Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
21. 03. 2012 21:46
Mirku,doporučoval bych Skradin. Malebné městečko pár kilometrů od dálnice a do Drveniku to budeš mít jen něco málo přes 150 km.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 03. 2012 06:56
Pred par lety jsme po navsteve NP Krka jeli po silnici c.27 a nekde tam, jak jsou Stankovci ci Budak jsme poslechli jednu z ceduli, co byly u silnice a sehnali ubytovani hned. I z te silnice se da neco najit.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 03. 2012 12:29
Dobrý den ,hledám nějaké "odmoriště"za Karlovačem směr Rijeka (A6),kde se dá v klidu pospat ,můžete poradit?
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 03. 2012 09:15
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 03. 2012 10:38
... dbart ... dobrá práce thumbs up
... neprohlížel jsem všechno ... najdu ve tvém materiálu i odmorište ... ZIR ?
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 03. 2012 10:59
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... dbart ... dobrá práce thumbs up
> ... neprohlížel jsem všechno ... najdu ve tvém
> materiálu i odmorište ... ZIR ?


tam nenajdeš odmoriště ZIR je jinde....je to cesta Zagreb-Rijeka.....ty stránky co byly o dalmatině i s mapou už nefungujou....
leda tyto...[map.hak.hr]
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 03. 2012 12:32
...dbart, je to velmi přehledný, díky
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 03. 2012 17:12
Ja treba cestou k mori nespim a odpocivam tam, kde mi dojde benzin. Coz je vzdycky ve Slovinsku ve Ptuji. 12 let mam mam stejny itinerar. Odjezd v 2:30, tankovani v Ptuji, kolem 2-3 pm prijezd na misto. Tak jsem to pred prvni jizdou v roce 2000 naplanoval a zrejme je to tak dobrej plan cesty, ze se ho drzim porad
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 03. 2012 17:17
A kdyz potrebuju z jakyhokoliv duvodu zastavit, treba na WC nebo cigaretu, zastavim na prvnim odpocivadle, ani nevim jakym. Mam jediny pravidlo, zastavuju na konci dalnice na jednom z poslednich odpocivadel. Duvodem je napul unava a napul se potrebuju uklidnit, abych nefrcel po okreskach 150. Musim se tak nejak prehodit do jinyho rezimu
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 03. 2012 18:05
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX



Upraveno 3krát. Naposledy upravil citek59 (09. 07. 2013 21:59).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 03. 2012 20:06
... Rosťo ... něco je tady ... smileys with beer
[novi1.hac.hr]
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 03. 2012 22:40
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Rosťo ... něco je tady ... smileys with beer
> [novi1.hac.hr]


Petře díky ....drinking smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 03. 2012 23:09
valeri - súhlasím s tebou čo si napíal,že na konci dialnice treba zastavit a odpočinúť si.Ja mám to isté,že po zjazde z dialnice sa mi 90 km/h zdá málo grinning smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 03. 2012 08:42
S tím opuštěním dálnice je to pravda, když při návratu sjíždím v Mladé Boleslavi z R10 na 38, hezkých pár km jezdím zatáčky po dvou a hrozně se tomu divím...

A k odpočivadlům - pokud ještě někdy pojedu na Krk, v žádném případě nezastavím na posledním odpočivadle kousek nad benzinkou u mostu. Onehdá mě tam přepadlo jisté nutkání. Zaradoval jsem se když jsem našel více než 10 tojtojek, ovšem úsměv zmizel po zjištění, že všechny jsou prakticky po okraj. A to bylo v červenciangry smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 03. 2012 13:38
Jj, někdy musíš i do přírody.....(hlavně nenápadně).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 03. 2012 09:19
Aldo, to jsi na tom stejně jako Mirek - po rovince kolem Doks to taky mazal jak po dálnici a divil se, jak se ty stromy rycchle míhají eye popping smileyyawning smiley - jj, chce to zvolnit tempo.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 03. 2012 14:26
quote="foco napsal(a):" valeri - súhlasím s tebou čo si napíal, že na konci dialnice treba zastavit a odpočinúť si. Ja mám to isté, že po zjazde z dialnice sa mi 90 km/h zdá málo grinning smiley[/quote]

Zvlášť, když sjedeš na silnici s tišším povrchem, než měla dálnice (neuvěřitelný rozdíl mezi D11 z Prahy až po Poděbrady - východ), přivaděčem a silnicí 32. A taky se o tom ví a hned v Okřínku se často měří, protože se tam snadno vybere...
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 04. 2012 21:27
pánové mám takový dotaz,v chorvatsku je zakázano přespat v autě někde na parkovišti a jak je to v rakousku?Mohu někde na parkoviští přespat?Díky za odpověď.Jedná se mi o nějaké 2- 3 možná4 hod.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 04. 2012 21:58
Pokud vím,tak je v Hr zakázáno nocovat v přírodě.Myslím,že odpočinek při cestě na odpočívadle by neměl být brán jako přespání.Nikdy jsem se s problémy nesetkal
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 04. 2012 22:05
Takže přespat na odpočivadle v chorvatsku se dá hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fajkrt (07. 04. 2012 14:34).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 04. 2012 13:26
Ono to s tím přespáním na parkovišti v HR asi nebude úplně fajnové, protože pokud vím, tak už se tady řešilo, že klasické spaní není trpěno. Taktéž je i na některých odpočívadlech vyhraženo parkovací místo čistě na spaní. Ale moc jich není. Takže pokud by bylo povoleno spaní kdekoliv na odpočívadle, jaký by tato vyahrazená místa měla význam?
rrn
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 04. 2012 14:06
drinking smiley
Se spánkem na dálnici ani v A ani v HR a dokonce ani ve SI nemám žádný problém. Ve Slovinsku třeba pravidelně odpočívám v Lukovici. Dám v nonstopu polívečku za 0,95€ a pak 2 hoďky zavřu oko.
Loni jsem spinkal 2 hoďky na odpočívadle za Štýrským Hradcem. Zaklepal na mě dálničák a chtěl jen abych popojel, že překážím. tak jsem to posunul a hajal dál.

Vše je na domluvě a policajti vědí, že 2-3 hoďky jsou jen k dobru na štrece 15 a více hodin cesty.

smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 04. 2012 15:50
Se spaním v autě na odpočívadlech nejsou žádné problémy a nikdo je ani nedělá-netřeba to řešit! Je jen potřeba se zajistit proti lapkům. To mi připomíná jak před mnoha lety v HR lapkové zkusili obrat cestující autobusu, a tak trochu narazili na autobus našich vojáků vracejících se z Bosny, tuším, že ti zlodějíčci tenkrát dostali zle naloženo :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (07. 04. 2012 15:51).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
08. 04. 2012 21:08
Většinou si dáme dvou až tříhodinovou přestávku na "odmorišti" Dobra cca 70 km pod Karlovacem. Zpátky jedu v tahu.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
08. 04. 2012 22:45
Na odmorišti Dobra stojíme pokaždé taky ( nostalgie - já i manželka narozeni v Dobré u F-M yawning smiley), ale dáme jenom WC a cigárko a pokračujeme dále až za Svety Rok, kde máme dvě hoďky šlofíčka.
Jezdíme vždy až na poslední dva týdny v září a při první cestě do HR (neznámá trasa = pomalejší jízda) jsme se uložili k odpočinku ve Velebitech před tunelem a po asi 3/4 hodině nás vzbudila děsná kosa a venkovní teplota asi 3 nebo 4°C. Okamžitě jsem odhodil deku a vlítnul do tunelu a po výjezdu z něj teploměr ukazoval 19 °C, proto těď už jen za tunelem.
( Možná jsem to tady už někdy psal, ale ve svém věku se už můžu vymlouvat na tu . . . . , sakra teď si nemůžu vzpomenout, na co).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (27. 04. 2012 14:06).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 04. 2012 11:50
S tou "kosou" to je pravda, ale o to je krásnější potom sledovat teploměr jak frčí nahoru. Mirusi - taky jezdíme v září, ale v první polovině, jak to vypadá s koupáním a počasím koncem září?
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
09. 04. 2012 15:54
Zatím vždy super, někdy jeden max. dva dny trochu pod mrakem, teploty do 30°C, moře snad 21-23°C, neměřím a neřeším, voda v řece, u ktere jsem vyrůstal, neměla ani v těch největších vedrech více než 18 stupňů.
Loňský teplý konec září jsme bohužel nebyli, takže nevím, jak bylo.
V září bývá stabilnější počasí, ale to určitě znáš sám a na Hvaru, kam jezdíme, to platí dvojnásob.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 04. 2012 23:02
nikdy jsem neměl problém se spánkem v autě, dokonce i policisti to uvítají, něco jinýho je rozbalit karavan a kempovat na odpočívadle
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
01. 05. 2012 11:31
Ahojte.
Chci vás poprosit...Neumíte náhodou najít kontakty na ubytování Gornja Brela? Jednou/2009/ jsme tam cestou na Hvar přespali, a bylo to super, bezvadně jsme se pak vyspaní a nasnídaní přemístili na Hvar - a cestou super odpočatí zvídali Hvar až na místo našeho ubytka na Hvaru. Letos uvažuji o podobném scénáři..... Jen jsem si tehdy nevzala kontakt... Ráda bych měla trošku předběžný přehled o apartmánech v této lokalitě Gornja Brela. Pro názornou ukázku použiji video od Midaxe - doufám, že se nebude zlobit, ale super tu cestu od Šestanovace natočil - je to asi od 1,07 - 3,0. Protože tady nejdou vkládat kontakty...tak: Rero@centrum.cz Děkuji.smiling smileyR.






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (01. 05. 2012 11:33).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
01. 05. 2012 11:48
Přeji Všem krásné prvomájové odpoledne,
chci se jen poptat jestli někdo nezná nějaké pěkné a cenově dostupné
ubytování někde kolem Varaždinu?Chceme někde tam udělat jednodenní
pauzu při cestě do Omiše.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.