Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 05. 2011 00:00
Já to mám na Pelješac zhruba 1320km a jezdíme to na jeden zátah, z domova vyjíždíme kolem 17 hodiny a v Žuljaně jsme dopoledne kolem 10 až 11 hodiny. Na řízení jsme dva i když je pravda že většinu cesty řídím sám. Aby byla cesta co nejpohodovější, jezdíme tam i zpět vždy v pracovní den někdy uprostřed týdne, na sobotu nikdy. Navíc v červnu takže provoz v podstatě minimální. Odpočíváme kdekoliv podle potřeby, nikam se nehoníme. V Chorvatsku se stalo již tradicí že delší, třeba i dvouhodinovou přestávku máme na dálnici vždy na parkovišti Krka kde se trochu prospíme a posilníme na zbytek cesty.

Pohodičku kterou popisuje Tomm na 100% schvaluji. Také jsem letos plánoval zastávku na Bledu, nikdy jsem tam nebyl. Bohužel z toho sešlo z časových důvodů protože jeden z nás dostal dovolenou která vystačí pouze na dobu rezervovaného pobytu v Žuljaně a cestu, o jeden či dva dny déle to už nebylo možné.

Rozdíl mezi mnou a Tommem je totiž v tom, že mě by po probdělé noci 3 hodiny spánku přes den nestačilo na to abych i druhou noc absolvoval opět cestu za volantem. Kdysi jsme byli na Lošinju a apartmán jsme museli opustit ráno, celý den jsme se ještě poflakovali po ostrově, na chvilku jsem si zdříml na pláži atd.., no a teprv večer jsme vyrazili domu. Ráno u Znojma jsem za volantem usnul, štěstí že bratranec který seděl vedle mne byl v tu chvíli bdělý a pohotový. Ještě těď po 6ti letech je mě z toho špatně když si na to vzpomenu. A to jsem tu předchozí noc neseděl za volantem ale v pohodě spal, šlo jen o to že jsem vstával ráno, pak celý den výlety a koupání a pak večer odjezd domu. Sedět za volantem dvě noci s tím že se trochu prospím přes den někde na lavičce, to by v mém případě špatně dopadlo. Proto pokud naplánuji podobnou přestávku, například na Bledu, tak pouze s tím že si tam zajistím ubytování na jednu noc a teprv další den ráno po příjemném vyspání bych pokračoval.
Ale samozřejmě každý jsme jiný a každému vyhovuje něco úplně jiného. Někdo nerad jezdí v noci, někdo přes den, někdo potřebuje více přestávek a nekdo zas méně atd. atd..

** Petr **
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 05. 2011 05:42
Máš pravdu já to jezdím sám a přes noc sice jen tak Biograd letos Vodice,ale stavím jak já potřebuji.Nestojí za to dělat haura a moc rádi by jsme tam i zpět dojeli v pohodě aby si tu dovču člověk užil a odpočinul.Vyjíždíme taky kolem páté z Loun,celá Čr a kousek Rakousy na jednou a potom tak po jedné či dvou hoďkách zastávky.Ještě se mám rád.thumbs up smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 05. 2011 06:32
U mě to je pokaždé jinak.Jeden rok jsem jel s dětmi(v sedačkach)sam v noci.Vyjíždím z Ostravy a u Brna krize.Musel jsem zastavit a předemnou dalších 1000 km.Říkal jsem si,že to pojedu dva dni.Věděl jsem,že s dětma to musím zvládnout přes noc,nebo strávit někde celý den,aby se protáhly.(Ten rok mám rekord na čas do Bašky Vody a to nebyla v provozu dálnice.)U Brna jsem zastavil,dal si kávu a celou cestu jsem nepocítil žádnou unavu,uplna pohoda.
V jinem roce jsem po dvohodinové zastávce s problémy dojel k dalšímu odpočívadlu.Každý den je jiný.Duležité je zastavit,pokud je to nutné a neplánovat přesný dojezd.
V loni jsem musel tři hodiny stát 30km před cílem na Pelješaci u Orebiče už to nešlo.
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 05. 2011 07:08
Tomme,
od jisté doby jezdím hlavně přes den. Ty doby kdy jsem to valil přes noc - ty jsou dávno za mnou. Dnes jako kvalifikovaný již několikaletý důchodce si to mohu dovolit. Přes den - pohoda. Někdy jsou situace, kdy musím na noc. Naposledy bylo úmrtí v rodině na Varaždinu - na Vratnu. Z toho ven nejde. A tam si moc uvědomuji že to není již jako to bývalo dříve. Copak ty reakce - tam snad ještě ano ale u nás již převládá určitá pohodlnost. A tomu věřím. Když se bavím se svými vrstevníky, někdy valím očka co si někteří dovolejí. Někdy je to drzost ale kolikrát to již hraničí se zákonem a nebezpečím ohrožení života ostatních.
Couval někdo z Vás možná dva km na dálnici? Určitě ne. A jeden kamarád z HK to v HR přejel a tak klidně odcouval zpět k odbočce. Manželka spala, vnoučata také. Tak o co prý vlastně šlo. Jinak by prý musel ujet moc km navíc.confused smiley
Tom
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 05. 2011 20:50
Nooooooooooo já když jel poprvé do HR, tak jsem to na klasice za Gratzem vzal na Klagenfurt....tak jsem si cca 100m odcouval... smiling smiley a couval jsem nejen já, ale i ti co jeli za mnou smiling smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 05. 2011 22:18
No tak za couvání na dálnici bych bral papíry.Proč prostě nedojedu na další sjezd otočím se a vrátím se.To může udělat jen magor.Nejen že je to nebezpečné ,ale i zbytečné-to udělá jen dutá hlava.
Tom
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 05. 2011 11:54
Máro, Máro, oni jsou situace v životě lidském, které se jeví pokaždé v jiném světle a záleží jak na na nahlížíš. Nebudu se rozepisovat v jaké to bylo době, jaký byl provoz, jestli to bylo v odstavném pruhu. Potřebujeme v práci chytré hlavy v různých oborech, tak pokud chceš být vedoucím dutých hlav, napiš mě na mail, můžeš na konkurz a jistě zvítězíš. Pokud už šéfuješ všem magorům a dutým hlavám, přijmi mou gratulaci a neskonalý obdiv. Prima klidný den a víkend.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 05. 2011 12:12
Tom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Máro, Máro, oni jsou situace v životě lidském,
> které se jeví pokaždé v jiném světle a záleží jak
> na na nahlížíš. Nebudu se rozepisovat v jaké to
> bylo době, jaký byl provoz, jestli to bylo v
> odstavném pruhu. Potřebujeme v práci chytré hlavy
> v různých oborech, tak pokud chceš být vedoucím
> dutých hlav, napiš mě na mail, můžeš na konkurz a
> jistě zvítězíš. Pokud už šéfuješ všem magorům a
> dutým hlavám, přijmi mou gratulaci a neskonalý
> obdiv. Prima klidný den a víkend.


I ty jeden ješito .........ironická couvačko
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 05. 2011 14:24
Tome,když nic nevidíš na tom,když někdo couvá po dálnici,hoď papíry do záchoda a spláchni.Nechápu,jak někdo může dělat takovou zbytečnou magořinu,co na tom že v odstavném pruhu.Ne opravdu tobě bych šéfovat nechtěl ... thumbs up smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 05. 2011 16:48
Souhlasím,kdo couvá na dalnicí je dutá hlava.Mám kamaráda,který je v Hrabyni(ustav pro postižené) s poškozeným mozkem po střetu s couvajícím autem v rychlosti 90km.Jel se Superbem v plné výbavě.Dnes je na urovni 10ti letého ditěte.Je to neomluvitelné bez ohledu na hustotu provozu.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 05. 2011 17:32
Cúvať na diaľnici je blbosť,ale doteraz som si myslel,že ak už niekto cúva,tak v odstavnom pruhu.Už som to videl veľa krát (mám 2,25mil.),ale ešte nikdy v jazdnom pruhu.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 05. 2011 17:59
Pokud nemusím,tak ani nestojím v odstavném pruhu,natož couvat.Vpřípadě poruchy jdu za svodidla a snažím se auto označít.Případ herce Labudy,by měl ukázat jak je nebezpečné stát u auta na dálnici.A to je podle mě nevinný.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 05. 2011 18:04
jak raz prestrelím, tak prestrelím,všetky cesty vedú do Ríma. no niektoré aj do neba. a stym označením vozidla si mi pripomenul,čo sa mi stalo nedávno, ženska síce dala trojuholník tam kam malaakurat že obratene,odrazkou k sebe. by ste neverili jak je to blbo vidieť najprv som si všimol auto až potom trojuholník



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mihal306 (20. 05. 2011 18:07).
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
21. 05. 2011 06:28
Mára napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tome,když nic nevidíš na tom,když někdo couvá po
> dálnici,hoď papíry do záchoda a
> spláchni.Nechápu,jak někdo může dělat takovou
> zbytečnou magořinu,co na tom že v odstavném
> pruhu.Ne opravdu tobě bych šéfovat nechtěl ... thumbs up smiley


Máro, jednoznačně souhlas s Tebou. Dálnice je sice fajn komunikace, rovná rychlá, leč taky zatraceně nebezpečná dík dosahovaným rychklostem. Pokud je vše plynulé, O.K., ale jakmile se to začně štosovat, už tam je riziko, že někdo nedobrzdí. A potka se s couvajícím dutohlavem, ne to bych nechtěl.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 05. 2011 08:19
... sváču a kafe si dáváme vždy tady, 80 km pod Vídní na A2 ... Zóbern ... krásné vyhlídky po okolních horách ... thumbs up

Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 05. 2011 09:32
Peťo, jednou jsem se vracel domů a stavil jsem se na benzince na kafe a hamburgeru.Bylo to na druhé straně v okolí tohoto zámečku - restaurace. Eva, vnučka a já - platil jsem za 2x káva, 1x čajíček, 3x hamb. 2x dámská toaleta, 1x 0.33 lt minerálka na cestu 38euro bylo za 25,50 a mně se při přepočtu na Kč udělalo nevolno. 969,- kč !!! Od té doby - raději - svoji housku, svůj chleba, své uzené, svoji paštičku, své kafe nebo čaj.Mám do auta chladničku a tak se najím jak potřebuji já a ne jak potřebuje TANKSTELLE a jejich SCHNELLIMBISS/BUFETT. Je hezky - vytáhnu stoličky není hezky polkneme v autě.grinning smiley
P.S. A taková telecí paštička - nemá chybu i za deště !
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 05. 2011 13:01
... Vašku ... na Zóbernu opravdu zastavujeme proto, že jsou tam krásné výhledy zvláště, když vyjde počasí ...smiling smiley
tak nějak to odpovídá těm 2 1/4 hodinkám z Mikulova podle situace na komunikacích ... ( v Mikulově dotankuji na Shellu ... dopřeji motoru lepší naftu )
no a na Zóbernu ... kafe, svačinka z domu a ani tam netankuji ... přímo tam je totiž taky Shell ... a to býval nářez ( 5 až 6 kaček za litr proti CZ cenám na ÓMV ) smileys with beer
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 05. 2011 21:28
Na Zóbernu stavíme taky pravidelně, bohužel vždycky jsme tam v noci, takže o ty krásné výhledy jsme ochuzeni.
Pokaždé ja tam pěkně narváno, ale i tak se tak stavujeme s železnou pravidelností.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 05. 2011 22:43
já stavím jen na 3M smiling smiley
/mikulov, maribor, makarská smiling smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 05. 2011 16:31
Ahoj,
jedem na Mljet. Vyjedem v pátek 22.7. cca 2:00. Předpokládám, že kolem poledne bychom mohli být v NP Krka. Nemáte někdo tip na jednodenní ubytování v Skradinu a okolí? Má cenu po prohlídce dojet k moři a hledat ubytování tam? Dík.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 05. 2011 18:05
To Dejff :
Ubytovanie v Skradine som využil opakovane nielen ja ale aj napr. admin fóra Michal . Zvolili sme ho úmyselne napriek tomu, že tým že sme mierili na ostrov Hvar nebol problém dojazd . Skradin má kúzlo ako typické " malo misto " ( podľa najpopuklárnejšieho seriáli o Dalmatínskom mestečku )
Výhody :
- je vo vnútrozemí v blízkosti hôr a predsa pri mori o čom svedčí množstvo jacht z mora kotviacich v jeho prístave,
- jeho uličky večer a podvečer ponúkajú veľmi peknú atmosféru
- množstvo kvalitných pohostinských zariadení a kaviarničiek so špecialitami
- okrem výletu do NP Krka loďou dajú sa požičať horské bicykle , vykúpať sa na miestnej pláži
- veľkou výhodou je to , že z diaľnice si po 3 km v mestečku bez straty času pri zastávke
- ceny sú prijateľné a nižšie než pri mori aj na jednu noc
Nevýhody :
- len malá časť ubytovacej ponuky je na internete
- turistická kancelária ( pri prístave ) v pracuje " vnútrozemský " t.j. ponúkne jeden apartmán a nič viac hoci vždy je voľné ubytovanie ,
- vnútorné mestečko nie je bežne pokiaľ nie ste ubytovaní prístupné pre vozidlá resp. voľné neplatené parkoviská do cca 17,oo hodine sú obsadené návštevníkmi NP Krka pričom najlepšie je bývať priamo v mestečku pre atmosféru
Zhrnutie ( rady ) :
Pred zákazom vjazdu je malé platené parkovisko . Obsluha zvyčajne dáva tipy na zubytovanie napríklad zavolá známeme ten prifrčí na motorke a ubytuje vás pokiaľ nie je obsadené
Ak sa nepodarí stačí vstúpiť do mesta a zájsť do 2-3 brán a určite sa nocľah nájde .
Samozrejme dá sa skúsiť rezervácia cez internet teraz aj s predstihom .
Najprv sa ubytovať a potom ísť na prehliadku NP Krka. Hľadať ubytovanie pri mori neskôr môže byť po únave z cesty a prehliadke slušný stres . Píše sa o tom aj v tomto vlákne ale je už zaplnené výlevmi ako to prejsť naraz tam aj späť bez zastávky pri mori smiling smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 05. 2011 14:11
Pro Bessyho a ostatní: Nemyslím si, že když natankuješ u Shellu (v Česku), dopřeješ motoru lepší naftu. Viz odkaz.

[auto.idnes.cz]


Zdraví
Hulčahot smileyhot smileyhot smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 05. 2011 15:18
Hulča napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro Bessyho a ostatní: Nemyslím si, že když
> natankuješ u Shellu (v Česku), dopřeješ motoru
> lepší naftu. Viz odkaz.
>
> [auto.idnes.cz]
> kvapila-shell-zklamal-fxl-/automoto.aspx?c=A080915
> _145641_automoto_fdv
>
>
> Zdraví
> Hulčahot smileyhot smileyhot smiley

V něčem máš asi pravdu, ale třeba už se situace změnila. Článek je z roku 2008.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 05. 2011 20:28
Jurajs napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hulča napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Pro Bessyho a ostatní: Nemyslím si, že když
> > natankuješ u Shellu (v Česku), dopřeješ motoru
> > lepší naftu. Viz odkaz.
> >
> >
> [auto.idnes.cz]
>
> >
> kvapila-shell-zklamal-fxl-/automoto.aspx?c=A080915
>
> > _145641_automoto_fdv
> >
> >
> > Zdraví
> > Hulčahot smileyhot smileyhot smiley
>
> V něčem máš asi pravdu, ale třeba už se situace
> změnila. Článek je z roku 2008.

Nevěřím, že by se situace změnila co se týče kvality. Co se týká ceny však ano, ve Zlíně 36,70,Kč/litr Naturalu, před pár dny o trochu zlevnili, ale stále přes 36 Kč/litr.Když jedu kolem a vidím majitele stodvacítek, jak tam tankují, musím se upřímně smát.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 05. 2011 21:12
Jo,jo,není nad LPG za 16,90kč.Ale jak to souvisí s odpočinkem na cestě k moři???grinning smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 05. 2011 21:29
Zdravím, jezdil jsem z 99% Shell a minulý týden mi ve Škoda servisu řekli "pane nic moc".
Myslím si ale, Shell v Rakousku bude asi o něčem jiném. Hulča - souhlas, po změně phm jede /zatím/ líp.
Odpočívám v Rakousku u benzinky Shell kousek od Grazu. Už se těším na ten odpočinek. Milda
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
01. 06. 2011 10:28
Nemáte někdo prosím zkušenosti s restaurací-hotelem SEDRA u Plitvic? Plánujeme tam večeři + nocleh, ale zatím jsem nikde nenašel osobní zkušenosti.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
01. 06. 2011 15:36
To MartinR:

Osobně jsem taktéž uvažoval o přepsání v Hotelu Sedra, ale nakonec jsem využil ubytování v Rakovici v penzionu. Je to jen 15 km a 15 min. jízdy a člověk je tam hned. Ráno jsme odjížděli ve 4:30 na trajekt z Drveniku na Hvar a snídaně byla už v tuto dobu perfektně nachystaná. Večeře tam sice nebyla, ale jenom chci dát Tip na příjemné a levné ubytování se snídaní, takže pokud bude zájem pošli SZ a rád dám info o ubytováníspinning smiley sticking its tongue out


Někomu to může přijít příliš obyčejné, ale mojí potřebu to splnilo, ráno jsme odjížděli dobře nasnídaní a pokoj pro dva byl dostatečně velikýyawning smiley

Hezkou dovolenou - Ruud
Tom
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
02. 06. 2011 11:50
Ahoj, tady byli naši známí před pár lety a spokojenost.
No a co říct k té tabulce stole? smiling smiley
Viděl jsem i toto v restauracích:
pivo = bear
crno vino=black wine
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
02. 06. 2011 11:55
pivo = bear

Tak toho bych se bal :-)
Loni jsme spali u Plitvic ve stanu a lepsi polovicka se ptala domaciho, jestli tam nejsou medvedi. Doufal jsem, ze ji rekne, ze ne a on ten pacholek zacal vypravet, jak mesic pred tim jeden mladej kus prisel az k domu :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.