Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 08. 2013 12:26
Nepřespal někdo v hotelu na odpočívadle Marune, které je hned za tunel sv. Rok na dálnici ve směru na Split?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarik (03. 08. 2013 12:26).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 08. 2013 13:44
Většinou to vydržím (1200 km cca 12 hodin cesty i s přestávkami), ale vždy si radši na cca 45 minut zastavím a jen tak si zavřu oči (sklopím sedadlo v autě, nebo si vemu karimatku a natáhnu se venku na parkovišti) smiling smiley .
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 08. 2013 14:07
Protože jezdíme na ubytování přes cestovky do hotelů, tak stejně nemá cenu být v místě poránu. Dříve než v 13h stejně klíče od pokojů nejsou.
Tentokrát jsem si zajistil ubytování hned vedle Zagrebu: Velika Gorica hotel Bjela ruža. Za 3 lůžka účtují 400kn se snídaní. Platba kartou na místě.
Na pokoji klasika vč. televize a internetu. Parkování ve dvoře za hotelem. Klidné místo.
Při cestě zpět je to brzo, lepší je jet ještě kousek dál.
Jak jsem už psal asi předloni: Nejezdím přes noc - jedu na dovolenou a i z výchovných důvodů je lepší jet přes den a vidět měnící se krajinu.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 08. 2013 16:37
Jarik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nepřespal někdo v hotelu na odpočívadle Marune,
> které je hned za tunel sv. Rok na dálnici ve směru
> na Split?


Zdravím,já myslím že nebyl nikdy otevřený.Také bych uvítal nejaké informace.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 08. 2013 17:37
Ahojte. smiling smileyR.
Minulý rok/2012/ jsem "tu Marunu" obkoukla - a poptala se číšníků co a jak...no, a ubytko tam není - a hned tak nebude...došly peníze, a navíc nějaké nesrovnalosti ve vlastnictví objektu. Tak jsme pak přespali pár kilometrů dál/mimo dálnici/ - tady:
[forum.ihvar.cz] a ráno jsme pak pokračovali v cestě na Hvar.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 08. 2013 19:09
Je to skoda ze to Marune nie je dokoncene a sprevadzkovane,bolo by to super miesto na prespanie . my sme tento rok sli prvy krat cez den a odteraz uz iba tak. spali sme v Josipdole, zjazd na ogulin cca 5 km od zjazdu z dialnice. stvorlozkova izba, sprchy a wc spolocne na chodbe 60€ noc + 3,50/osoba ranajky kto chce.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 10. 2013 08:01
Ahoj.Po letech cestování do Chorvatska na ostrov Hvar jsem zvolil přespaní bylo to ve vesničce Tuširovič asi 20.km pod Karlovacem tip jsem dostal od Waji tekže moc děkuji.Majitelé velmi příjemní a ochotní lidé.Ale ma to stale jeden malý haček stale mě do Drveniku zbýva něco přes čtyřista kilometru a to je dost jedna se mě o provoz a velké kolony na trajekt které se po desaté hodině začnou tvořit.Neví někdo o noclehu někde v okolí Gospiče,Gračac a nebo v okolí Šibeniku myslím ohledně vzdalenosti do cíle tak do dvouset kilometru.Díky Mirek
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 10. 2013 20:25
Ahoj
Mirku my letos přespali ve Skradinu je to kousek od dálnice a můžeš to spojit s návštěvou vodopádů Krka. Spali jsme v apartmánu Malin (taky mi to tu někdo doporučil) cena 25 euro za pokoj pro 2. Majitelé jsou příjemní a je to kousek od centra. Skradin se mi moc líbil a asi se tam ještě někdy zastavíme. Kontak na apartmán ti můžu poslat po SZ
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 10. 2013 10:47
My jsme byli dvě noci v Posedarje, kousek pod tunelem Sv. rok. Kontakt můžu poslat mailem nebo přes SZ. Podrobnosti o ubytování jsem tady dřív někde psal. Stačí najít moje poslední příspěvky přes vyhledávání.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (09. 10. 2013 10:49).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 11. 2013 12:54
Ahoj.Sezona na rok 2014 je jestě v nedohlednu ale přece se zeptam.Na staré cestě u Kninu,Vrlika,Hrvace,nebo Sinj neme přímo někdo tip na přespaní myslim kokretní místo.Dík Mirek
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
18. 11. 2013 10:31
Ahoj.V mistech pod Skradinem jak jsou vesničky Lozovac,Gradina neschaněl jste tam někdo noclech při cestě
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
18. 11. 2013 22:21
Koukni sem a virtuálně se projed' po této silnici . Karel. [maps.google.cz]
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 11. 2013 12:16
Dík Karel.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 11. 2013 20:24
Není zač. Takovým-to způsobem ,za dlouhých zimních večerů, cestuju po pobřeží Chorvatska a vybírám, kam pojedu příští rok, jezdím pokaždé jinam. Posádka mého auta to nechává na mě, mají to bez starostí a pokaždé se jim na dovolené líbí. Karel smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 11. 2013 12:11
Je to pěkné projet si trasu a najít si ubytovaní na přespaní.Přespaval jsem za Karlovačem ale pořad to je ještě kus do Drveniku na trajekt a na Hvar a kolem poledne už je tam naval.Nejlepší čas je do desiti hodin.Jezdil jsem to dříve na jeden zatah ale jak jsem si čuchnul k přespaní po cestě tak už bych neměnil.Ja moc místa pobytu neměnim spíše jezdim na ostrov Hvar a vyhledavam samoty tahnu sebou na podvalu nafukovací člun takže ho použivam na cestování po zatokach.Mirek
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
02. 02. 2014 08:51
Ahojte,
nemáte náhodou někdo info, jak je to v penzionu Zagi s přespáním malého, 2,5letého prcka, pokud bude spát ve své cestovní postýlce? Na stránkách píší toto:

Za použití stávajících postelí pro všechny děti od 2 do 7 let se platí 5,50 EUR na osobu a noc.

Za přistýlku pro 1 starší dítě nebo dospělého se platí 12 EUR na osobu a noc.

Zdarma! Za použití stávajících postelí pro všechny děti do 2 let se neplatí.

Maximální počet přistýlek na pokoji je 2.

Kapacita dětských postýlek na pokoji je 0.



Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
02. 02. 2014 11:04
Kapacita dětských postýlek na pokoji 0 znamená, že tam postýlku nemají. Pokud máš svou, budou od tebe chtít maximálně těch 5.5 E za možnost využití stávajících postelí, záleží na tom, kdo bude zrovna na recepci. Někdo mávne rukou, jiný si těch pár eur vezme. Je to platba za "využití služeb" - voda, toaleta a přítomnost na pokoji.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
02. 02. 2014 11:31
OK, to je mně jasné, já jen, že při rezervaci to nenabídne možnost zadat, že cestujeme s takovýn prckem. Takže to pořeším tak, že zabukuju pokoj pro dva dospělé a pak to dořešíme na místě s recepční.
Stejně, vždy když tam spíme (poslední tři roky při cestě tam i zpět) máme zamluvený pokoj pro dva a vždy jsme dostali pokoj se třemi velkými postelemi.
Jen jsem hledal někoho, kdo má tu zkušenost.


Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
02. 02. 2014 11:58
Třeba ti 3lůžák dali proto, že 2lůžák neměli a účtovali ti jen za 2 osoby, bez ohledu na počet lůžek,když malému nebyly 2roky. Ještě si pamatuješ kolik ti účtovali ? No letos ti už těch 5,5 E asi naúčtují a vlastně je to i za snídani. Dej pak vědět, kolik to stálo.
My tam také přespáváme, jsme 3 a přesto, že tam byly tři postele, účtovali nám pokaždé 2+1. Ale loni nám poprvé místo přistýlky účtovali 3lůžkový pokoj, přesto, že jsme spali na stejném pokoji. Rozdíly v ceně jsou zanedbatelné.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
02. 02. 2014 12:24
Letos jedem prvně s prckem, před tím vždy dva dospělí a vždy tři postele za 44,- se snídaní. Mám pocit, že snad ani pokoje jen se dvěma postelemi nemají.


Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
02. 02. 2014 19:22
Tak to my jsme platili za 3 postele 57E (dítě dnes už 15+) + taxu, pokud s klimou tak ještě 5E navrch. Měli jsme pokoje jak v přízemí, tak v patře a jsou asi všechny stejné - alespoň ty, ve kterých jsme byli. Ta cena odpovídá - 2lůžák 44E vy, 44 + 12.5 za přistýlku my. Tak to jsem zvědavá jestli vám budou účtovat těch 5.5E za mrňouse. Když byla v recepci dívčina, tak byl mrňous zadarmo a když tam byl ten černovlasý kudrnatý hoch, tak ten dítě účtoval. V obou případech jsme předkládali 3 pasy.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
03. 02. 2014 17:26
Tak ještě včera večer přišla bleskově odpověď na dotaz mejlem.
Za prcka platit nic nemusíme a máme si normálně zamluvit dvoulůžák za 44,- .
smiling smiley





Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (03. 02. 2014 18:15).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 02. 2014 14:04
My jsme tam spali jen jednou, v září 2009. Myslím, že jsme měli dvoulůžkový pokoj a měli jsme tehdy zatím jen jednu roční holčičku, měli jsme sebou cestovní postýlku. Teď máme 2 holky, 5 a 3 roky :-) Bylo to tam fajn, včetně večeře, atd. Jen se nám to teď zdá docela blízko, jedeme ze střední Moravy, takže je to poměrně blízko a k moři ještě realativně daleko. Jednou jsme přespali v jednom hotelu v Gospiči, ten nedoporučuji, je tady k tomu taky myslím příspěvek. Taky jsme spali v hotelu Macola v Korenici, ten velmi doporučuji. Letos ještě uvidíme kam pojedeme, vidím to na první týden v Posedarje u Zadaru, tak se dá v pohodě dojet na jeden zátah a druhý týden asi někde poblíž. Pokud bude druhý týden někde dál, budeme asi řešit ubytování pro cestu zpět. Pravděpodobně asi nejlépe někde v okolí Plitvic, Raztoke, atd.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2014 12:25
My si vyzkoušeli obě varianty. Celé roky jsme jezdili vždy na noc a předloni poprvé na den a už jinak nepojedeme. Vyráželi jsme ve 4 ráno z Prahy a v cca 18hod jsme byli v Bristu. Děti spali až za Vídeň a pak jsme stavěli, kde bylo třeba. Měli jsme vytipované pumpy,kde je dětské hřiště, tak se i děti vyblbly a byl v autě klid. Večer jsme se vykoupali,dali si pivko a šli spát.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2014 13:22
My letos cestou na Pelješac budeme přenocovat v Rastoce, cestu jsme si rozdělili na dva dny. Zpět z dovolené pojedeme v jednom tahu.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2014 20:49
My jsme to udělali obráceně. Tam najednou a zpět s přespáním a prohlídkou Plitvic. Loni z Hvaru zase přes Bosnu (Kravica, Mostar) a přespání v Jajcích.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 02. 2014 21:06
Také to děláme tak, nerad jezdím v noci, takže v neděli ráno vyrazíme odpoledne či večer jsme na místě přenocování a druhý den dojezd. Předloni jsme spali na Plitvičkách, přepředloni u Záhřebu a letos plánujeme u Krky. Dopoledne prohlídka a pak dál, letos asi po magistrále s prohlídkou Splitu. Je to pak už jen kousek tak uvidíme podle času.
Jinak přes Booking com vždy zamluvený privát za 50 E na jednu noc.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 02. 2014 10:23
Tak já letos opět dvě vnoučata sebou a přespíme pension Park Slunj. Ráno po osmé klidně vyjedu a odpoledne si dám pivo na procházce kolem vodydrinking smiley. Loni jsem nebyl v Chrvatsku, ale předloni jsem spal u Plitvic. Děcka jsou v poho a my s manželkou taky. Osobně mi je vcelku jedno kdy jedu, ale pro děti to je lepší, zastavíme na zmrzku a podobně. Nikam nespěcháme a tak si cestu užíváme.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 02. 2014 22:19
Ještě bych doplnil, že v Rastoce se ceny apartmánů pro čtyři osoby na 1 noc pohybují od 60 do 80 Eur a můj domácí nevyžadoval platbu předem.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 02. 2014 17:57
LOVA - jezdíš stejným autem a spíme kousek od sebesmiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.