Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 08. 2021 17:45
Nějak mě unikly souvislosti se současným průjezdem Vídně. Jaké jsou problémy při průjezdu na tahu Znojmo - Vídeň - jih....
Co jsem v poslední letech jezdil, průjezd byl v pohodě, nikdy nás to nehnalo do středu města na křižovatky mimo hlavní
Jízdní pruhy byly vždy plné, ale stále to jelo, ať při cestě na jih, nebo "na sever".
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 08. 2021 20:29
Copak, i teď mi ukazuje průjezd po A23 přímo, jen spousta sjezdů je zavřená.
Ale plánoval jsem na začátek třetího zářijového týdne cestu zpět, a sjezd Kaisermühlen z A23 a A22 je vedený jinudy, cestou bude stále ještě uzavřeno několik sjezdů v obou směrech, dá se tedy očekávat, že tam budou lidi zmatkovat a bude to adrenalin. I když kolem Allandu na rozdvojení A1 a A21 to taky nebude žádný zázrak, tak se rozhodnu až podle počasí.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 08. 2021 13:18
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Strejda Google praví
> [goo.gl]

prosím tě jels touto trasou letos ,když Slováci vymysleli z CR do HU koridor pouze po jejich D2 .Chtěl bych jet po D1 od Trenčína ale nevím jestli mě pustí přes Starý Hrozenkov ?
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 08. 2021 14:27
Přesně s tímto ti neporadím, nicméně osobní zkušenost z 2.8. odpoledne, po staré Lanžhot - Kúty... a bouda prázdná.
16.8. ráno (něco po 7h) cestou zpět opět zavřená bouda a nikde žádná kontrola... ranní provoz (asi za cestou do práce) jak na Václaváku grinning smiley
S magickým slovem "tranzit" tě nikdo řešit nebude, pokud by tě náhodou kontrolovali...
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 08. 2021 16:08
tak to si asi nalepím samolepku z loňského roku "ONLY FOR TRANSIT" , kterou rozdávali Maďaři aby mě ani nezastavovali.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 08. 2021 18:03
Všechny přechody CZ a SK jsou normálně průjezdné (otevřené). Pokud je člověk očkován tak nemusí nic řešit,vyplní ten jejich SK formulář a jede.V opačném případě musí dodržet jejich opatření . [korona.gov.sk]

MirekŠi
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 08. 2021 21:48
Zdravím, plánujem cestu přes Vídeň do Tučep 29.8. s průjezdem Vídně asi kolem 8.00 hod. Někde jsem četl, že mají začít opravy na průjezdu Vídní (jak jsme zvyklí) od 23.8. Můžete mi někdo poradit objízdnou trasu, nikdy jsem po ní nejel, jen jsem vnímal při zpáteční cestě směrovky na objezd z druhé strany. Kudy to vede a kde se napojit ve směru tam, jako nejhorší variantu......
Dík
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 08. 2021 23:09
Použil bych Google mapy. Pokud v danou chvíli bude rychlejší trasa, než původně plánovaná, Google mapy nabídnou tuto rychlejší trasu. Určitě ne každý má s touto navigací jen dobré zkušenosti, ale podle mě tohle funguje dobře. Ono totiž za každou cenu volit objízdnou trasu se nemusí vyplatit.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 08. 2021 08:14
Jsou (budou) zavreny sjezdy u mostu, ale kdyz pojedes od (do) Mikulova ani Znojma tak zadnej problem...
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 08. 2021 14:44
mě google pořád cpe od znojma trasu za mostem po A4 na S1, když ho dokopu že chci jet dál po A23, tak se vůbec nechytá, jediný co pak dovolí je na Favoriten a pak po 16 na S1. Takže A23 je zavřená? podle ofiko stránek není, ale google to tam nechce poslat, ta druhá varianta z Favoriten po 16 na S1 je naštěstí celkem v pohodě, ale celou Vídeň se mi objíždět nechce, pojedu v noci, takže předpokládám hladký průjezd
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 08. 2021 15:00

avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 08. 2021 16:03
dj.:Rozumím tomu dobře, že při cestě zpět, ta "vrácečka" na Prahu bude kvůli opravám uzavřená? Do kdy má uzávěra platit?
Má už někdo nastudovanou cestu (na Prahu, v mém případě na Znojmo) , kdy se nebude tou uzavřenu silnicí dát jet?
Stejně budu muset kouknout do mapy.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 08. 2021 16:07
Ja koukala a sjela bych hned za mostem,prvni svetelna na pumpu,tam se otocit a pod mostem se to tvarilo jako prujezdne normalne (hned za mostem se napojuje ten sjezd na Prahu,co bude zavreny)
Ale uvidime cestou za tyden
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 08. 2021 16:34
Já už taky koukal, chtělo by to hned za mostem odbočit na první odbočce doprava (další odbočení je ta uzavřená "vracečka"winking smiley po ní pokračovat, tlačit se do levého jízdního pruhu a nechat se dovést po otočení o 360 st. až na opětovné připojení na směr na Prahu.
Jestli to někdo vyzkouší (až to bude aktuální( dejte vědět.
Ještě by to chtělo vědět název čehokoliv na odbočce za mostem, aby se nepřejela. Třeba se to dá zjistit na street viewu ? Vyšlo mi, odbočit na Kagran. Tak snad to bude fungovat. Mám ještě měsíc čas, takže jistě se někdo rozepíše. Dík.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 08. 2021 16:37
Tak jsem si to virtuálně "projel". mělo by to "fungovat". hot smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 08. 2021 18:17
Specálně od Grazu je Vídeň jednoduchá jak průjezd skrz vesnici s pár barákama. Na začátku ignorovat sjezd na CZ, aby to nenahnalo na obchvat a jet furt rovně. Za mostem, pokud to nejde první, jde to další na Prahu. Už jsem tuďma jel mnohokráte a když jsem první na Prahu zaspal, stačilo chvíli počkat a byl další. Nejpozději se dá až na novém úseku na Brno, kde je poslední cedule na Prahu. Taky jsem tudy jednou jel. Možná je to nějaký km navrch, ale pohoda.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 08. 2021 19:43
Na mapy.cz je to videt kudy muzes jet... jednou uz sem tak na Znojmo omylem sjizdel :-D

[mapy.cz]
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 08. 2021 20:55
Ahoj všem,
průjezd tý uzavírky ve Vídní je dobře značený viz. video.
[youtu.be]
Jinak mezi Vídní a Grazem je jen jedno stavební omezení a pak dolů k Slovinským hranicím už bez omezeni. To bylo minulý týden.
Pozor mezi Hatěmi a Stockerau na policii-měří tam rychlost. Stáli někde na tom novém úseku.
Cesta do Brely i zpět pohoda, obě cesty přes Cvetlin.
Jirka



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jirka 75 (18. 08. 2021 21:48).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 08. 2021 21:03
Ano, průjezd Vídní na Prahu je celkem jednoduchý. Pokud ovšem neopravují sjezd a kus silnice za mostem. A obzvlášť, když touto trasou jezdíš přes 20 let.
Pak stačí "malá oprava" a musíš jet jinudy. To ovšem nemáš vyzkoušené, takže to může být problém. Takže člověk může být trochu "vystrašen".

Já osobně jsem si cestu našel na mapě. takže pokud se zde bude psát, že "vracečka",(druhý sjezd za mostem) je zavřená., pojedu tudy, jak jsem napsal ve svém předchozím příspěvku.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 08. 2021 21:29
Ve směru z A23 jsou na konci mostu Kaisermühlen tři sjezdy. První je na Ölhafen, ten nás nezajímá, třetí, na který jsme zvyklí, má být otevřený 2.9.2021 v pět hodin ráno, takže my bychom měli v půli září projet už normálně.
Kdo pojede domů ještě v době uzavírky, t.j. do 2.9. ráno, a odbočí na Kagran (druhým výjezdem, jak navrhuje Kabinet302), dole se přesune úplně vlevo do odbočení značeného A23/Graz/Linz/Budapest/Handelskai, bude mít asi smůlu: dole je plná čára, která ho povede zpět na A23 a Graz. Jestli tudy Rakušáci nepovedou přeznačenou objížďku, o které se nikde ale nezmiňují, tak tam se nesmí přejet do pravého pruhu na Prahu po A22. I kdyby tam ta plná čára nebyla, je to tam na přejetí tří pruhů doprava hodně krátké, takže nejen na opletačky s policií, ale hlavně o hubu.

Routeplaner Asfinag doporučuje shodně s Googlem:
- sjet o křižovatku dřív (Handelskai), už před Dunajem, směr Handelskai/Hafen Freudenau/Messezentrum, dole na prvních semaforech přímo, na konci ulice odbočit vlevo (jde to z obou pruhů). Po Handelskai (B14) jet rovně, minout hotel Hilton (je vpravo, asi tak v půlce úseku), radši se držet v levém pruhu a odbočit na semaforech kolem bizarně vypadajícího kostela na Mexikoplatzu ještě před mostem vlevo směr Gänserndorf(8)/Austria Centre/Vienna Int. Centre.
Nahoře smyčka vede na most přímo proti věžáku Vienna, zařadit se (ten most se jmenuje Reichsbrücke), přejet most a držet se vpravo, na konci mostu je už značená Praha po A22, ve smyčce pravým pruhem už se nedá zabloudit, vede na A22 směr Stockerau.

Alternativně Google doporučuje o půl kilometru delší objížďku, ale s několika světelnými křižovatkami cestou:
- opustit A23 ještě o křižovatku dřív (Knoten Prater, u kulaté arény) druhým pruhem zprava (ten nebyl a není uzavřený) směr Zentrum/Erdberg (B227). Sjet dolů (dnes už by měl být sjezd otevřený trvale, jinak se zavíral od 22 do 5 hodin ráno) na most přes kanál, na rozdvojení se držet vlevo, stále směr Zentrum/Erdberg a pokračovat přímo po E58/A4 směr Zentrum (na Erdberg neodbočovat!). A4 po podjetí mostu přechází přímo v B227, stačí po ní jet podél kanálu, nikam neodbočovat, až se nahoře na výložníkách semaforů začnou objevovat tabulky Praha (A22). Je tam dost semaforů, u Brigittenau ale končí omezení na padesátku a silnice je značená pro motorová vozidla B227. Ta na konci ústí dvěma pruhy do uzlu Klosterneuburg a má značený směr Praha po A22. Teprve tady je na mostě přes Dunaj značení přímo napřed jen na Brno a na konci mostu výjezd pravým na Prahu po A22. A dál už to znáte.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (18. 08. 2021 22:40).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 08. 2021 06:43
Je skvele ze je zde tolik dulezitych informaci..samozrejme tudy jezdim...a ihned jsem si to nastudoval a ulozil do pameti...no a sulne mi druhy sjezd pripomina situaci za luckem...tam je to podobne...nahoru na nadjezd dat se vlevo...a pitom hned vpravo na slo a krapinu jinak ljubljan...jsou to takove cestovni orisky....)
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 08. 2021 08:36
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> A23/Graz/Linz/Budapest/Handelskai, bude mít asi
> smůlu: dole je plná čára, která ho povede zpět na
> A23 a Graz. Jestli tudy Rakušáci nepovedou
> přeznačenou objížďku, o které se nikde ale
> nezmiňují, tak tam se nesmí přejet do pravého
> pruhu na Prahu po A22. I kdyby tam ta plná čára
> nebyla, je to tam na přejetí tří pruhů doprava
> hodně krátké, takže nejen na opletačky s policií,
> ale hlavně o hubu.[/color][/i]
>

Je to preznaceny - viz video [youtu.be]



staci sledovat cedule a nee navigaci...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil dj.DEKL (19. 08. 2021 08:40).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 08. 2021 08:45
Jardo, pokud je zavřený ten kus v odkazu dj.DEKLA, tak by se mělo dát sjet 1.sjezdem za mostem a hned se napojit nájezdem (na rozdvojce vpravo) na A23 - nebo co tomu brání ? Mám v to asi hokej , nechám to na navigaci a značení smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Isekon (19. 08. 2021 08:57).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 08. 2021 10:17
A není jednodušší za mostem pokračovat dál S2, S1 a napojit se na A 23? Časově kratší, než původní trasa a rozhodně o dost kratší, než se někde motat, kilometrů o něco více. Jel jsem to před pár lety a pohodička, bez provozu.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 08. 2021 12:17
Koukám, že tu objížďku mají tradičně dobře značenou, takže stačí sledovat červené cedule a v tom místě, o kterém jsem červeně psal, už ani o tu hubu nejde. Stejně bude uzavírka platit jen do 2.9., v pět ráno otevírají nám známý sjezd a může se jezdit postaru.
Neplašte se, ani kdyby od druhého zavřeli zase nějaký jiný úsek, zase ho dobře přeznačí a vyvedou nás ven.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
20. 08. 2021 17:40
Tak máme HR oranžové. Ač mají málo nakažených na 100k obyvatel, naše spešl metodika je do oranžové šoupla. Naše vrchnost totiž ještě připočítává velou pozitivita testů. Takže by stačilo všechny Hrvaty nahnat jednou týdně na test a hned by byli zelení, možná i světle zelení.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 08. 2021 08:17
Nevite nekdo jak se resi eventualni onemocneni covidem na dovolene a nemoznost odcestovat nebo narizena karanetena v zahranici? Tj. priklad jsme nemocni, ubytovani konci, cestu ridic nezladne. (snad se to nestane ale radsi se ptam dopredu).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 08. 2021 16:08
Mít cestovní pojištění, které tuto situaci kryje. My letos právě kvůli této eventualitě a pobytu kromě Chorvatska i v Bosně a Černé Hoře měli od Axy. Pro země značené u nás jako zelené a oranžové stačí Komfort, pro červené a výše je potřeba Excellent. Naštěstí jsme jej nevyužili yawning smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 08. 2021 16:19
Zde v chorvatsku píšou, že místo karantény můžou odcestovat domů pokud mají auto.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 08. 2021 16:32
Tak Slovinci budou dle stránek MZV podmiňovat tranzit testem, či očkováním, či jiným glejtem až od 29.8.2021. Asi nechtějí nechat chorvatské testery vydělat.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.