Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 08. 2021 11:41
Omluva, reagoval jsem proto, že co vím, tak tam byl kdysi nějaký sesuv a silnice byla dlouho zavřená.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 08. 2021 10:21
Zdraví, mam otázku ohľadom 15.8 nevie niekto či chorvátsko chystá niečo nové 17.8 odchádzame
Smer biograd
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 08. 2021 11:47
Proč zrovna neděle 15.8.? Data se počítají vždy ke čtvrtku a vyhlašují v pátek, i s případnou změnou barvy..
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 08. 2021 12:34
Lebo v chorvátsku pravidlá platia do 15.8 aspoň čo všade píšu
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 08. 2021 18:51
Omlouvám se ,jen trochu odbočím s dotazem.Máte někdo povědomí o ubytování v BIH v této době,myšleno povolení a následné konání ?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 08. 2021 06:47
Spali jsme v Sarajevu z 8 na 9.8., zadny problem v tom nebyl, jen na hranici BiH chteli videt covid pasy (samozrejme i osobni doklady, staci OP). Ubytovani normalne pres AirBnB
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 08. 2021 07:00
Díky moc,také Sarajevo jako už po několikáté hotel Saraj,slušný průměr a hlavně kousek na Baščarčiju.Až se večer budu krmit čevabčiči,Majko neboj vzpomenu si na tebe smiling smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 08. 2021 18:37
Na novinkach pisou: "Češi budou ve Slovinsku nově potřebovat test či očkování i při průjezdu zemí."

tady
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 08. 2021 19:42
To s tím Slovinskem je pěkně na nic, pokud nebudou pro průjezd uznávat i prodělané onemocnění v posledních 6 měsících. Respektive, na cestě do Chorvatska to tolik nevadí, protože test si může udělat člověk v ČR, ale zpátky to je horší.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 08. 2021 20:11
Tak z teto jejich stranky jsem pochopil, ze by to melo byt i pro ty co covid prodelali. Jen se tam nikde nezminuje datum od 23.8. ale od 16.8. Tak nevim jestli hledam dobre, nebo Novinky vi neco co jeste SLO na svych strankach nezverejnilo.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 08. 2021 20:51
Tak to by bylo fajn. Z toho, jak je napsané na iDnesu, to vypadalo, že vstup povolen budou mít pouze očkování nebo testovaní.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 08. 2021 01:37
Vašek napsal(a):
Až se večer budu krmit čevabčiči,Majko, neboj vzpomenu si na tebe smiling smiley

To jsi hodný thumbs up smiley
My doufáme, že nám do toho nic nevleze a 31.8. zakotvíme v Jajce a pak do 6. 9. kousek od Sarajeva.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 08. 2021 06:39
Slovinci pořád něco vymýšlejí. Když jsme byli v půlce července v Chorvatsku, tak taky vymysleli ze dne na den, že i pro průjezd bude potřebný covid pas. Ti, co měli jet domů autobusem přes Slovinsko, začali šílet, kde si teď udělají test a druhý den už to neplatilo.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 08. 2021 07:12
Dnes máme odjíždět,ale nevím jestli to má vůbec cenu. Při takové situaci. Kde pak hledat kdo udělá testy na Hvaru a ještě se celou dovolenou stresovat co bude a neužít si to. Navíc se necítím úplně redy. Poradí někdo zda se vydat na cestu nebo ne? V noci jsem z toho nespal a tak řeším zda raději nezůstat doma.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Panďák (15. 08. 2021 08:26).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 08. 2021 08:33
My jedem ve středu, a po pravdě nic neřeším. V úterý musím do Globusu na test a hurá na jih. Vracíme se na další pátek, a do té doby třeba Slovinci dostanou rozum (o čemž při jejich malosti dost pochybuju), nebo holt přežijeme ještě jeden test (v Poreči je dělají asi na osmi místech). Jsme s manželkou natěšení a kvůli každoročním podrazům jednoho bezvýznamného národa si to rozhodně kazit nebudem.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 08. 2021 08:56
to Pandak: muzete jet pres HU. Ja bych jel, kdyz to uz mate naplanovane, kdybych se necitil na cestu (kvuli nedostatku spanku), tak bych si na dnes naplanoval kratsi trasu (s prespanim - najdes z mobilu), a delal castejsi prestavky.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 08. 2021 08:58
to mdr: zacinam nemat rad to Slovinsko, ta jejich predrazena dalnicni znamka (s min delkou 7 dni co ti je j nicemu, za tak maly dalnicni usek) uz s ni to meli u mne nahnute a ted zase i toto. Lituji ze jsem si koupil pneumatiky Sava, uz si je priste nekoupim! grinning smileyD
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 08. 2021 11:36
Jak rikal Patrik, vem to pres HU.
Je to sice pro tebe delsi, ale neresis nejake spropadene testy (cekani ve fronte, penize, cekani na vysledky)...
Sice to mas delsi jak na km a i na cas, ale testy neresis.
Ja pojedu nazpatek neco takoveho: trasa pres HU vyhnes se Slovinsku
Jen nemam vychozi bod Porec, ale Pag.

Jarda Novak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> My jedem ve středu, a po pravdě nic neřeším. V
> úterý musím do Globusu na test a hurá na jih.
> Vracíme se na další pátek, a do té doby třeba
> Slovinci dostanou rozum (o čemž při jejich malosti
> dost pochybuju), nebo holt přežijeme ještě jeden
> test (v Poreči je dělají asi na osmi místech).
> Jsme s manželkou natěšení a kvůli každoročním
> podrazům jednoho bezvýznamného národa si to
> rozhodně kazit nebudem.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 08. 2021 11:48
Vyjíždím ze Splitu a jedu do Zlína. Tak přes Madarsko by to šlo. Uvidíme jak se to vyvine. Letos samé zádrhele. Teď jsme byli na testy a nefungoval systém. Tudíž máme potvrzení bez QR kódu. Tak snad projedeme.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 08. 2021 14:17
Loni bylo možné přes SLO jen po dálnici, za těch jejich vykořisťovatelských 15 éček, tak jsem jel poprvé přes HU, tam i z5. Sice prdelkama, ale hlavně že se jelo k moři. Takže pokud chceš, cestu si najdeš.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 08. 2021 14:41
To Ferda 12: Jo, je to taky řešení, jsme od Ovy, normálně to je něco přes 850 km, přes Maďary o kilčo víc. Tam to vezmu normálně Slovinskem, stejně na ty testy u nás musíme. No a zpátky se uvidí, buď to Slovinci nebudou řešit, nebo si necháme udělat test (díval jsem se, že to na Istrii dělají na každém rohu), anebo to Maďarsko.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 08. 2021 15:25
Pro mne je to ze severní Moravy přes SK/HU o 30 km kratší a díky volnějším hranicím i podstatně rychlejší a levnější než přes A/SLO.
A díky tomu, že jsem se nechat se očkovat, cestuji volně s Covid pasem bez testů, stresů a rizik.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 08. 2021 19:50
Tak nevím, zarazilo mně, že píšeš, že přes SK a HU je to o 30 km blíže.
Pokud by se něco koncem září změnilo a musel bych touto trasou místo klasiky, kterou už už 15 let jezdím (A a SLO), tak mi vychází, že je o cca 20 km delší. Nebo jsem něco přehlédl ?
Taky časově mi to ukazuje čas delší o cca 40 min.
Kolony neřeším, v mém termínu a v noci, kdy jedu, žádné nejsou.

[mapy.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (15. 08. 2021 19:57).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 08. 2021 20:05
Strejda Google praví
[goo.gl]
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 08. 2021 06:12
Strejda Google také praví, že pěšky to dáš za 5 dní. Minimálně úsměvné.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 08. 2021 09:36
My do ID jezdime pres Madarsko od Rican..je to cca o 100km dal,ale casove nastejnoa cenove...mozna lehce lip,maximalne nastejno..Slovince uz ne...a pohoda. Pokud se necitite vylozene zle...tak bych jela.
Myslime,ze vic se to za ten tyden nezmeni a kdyz,sednem do auta a jedem hned domu.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 08. 2021 10:26
Jarda Novak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Ferda 12: Jo, je to taky řešení, jsme od Ovy,
> normálně to je něco přes 850 km, přes Maďary o
> kilčo víc.

Asi záleží, jak jedeš, ale mě to dělá cca 20 km navíc. Srovnávám tedy "klasiku" Brno - Vídeň - Gratz - Macelj oproti Brno - Bratislava - Czorna (přes Jánossomorju) - Szombately - Lenti - Goričan
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 08. 2021 12:37
Srovnával jsem to s tou trasou, co tam dával Ferda. Vede z Chorvatska do Maďarska a hned uhne do Rakous na Vídeň. Nahoru na Slovensko to bude kratší.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 08. 2021 13:52
Především je šance, že to tentokrát přes Bratislavu bude rychlejší.
Letos Vídeň radši objedu. Sice vždycky šlo průtah Vídní projet, jeho vedení a značení i při uzavírkách a objížďkách bylo vždycky perfektní, přesto, když si rozkliknu a nazvětšuji Vídeň v Traffic Information Asfinag a nastavím datum cesty, červená se to tam plánovanými uzavírkami a objížďky povedou to uličkami. A nerad bych někde hodinu poskakoval v koloně mezi semafory na tři čtyři zelené. To si radši 50 kilometrů zajedu, ale nebudu nikde postávat.
A, jestli je tam nějakých jen 20 km rozdíl, kolik to dělá z celé štreky, aby se to muselo řešit? Drobné neřešte. Vždyť jen v Chorvatsku je od Lučka například do Pločí na trajekt dálnicí o asi 45 km dál, než z Karlovce po staré cestě.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 08. 2021 13:56
Viden jsme vcera objizdely (projizdely) s dcerami. Zkraje jsme nechytly znaceni,ale jely jsme za kolonou plus podle google mapy,ale nakonec dobre. Zdrzeni nebylo nijak velke,ale je pravda, ze si nejsem jista,ze ve stredu odpoledne to budem chtit projet (pri navratu). Ale to se rozhodne az cestou,az budem v Madarsku. Znamky mam i na sk i na at,at to nemusim resit cestou...

Jinak nikde zadne zdrzeni v omezenich
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 45
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.