Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 01. 2013 23:55
Děkuji za reakce. Ano, 2 osoby a dítě v hatchbacku… no a bagáž… vloni při naší první cestě autem k moři jsme jí měli tolik, že část byla i na zadních sedadlech a nebylo ani pořádně kam sklopit sedadla… Jsem navíc trošičku vyšší postavy a tak se mi při polohování ke spaní v autě vracely vzpomínky na sardinky v autokarech let minulých.
To ubytko bohužel není řešením, kvůli malé dceři pojedeme opět na (přes) noc, a není možné se ubytovávat mezi 2. a 3. hodinou ranní (což je doba, kdy se o mne jako neodpočatému před cestou pokouší spánek). A spánek tedy ne na hodinku nebo dvě, ale spíš na hodinky čtyři…
U toho maďarského odpočivadla jsem měl spíš na mysli, jestli je to jedna velká asfaltová plocha nebo jednotlivá parkoviště oddělená travnatými pásy nebo chodníky a jak nejdál od dálnice lze parkovat (kvůli hluku)… Jediný obrázek z tohoto odpočivadla na netu jsem objevil zde v tématu Přes Maďarsko - autorem je Bessy.
Pro mne zatím ideální odpočivadlo ke spánku, co jsem poznal, je Modruš - klidné, čisté, přírodní odpočivadlo se sociálkou, malým dětským hřištěm a krytým posezením ale bez benzinky, restaurace a autobusů a s možností parkování v dostatečné vzdálenosti od dálnice (odhadem přes 120 m).
viz zde
rrn
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 01. 2013 08:02
Cesta k moři nemusí být závod, i když se děti těší. Večeře ve Štýrském Hradci může být jazykovým povzbuzením pro naše dítka. Nechal jsem je celé menu objednat samy a koukal jsem jak se pěkně červenají. Od té doby trochu chápou potřebu jazyků. Bylo super. Zelňačka jak od mámy a Šnycel přes celý talíř. Vyšlo to pro 4 na necelých 25€ ček. U nás stejné menu v OV 610Kč. Tak co bych si nedal, na dovolené.

JInak už spíme jen v postelích a je to znát na náladě. Lidi plánujte cestu na 2 dny...je to super.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 01. 2013 08:54
V HR jsou na některých odpočívadlech parkovací plochy označené modrou cedulí s postelí. Někde pár stránek zpět v tomto vlákně bude foto. Tím je označená klidná část parkoviště k beztrestnému spaní.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 01. 2013 14:42
Je to ve vlákně Stará cesta a je tu zmíněné poslední odpočivadlo před Karlovacem (směrem k moři) - Draganiči. Je zatím jediné, o kterém vím.
viz zde
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 01. 2013 21:06
Pro Robbuse Na Modruši odpočívám, spím každý rok a zatím žádný problém. Dorazím kolem 1,30 a 2 až 4 hodky schrupnu. Ustelu si na stole toho posezení na karimatce a přikryji se dekou. Na zem si lehat nechci ale spí tak hodně turistů třeba ve spacáků. Ráno v 6 otvírají kavárnu dám první Chorvatské kafíčko a pak tu cestu dorazím. Je to asi rituál ale je tam klid a celkem pořádek. Tož tak nějak.smiling smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
10. 01. 2013 13:28
titino, naprostý souhlas. Loni jsem tam s dětmi také trochu zchupnul. Potkal jsem pár odpočívadel, kde byl čurbes jak sviňa a tady je aspoň trochu čisto.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 01. 2013 13:43
...pro HR-policajty je horši když te najdou, že spiš v aute než vedle auta...nanejvyš te mohou probudit, a že jako jestli jsi si odpočinul tak jed dal...ale v noci to s nima nehne...delaj, že nevidej...budou pak myt min prace pri bouračkach...
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 01. 2013 21:13
Proč policajti řeší jestli na odmorišti spím v autě nebo vedle auta?
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 01. 2013 23:35
Policajti to vůbec neřeší, prostě si někde na dálničním odpočívadle 2 hoďky schrupni a jeď dál. Tady se zase lidem blbne hlava a za chvíli si budou lidi v HR bát i uprdnout. Ostražitost je na místě, ale v tomto případě spíše aby tě někdo při spánku neokradl atd.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 01. 2013 23:39
Ahoj všichni,tak se připojím taky.Též využíváme odpočívadlo Modruš 1 mnoho let.Jsou tam docela dobré sociálky,malá kavárna a též malé dětské hřiště jak napsal Rubbs.
A vypadá to že letos opět pojedeme,snad to vyjde a tak se těšíme.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 01. 2013 00:19
odpočívadla
[www.hac.hr]
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 01. 2013 02:04
Tady jsou ještě odpočivadla na Autoceste A4 Goričan - Zagreb a další brožurka o A1 Zagreb - Split (zde včetně úseku Zagreb – Bosiljevo, ovšem bez odpočivadel Stupnik a Draganići)
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 01. 2013 07:55
Ahoj všem
Nenocoval někdo z vás v okolí Zadaru ve vesničkách Murvica Poličník nebo jiné.Chtěl bych tam letos přenocovat bylo by to poprvé za hezkou řádku let co jezdím do HR spíš na Hvar
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 01. 2013 09:37
My poslední léta spíme cestou někde v motelu, zatím jsme vystřídali tři pod Karlovacem. Jezdíme dvě rodiny a protože já řídím sám, nejsem v presu. Přijedeme kolem sedmé večer, dáme nějaké pivko, pokecáme, vyspíme se a ráno v 7,30 mažem dolů. V 11 jsme v Omiši, odpočinutí. Až pojedeme sami, asi dám přednost odpočívadlu, ale já mám problém tam na chvíli usnout. Když jedu zpět, valím v jednom zátahu, protože jsem nemravně odpočinutý.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 01. 2013 10:31
Takže někde v okolí Plitvic nebo trochu níž něco seženu a do kolikáté hodiny příjezdu mě ještě na motelu nebo v nějakém ubytovaní nechají přenocovat nema někdo nějakej ověřenej
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 01. 2013 11:22
Já jezdím po dálnici, u Plitvic jsem nespal. pouze v Duga Resa ( 2x - 3x ). Kontakt mohu najít. Objednám emailem, bez problémů.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 01. 2013 11:27
My cestou z ostrova Hvar nocujeme ve vesničce Tušiloviči, je to necelých 20 km od Karlovace, narazili jsme před třemi lety náhodně na upoutávku u silnice, kdy už jsme byli smířeni s tím, že pojedeme přes noc, protože v okolí Slunje bylo všude obsazeno. Byla už skoro jedenáctá hodina v noci a paní nás ochotně ubytovala. Nemá vůbec žádný problém, má jen několik stálých hostů, a jinak bez problémů ubytuje kohokoli. Je ale lepší předem zavolat nebo napsat mail.

[www.rajce.net] [www.rajce.net] a několik dalších obrázků

[www.rajce.net] a několik dalších obrázků

ceník 2012

mapka
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 01. 2013 11:34
Tak jsem se podíval, kde odpočívadlo Modruš vůbec je. Polohu k odpočinku má dobrou. Jestli si ale dobře vzpomínám, tak kdykoliv tam jedu v srpnu, teplota vzduchu v noci kolem druhé hodiny je tak 11-13 stupňů.A to se mě zdá na přespání venku celkem zima. Tak jedu a jedu a odpočíváme až na odpočívadlech za tunelem Sv. Rok. Tam už je teplota kolem osmnácti a víc. A to už celkem vyhovuje.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 01. 2013 13:58
To kabinet320 Máš pravdu rána jsou opravdu chladná proto chrápu na stole pod přidaškem at na mě nepadá rosa a je třeba mít spacák nebo deku jinak v létě zmrzneš.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 02. 2013 00:29
Vážení, chtěl bych se zeptat vás, kdo zastavoval poslední dobou na odpočivadle Zir-zapad (směr moře) na dálnici A1, na jeho konci vzadu za restaurací Macola bylo koncem roku 2011 rozestavěno něco jako parkoviště. Můžete to potvrdit, případně pro koho je určeno (auta/autobusy/TIR/spánek…)? Pokud by byly i snímky nebo další informace, bylo by to ideální… :-)

Zde jsem našel pouze zmínku o "velkém parkovišti pro nákladní automobily a autobusy", ale nejsem si jistý, zda se mluví o tomto.

Dotazované asi parkoviště je vlevo za restaurací Macola (viz šipka):



(snímky jsou z října 2011) ®StreetView
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
08. 02. 2013 12:09
Často zastavujem na Jasenici.Mají výbornou kávu hot smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 02. 2013 14:15
Minulý rok jsme si cestou z Pelješacu udělali zastávku na Plitvických jezerech. V poledne jsme vyrazili od apartmánu, večer se ubytovali u Plitvic, dopoledne si prohlídli jezera a pak dorazili zbytek cesty. Tak jsme dost dlouhých 1300 km cesty rozdělili na na dva dny (přijatelných 500 + 800) a bylo to dost příjemný. Letošní zpáteční cestu z Hvaru bych taky chtěl podobně rozdělit. Nevíte někdo o něčem zajímavým na severu Chorvatska jihu Maďarska, Rakouska nebo Slovinska? Přemýšlel jsem o Postojné Jame, ale tu nemáme až tak úplně při cestě.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 02. 2013 20:27
Ahoj,v Zalaespregu je velký aquapark a v Zalakarosu je také koupací komplex.Zalakaros vyzkoušel kolega i dětmi a byl spokojen
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 02. 2013 20:45
Krásně je taky ve Varaždinu.......ozkoušeno osobně.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 02. 2013 00:14
[lh6.googleusercontent.com] [lh5.googleusercontent.com] [lh6.googleusercontent.com]

Toto je pár fotek starého Varaždina. Je tam ale i krásný zámek. Foto mám někde ale.... budu pátrat
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 02. 2013 20:08
Jojo je tam krásný Hrad.[www.rajce.net]
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 02. 2013 21:17
ahoj Rubbs ... na ZIRu poslední léta, cestou k moři zastavuji pravidelně ... nevím, jak je to s parkovištěm pro spánek, parkujeme
a odpočíváme na P pro osobáky ... pro děti je tam malé sportoviště, kafe dobrý jako všude v Chorvatsku ...
zvláště mě tam ale fascinuje skála, kterou už asi znají všichni ... co tama cestují na jih, či domů ...
smileys with beer
[www.macola.hr]



Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 02. 2013 03:53
Vašku , hezké. Chodím kolem a ani mne nenapadlo toto zvěčnit. Prostě beru to jako samozřejmost.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 02. 2013 10:11
Výborná pekárna na výjezdu z Karlovace po staré.
[jpeg.cz]
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
18. 02. 2013 13:13
jirkaa: potvrzuji, loni jsme se tam taky stavovali a dělali nákup domů - skvělý výběr a moc příjemná a rychlá obsluha thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 96
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.