Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2021 09:58
Úplně přesně ti neporadím, nicméně můj postřeh je takový, že po mě (ani mých známých, co jeli teď) nikdo nechtěl nic, co se týče potvrzení testů, očkování apod. Pouze občanku/pas. Řekl bych, že to tady nikdo moc nehrotí. Pouze v neděli jsem zaznamenal, že čišníci nosili roušky (asi nějaká nahlášená kontrola), od pondělí už nikdo nic nemá.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2021 10:02
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Co je jim do nějaké české Tečky? Vytiskni,
> nezabije tě to.


Copak jsme ve 20. století, abych si doma něco tisknul? A na čem, když nemám tiskárnu. Mám v mobilu Tečku a je to. Načtení kódu je věcí druhé strany. A mimochodem to po mě ještě v zahraničí nikdo nikdy nechtěl. Jedině slečna v budce na koupališti v Penčicích.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2021 11:31
Copak jsme ve 20. století, abych doma neměl tiskárnu? smiling smiley
Již proběhla v médiích informace, že čtečka má jednu zásadní nevýhodu a tou je čeština. A češtině v zahraničí nerozumí. Byly doporučeny, pokud chci QR kód prezentovat touto formou, jiné aplikace.
TY musíš doložit, že jsi po stránce covidu způsobilý splnit podmínky ke vstupu. A jakou formou, určují oni, ne ty.
Když jsem chtěl na SLO/HR čáře podat telefon s Tečkou, chtěli papír, z kterého si QR kód naskenovali. Co mu podáš, až apku odmítne a bude chtít papír?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2021 11:35
Zahajdo. My taky nemáme tiskárnu. K životu ji nepotřebujeme. Když něco potřebuji vytisknout tak to přepošlu mladému. A to je tak třikrát do roka.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2021 12:11
Tečka je už asi 14 dní (možná o něco déle) i v angličtině. Tenhle problém tak už není.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2021 12:26
Proto jsem tu tiskárnu taky napsal se smajlíkem.
Možná Tečka v angličtině je, ale musela by se smazat, znova nainstalovat, znova nacpat certifikáty. Koukal jsem do ní, aktualizace nejde. To je fakt jednodušší těch pár papírů vytisknout.
Chybí zde opět pokora. Chci se do HR dostat, splnit jejich podmínky pro vstup, tak pro to musím něco udělat. A né říkat, jak to mají dělat oni, tak jak je zde občas zvykem.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2021 12:54
A neni to nahodou tak, ze je uplne jedno v jakem jazyce se samotna apliakce Tecka (ve smyslu uzivatelskeho rozhrani), ale dulezity je obsah toho QR. Ja si myslim, ze tam (v QR) budou ty obecne dulezite fakta (jako jestli byl dotycny ockovan, kdy byl ockovan, nebo kdy to prodelal, jmeno osoby) a predpokladam ze toto je univerzalni (bez vazby na konkretni jazykovou variantu). De facto Tecka je jen nastroj ktery umozni stazeni a naslednou prezentaci QR kod covid pasu, ktery je (podle mne) ve formatu ktery byl domluven v ramci cele EU.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2021 12:54
Tak teoreticky stačí ten certifikát mít v mobilu i jako pdf ne? Když to nechci tisknout…
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2021 13:09
patriku a agente, oba máte pravdu, ale:

1. nevím, jestli mají všichni na hraničních přechodech aplikaci pro přečtení toho QR, po nás chtěl "covid dokuments", tak jsme mu dali vytištěné certifikáty, které chvíli studoval zrakem, QR kód žádným nástrojem nečetl.
2. mám certifikáty i v mobilu jako PDF, aplikaci k tomu, abych ukázal QR kód, nepotřebuji, když je v tom PDFku. Ale papír je pohodlnější a pro oči unaveného úředníka v budce asi i čitelnější.

A mimochodem, ty certifikáty jsme nahráli i do formuláře enter croatia, tak by je snad po načtení pasů mohl vidět, ale nejsem si jistý, na displej jsem mu neviděl.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2021 13:26
mdr, to mas urcite pravdu, papir je papir :-) (a je i viceucelovy :-D ).

Ja to resim tak, ze si to jednak vytisknu (kdyz mam tu moznost) a jednak to mam v emailu / ulozeno v mobilu nebo v pocitaci. Kdyz cestuji pres hranice, hned "mavam papirem", nemusim to hledat v mobilu (tam mam vetsinou waze/google mapy). Podle mne to je asi nakoec skutecne lepsi i pro to oko celnika, kde vidi (mimo ten QR) o jaky dokument se jedna (sviti mu tam velkym COVID PASS nebo co), dokument vice mene zna, tak snad to trochu urychli jeho verifikaci ze strany tohoto urednika. Na druhe strane v dnesni dobe je asi kazdy (i ten urednik) uz zvykli na ten mobil, takze by nemel byt problem mit ten dokument nebo QR kod jen v mobilu.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2021 20:02
Čtečku mám od začátku a nic se nemuselo aktualizovat. Po rozkliknutí daného certifikátu je v pravém rohu EN na přepnutí.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 08. 2021 06:36
Netusite nekdo jake jsou pravidla na to aby na tzv cestovatelskem semaforu byla dana zeme zmenena z jedna barvy do druhe? Kdo to urcuje (kazda zeme ma vlastni semafor, nebo je jeden pro celou EU?)? Jake jsou konkretni podminky, zna nekdo presna cisla?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 08. 2021 07:41
Barvu země určuje Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC). Kritérium se určuje podle nově přibyvších nakažených na 100000 obyvatel za posledních 14 dní, u zelené je to tuším do 25. ECDC nastavuje barvu ve čtvrtek, ČR od pátku. Barvy ale nejsou pro jednotlivé státy EU závazné, mohou si je přizpůsobovat.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 08. 2021 08:23
hmmm... diky moc za vysvetleni, ale co jsem chtel z toho "vypocitat" neumim. Jde mi o to, jestli je mozne nejak rozumne predikovat / odhadnout jestli resp kdy preskoci HR do jine "barvy". Kdyz se divam na tyto data
tak vidim, ze HR pomalu roste. Nechci polemizovat nad tim, co to ovlivnuje a jaka je pravdepodobnost ze to to nezmeni, ale proste jen chci brat v uvahu tyto data. Kdyz to bude takto dal pokracovat (proc by v kratkodobem horizontu nemelo), tak za nejakou dobu zda se bude HR oranzove, co nam muze ovlivnit podminky (a jeste horsi by to bylo pri naslednem skoku do cervene). Chtel bych zjistit kdy by cca k tomu mohlo dojit.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 08. 2021 09:16
Co furt řešíte? Bud pojedu nebo nepojedu. Pokud nebude stop stav tak 8.9. odjíždíme. thumbs up smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 08. 2021 10:08
No mne by napr zajimalo jestli po navratu bude moct dite nastoupit do skoly nebo budeme muset do karanteny ;-)
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 08. 2021 10:36
Vždyť to spočítat jde, né? Pokud je více jak 25 na 100000 za 14 dní zpět, jde se do oranžové. Koukni, jak to roste, kolik mají obyvatel a vyjde ti, že třetí odmocnina z faktoriálu.....skoro jak Vlasta Burián.
Nebo si vem křišálovou kouli. Vždyť jak se to bude vyvíjet, neví ani odborníci. A jak jsem napsal, barvu nemusíme převzít.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 08. 2021 13:55
Ano, je na to algoritmus, jenže nad tím vším jsou naši politici. A tam už všechny algoritmy končí.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 08. 2021 15:52
Nemáte někde link na stránku kde popisují ty pravidla (která země bude ve které kategorii)? Nemohu to nikde najít.. Alespoň něco ať je v tom algoritmu konstanta 🤣 já vím že to je trochu loterie, ale rád bych alespoň věděl že v blízké době to může skočit do oranžové resp červené..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil patrikHR (07. 08. 2021 15:52).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 08. 2021 17:51
Ufff, buď pojedeš, nebo ne. Nic mezi tím. O tom, jestli pojedeš, nerozhodují výpočty, ale vrchnost. Tak si odlov nějakýho vrcholovýho politika a řekni mu, že s tebou pojede do Chorvatska a bude furt zelená. Co jinak ti na to odpovědět?
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 08. 2021 19:29
Já vím, ale neřeš to. Podle mně není nic komplikovaneho si to spočítat, jen bych rád viděl zdroj té informace a zároveň znal limit pro červenou. Když bude reálne hrozit "červená" nepojedeme. Pomohlo by mi spíš kdybys mi poslal Link na tu stránku kde jsi četl o těch limitem (25 lidi na 100 t na 24d) 😉. Díky!
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 08. 2021 19:55
Do voleb otevřeno .thumbs up
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 08. 2021 22:44
Z 2.8. na 3.8. CZ - (Lanžhot) - SK - (Rajka) - HU - (Barcs) - HR - (Gradiška) - BiH - (Neum) - HR
CZ - SK, nikde nikdo
SK - HU, směrem na HU nikdo, ve směru na SK 3x uniforma
HU - HR, sken OP a načtení QR kódů (nevyplňoval jsem předem formulář Enter HR)
HR - BiH, sken OP + "PCR"... Chorvat říkal, že si není jist, zda nás na naše papíry Bosňák pustí, že Bosňáci i vrací... BiH naprosto bezproblémově (2x full očko + termín, 1x čerstvý AG)
BiH - HR, sken OP

Jako obvykle, mimo hlavní tahy, mimo exponované termíny... prostě pohoda smoking smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 08. 2021 07:35
Kdyby to zajímalo i někoho jiného tady je Link na tu metodologii link
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 08. 2021 10:47
Vidíš, že to nebylo těžké. Najdeš to i v češtině, do jedné minuty, víc to nezabere.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 08. 2021 11:57
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil břeťin (08. 08. 2021 12:06).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 08. 2021 18:39
Cesta Makarska, Gorni Igrane - Kozica pripadne Ravca je stale uzavrena ??
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 08. 2021 19:00
Nevím jak z Makarské, ale z Podgory se to dá jet. Jel jsem to naposledy loni, čumenda zvrchu na Drašnici a okolí, pak přejezd přes hřeben na Kozicu a údolím na Zagvozd a tunelem zpět na pobřeží.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 08. 2021 20:20
Nojo ale vloni to na waze a google neukazovalo zavřeno,letos ano

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 08. 2021 20:29
HAK tam má práci na silnici s textem:

Radovi - privremena prometna signalizacija.
D512, Makarska – Ravča, dionica Donja Gora – Ravča
Ažurirano: 09.08.2021. 20:24

Práce - dočasné dopravní signály.
D512, Makarska - Ravča, úsek Donja Gora - Ravča
Aktualizováno: 09/08/2021 20:24

[www.hak.hr]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.