Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 08. 2011 06:32
Díky. Tak tento dům vlastně znám, fotili jsme jej náhodou při návštěvě Raztoke v roce 2009.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
05. 09. 2011 13:08
První větší odpočinek na cestě jsme měli 2.9. na starém Goričanu, dali jsme si oběd v restauraci Hermann. Překvapilo nás, že na starém přechodu nebyla skoro ani noha, v restauraci také ne. Jinak restauraci moc nedoporučuji, dali jsme si hovězí vývar a dostali nějakou vodu z bujonu se spoustou nedovařených nudlí. Číšník se hrozně divil, že jsme vývar nedojedli. Pomalu jsme se báli, že když to nesníme všechno, nedostaneme další jídlo. Naštěstí (nebo naneštěstí) jsme dostali. Manželka měla vysušená kuřecí řízky na grilu, já vysušené mješano meso, holky nedodělané palačinky. Taky jsme nedojedli všechno, zase se číšník hrozně divil. Noc z 2.9. na 3.9. jsme strávili v hotelu Ana v Gospiči. Celkem pěkný hotel. Na první pohled. Jinak detaili po balkánsku. Sice vše nové, ale zkroucené dveře, takže moc netěsnily a šly špatně zavřít, plíseň ve sprše (sice masážní sprcha, ale plesnivá) atd. Vrcholem bylo, když jsme kolem 18:30 zjistili, že neteče teplá voda na sprchování. Po upozornění se recepční divila, že to není možné, ale šla zjistit v čem je problém. Když se vrátila tak se omlouvala, že cosi zapomněli zapnout, že za 40 minut bude voda teplá. Když za hodinu byla teplota vody bez změny tak jsme šli na recepci znovu.Recepční se tlemila a dušovala, že každou chvíli poteče teplá voda. Ani za další hodinu nic moc, ale ve vlažné vodě se sprchovat celkem dalo. Ráno tekla zase jen studená. Snídaně nic moc. Styděl bych se to nazvat švédskými stoly. Takže tento hotel nedoporučuji. Druhý den ráno jsme se jeli podívat do Smiljanu - rodiště Nikoly Tesly. Byli jsme tam ale brzy, muzeum ještě zavřené, takže jsme se podívali alespoň z venku. Oběd jsme si dali na odpočívadle Josipdol, v takové venkovní restauraci, platilo se předem po objednání uvnitř čerpací stanice. Jídlo bylo vynikající, plejskavica a hranolky, stejně vynikající byla čistota prostředí - rozhodně doporučuji.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 09. 2011 07:46
Martine, kde je odpočivadlo Josipdol, na A1 ? Jinak jsi mne potěšit zprávou, že i v září se dá jet přes starý Goričan. Chceme tam na INA natankovat a koupit si ENC. Člověk má zkoušet nové věci a teď, když je krabička zdarma, proč to nezkusit. Máme to za 2
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 09. 2011 08:37
Odpočívadlo Josipdol je hned to další odpočívadlo za odpočívadlem Krka (Skradin), tam jak je výhled na řeku Krka. Takže když jedeš ze Záhřebu na Split, projedeš kolem odpočívadla u řeky Krka tak je to hned to další odpočívadlo. Je tam benzínka Crobenz.

S tím starým Goričanem jsem to asi napsal nepřesně. Museli jsme přes nový Goričan, kousek za hranicí jsme sjeli na prvním sjezdu, tam se otočili, najeli znovu na dálnici směr Maďarsko, ale před hranicí sjeli na starý Goričan, tam koupili ENC, tankování, oběd a zase návrat na dálnici. Když se podíváš na nějaké mapy, třeba na Google tak uvidíš jak jsem tu trasu myslel. Tento způsob mi poradil tady někdo na foru.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 09. 2011 11:57
Tak nejlepší oběd, který jsme během 14 dní cesty a pobytu měli byl cestou zpět na D2 hned za Bratislavou směr na Brno v motorestu Stupava, vynikající obsluha a jídlo, ceny příjemné.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 10. 2011 14:00
Nedáme dopustit na Rastoke a Bernardu s Ivanem Vučetovými - už tam jezdíme jako domů.

avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 10. 2011 14:00

avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 10. 2011 14:00

avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 10. 2011 14:01
A večeře před spaním - skvělí čerství pstruzi v Petro.

avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 10. 2011 14:02

avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 10. 2011 14:03
Po snídani u Vučetů.....

avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 10. 2011 20:16
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 10. 2011 15:49
Hoj.Stále okukuji hotel na Maruně a zdá se že kromě občerstvení je nefunkční.Mate někdo nějaké informace či webové stranky?
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 10. 2011 09:18
Rosmarine, moc pěkné.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 10. 2011 09:42
Petula napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hoj.Stále okukuji hotel na Maruně a zdá se že
> kromě občerstvení je nefunkční.Mate někdo nějaké
> informace či webové stranky?

alespoň, co loni psala + Fanky, tak hotel tam byl funkční s názvem Velebitska kraljica, ceny asi méně mírné, **** hvězdičky smiling smiley

[www.matas.hr].
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 10. 2011 16:42
Ahojte. Rosmarinkosmiling smiley, fakt to vypadá na velmi milé a příjemné ubytko - zvláště to snídaňové místečko...

Jelimanesmiling smiley, teď jak jsi dal ten odkaz - poznala jsem, že jsem tam byla už 2x. Jednou cestou zpět - myslím 2008 - byla velká zácpa před tunelem, a tak jsme se rozhodli počkat v restauračce - jestli se to trošku časem neuvolní...Dali jsme si tam dokonce jídlo - nabídka a obsluha v té části, kde jsme byli - u toho balkónu - byla něco jak v Ikea. Bylo to dobré - měla jsem něco jak španělský ptáček s rýži, a pamatuji se, že jsme si říkali, že i cenově oproti přímoří celkem fajn.

O rok později/2009/ jsme nějak dost pozdě vyjeli z domova, a za ten tunel jsme se dostali nějak navečer...Děsně se mi chtělo spát, tak jsme si tam dali kafé, a já jsem to zoufale obíhala tu budovu dozadu a okolo, nakukovala - až mě málem sfoukl teploučký ale děsný vichr - jestli tam není nějaké ubytko. I jsem se pak ptala obsluhy - říkali není...vypadalo to tam až tak tajemně, velká budova dozadu - a nic. Říkala jsem si, jestli tam není nějaký tajný sklad pro případ vojenského ohrožení, nebo tak něco. Ale možná - je už to přece jen 2 roky - že už tam něco je.
V každém případě nás přešlo spaní - tím obíháním - a tak jsme se zabydleli na 1 noc až Gornja Brela....Což bylo fajn.

Jinak, dost mi schází nabídka nějakého ubytka přímo u dálnice na odpočívadle - v Chorvatsku...a při finanční situaci - jak to tak vypadá - už asi ani nebude....
Zdraví R.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
17. 10. 2011 20:06
Rero: Přímo na odpočívadle toho asi moc není, ale doporučuji si vytipovat nějaké větší město kousek u dálnice, třeba Gospič, Otočac, Ogulin. K dálnici pár minut. Taky jsem slyšel, že někde na odpočívadle je hotel Macola, snad na odpočívadle Zir? Jinak my jsme se ubytovali v Gospiči v hotelu Ana a to tedy nedoporučuji, jak jsem tady již psal. Příště to ale asi potřebovat nebudeme, příští rok to vidím buď na sever HR (kolem 9 h z místa bydliště) nebo jiný stát nebo ČR. Mám pocit, že je třeba HR aspoň rok vynechat, přestože byla letošní dovolená fajn. A přemýšlím, jestli těžce vydělané peníze neutratit raději v ČR než ve státě, kde si toho moc neváží.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 01. 2012 09:49
Nemáte někdo vyzkoušené odmorisko Nadin nebo pár fotek?
Minule jsme si dali pauzu na odmorisku Jasenice.V podstatě mu nic nechybělo ba naopak,bylo tam něco navíc.
Byl tam smrad z jímek a poměrně rozlehlý.

[smileys.smileycentral.com]
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 01. 2012 10:51
Kopera
odmoriště jako každé jiné na A1
[www.hac.hr]
na mapě najdi Nadin a máš tam dvě málo zřetelné fotky, ale hlavně symboly všech služeb, které tam jsou....
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 01. 2012 11:04
Díky Jelimane.[smileys.smileycentral.com]
Už jsem hledal,ale našel jsem mapku bez fotek.
Něco tu dal včera i Martas.
Ale uvítal bych i další fotky odmoriska Nadin z vašich soukromých fotek.Dík.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (22. 01. 2012 11:11).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 01. 2012 11:16
Kopera
já tam stavím na cigaretku ....
OT .... loni v červenci tam ukradli jedněm Čechům z nezamčeného auta všechny doklady, peníze a dva mobilní telefony, pěkně všecho pohromadě v buzertaštičce.....smoking smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 01. 2012 12:50
Nepotěšil jsi mně.Ale nesmíme ty zloděje [smileys.smileycentral.com] tolik dráždit(náhledy do plných peněženek,otevřené auto a nikde nikdo) myslím že se krade všude,nejen ne odmor.Nadin.
Zatím jsem nemněl tu smůlu,ale jsme ostražití.Auto nezůtává bez dohledu nikdy.Prostě se střídáme.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 01. 2012 13:18
Kopera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nepotěšil jsi mně.Ale nesmíme ty zloděje
> [smileys.smileycentral.com]
> f tolik dráždit(náhledy do plných
> peněženek,otevřené auto a nikde nikdo) myslím že
> se krade všude,nejen ne odmor.Nadin.
> Zatím jsem nemněl tu smůlu,ale jsme ostražití.Auto
> nezůtává bez dohledu nikdy.Prostě se střídáme.

Taky jsem ostražitý.
Cestuje nás 7 někdy i 9 osob jedním autem.
Vždy někdo zůstává u auta.
První jdou na WC ženy pak muži.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 01. 2012 13:48
Ostražitost je na místě,ale osobně rozděluji peníze aby mi něco zůstalo v případě krádeže nebo ztráty.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 01. 2012 16:37
nechcem byť zlý, ale sami si za to možu. na peniaze kašlať v takom prípade ale doklady zásadne vždy pri sebe. keď cestujem nenosím doklady a peniaze v jednej penaženke, vždy mam aj druhú a v tej menší obnos ktorým platím ak ma chcú okradnúť vidia ma pri platení, pojdu po nej.
Parkoviště kde odpočívám
23. 01. 2012 19:05
thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Midax (20. 04. 2015 22:47).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
30. 01. 2012 16:40
Ha, toto odpočívadlo jsem tady poptával a dle videa jsem zjistil, že už jsem na něm jednou byl. Díky Midaxi.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 03. 2012 19:28
Zdravím cestovatelé.Měl bych prosbu ma někdo tip na přespání při cestě do HR nejlepe někde pod plitvicema Gračac je jedno jestli to bude v okolí dálnice nebo při cestě po staré silnici.Děkuji.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
21. 03. 2012 09:00
Mirku a přečetl jsi si těch 21 stránek zpět na tomto vlákně. Tam je tipů !!!!!!!! Jen si vybrat!!
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
21. 03. 2012 21:17
Ano přečet ale vše se točí okolo Plitvic ke Karlovacu.Já bych chtěl spíš dole tak abych měl na dojezd do Drveniku do 150 kiláku.Mam pak trajekt a ještě do polovic Hvaru.Dík
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 70
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.