...

smileys with beer
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 03. 2018 16:31
Nejlepší asistent je spolujezdec, který se každých 30 km zdvořile dotáže, zdali spím grinning smiley Ale to já neumím a dokud mi brblá motor pod zadkem, tak nezaberu, Jak se ale začne mírně vlnit horizont, tak peláším na nejbližší parking na oddych. Už to tak nějak poznám. Pak stačí 20 -30 min.a jedeme dál. Většinou Modruš, nebo Brinje. Nad ránem potom oblíbené Vrpolje. Ranní presso Franck,slunko vylézá a zesiluje, to nemá chybu. Pak to mydlím až do Drveniku.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 03. 2018 17:05
Na Vrpolje jsem nahodne stavel ted posledni 2 roky. Hned vedle toho jezirka za budovou. Asi z toho udelam tradici. Je to idealni misto na posledni zastavku smerem k mori
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 03. 2018 18:22
Jezdím přes den, tak se spánkem nezápasím. Navíc to mám tak, že v žádném dopravním prostředku nezdřímnu i kdybych chtěl. Po noclehu v Brnaze se ale rád zastavím na snídani z vlastních zdrojů na tomto místě. Stecci tombstone
Ty šutry mne fascinují. Info



Upraveno 2krát. Naposledy upravil atnarfus (15. 03. 2018 18:32).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
16. 03. 2018 19:43
Jelikož vyjíždím vždy kolem 17.00, z důvodu vyhnutí se kolonám, většinou řeším problém že jsem rychlej moc. Málokde pustí do apartmánu dřív než před 12.00. Takže sem se naučil dáchnout si v autě na Odmorišti Jezerane. Je tam klid, dálnice nehučí a hezký výhled. Moc lidí tam nejezdí, je to hned za tunelem Mala Kapela.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 03. 2018 07:37
A nebývá tam v "těch horách" v noci dost chladno?
Když tudy jezdíme v noci bývá tam rozdíl tak 5 st. oproti Karlovacu a někdy i 10 st. oproti parkovišti pod tunelem Sveti Rok.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 03. 2018 08:46
Už jsem zažil rozdíl skoro 20 stupňů před a za tunelem Sv.Rok.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 03. 2018 10:21
... v září 2007, brzy ráno, uprostřed Chorvatska, cestou na Pelješac ... bylo "teplo" plus 1 st. C ...

smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 03. 2018 10:48
V tech horách je v noci určite zima. Tie rozdiely v teplotách pred a za tunelom Sveti Rok sú známe. V máji je ešte v žľaboch na Velebite vidiet kopec snehu, prejdeš cez tunel a je kľudne pri mori 25 st. C.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 03. 2018 11:17
Race.m napsal(a):
-------------------------------------------------------
Takže sem se naučil dáchnout si v autě na Odmorišti Jezerane. Je tam klid, dálnice nehučí a hezký výhled. Moc lidí tam nejezdí, je to hned za tunelem Mala Kapela.

Na Jezerane jsme se také vždycky zastavovali. Ale postupně to tam hodně upadlo, před lety tam fungovaly toalety v budově, potom už jen Toi-toiky na parkovišti a nakonec už tam nebyly ani ty. Takže loni jsme tam poprvé po 10 letech nezastavili...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 03. 2018 11:27
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Už jsem zažil rozdíl skoro 20 stupňů před a za
> tunelem Sv.Rok.


Kdy? já jsem zažil vloni 18 stupň koncem srpna..
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 03. 2018 13:26
Na začátku září i v červnu. Nejvetší pecka bylo před pár lety na konci září, když auto neúnavně stále dokola upozorňovalo před tunelem na nebezpečí náledí. Byl jeden stupínek nad nulou. Tak jsme si řekli, že pokud bude za tunelem 15 a méně, otočíme to a pojedeme domů. Nakonec snad bylo 19.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 03. 2018 15:03
No, zimu jsem tam ještě nezažil, je to lepší než na těch rozpálenejch planinách. Záchody ale loni otevřený byly. Jinak asi před třema rokama teploměr před Sv. Rokem ukazoval 6 stupňů, známý co jeli poprvý s náma koukali dost vyděšeně. Tak sem jim poradil, ať sledujou teplotu v tunelu, stoupalo to jak blázen. Dole na Maslenici 23. V 5 ráno. Hory vzduch rozdělujou spolehlivě.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 03. 2018 18:14
pamatám si x rokov dozadu, nebol ešte tunel a v horách smerom k zadaru nám prešmykovali kolesá na vyfrézovanom asfalte, teplomer ukazoval nadránom 5° a ked sme klesli dolu k zadaru bolo ráno 21°, podotýkam na začiatku júla....
bol to vtedy dlhý kus cesty a tam moc nebolo ani kde odpočívať...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 03. 2018 21:46
Tak jsme se jednou v září roku 2016 vraceli z Tučepi a před tunelem Sveti Rok bylo okolo 16ti a za -1st.Tehdá jsme potkali na A1 i Sk@nese,museli zažít tuto změnu podobně.

Jinak co se týče cesty,myslím že to zde již psalo více lidí,dovolená začíná když vyjedeme z domu(myslím že Zahája)
je to pravda.
Patříme k těm co se na dovču k Jadranu courají.Z domu vyjedeme po 13hod,co je pro mě jako šoféra důležité,dojet na starý Goričan do setmění,v posledních letech se nám to daří,jede nás někdy 2,3 auta.
Při cestě tam projíždíme tunel v pohoří Velebit po půl noci.
Pak přichází fáze odpočinku.Naučili jsme se na odmorisku Jasenice načerpat energii, pro nás to je dobré místo,které již známe.
Zde po 25 sekundě [www.youtube.com]
Po rozbřesku vyrážíme na daší odočívado,kde snídáme a vychutnáváme silnou Chorvatskou kávu.
Jelikož jsme si v noci dopřáli odmor, je pro nás zbytek cesty zážitek bez známky únavy a dovolená začínásmileys with beer
Kéž by to letos opět vyšlo.hot smiley

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (17. 03. 2018 22:03).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 03. 2018 20:08
Ano, vloni to bylo snad nejhorší. Před Zagrebem mlha a teplota tak mezi 6-8°, na odmorišti Dobra voda ještě o trošku méně...
Také já mám na vedlejším sedadle budíček. Začnu hejbat hlavou abych se protáh a v lepším případě se ozve něco ve stylu "Nespíš?" V tom horším následuje dloubnutí do žeber.... A pak, když zastavuju protože buď benzím nebo prostě se potřebuji protáhnout, tak mi drahá polovička nadává, že ji budímyawning smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 03. 2018 11:44
kikhk ... vyměnit budík grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 04. 2018 21:31
Isecon: výměna budíku po 30-ti letech? Kdo by to platil? A největší spory by byly o to, kdo si vezme kočkuspinning smiley sticking its tongue out A s mladým "budíkem" by mohly nastat i jiné problémyhot smiley Přece jenom mi už není dvacetcool smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 04. 2018 21:38
Tak zkuste vyměnit budík za starší model. Ten Vás možná budit nebude... smoking smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 06. 2018 08:40
Zdravím, má niekto info o tom, či je už v prevádzke reštaurácia na odpočívadle za tunelom Sveti Rok?
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 06. 2018 12:03
No, vzhledem k situaci si nemyslím, že to bude vůbec někdy, a když - tak se toho dožijí spíš mladší ročníky yawning smiley
Ale moc nadějí tomu nedávám - tady je článek z loňského srpna...
[www.jutarnji.hr]
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 06. 2018 12:22
Tak to je fakt škoda, bola to fajn zastávka na ceste k moru s pekným výhľadom. Bagety a káva boli OK.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 06. 2018 16:03
A když foukalo, tak jsi mohl roztáhnout ruce, oblečen do mikiny a mohl jsi plachtit až do Zadaru.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 06. 2018 19:00
Po ceste tam bylo dobre si dát odmoriste Krka. Kafe gut. Záchody bych nechtěl vidět v sezóně. Výhled super. V noci by tam šlo spát. Pokud to tak ale uděláme všichni, bude tam plno.

Zpět teď odmoriste Dobrá. Manche jídlo pro dva 130kůň. Tiffon benzín 10.38
Čisto. Prijemne.
Pak jistota Gralla, zobern...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 07. 2018 16:49
Kde odpočívám? Jak to na mne přijde, na nejbližším možném místě.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2018 08:26
ad asistent jízdy, upozorňuje mně po cca 300 - 400km, je to (alespoň u mého VW) funkce, která sleduje úhel natočení volantu, příčné zrychlení nebo četnost sešlapávání pedálů, možná to má i co dělat s lane asist (jízdní pruhy), to je vůbec asi nej věc, kterou jsem v autě chtěl. Dále, co jsem zjistil, se funkce upozornění na únavy automaticky aktivuje po 4 hodinách nepřetržité jízdy.

ale jak říkáte, když to začne člověka "brát", tak je nejlepší na prvním odpočívadle zastavit a neprat se s tím, těch co se prali a nevyhráli, jsou plné hřbitovy ...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 07. 2018 20:53
dvoukvitek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jezdíme na noc, nejméně dva řidiči a nejpozději po
> dvou hodinách se střídáme. Je to výhoda, když
> manželka řídí a nebojí se. Jede sice trochu
> pomaleji, ale jet to sám, si nepojedu představit.
> Ten, co zrovna neřídí, si může zdřímnout. I 15
> minut hodně pomůže/občerství.

Sám sebe jsem dnes usvědčil z nepravdy. Manželka řídila z domu z Ostravy do Mikulova 2 hodiny a já pak následujících 5,5 hodiny přes A a HU někam pod Bosiljevo. Pak zas 2 hodiny manželka, já jsem si zdříml, a do Biogradu už jsem pak dojel já, celkem 10,5 hod.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.