Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Průjezd Rakouskem

Autor JAVI 
Průjezd Rakouskem
18. 08. 2020 10:13
Zdravím,
tak už to zase začíná, je to fáma, či skutečnost, že Rakouskem projíždíme od pondělí bez zastavení a s plnou nádrží (prý to kontrolují????). Kdo máte zkušenost, dejte sem pár řádek. V pondělí ráno vyrážíme přes Rakousko, Maďarsko na Jadran, tak na co se připravit, asi nikdo neví?????
Díky JAVI
Re: Průjezd Rakouskem
18. 08. 2020 10:32
Jednak je zbytečné zakládat kvůli tomu nové vlákno. Druhak, už to tak bylo, jen průjezd, bez zastavení, na hranicích kontrola, zda máš dostatek paliva, abys nemusel tankovat, tj.zastavovat. Takže to jen oprášili.
Re: Průjezd Rakouskem
18. 08. 2020 22:17
Kde jste to vzali???Na stránkách velvyslanectví se jasně píše, že občané České republiky NEMUSÍ tranzitovat bez zastávky!!

Karel
avatar Re: Průjezd Rakouskem
19. 08. 2020 07:38
Na stránkách rakouské vlády je to dnes napsané tak, že naši občané mohou do Rakouska vstoupit i vyjet bez omezení, ale při průjezdu z Chorvatska přes Slovinsko se nesmí v zemi zdržet déle, než 12 hodin, jinak testy, karanténa atd. O zákazu zastavení zatím ani slovo.
Pro tranzit přes Maďarsko žádné takové omezení uvedené není, tím méně o průjezdu bez zastavení.
Co se zavede od 1.9., se zatím neví ani v Rakousku.
avatar
mdr
Re: Průjezd Rakouskem
19. 08. 2020 10:47
Takže když přijedeme z Chorvatska do Rakouska přes Maďarsko, tak můžeme zůstat jak dlouho chceme. To je dobré.

Toto je jeden z důvodů, proč letos nejedeme - ne strach z toho viru, ale neustále se měnící podmínky.
Re: Průjezd Rakouskem
20. 08. 2020 06:45
Díky Hill. Maďari avizovali tiež zmeny od 01.09. Dal som info na patričné vlákno.
avatar Re: Průjezd Rakouskem
20. 08. 2020 07:29
... jak jsem viděl a slyšel v TV, tak jsem napsal ... je možné, že pokud to půjde, budou brát rakušáci tranzit s rozumem ... první informace ale byla dost striktní ...

pozn.: ... při tom jsem si ("mimo zápis" ) vzpomněl na informaci některé naší TV, kdy někdy kolem roku 1995 ve zprávách oznámili, že pokud NATO k přesunu vojenské techniky na balkánská bojiště (myšleno bývalá Jugoslávie) využije území Maďarska, pohrozilo Rusko, že v Maďarsku v nezbytném rozsahu použije jadernou zbraň ... tato zpráva, která jela i v titulcích ... po několika hodinách zmizela ... a nikdy se už neobjevila ... nebylo ale nezajímavé, že těžká technika NATO v době tohoto konfliktu přes Maďarsko nepřejela, jela jinudy ... P.S. poznámku je možno smazat ...

smileys with beer
Re: Průjezd Rakouskem
20. 08. 2020 22:38
Projížděl jsem Rakouskem v úterý večer. Bohužel jsem si na Spielfeldu nevšiml, jestli je nějaká kontrola při vjezdu do Rakouska ze Slo. Do Slo jsem byl asi v 19 hodin druhý ve frontě, nikde nikdo a to stejné na Macelju. Opačným směrem to stálo mezi oběma celnicemi. Zřejmě se ještě vraceli rakušáci domů. Dnes ráno v 9 jsem se díval na Hak kde jsou fronty a na obou Goričanech na vstupu 1 hodina. Zřejmě jsou turisté zmasírovaní nepřesnými informacemi a jedou raději přes Maďarsko. Teď sedím na Pelješacu u orachovice a vymýšlým, kudy příští pátek pojedu domů..
avatar Re: Průjezd Rakouskem
21. 08. 2020 08:51
tony65 no přece tudy, kudy jsi jel sem. SLO a AT tranzit povolen. Tak proč jinudy? Snad kvůli zácpám, ale ne kvůli kovidu.
Re: Průjezd Rakouskem
21. 08. 2020 09:42
Dnes jsem poslouchal nějakého šaška z MZ ohledně tranzitů. 12 hodin na průjezd, zastavit je možné v nutných případech.
Ponožky ano, ale jen do sandálů..smiling smiley
Re: Průjezd Rakouskem
21. 08. 2020 20:39
samozřejmě kvůli zácpám..
avatar Re: Průjezd Rakouskem
23. 08. 2020 18:46
když sleduji naší TV a porovnám to se zkušenostmi očitých účastníků zde na foru, řekl bych na účet našich sdělovacích prostředků, slovy klasika: "..... je to takový ošklivý, nepěkná věc!" tongue sticking out smiley
avatar Re: Průjezd Rakouskem
23. 08. 2020 19:42
... tak ten novinář, který tvrdil, že Rakousko zabrání přijíždějícím turistům použít tamní toalety ... měl nakonec pravdu ...
nechci ani domyslet jak to vypadalo ... jestli tohle ustojí rakouská vláda ...
[www.novinky.cz]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (23. 08. 2020 19:43).
Re: Průjezd Rakouskem
23. 08. 2020 21:45
Besssy no tak ... smiling smiley
avatar Re: Průjezd Rakouskem
25. 08. 2020 06:51
TRANSFER PŘES RAKOUSKO
S platností od 24.8.2020 občané ČR, kteří se vracejí z Chorvatska, budou muset na hranicích s Rakouskem vyplnit / odevzdat vyplněný formulář, že zemí pouze projedou (uskuteční tranzit BEZ ZASTÁVKY, nutnost plná palivová nádrž). toto se týká pouze cesty zpět, nikoliv při cestě do Chorvatska. Bližší informace na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.
Formulář k dispozici ke stažení ZDE [www.ris.bka.gv.at]
(Tranzitující osoby zakřížkují pouze horní checkbox a podepíší.)
Re: Průjezd Rakouskem
25. 08. 2020 07:36
To jako každému polezou do auta a budou kontrolovat stav nádrže? Nebo si posvítí zapalovačem u hrdla? V češtině by ten formulář nebyl? My jsme měli na škole pouze Ruštínu.thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ajax (25. 08. 2020 10:25).
avatar
mdr
Re: Průjezd Rakouskem
25. 08. 2020 07:52
V tom formuláři se nic nepíše o plné nádrži, ale o letence, jízdence na vlak, autobus nebo potvrzení o objednávce taxi jako důkazu o tom, že hned vypadnete.

Zase jsme si vzpomněl na klasika: Dej blbci úřad, vymyslí lejstro.
avatar Re: Průjezd Rakouskem
25. 08. 2020 08:43
Je to zkopírovaná informace jedné nejmenované známé velké cestovní kanceláře se specializací na Chorvatsko.
[www.ckvt.cz]
Neberte to jako "propagandu" , ale jako informaci o situaci.
avatar Re: Průjezd Rakouskem
25. 08. 2020 09:53
Ta prohlášení o průjezdu jsou aktuálně dvě, jedno je kratší, další verze 20/08/2020 v němčině nebo táž v angličtině žádné z nich jsem nikde v češtině nenašel, natož v novější verzi. Už to vidím, jak někdo, kdo se v Rakousku nedomluví, vyplní a zaškrtá správně ten formulář. A jak ochotně se tam podepíše, když neví, co podepisuje.
Také v zatím poslední verzi 29/07/2020 (věcně shodné s verzí 20/08/2020, jen doplněné jednou stránkou podmínek) jsou konkrétně vyjmenované hromadné dopravní prostředky (doložit jízdenkou nebo letenkou), taxi (doložit potvrzením objednávky), další nejsou konkrétně vymezené, je uvedeno jen "a podobné". Soukromá auta asi řešit nebudou, maximálně mrknou na ručku palivoměru.
Do nádrže koukat nebudou, ostatně většina plnicích trubek to ani neumožňuje.
Každopádně týden co týden nová verze, to příliš nenahrává ani tomu, aby si to člověk vyplnil před cestou do Chorvatska.
Nespěchejmež proto se soudy, počkáme si, až se tu někdo svěří, jak podepisoval čestné prohlášení, že Rakouskem projede bez zastávky.
Re: Průjezd Rakouskem
26. 08. 2020 09:02
Hlavně by mne zajímalo, kolik turistů má sebou v Chorvatsku tiskárnu a zmíněný formulář vytiskne a podepíše... Možná se mi to přes domácí podaří, tomu že budu stát ve frontě za těmi co to nemají to ale nepomůže..
Re: Průjezd Rakouskem
26. 08. 2020 09:36
Ty budou koukat, až jim to naše 5leté vnouče podepíše kostrbatým ÀDA!

Karel
avatar Re: Průjezd Rakouskem
26. 08. 2020 09:50
Já "to" budu tisknout doma, jestli to bude ještě aktuální. Raději ve více výtiscích. To kvůli datu.
Jak tady někdo psal, byl s datem problém na hranicích (HR). Nástup např 10. 8. a on najížděl už 9.8 před půlnocí a nechtěli ho pustit, že nemá zajištěné ubytování. (Je to tedy trochu jiná situace, ale kdo ví, jak to tam bude vypadat)
A co myslíte? Budou ten papír vyžadovat i na příjezdu z HU do Rakouska?
To jsou "problémy"!
Navrhoval bych jim,když tedy "henten šengen" jen pro nás i jiné Evropany neplatí, oskenovat pasy na vjezdu a na výjezdu a zkontrolovat "to" v PC.
No a když "to nedopadne", tak pak to řešit.Ale co by ti zbyteční úředníci dělali.
Re: Průjezd Rakouskem
26. 08. 2020 10:29
Czech Embassy Vienna
@czechmfa_AT
Při návratu z Chorvatska můžete i nadále bez negativního testu projet Rakouskem - ovšem bez zastávky. Na vstupu ze Slovinska a z Maďarska je třeba dál počítat s kontrolami + nově s povinností vyplnit následující formulář (NJ/AJ): [bit.ly] , [bit.ly] . [twitter.com]

Ze stránek ambasády ve Vídni..
Re: Průjezd Rakouskem
26. 08. 2020 10:45
Ano, to je pravda, vraceli jsme se 21. srpna přes Maďarsko a tento formulář tam s námi vyplňovali (celník si vzal OP a vyplnil za nás - když jsme odjížděli do Chorvatska, formlář ještě nevyžadovali - a přinesl pouze k podpisu), upozorňovali pouze na tranzit.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil evíku (26. 08. 2020 10:51).
avatar Re: Průjezd Rakouskem
26. 08. 2020 16:52
formulář si vytisknu předem a vyplním hůlkovým písmem propiskou "pilot" před odjezdem z HR. Na hranicích budu papírem mávat a po 20 min stání začnu stále hlasitěji kašlat.hot smiley
avatar Re: Průjezd Rakouskem
27. 08. 2020 08:15
to sou fakt :::: ti rakušáci, ještě si budu vozit tiskárnu na dovolenou , :::: angry smileyangry smiley , jestli to budou s každým vyplňovat, tak potěš koště

Nevhodné nahrazeno ::::

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (27. 08. 2020 21:22).
Re: Průjezd Rakouskem
27. 08. 2020 12:03
Papíry nám vytiskla domácí, pár nesmyslných údajů jsem vyplnili a za chvíli vyrážíme domů.. Jsem zvědav jestli ho někdo na SLO/RAK hranicích bude chtít vidět..
avatar Re: Průjezd Rakouskem
27. 08. 2020 13:19
Tak si ten formulář stáhni a vytiskni předem, okýnka vyplníš taky předem, datum, jméno a podpis k prvnímu odstavci dopíšeš a týž odstavec zakřížkuješ i ve frontě na celnici, a jen to odevzdáš.
Jak je to se schopností non-stop průjezdu vlastním autem, to ve formuláři skutečně není, v tom prvním odstavci se hovoří o jízdenkách, letenkách a potvrzení taxislužby, že projedu bez zastávky
To, co se v každé verzi vždy trochu liší, je druhý odstavec, ale ten se aktuálně týká těch, kdo si chtějí pobyt v Rakousku prodloužit aspoň o tu desetidenní karanténu v určeném zařízení na vlastní náklady. v Rakousku, nikoli transitu, tak by měla projít i starší verze formuláře.
Okýnka dole není povinnost vyplňovat, dokud nezakřížkuješ druhý odstavec. Tyto údaje by sloužily zdravotnickým orgánům během desetidenní karantény v Rakousku a následně by byly skartovány.
avatar Re: Průjezd Rakouskem
27. 08. 2020 18:31
Jardo, jsem v HR a zítra jedu domů , pochybuju, že domácí má tiskárnu - prdím na to, uvidím zítra ... a prej jsou rakušáci někde vpředu , tak leda v pr.deli

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Průjezd Rakouskem
27. 08. 2020 21:24
Isekon
Josef slušněji.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.