Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 12. 2009 11:15
Tak jsem poctivě přečetl celé vlákno , a musím konstatovat , že jsem asi exot , protože mě žádná nabídka neoslovila. Hlavně z důvodu , že přes den jet prostě nemohu kvůli dětem. Sice budou mít 10 a 11,5 roku, ale kluk je hyperaktivní a pořád pokouší , a to se prostě řídit nedá confused smiley . Po letošní zkušenosti z cesty do Itálie , kdy krize přišla okolo 5-té až 6-té hodiny raní (vyjížděli jsme v 17 hod.), stejně jak mnoho jiných zde na fóru - v autě prostě neusnu. A naopak děti už jsou vyspinkané a začíná čóro, móro smiling smiley . Proto bych preferoval ubytování někde mezi Vodicí a Splitem přímo u pobřeží, možná spíš v kempu okolo 6-7- mé hodiny ranní , kdy já bych šel chrupat a manželka s dětmi k moři. Ubytování v AP bývá stejně až odpoledne. Nejsem zrovna vášnivý gúglista smiling smiley , a proto se chci zeptat , zda by se zde našla nějaká dobrá duše , která by poradila , pomohla ... yawning smiley Počítám , že bychom jeli koncem července do Podgory.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 12. 2009 13:03
nějak ti nerozumím, do kempu na tu noc povezeš stan ??
a s ubytováním na jednu noc (neřku-li na dopoledne confused smiley) v AP u moře mezi Vodicí s Splitem žádnou díru do světa neuděláš.....buď tě odmítnou rovnou, nebo tě alespoň pěkně finančně natáhnou...kdo by konec konců pral po jednom vyspání znovu povlečení... zkus nějaký hotel po cestě, ale tam se prohneš ještě víc...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (23. 12. 2009 13:05).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 12. 2009 14:09
Ahojte. Pokud někdo chce být na jednom místě - nechce se toulat a zvídat, a bydlí v ČR někde ve městě kde je letiště, a je pro něho cesta únavná, je dobré i letadlo. My letos jsme byli na Hvaru, část naši rodiny do města Hvar dojela katamaránem ze Splitu.
Například cestou zpátky vyjeli katamaránem okolo 9,00 hod z Hvaru, a 13,30 byli doma v Ostravě. My jsme vyjeli z apartmánu v 10,00, a v této době 13, 00 hod. jsme ještě "tvrdli" v Sučuraji v řadě aut čekáním na trajekt. Vím, že řada pronajímatelů pro vás k letadlu i přijede. Já jsem ale tak trochu odpůrce /nebo zbabělec,/ letadel, tak si takhle cestujem pomaleji, a ubytujem se cestou - když nás nějaké místo osloví. R.
PS. Zdravím Jitušku na vánočním Hvaru.

avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 12. 2009 11:25
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nějak ti nerozumím, do kempu na tu noc povezeš
> stan ??
> a s ubytováním na jednu noc (neřku-li na dopoledne
> confused smiley) v AP u moře mezi Vodicí s Splitem žádnou díru
> do světa neuděláš.....buď tě odmítnou rovnou, nebo
> tě alespoň pěkně finančně natáhnou...kdo by konec
> konců pral po jednom vyspání znovu povlečení...
> zkus nějaký hotel po cestě, ale tam se prohneš
> ještě víc...

No , stan určitě nepovezu, páč žádnej nemám smiling smiley , vyspal bych se třeba (možná ) někde ve stínu na karimatce, jde mi spíš o WC poblíž a aby se autíčko samo nebálo grinning smiley
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 12. 2009 12:42
je vidět, žes tam v červenci v plné sezoně asi nebyl....autem někam do stínu a přímo k moři, aby bylo vidět na auto a aby se rodinka mohla cachtat a ty chrupat....to by ses vyspal...yawning smiley
když chceš jet do Podgory, tak bych se na tu blbost s přestávkou mezi Vodicemi a Splitem vykašlal, ty Vodice a Spit bych za 45 minut objel po dálnici, pokračoval po ní až do Šestanovace a pak je jen kousek do Podgory....
a když se ti bude chtít spát, tak zalomíš na nějakém odmorišti a posádka aťsi jde na kafe....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (24. 12. 2009 13:19).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
25. 12. 2009 18:48
už sem tu psal dávno...já mimo svoju postel neusnu ani za nic a stát někde zbytečně a sedět jak blbec v autě mě připadá zbytečné...takže to je pro mě až na makarskou brnkačka odřídit ...sem tam zastavím projdu se omyju se vodou zakousnu kuřecí řízeček a než se nadáme jsme na místě...vybalíme a hned pádíme na plážsmileys with beer
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
25. 12. 2009 19:55
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> už sem tu psal dávno...já mimo svoju postel neusnu
> ani za nic a stát někde zbytečně a sedět jak blbec
> v autě mě připadá zbytečné...takže to je pro mě až
> na makarskou brnkačka odřídit ...sem tam zastavím
> projdu se omyju se vodou zakousnu kuřecí řízeček a
> než se nadáme jsme na místě...vybalíme a hned
> pádíme na plážsmileys with beer

No jo kolisto , ale když tam budu v 7-8 ráno , tak se těžko vybalím , a ještě hůř seženu parkování - účastníkům směřujícím k domovu se asi těžko bude chtít tak brzy vypadnout yawning smiley cool smiley , a vypadá to nějakých 1000 km , tak to bych měl zvládnout v pohodě hot smileyhot smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
25. 12. 2009 20:38
no jo...tož vybalíme kazící věci do lednice...vytáhnem plavky a lehátka a než se všecko připraví, tož do oběda jdem na plážsmoking smiley...to už je lepší?...sem to před tím vzal narychlosmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (25. 12. 2009 20:39).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
11. 01. 2010 22:34
Také jsem přečetl celé vlákno a na svůj případ jsem odpověd nenašel. Chceme jet na Korčulu - po dálnici až do Ravče - dále do Ploče a po pevnině do Orebiče - trajektem na Korčulu a do Vela Luky. Jezdíme v zásadě ve dne a tak nezbývá na cestě přespat - Když vyjedu od Mělníka ve 3.30 a nikam nespěchám jsem na konci dálnice cca v 17 hodin. To je cca 1100 km.Dále pokračovat nelze protože je tam ještě dalších 200 km včetně trajektu. Znamená to tedy přespat někde ke konci dálnice - Šestanovac,Ravča, nebo až Vrgotac. Máte někdo typ na přespání v těchto místech - Hotel nebo apartman ?
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 01. 2010 10:52
..mas moznost prespat: Pervan Zvonimir 21276 Vrgorac, Zagrebačka 31 hotel.prvan@inet.hr, www.hotelprvan.hr
Borovac Željko 21276 Vrgorac, Pod Matokitom 9, ljudevit.borovac@public.carnet.hr
Jelavić Egon 21276 Vrgorac ubytko
Mas na vyber i PLoce,Rogotin,...ubytka,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (12. 01. 2010 11:08).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 01. 2010 11:55
Fando:

Jezdím na Pelješac již drahně let, kdy jsme všichni o budoucí dálnici neměli žádné tušení a jezdili přes Plitvice. Tenkrát mi cesta z Prahy trvala cca 18-19 hodin a s kávou a přestávkami se vše zvládlo bez přespání. O to víc, když cíl je už skoro "nadohled". Když sjedeš z dálnice v Ravče, rozhodně se Ti spát chtít nebude, protože o co méně jsi ty stovky kilometrů kroutil volantem, o to více si to užiješ cestou do Ploče. Když už nebudeš moci dál, dej si ve Stonu preso a a za další hodinu a kousek (maximálně) jsi v Orebiči. A když budeš mít "štěstí" a ujede Ti trajekt, máš hodinu čas si zdřímnout. Nic nevnucuji, je to pouze můj názor a každoroční volba.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 01. 2010 12:55
Můžeš zkusit jet do Drveniku a odtud trajektem na Korčulu. Potom ještě těch asi 60km do Vela Luky. Ušetříš cca 200km nemusíš přespávat,odpočineš si 2 hodiny na trajektu a za další hoďku apůl jsi na místě. Pravda neuvidíš krásy Pelješace jako kdyby jsi jel po ose ale rozhodně je to lepší než varianta trajektu z Ploče do Trpanje. Já jsem to řešil kdysi tak,že tam jsem jel po ose a zpátky tímhle trajektem ale já jezdím na noc a v jednom tahu.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 03. 2010 17:43
MJ - přečti si můj příspěvek o rezervaci noclehu u Vučetových z 1. 6. 2009 - je u něj i mapka. Nejde mi odeslat SZ na Tvůj nick. yawning smiley
MJ
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
07. 03. 2010 18:36
Rosmarine - díky moc, prosím Tě je u té odbočky nějaká značka?
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
08. 03. 2010 16:42
Je to první ostrá odbočka do prava za mostem, ale myslím, že tam cedule není.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 03. 2010 09:53
Trasa přes Rakousko:
Odjezd v 18 – 18,30 – 20 km východně od Chrudimi
Znojmo- pumpa – známka /rakouská/,svačina,káva, WC – 20min.Tankování LPG o 2 km dál.
Dálnice A2 - cca 90km pod Vídní – odpočívadlo - svačina,káva, WC – 20min
Dálnice A1 - Zagreb, Lučko – pumpa - tankování LPG, svačina,káva, WC – 30min.
Dálnice A1 - cca 40km pod Karlovacem– pumpa - svačina,káva, WC, spánek – 1,5 – 2hoď.
Příjezd do Podgory mezi 8 a 9 hodinou.
Trasa přes Maďarsko: stejný výjezd,
Břeclav – pumpa - tankování LPG, známka /slovenská/,svačina,káva, WC – 20min.
Lendava – parkoviště - svačina,káva, WC – 20min.
Dálnice A1 - Zagreb, Lučko – pumpa - tankování LPG, svačina,káva, WC – 30min.
Dálnice A1 - cca 40km pod Karlovacem– pumpa - svačina,káva, WC, spánek – 1,5 – 2hoď.
Příjezd do Podgory mezi 8 a 9 hodinou.
Zdraví Mirek
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 03. 2010 13:17
nic ve zlém, ale tolikrát za jednu cestu svačit, tolikrát za cestu pít kafe, které je jak známo močopudné, tak nezbývá než pobývat tolikrát na WC...
já zbaštím za celou cestu pouze jednu velkou čokoládovou "studentskou pečeť" a piji doma dělaný iontový drink (voda bez bublinek, citronová šťáva, trochu soli a trochu glukozového cukru).....mozek potřebuje k určité zátěži jen trochu cukrů a jezdit s nacpaným náckem není to pravé...
a po příjezdu si to nácek vynahradí....včetně dvoudecáku rakije na srovnání organizmu....smileys with beer
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 03. 2010 15:16
No ja jezdim od Opavy do Gradacu. Je treba podotknout ze jsem vylozene netopyr (nocni jezdec). Jizda v noci mi maximalne vyhovuje. Celou trasu delam na 3 zastavky. Start Opava cca 17:00 - 1pauza Mikulov Shell (taknovani, hygipause cca. 20min)-2pauza Motorest Plitvice Zagreb INA (tankovani, hygipause, svaco pause cca.30min)-3pauza odpocivadlo nad Gornaja Brela, vetsina vi kde smiling smiley je ten nejkrasnejsi prvni rani pohled na jadranek a ostrovy zalite vychazejicim sluncem, ten pohled proste miluju a cely rok se na neho tesim. (hygipause, snidano pauze, kochaci pauze na lavicce vedle ToiToiky a svodidel cca. 30min.) No a pak uz cil Gradac.
Behem jizdy neustale neco musim ladovat, hlavne mezi 2-3h ranni, takze kofeinek a cukry krze Kofolu, Energit TIR, prokladane zvykackou, a managelka jez me teda celou noc hlida jako ostriz me krmi ze sedadla spolujezdce jablky, hroznem a proklada to kurecimi rizecky smiling smiley)))

Ranni prijezd do cilove destinace resim asi tak ze predem od domaciho vim jestli muzu na AP nabehnout hned rano a nebo az v poledne. Pokud az v poledne a nemuzu u AP ani parkovat, pak necham auto na verejnem parkovisti, rano neni z mistem problem. Dopoledni parkovne me vzdycky stoji 1-2 Plzne v plechu. Deti s managelkou vyrazi k mori a ja do stinku konobky na pivco a ribice apod. Odpoledne managelka preparkuje k AP, vybalime a dam si decaka trnkove za stastny dojezd, prolozim to RedBulem a do vecera jsem mrtvy smiling smiley) Zato vecer pln sily na vychutnavani prvniho dovo vecera u Karlovacka a nejake misni dobroty.

smiling smiley))

--
TomKa
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 03. 2010 16:22
Tomka dost dobrý, máš to dokonale zmáklý. Jedu letos taky do Gradacu, ale přes den. Jezdit v noci mě nebaví, ikdyž bych s tím asi problém neměl. Já z toho cestování žádnou velkou vědu nedělám. Jedu podle chuti, když se cítim v pohodě tak nestavíme. Obvykle to jezdíme na 3 zastávky. Žádný konkrétní odpočívadla nevyhledávám. Se stravováním během cesty to mám ještě jednoduší, já jako řidič nic nejím. Prostě celou jízdu nemám hlad. Asi jsem nějakej zataženej. Když do mě nacpou housku, to už musí být. A pití? Přítelkyně si vaří hořký kafe, což mi nechutná, takže jsem odkázanej na nějakou sladkou mattonku, co je v autě otevřená. Žádný energy drinky, nekupuju. Mám v autě rád nějaký menthosy, ťikťaky, bonbóny atak. Něco na spravení chuti. Cestou mě nikdo nijak nehlídá. 30 km od baráku všichni vytuhnou. Ale já to tak mám rád, mám rád v autě ten klid, když všichni spí. Upřesním, že vždy vyjíždíme ve 2:30 ráno.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 03. 2010 16:29
s tim ládováním máš pravdu celou cestu jablka okurky redbul jen ledová káva ta nedělá dobře manželce to pak není pauza na 10-20min ,ale na 45smiling smiley to posledně na pumpě v Rakousku se Wc- pán divil jak lítá sem a tam centy lítaly chacha jinak podobné jako u Tomka žena stejně zabere nejhorší je to tak ráno kolem 4 hod martin
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 03. 2010 20:52
Macku taky nic ve zlém, ale rychleji přemýšlej a potom teprve piš.
- za 14hodin čtyři zastávky se „sváčou“ v podobě jedné housky není tak moc a pití kávy mi nedělá problém,naopak mne udržuje aktivní
- s plným žaludkem nejezdím – zavírají se mi víka- jak říká jedna reklama
- najezdím cca 3 – 3500km za měsíc služebně + soukromé kilometry a tak vím co mi nejvíce vyhovuje
- zastávka neznamená,že všichni z posádky pijí kávu nebo jedí /já ano/
- jezdit hladový, nebo s žaludkem plný vody – nemusím. Ale Tobě to vyhovuje – prosím nekomentuji to a neberu Ti to.Ale podle statistik hladový řidič je agresivní - pozor!!!
- pro mne začíná dovolená odjezdem z domů a ne příjezdem k „domácím“ a tak si vychutnávám i cestu a to si myslím,že je to nejdůležitější!!!
Zdraví Mirek
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 03. 2010 20:56
My jeli loni na noc v 19 hod jsme vyrazili od Prahy,z Lázní Toušeň,pod Prahou jsme brali levné LPG-v Mirošovicích-a frčím míjíme Jihlavu a dál do Znojma,tam před hranicema kolem 23:30 bereme LPG a asi hodku stojíme,svačinka a tak.A tady za volant usedá má žena.Asi 100km pod Vídní znovu LPG a o cca 30km dál sedám zase za volant já-žena usíná.Děti naštěstí spí už od 22hod.A jedu dál přez Murec až do Chorvatska.V 6 hod jsme před Zágrebem a zase jede má ženuška před Karlovacem LPG , někde před Malou Kapelou dlouhá asi hodinová zastávka.Kluci se vzbudili kolem 8hod.Zde si hrají raní káva a tak.A až do Šibeniku řídím já.Za Svetym R. naposledy ještě LPG.Prostě pohodová 17ti hodinová cesta 1050km.Cestou jím sem tam nějakou tu bagetu,popíjím čistou bublinkovou vodu a dal jsem 2ks redbulu.No,zdravé to není,ale ve zdraví jsme dojeli...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 03. 2010 21:22
Ahoj šoféri. My vyrážame v cca 17:00 Prievidza.
Manželka s dcérou zaspia za prvou zátačkou a syn ma drží pri živote až do cieľa, sedí v predu a je o čom kecať.
Prvá zástavka 19:30 - krátka doplnenie nafty v Komárne cca.
Druhá 23:30 za prejazdom hraníc na odpočívadle v Goričane, na pumpe majú dobrú kávu prestávka asi 30 - 40 min.
Tretia podľa toho aká je cesta oddych na odpočívadle Sveti Rok.
Štvrtá cik pauza a doplnenie nafty niekde na diaľnici pred Splitom veľmi krátka, lebo všetci v aute sa prebrali a chcú už vidieť ozajstné more.
Príjazd na miesto medzi 8:00 - 9:00 podľa toho kam, tento rok to je Baška Voda.

P.S. - Ako tak čítam, to musíte tak často tankovať LPG???
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 03. 2010 22:07
Dojezd na plnou nádrž s přehledem 350km.Jen je ,,problém„ ze Znojma do Chorvatska,kdyby jediná plynovka v A nefungovala,pak bych frčel na benzín.Ty Mirošovice=levný LPG,Znojmo=poslední před hranicema a pak jak se zastavuje a tak.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 03. 2010 22:25
Ja som sa na to LPG pýtal len preto, lebo to nepoznám. Ja na plnú nádrž prejdem cca 1000 km podľa toho ako mám ťažkú nohu a dopĺňam len pre istotu. Nepíšem to preto, aby som sa vyťahoval, určite je viac tých, ktorý majú taký dojazd.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 03. 2010 22:56
V Laguně mám nádrž 36litrů,normálně jezdím kolem 8 l/100 km,plně naložený auto s rakví na střeše si loni vzalo cca 9,5 l/100 km.Je fakt,že jezdím vcelku šetrně.Loni jsem přes léto(cca 4měsíce) kupoval LPG za 9,90 kč/dcm3(litr).V Hr stál nějakých 3,6-3,8kn.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mára (23. 03. 2010 22:59).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 03. 2010 05:11
Mě stačí 2 nádrže po 50 l do Gradacu. S domu 1060km. p 406 1.8l
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 03. 2010 09:35
Jste trošku mimo téma - není to "Za jak dlouho a za kolik jsem v HR" yawning smiley, ale kde si mohu po cestě odpočinout.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 03. 2010 09:45
OK už končím.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 03. 2010 21:09
Já taky.grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 89
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.