Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 07. 2012 11:54
Mě fascinuje jak přesně víte kde jste odpočívali a dokonce jak se to tam jmenovalo... Já prostě někde zastavím, když potřebuju pauzu a většinou to pak ani nenajdu v mapě, když si po příjezdu doma rozebírám cestu
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 07. 2012 14:07
Tak to gratuluju,brácha taky.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
18. 07. 2012 00:54
spaní při cestě by mělo být ok i když člověk spí třeba celou noc na parkovišti protože po překročení hranic má člověk 24hodin než se musí někde ubytovat,takže z policie bych strach neměl i když nikdy člověk neví na koho narazí,ale tak ono se to trošku dá dokázat,když si třeba člověk nechá lístek z dálnice macelj-zagreb..či od goričanu

valeri:
taky to mám tak že ani nevím kde sem zastavil,ale pomocí detailní satelitní mapy se mi to většinou podaří dohledat, ale podle klasický bych neuspěl
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 07. 2012 12:38
to valeri - vačšinou pri nájazde v odbočovacom pruhu na odmorište máš veľkú ceduli z názvom a čo všetko sa tam nachádza grinning smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 07. 2012 18:24
Letos odbočím z mé milované dálnice a vezmu to po staré a mám přes Booking.com zajištěný apartmán pro 4 lidi za 60 euro. Přímo na Plitvicích a tak plánujeme ráno po snídani prohlídka jezer a pak dál na Pelješac. Před loni jsem bral stan a spali jsme v tom kempu u Záhřebu (také plitvice) ale není to ono, moc jsem se nevyspal a také jsme tam byli moc zbytečně brzy tak letos o kousek dál a pak už jen asi 500 km do cíle. Jedeme v neděli s nástupem v pondělí, takže provoz bude lepší než v sobotu. A už příští týden, tak hurá už se těším.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 07. 2012 20:57
MotoMoto
moje řeč, já přespím v Grabovacu, 2 dospělí, 2 děti za 51 eček a ráno to dorazím
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 07. 2012 10:39
Taky raději přspím na pevné posteli. Navíc beru cestu i jako naučný podnět pro děti, aby viděli jakou krajinou se projíždí.
Tedy zatím jsme spali:
v případě cesty přes A a SLO v Oroslavje - penzion Zagi
v případě cesty přes Hu v jednou v Hu v Lenti hotel Hubertus
letos v Turčin (kousek pod Varaždinem) hotel LaGus (62Euro za 3 lůž. pokoj + snídaně)
zpět Varaždinske Toplice penzion Ozis (61 Euro za 3 lůž. apartmán).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 07. 2012 15:51
mirek113 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> MotoMoto
> moje řeč, já přespím v Grabovacu, 2 dospělí, 2
> děti za 51 eček a ráno to dorazím


jojo v Grabovacu snídám /restaurace naproti Ině/ spím ve Slunji.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
25. 07. 2012 07:43
My přespíme v Koraně za 250 kun za apartmán.A ráno pěkně vyspaní vyrazíme do Drašnice.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
08. 09. 2012 18:53
Letos poprvé nocleh cestou k moři. Jedna noc v Rakovici pro dva dospělé 200,-KN. Sami v domku - pohoda. Dopoledne příjezd do Staniči - odpočatí. Takže když to spočítám, přibližně co ušetřím za dálnici dám za nocleh. Už nikdy jinak! Časově asi o hoďku delší, ale jízda po starý má svoje kouzlo, které jsme si letos okořenili i jízdou v Rakousku přes Bruck po S6.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 09. 2012 20:06
Já bych zase doporučil hotel Korenica v Macelji, vyzkoušeno na cestě tam i zpět, pěkný novější hotel, výborná snídaně, cena přiměřená, úsek po staré byl Karlovac - Gornja Ploča, jinak dálnice.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 09. 2012 18:31
Zagreb, kemp plitvice. Starý ale čistý kemp. No strašne počut auta z blízkej dialnice. V stane to bolo na prd.ale aj tak to bola príjemná prestávka.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
16. 09. 2012 08:33
Nechce se mi to tady hledat,pokud to tady je. Chtěl bych vědět pokud má někdo zkušenosk s ubytováním na jednu noc po cestě přes Bosnu a Hercegovinu.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
16. 09. 2012 10:36
mirekxy:
jaká je cesta po S6?předpokládám že si jel po A9 přes Graz,pak po S35 a z Brucku po S6,jak to vychází časově a jaké tam jsou povolené rychlosti? na Sku je v rakousnu míň než na dálnici,ale kilometricky to vychází +- stejně jako po A2
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
16. 09. 2012 16:18
Dne 17.8. kolem čtvrté hodiny ranní jsme si chtěli odpočinout na odmorišti Marune za tunelem Sveti Rok. Rychle jsme však po návštěvě WC uháněli pryč. Venku byl "takový průvan", že jsme mysleli, že nás to odnese až do Zadaru a budeme mít letos Chorvatsko letecky. Na dalším parkovišti s benzinkou, už bylo vše v pohodě. Tak jsme si odpočinuli tam.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
18. 09. 2012 21:34
Bacha na to, už i v Chorvatsku řádí rumunské cikorky a píchají gumy. . Viděl jsem to na odmorišti za Svetim Rokem na velkém parkovišti, které bylo téměř prázdné a nějaká blbec Němec, nechápu proč, zaparkoval uprostřed, tedy v polovině délky toho velkého parkoviště. Když se vracel k autu, tak měl obě zadní kola prázdná a černé tlamy se mu zřejmě chystaly nabídnout pomoc. Dál nevím, odjel jsem.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 09. 2012 10:26
Pro kabinet302,na odpočívadle Marune se stavujeme každý rok,zatím jenom jednou to bylo bez větru,a to bylo v noci,jinak se máme co držet,abychom neodlítli.Ale je to první pohled na moře,takže to vydržíme.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 09. 2012 11:40
My tam byli v noci, takže výhledy žádné. A ten vítr byl opravdu silný.
Až pojedeme ve dne, tak se určitě ještě stavíme a budeme se kochat výhledem.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 09. 2012 21:23
Ahoj,
jezdíme většinou v týdnu /středa, čtvrtek/ a na noc. Zatím mi to vychází, že jsem "zralý" na odpočinek asi 40km pod Karlovacem u benzinky Tifon - Dobra. Ty dvě hodiny odpočinku zatím vždy probíhaly v klidu a pohodě. Parkoviště bývá dost plné a tak i jiným asi vyhovuje. Mirek
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 09. 2012 02:50
Zrušeno



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fritzz (23. 09. 2012 02:52).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
30. 09. 2012 08:33
........... i na lodi .............. pravda, ten k nám nepatří, ale chrápal jak " Barina " ... smileys with beer
[img12chybny-odkaz-rajced1202] [img12chybny-odkaz-rajced1202]
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 11. 2012 14:09
ex



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tydyt (11. 12. 2012 04:16).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 11. 2012 14:14
Na trajektu je to běžné. Pokud se jedná třeba o noční přejezd, jako jsem zažil z Řecka do Itálie, zkušení zabírají ty nejlepší místa, např.dětskou hernu (koberec na podlaze a zavíratelné dveře), čalouňené sezení nejdál od dveří kvůli průvanu a podobně.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
30. 12. 2012 15:38
Již dávno bychom řízek na cestě nemuseli baštit,ale protože Češi mají takový přívlastek,tak se stal pro nás řízek spíše rituálním zvykem.
Loni jsme si ho vychutnali někde těsně před Szombathely v Maďarské zahradkářské osadě.Navíce jsme zíjstili že je v těchto osadičkách nádherný klid.[www.rajce.net]

Na Chorvatské A1 na odmorisku Jasenice řešil Polský autobus závažný problém.Zjístil že mu odpadává kus karoserie.[www.rajce.net] [www.rajce.net] Tak z něj udělali jednoduše naháče....Furt ve střehu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (30. 12. 2012 19:23).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 01. 2013 11:49
Chci se zeptat, má-li někdo z vás zkušenost s přespáním na chorvatských dálničních odpočivadlech vedle auta na karimatce na zemi nebo na travnatém pásu. Do jaké míry je to tolerováno policií? Vloni jsem takto viděl spát německý pár na trávě před svým vozem na odpočivadle Modruš. Za příhodných podmínek je to přece jen pohodlnější než se mačkat v autě.
Mám na mysli přespání na pár hodin nad ránem, ne na celou noc, ale toto bych policii vzhledem k mé jazykové výbavě vysvětlit nedokázal…
A jak se na tuto záležitost dívají maďarští policisté? Jako jedno z možných míst na přespání na cestě zpět mi vychází Bessym zde doporučované odpočivadlo Csörnyeföldi (u města Csörnyeföld) na polodálnici M70. Je vhodné na takové přenocování? (chybí tu Street View od strýčka Google).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 01. 2013 14:46
na odpočívadlech v Chorvatsku lidé spali vedle auta běžně,policii jsem na odpočívadle nikdy neviděl.Něco jiného je "zabivakovat" někde na krajnici u moře.Já osobně bych si na beton nikdy nelehl,tak hluboko sem neklesl,stačí sklopit sedadlo.U MPV v pohodě,v klasickém hatchbacku problém.
rrn
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 01. 2013 15:50
Rubbs napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chci se zeptat, má-li někdo z vás zkušenost s
> přespáním na chorvatských dálničních odpočivadlech
> vedle auta na karimatce na zemi nebo na travnatém
> pásu. Do jaké míry je to tolerováno policií? Vloni
> jsem takto viděl spát německý pár na trávě před
> svým vozem na odpočivadle Modruš. Za příhodných
> podmínek je to přece jen pohodlnější než se mačkat
> v autě.
> Mám na mysli přespání na pár hodin nad ránem, ne
> na celou noc, ale toto bych policii vzhledem k mé
> jazykové výbavě vysvětlit nedokázal…
> A jak se na tuto záležitost dívají maďarští
> policisté? Jako jedno z možných míst na přespání


> na cestě zpět mi vychází Bessym zde doporučované
> odpočivadlo Csörnyeföldi (u města Csörnyeföld) na
> polodálnici M70. Je vhodné na takové přenocování?
> (chybí tu Street View od strýčka Google).

Ježíši! Proč spát v autě, nebo na zemi? Stačí trochu práce s hledáním a spíte za 5-10 euro...co to jsou 3 stovky za sprchu a postel...Jsou po cestě campy, kde jsou i chatky atd. soukromé priváty.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 01. 2013 16:36
Rubbs má asi na mysli "dáchnutí" si na hodinku nebo dvě. Ne celou noc...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 01. 2013 18:28
Upřimně řečeno ani já bych to neriskoval. Již třeba kvůli osobní hygieně. A pokud narazíš na policajta - průšvih je na snadě.
Je to smutné ale je to tak. V autě dadej jak chceš. Mimo auto ? Může být problém.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 01. 2013 19:42
... Rubbs ... pokud jde o odpočivadlo na M70, tak mi tam sice spaní nikdy nevyšlo, ale několik let tam pravidelně stavíme ( WC, jídlo ) .... cestou na jih vždy a většinou i na cestě zpět ... osobně bych se tam zchrupnout nebál ...
nikdy jsem neslyšel o tom, že by Maďaři měli mít problém se spaním na dálničním odpočivadle na karimatce ...
všímám si, že na M70 spává stále více kamioňáků ... o čistotě jsem už psal, každé 2 hodiny sem jezdí služba
s písemným zápisem o kontrole a úklidu WC ... skoro si myslím, že klid a čisto je tu i proto, že zde není restaurace ... tak asi tolik ... smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.