Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Průjezd Rakouskem

Autor JAVI 
Re: Průjezd Rakouskem
29. 05. 2021 21:08
Průjezd by měl být bez problémů. Rakušáci dobře vědí, že jsme dostatečně imunní, testy, netesty. Oni vědí že to je jen humbuk. Pouze chroničtí nemocní a ti, co na své zdraví kašlou, mají problém. U těch prvních se již zrno oddělilo, omluva za jistou cyničnost, ale každý ze sebe odpovídáme, nebo snad ne?
Re: Průjezd Rakouskem
30. 05. 2021 07:12
Petr 164 každý strůjcem svého štěstí .
Souhlasím.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: Průjezd Rakouskem
11. 06. 2021 10:43
Petr164 - dollpa
Taky jsem občas cynický či si dělám prču z problémů, ono to ani jinak nejde, když chceš vyčistit hlavu od problémů. Spíš je z vašich příspěvků vidět určitá neznalost. Nejsem očkovací maniak ani z té či druhé strany, o očkování však zatím neuvažuji. Ale jedno je jasné, ono to s tím covidem může posuzovat asi lépe ten, komu to obrátilo život naruby. Já ho prodělal a už 4 měsíce se z toho nemůžu vylízat. Jinak by jste asi mluvili, kdyby jste 3 měsíce po covidu seděli večer u televize a najednou se vám celé tělo rozklepalo, tlak vylétl na 195/110 a stáhlo vás to tak, že jste se nemohli ani zvednout a celé to trvalo 2 - 3 hodiny nahoru dolů a celé se to opakovalo 5x do týdne. A imunita? Věřím že ji mám, ale ....... proč můj kamarád z práce, o 10 let mladší skončil ve špitále s covidem a když se z toho dostal a přišel domů za 2 měsíce ho měl znova. Prostě nic není jen černé nebo bílé jak píšete. Sešrotuje vás to, ani nevíte jak. Takže před covidem určitý respekt, roušky odmítám, ale nosím je tam kde je to nařízené, abych nedráždil, dovolenou si všichni užijte bez stresů, neboť pozitivní nálada je prvním nejlepším lékem proti covidu. Buďte ohleduplní k ostatním a naopak, neotravujte ostatní panickou hrůzou z toho neřáda.
Do práce nesmím, ale do Chorvatska mě cestu doktor doporučil. No není to super?! thumbs up smiley
Re: Průjezd Rakouskem
11. 06. 2021 11:19
Není co dodat.Velice rozumný doktor.Ta MÁ smiling smileydoktorka stále váhá,ale chuť čerstvých smokví koncem srpna možná zvítězí.
Re: Průjezd Rakouskem
11. 06. 2021 11:25
Grizzly napsal(a):

> Taky jsem občas cynický či si dělám prču z problémů, ono to ani jinak nejde, když chceš vyčistit hlavu od problémů...


Najlepší komentár na Covid, čo som kedy čítal !
Grizzly, skoré a úplné uzdravenie zo srdca prajem.
3.7. v "Buffet Smokvica" na pláži v Pagu, bude na Vaše zdravie Karlovačko aj s 0,4 prílohou smileys with beer
Pozdravujem zo Slovenska
Re: Průjezd Rakouskem
11. 06. 2021 16:52
Grizzly… už jsem té psala soukromou zprávu….. s tvým příspěvkem se ztotožňují… zažila jsem to samé a o další raději už nechci psát. Je to hrozný převzít a každý, kdo to zlehčují, měl by se zajít podívat na JIP…. mluvil by pak jinak……
Re: Průjezd Rakouskem
12. 06. 2021 23:10
Exkurze na JIP a ARO také doporučuji. Pak nebudete jezdit autem, na kole, nepolezete do výšky a do vody. Pak se pravděpodobně zastláni v posteli dožijete stovky.

Ale zpět k Rakousku. Nemáte někdo sesumírovane aktuální informace, nebo lépe praktickou zkušenost? Jde mi o možnost jednodenní turistické návštěvy. Všude se řeší tranzit, nebo delší pobyt.
Re: Průjezd Rakouskem
13. 06. 2021 07:17
Atnafus:
Sesumirovane to mají tady. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/covid-cestovani-zahranici-152400#seq_no=3&source=hp&dop_id=152400&dop_ab_variant=0&dop_req_id=zpQfcYTWhGO-202106130510&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz]novinky[/url]

Osobní zkušenost je taková, že buď tě na hranicích zastaví a musíš mít některý papír uvedeny v článku, nebo zrovna na hranicích nikdo nebude a jedeš winking smiley
avatar Re: Průjezd Rakouskem
13. 06. 2021 11:31
... Dejff ... máš to polámaný ...

smileys with beer
avatar
mdr
Re: Průjezd Rakouskem
13. 06. 2021 11:47
Jaký papír potřebuješ na tranzit?
avatar Re: Průjezd Rakouskem
13. 06. 2021 12:56
Smazána citace přímo předcházejícího příspěvku

a je to tady zase. NA TRANZIT NENÍ POTŘEBA ŽÁDNÝ PAPÍR NIKDE V EU !!! Ani při průjezdu Bosnou a Herczegovinou



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (13. 06. 2021 14:32).
Re: Průjezd Rakouskem
13. 06. 2021 16:52
Re: Průjezd Rakouskem
13. 06. 2021 19:13
Omlouvám se za špatně vloženy odkaz a Mirusovi děkuji za vložení správného odkazu.
avatar Re: Průjezd Rakouskem
13. 06. 2021 19:22
... mdr ... ten papír, s trasou cesty, dostaneš na Maďarských hranicích ... pokud míníš jet přes Maďarsko ... k tomu i samolepku značící, že jen projíždíš přes Hungáriju dál ...
přes Rakousko zatím není potřeba ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (13. 06. 2021 19:23).
Re: Průjezd Rakouskem
13. 06. 2021 20:17
V pátek bezproblémový prujezd Rakouskem.hot smiley
Re: Průjezd Rakouskem
16. 06. 2021 22:57
To je náš Kocourkov přece :-)
Re: Průjezd Rakouskem
16. 06. 2021 23:02
Přeji brzké a hlavně definitivní uzdravení a stálé zdraví. Je tomu ale třeba pomoci. Slyšel snad někdo naše zdravotní experty doporučovat prevenci???

Nyní k tématu: osobně preferuji od Halámek přes Vídeň, Ilz, Feldbach, Radgonu a dál dle libosti a kapsy. Já mám s těmi osmi stovkami na měsíc ve Slovinsku stále problém, z principu, ne ze škudlivosti.
avatar Re: Průjezd Rakouskem
17. 06. 2021 10:03
RadekK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a je to tady zase. NA TRANZIT NENÍ POTŘEBA ŽÁDNÝ
> PAPÍR NIKDE V EU !!! Ani při průjezdu Bosnou a
> Herczegovinou

To platí POUZE pro ten kousek přes Neum!
Jinak nově na vstupu do BiH již konečně uznávají AG, PCR, očkování, nikoli pouze PCR test (což platilo donedávna).
... a paradoxně je možný TRANZIT PŘI NÁVRATU přes celou BiH bez ničeho smoking smiley
Re: Průjezd Rakouskem
27. 06. 2023 10:38
Posunu tohle téma nahoru.

Léta jezdím do HR přes Maďarsko, ale s doděláním Slovinské dálnice a vstupu HR do Schengenu, to ve mě občas hlodá, zda to pro změnu nezkusit zas přes A a SLO.

No asi mě to zas přešlo.
Cesta do Klagenfurtu minulý čtvrtek, od Vídně IG-L, takže tempomat na 108km/h. Ta cesta se neuvěřitelně táhne, jen se dívat jak se dojezd do cíle v navigaci pomalu, ale pravidelně posouvá.
Když k tomu přičtu riziko kolon ve Vídni . . .
Re: Průjezd Rakouskem
27. 06. 2023 11:08
Taky jsem uvažoval o návrat trasy ze SK a HU na AT a SLO. Teoreticky, bez provozu je Brno - Zagreb o asi 30 minut času rychlejší přes AT a SLO než přes SK a HU. Ale občas sleduji provoz na google mapách. Docela často jsem viděl kolony kolem Mariboru. Také kolony na vstupu do HR ze SLO, v HR jsou tam na začátku jednotubusové tunely a také se to může komplikat na první mýtnici. Takže letos určitě klasika Prostějov, Brno, Bratislava, M15, kousek M1, Jánossomorja, M86, Szombathely, Lenti, M70, starý Goričan.
Re: Průjezd Rakouskem
27. 06. 2023 11:59
MartinR:

Ano, dle navigace je ten rozdíl těch 20-30 minut, ale když jedu přes A, tak ten dojezd do cíle se po minutách posouvá dozadu a když jedu přes HU, tak se lehce posouvá dopředu. Při stejném stylu jízdy, stejné navigaci.
Řekl bych, že skutečný rozdíl je v řádech minut, tzn. úplně nepodstatný.

Takže rozhodnutí je spíš na:
- mám strach ze zvířátek smiling smiley
- mám strach z kolon, protože jedu ve špičce
- chci jet co nejvíce po dálnici
- chci co nejlevnější dál. známky
atd
Re: Průjezd Rakouskem
27. 06. 2023 12:38
Jezdil jsem v poslední době přes Maďary po 86 a 87 vždy přes den, kromě okruhu kole Sombathely a kousek dál na jih je to cesta pohodová a pod körmendem i se slabým provozem, takže 110 skoro pořád. Přes Lendavu městem na Mursko Srediště, na A4 u Varaždinu nebo Nového Marofu. Uvidím, jak to bude letos vypadat s provozem, zvážím Rakousko opět po A2 a A9 na po slovinské A1 a A4. Uvídíme, co udělají s cenami během turistické sezóny. spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr164 (27. 06. 2023 12:39).
Re: Průjezd Rakouskem
27. 06. 2023 14:06
zmazané spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vlado tt (27. 06. 2023 23:07).
Re: Průjezd Rakouskem
27. 06. 2023 14:19
vlado: Já se právě zvieratiek nebojím a tak jezdím přes HU
Re: Průjezd Rakouskem
27. 06. 2023 15:06
Toto je vlákno o průjezdu přes Rakousko, vlákno o průjezdu Feferonii je jinde ! smileys with beer
Re: Průjezd Rakouskem
27. 06. 2023 17:25
zmazanéspinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (27. 06. 2023 23:06).
Re: Průjezd Rakouskem
27. 06. 2023 21:12
To Vlado tt:
To nebyla reakce na tebe, ale na ty dvě stránky ! smileys with beer
Re: Průjezd Rakouskem
27. 06. 2023 22:34
Mirus: Nejvíc mimo téma jsou tady tvoje příspěvky.
Re: Průjezd Rakouskem
27. 06. 2023 22:37
Pánové klid, děkuji!!
Re: Průjezd Rakouskem
28. 06. 2023 07:29
Rakouskem je průjezd opruz. Rychlostní omezení kvůli IG-L, opravy i v sezóně, někde omezení prostě jen tak. I kvalita dálnic je každým rokem horší. Ale na noční přejezd nejlepší. Pro mě Linz - Graz asi nejkratší, ale nejdražší, Halámky - W - G více po okreskách, ale levnější, Brno - W - G dálniční nejdelší, ale časově skoro stejně, pokud se na D1 nic nepokaká. HU je pro mě dobré, pokud jedu přes den, je na co koukat, než jen na svodidla dâlnice.
Letos ještě nevím, pojedu na noc, ale jako vždy, rozhoduji se až v průběhu cesty dle nálady. První rozlusk bude na D1, zda uhnu dolů na Budějky, nebo pojedu dál na Brno.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.