Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 03. 2013 04:20
Než se vjede do Stari Grada je odbočka doprava do ráje lezců v NP Paklenica. Sám jsem chodil v té době o berličkách tak já nic. Ale lidí tam bylo tedy moc. Já s manželkou jenom prohlížel okolí. Nemohu vložit žádné foto, neměl jsem s sebou tehdy "nástroj" na obrázky ale opravdu je to tam moc hezké. Z dálnice asi 10 km. Před mnoha lety jsem tam pouze projížděl po Jadranske magistrale a moc jsem si toho nevšímal. Dnes si uvědomuji, že to tam bylo moc fajn. Mám již možnost dost porovnávat.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 03. 2013 07:30
Ahojte. Jo, a v roce 2011 jsme zase přespali v Novi Vinodolski/taky nahodile/...dálnicí přes Slovinsko až do Rijeky, Foto ubytka ale nemám. Druhý den jsme si udělali výlet podél Rabu a Pagu, na dálnici jsme pak najeli tam, kde jsme 2012 sjeli na přespání. Hrozně ráda mám ty výlety po přespání cestou.... Byli jme pak v Brele a Igrane. Několik foto cestou - místa už přesná nevím/možná mi to naměříte/ - ale bylo moc krásně. Posnídat jsme si zajeli do přístavu na Rab. A tam kde je vidět to lano, tam byl krásný apartmán s bazénem, a dole v roklině se koupalo. Fakt nádhera, a všude málo lidí, a celkem levno. Naříkají tam totiž - podél Pagu - že mají málo klientely.
Zdraví a pěkný den přeje smiling smileyR.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 03. 2013 10:36
Rero napsal(a):

> Naříkají tam totiž - podél Pagu - že mají málo
> klientely.

Bodejď by neměli! Není to tam zase tak "atraktivní" a tranzitní provoz je prakticky na nule, vše vzala dálnice. Člověk pomalu ani nepozná, zda je magistrála otevřená nebo uzavřená kvůli bóře. Loni jsme se zastavili na oběd v Karlobagu a neměli točené pivo! Prý ho mají jen v jednom stánku na pláži! Zřejmě by ho nevytočili, než by se jim zkazilo, hostů jak šafránu. Přes poledne centrum úplně mrtvé (nevím, jak večer).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 03. 2013 12:03
Tak v Starigradu který je naproti Pagu téměř na dohled si ubytování dojednáváme leden, únor, později je už plno. Apartmán asi dvacet schodů od vody. V samotném Starigradu co tak z hlavy vzpomínám, je minimálně 20 restaurací, cukrárny, obchody nepočítám. Je tam lidí až mě to sere. U apartmánu je koupání v pohodě, ale stejně většinou jezdím člunem jinam. Navečer u stánků mě to připadá jak někde na Makarské.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 03. 2013 14:47
No to je Starigrad. Ale popojeď o pár kilometrů severozápadně.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 03. 2013 16:14
Mirus. přesně jak píšeš v noci tě nerozptyluje nic kolem a soustředíš se jen na cestu, na dálnici krásný krajinky po vesnicích či městech spoře oděné ženy grinning smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 03. 2013 20:12
... asi budu den / noc kombinovat ... Rakousko a Maďarsko bych rád za světla ( šera ) a ve Splitu kolem 03,00 ... smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 03. 2013 20:26
Já přespávám ve Varaždinu na penzionu.
Odjezd z Tišnova kolem 03.00 přes Maďarsko a kolem poledne
jsme již ubytování.Druhý den kolem 09.00 odjez směr Omiš. drinking smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 03. 2013 20:36
My letos přespíme v Posedarje a pah hurá do Drašnice.Už aby to bylo.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 03. 2013 20:39
Většinou jako šofér vyhasínám hodinu po půlnoci a zakufrujem někde na odmorisku . Jelikož se snažíme celou 86ku projet za světla jako Bessy...tak nám to už třikrát po sobě vyšlo kousek od Zadaru na odmor.Jasenice.Je naším pravidlem dostat se za tunel Sveti Rok, tam je teploučko i v noci.
Odpočíváme do rozbřesku,dáme si ráno jejich kávu a dokončíme tu nejlepší část cesty.hot smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 03. 2013 20:33
Do Chorvátska som kedysi jazdieval na noc a už to nerobím. Nevadí mi šoférovať v noci a bez problémov vkuse aj 15 hodín, čo som zažil viackrát. Nebol som unavený, nemal som problém s mikrospánkom a cestu si vždy užívam. Cestovať v noci je však pre človeka vo všeobecnosti neprirodzené. Cca 360 dní v roku v noci spím a potom si zrazu obrátim deň hore nohami. Biorytmus sa ťažko oklame, najmä nad ránom a mikrospánok sa nedá ovplyvniť. Chodím preto radšej do Chorvátska na dlhšie a cestujem tak, aby som nemusel ísť na noc. Raz v noci, kúsok za Budínom, som stál na diaľnici kôli takej búračke, akú som nevidel /a že som ich už pár videl/ a dúfam, že už nikdy neuvidím. Cesta bola suchá, nepršalo, doprava bola obvyklá 3 hodine nad ránom. Som presvedčený o tom, že cez deň by sa to nestalo. Sledujem toto vlákno pozorne, ak pôjdem na noc, niekde určite prespím. Naposledy ma veľmi zaujal príspevok MIKI /Medvedica pri Záhrebe/.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 03. 2013 20:38
Já jsem většinou "hotový" po třetí ráno /odjezd z Chrudimska cca v šest večer/ a to mi vychází na odmorisko Dobra cca 40 km pod Karlovacem. Půlnoční Lendava nevypadá špatně, připadá mi, že cíl není tak daleko. Je to samozřejmě zdání, ale krásné. Mirek
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 03. 2013 21:00
pouze malou připomínku, k příspěvku, když něddo není zvyklej na noční jízdy 360 dní v roce, tak když to musí být někdy v noci, tak člověk prostě nemůže zaspat, neboť je vyvalený, oči na skle. má toho toho až do prdele , jinak by nefungovala signální soustava....smiling smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 03. 2013 07:55
Vašek: zdravím Tišnov smiling smiley Chtěl jsem se zeptat, cesta přes Maďarsko je o tolik pomalejší? Startuju prakticky ze stejného místa a loni jsme vyjeli taky v cca 2:30 přes Rakousko, objezd SLO dálnice, zdržení na hranicích cca 20 min a v poledne jsme byli ubytovaní ve Skradinu. Nejezdím závody, takže mě ten víc jak tříhodinový rozdíl překvapil.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 03. 2013 09:45
Dejff napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vašek: zdravím Tišnov smiling smiley Chtěl jsem se zeptat,
> cesta přes Maďarsko je o tolik pomalejší? Startuju
> prakticky ze stejného místa a loni jsme vyjeli
> taky v cca 2:30 přes Rakousko, objezd SLO dálnice,
> zdržení na hranicích cca 20 min a v poledne jsme
> byli ubytovaní ve Skradinu. Nejezdím závody, takže
> mě ten víc jak tříhodinový rozdíl překvapil.


podívej se do vlákna "Fakta pro cestu do Chorvatska",jsou tam rozepsány dojezdové časy při použití různých tras.Já tam ale žádný třihodinový rozdíl nevidím.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 03. 2013 11:20
Dejff: Zapoměl jsem dodat že celou cestu až do Varaždinu jedu mimo dálnice.A taky se nijak nehoníme,dvě malé holčičky, tak děláme časté přestávky.Ty vyjíždíš odkať? jestli se mohu zeptat?
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 03. 2013 13:30
vašek: Těma přestávkama to naskáče.... vyjíždím z Veverské Bítýšky
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 03. 2013 15:04
Myslim si, že tady toto téma je dost individuální. Každému vlastně vyhovuje něco jiného..

Sice toho nemám tolik odježděného jak vy ostatní, ale zkušenosti mám..

Já os. jako student nějak moc extra neponocuji, takové to sezení přes týden, do 1-2 do rána a v 6 vstávat, popřípadě o víkendu i déle, to už beru jako normální věc, ale jak jsem měl sednout za volant a jet najednou celou noc, tak mi to nějak nevadilo. Možná to je věkem, možná to je tím, že i je to tělo trochu zvyklé..

2x jsem vyjížděl kolem 19:30 z Ostravy, kolem 21:30 bývám na CZ/SK hranicích, 22:30 - 22:45 hranice s HU, zakoupím známku, dám pauzu a kolem 23hod hurá směr HR, hranice HR kolem 2 hod ráno, Lučko kolem 3tí, za Svetim Rokem na první benzince, kolem 6té hod a v Pakoštane před 7hod ráno. Cca 1120 km.

Při cestě tam, únavu naštěstí nějak nepociťuji a to si dávám majzla, při cestě domů mě vždy chytne únava před Olomoucem, aneb ať žijou dojezdy domů.. Pauza delší, projít, umýt oči a zcela bezpečně dojedu domů..

Šťastnou a hlavně bez nehod a mikrospánku cestu přeje,

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (11. 03. 2013 15:05).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 03. 2013 21:01
Zdravíčko.
Asi 4 x som vždy cestu na Makarskú šupol s menšími prestávkami na 1 krát bez nocovania. Vždy výjazd cca. 18.30 h. Piešťany, 19.30 h. Rajka, 23.30 h. Goričan, až po začiatok severnej Dalmácie /5.30 h./, kde som sa už začal úmyselne šuchtať, aby som nedošiel do cieľa cesty o 6.30 h. ale až tak o 8.00 h.. Musím uviesť, že z práce som zvyknutý občas celú noc prejazdiť po meste a okolí, avšak po takejto jazde som vlastne z prvého dňa dovolenky nikdy nič moc nemal. Skrátka "ovalený", deti samozrejme ako utrhnuté z reťaze, len do vody...
Čo sa mi ale naposledy veľmi osvedčilo - jazda tak do 02.00 h., a potom šup na otmorište. Trošičku pootvorené okná, sedany dolu a fajn si pospať. Po asi 2-3 hodinovom spánku som potom po kávičke a svačinke úplne fit. No a celý deň som fungoval úplne v pohode, ako by som celú noc prespal. Vrelo odporúčam.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 03. 2013 22:51
lubo212 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Trošičku pootvorené okná, sedany dolu a fajn si pospať.
> Po asi 2-3 hodinovom spánku som potom po kávičke
> a svačinke úplne fit. No a celý deň som fungoval úplne
> v pohode, ako by som celú noc prespal. Vrelo odporúčam.

Zajímalo by mě, jak to děláte, že se po 2-3 hodinách vzbudíte – natahujete si budík? Já když takhle unavený cestou v autě zaspím, tak i přes nepohodlnost spím až do rána – ráno mě vzbudí slunce nebo pohyb kolem… O 2-3 hodinovém spánku jsem tu přitom četl už několikrát.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 03. 2013 06:34
Jestli je to nepohodlností při spánku nebo něčím jiným, např. těšením se na pobyt, nevím, ale vždy se vzbudím max. po dvou hodinách odpočinutý a jede se dále.
Pouze při první cestě (konec září) jsme si ustlali ve Velebitech ještě před tunelem Sv. Rok a po půl hodině mně vzbudila zima ( 3°C), takže nastartovat a po projetí tunelu 18°C. Od té doby spaní až za tunelem.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 03. 2013 10:59
Lidi co já bych dal za 2 hodky spánku někde na odpočívadle v autě. Jenže jsem tak ze směnného modelu v práci vytrénovaný, že prostě nic. Takže bez jakékoliv problému dojedu do cíle a s ranním sluncem jsem ovšem najednou na gumu a ty dvě hodky spánku najednou chybí.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 03. 2013 11:28
Již předloni se mě nechtělo jet v noci, asi jak stárnu. Tak jsme zastavili u Rakovice v blízkosti Plitvic a přespali u soukromníka za 52 EUR/ 4 lidi. Letos chci jet až do MNE a to přes Bosnu, tak bych chtěl přespat zase někde v privátu, třeba někde mezi Banja Lukou a Mostarem. A zpátky bych to vzal opět klasikou a zase u Plitvic přespat. Nestojí mě za to někam spěchat a štvát se v noci.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 03. 2013 13:48
Já vím na jisto, že bych cestou na odpočívadle nikdy neusnul. I doma v posteli tu noc před jízdou kolikrát nespím, ležím ale nespím. Asi nervy aby se nic nestalo.... Takže i proto vyjíždím brzy ráno a jedu za sluníčka (někdy smiling smiley )



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (12. 03. 2013 15:15).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 03. 2013 13:59
Valeri jsem na tom stejně jednou jsem zkoušel usnout kolem 1 v noci na odpočívadle ,ale děti nás nenechaly spát jak jsem zastavil a vypnul motor tak oni přehodily režim a konečná se spaním . Takže ted zastávka Rastoke a přespíme jednu noc a další den alou dolu k moři .Před dovolenou taky nemohu usnout je to tím ,že je člověk natěšenej na jízdu a jel by hned -samozřejmě ženy musí zabalit 10krát to mužskej vezme plavky slipy kratasy a tričko kartu doklady a peníze a je zabalenej hot smiley a hodinu stepuje u auta kde že ta ženuška je ? smiling smiley
Tom
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 03. 2013 14:12
Přesně chlapi! Ležím, převaluju se a nespím. A pak kolem půlnoci +- ve mně bouchnou saze a vyrážíme grinning smiley Takže plán vyrazit většinou brzy ráno, vezme za své...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 03. 2013 14:30
Vyjet dřív, než mám naplánované, jak píše Tom, se mě ještě nepoštěstilo. Spíš musím počítat s min. hodinovým zpožděním. Bouchnout saze ve mě mohou, ale ženské k tomu, aby si pohnuly, stejně nedonutím.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 03. 2013 14:46
... Tom ... jednou se mi stalo, že jsem ráno z Vyškova vyrazil do Prahy, pak Janské Lázně a zpět Vyškov ... kolem 650 km
domů jsem přijel kolem 18,00 a do Chorvatska jsme měli jet až druhý den ... a nešlo zabrat ... furt jsem lehal, vstával, přitom na druhý den bylo vše připraveno, zabaleno, nečekal jsem žádné nervování ... kolem 22,00 jsem se nasr.. přece nepojedu ráno, jestli budu celou noc ponocovat ... asi to bylo tím roztěkáním z celého dne a přemýšlením o cestě na Jadran ... naházel jsem všechno do auta a do 23,00 jsme byli na cestě ... ten adrenalin fungoval dál, řídil jsem nonstop
a před polednem jsme byli ve Splitu ...

... KarelM ... kromě extrému ( viz. výše ) se mi nepodařilo nikdy vyjet dle plánu ... vždy to ale byla věc posádky, ne řidiče ...
smileys with beer
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 03. 2013 15:48
Martas 74: kde v Rastoke spíte? My už tradičně u Vučetů.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 03. 2013 16:36
Po tvé radě jsem zkoušel kontaktovat tvé domácí,ale nakonec měli obsazeno tak apartmány pan Milan Modrušan je to centum u tržiště ,letos již mám zamluvené dopředu smiling smiley abych zase nehledal dopoledne kam složit hlavu
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 130
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.