Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 07. 2021 12:30
Nebylo to náhodou, že při změně datumu se pouze certifikát "tváří" jako platny = zezelená?

Pokud má "neplatný" certifikát (již s novým QR) někde vytištěný, tak ho lze (teď jsem to zkusil) do appky Tečka nahrát přes naskenování QR... (mám o prodělání, také neplatný - platný do 2021-06-09)
Mimochodem, v rámci aktualizací v app-ce Tečka přibyl přepínač Zobrazit neplatné certifikáty...
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 07. 2021 13:32
Hlavně nechápu, proč je takovej problém mu ten certifikát dodat, když je v Choevatsku platný, byť u nás není. Ale tak to je klasickej státní sektor, když člověk něco chce, tak to na 99 % prostě nejde…
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 07. 2021 13:48
Měl bych dotaz, pro vstup do Chorvatska je nutný test, ale situace, že jej mám platný pro vstup, ale za další 4 dny chci jet na výlet do Cavtatu a musím tedy přes Bosnu a Neum. Jako tranzit přes Neum bych neměl mít problém, ale jak to bude s návratem přes Neum a Bosnu zpět do Chorvatska? Musím mít test, abych mohl do Chorvatska?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 07. 2021 14:03
nikoho tam nějaké testy nebo cokoliv jiného nezajímaly.....
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 07. 2021 14:10
Slavkov
Pochopil jsem ze mu neplatny cerveny certifikat nesel vytisknout. Pokud by zmenou casu zezelenal, tak by pak mel jit vytisknout. Aspon tak premyslim.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 07. 2021 14:24
dj_Paul: díky za info, doufám v takový průběh, ale s mým životním štěstím budou chtít vidět i náhradní žárovky, jsem magnetem na takové věci.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 07. 2021 14:31
valeri, jemu pravděpodobně nejde stáhnout certifikát z ockouzis...

Cikki napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... dostal jsem následující odpověď na
> otázku, proč nemám možnost si "stáhnout"
> Certifikát o prodělaném onemocnění COVID19,
> protože mi už prošla lhůta 180 dnů od pozitivního
> testu

Předpokládám, že po přihlášení (třeba přes RČ a OP + SMS) tam žádný svůj certifikát nevidí...
smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 07. 2021 15:30
Nevim jestli to ctu spravne, ale ta nedavna uprava podminek mi je nejak nejasna. Kdyz to ctu spravne, tak meni pravidla pro ty co nemoc prodelali a zatim nejsou naockovani, podle toho jestli maji nebo nemaji cerifikat (ktery si predce kazdy muze stahnout).

Zdroj:
(https://www.mzv.cz/zagreb/cz/viza_a_konzularni_informace/cestovani_a_podminky_vstupu_do.html)

Kdyz nekdo covid prekonal a ten certifikat nema (nevim proc bych si ho nestahnul) a samozrejme od prekonani neubehlo vice jak 180dni, tak nove jeste musi ockovat alespon prvni davkou.
Cituji: "Výjimečně, pokud by čeští občané nedisponovali platným EU digitálním COVID certifikátem, budou moci vstoupit do Chorvatska pokud předloží písemné potvrzení, že splňují jednu z následujících podmínek:"

A pak: "6. Potvrzení o prodělání nemoci COVID-19 a přijetí první dávky očkovací látky v rámci šesti měsíců od počátku nemoci s tím, že od očkování do příjezdu na hraniční přechod uběhlo méně jak 270 dnů"

Chapu to spravne? A kolik dni po ockovani teto davky muzu do HR?

Na druhe strane kdyz certifikat mam, tak plati: "Od 26. července 2021 čeští občané do Chorvatska mohou vstoupit pokud disponují platným EU digitálním COVID certifikátem (potvrzujícím očkování, testování nebo prodělanou nemoc COVID)."
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 07. 2021 16:03
Totti, pro Neum platí pravidlo, že tranzit neumským koridorem je bez omezení, je tam jen časový limit průjezdu do 12 hodin (ten se svého času v době nejtvrdších opatření zkrátil na dvě hodiny, ale to už zase neplatí). Když bez platného testu v Neumu neodbočíš na Stolac, aby tě chytili policajti, nikdo po tobě nic chtít nebude. Ale to se tu už také řešilo.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 07. 2021 09:46
Už dva dny se marně pokouším o odeslání formuláře Enter Croatia. Těch pokusů už bylo tak 25. Vyplněno všechno a kromě 5 leté vnučky i s certifikáty. Jakou kdo máte aktuální zkušenost?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 07. 2021 11:41
Bez problémů vyplněno minulý týden na první dobrou, certikát vložit v pdf.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 07. 2021 17:36
... někdy systém zlobí a je potřeba certifikát o vakcinaci, o testu, nebo o prodělaném Covid19 ... vložit ještě jednou ...
P.S. ... máš vyplněn i Tvůj kraj ?

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 07. 2021 18:46
Dnes bez problemu vyplneno. Nahran 4x Eu certifikat v .pdf. odeslano na poprve.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 07. 2021 19:40
Chvíľku to blblo ale potom to už išlo
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 07. 2021 20:08
Kraj vyplněný nemám a nikde to nevidím. Ani v návodu. Kam to patří?
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
01. 08. 2021 11:00
Vím, že je to tu už asi několikrát, ale nedaří se mi to dohledat a některé informace se mění, tak si dovolím to shrnout:

Pojedu do Chorvatska přes SK a HU.

Manželka - 2x naočkovaná - vytiskne si potvrzení a ještě to může mít v telefonu elektronicky.
Já - půjdu na PCR test a výsledek mi přijde elektronicky a sms, nebudu si vyzvedávat papír (nevadí doufám) - vytisknu si PDF co mi přijde (nevím teda co přesně mi přijde).

Pro Chorvaty vyplním EnterCroatia a oba budeme mít elektronické + vytištěné papíry od očkování a já PCR testu.

SK a HU jsou tranzitní - žádné papíry nechystám, koridor přes HU už není nutné dodržet (jsem se tady někde dočetl).

Chápu to správně?

Díky za ano eventuálně ne se stručným dodatkem (odkazem).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavel72 (01. 08. 2021 11:02).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
01. 08. 2021 11:09
Ano, přesně tak. CZ-SK pouze odmávnutí,SK-HU rovněž, HU -HR Chorvat naskenoval pasy, chtěl tištěné COVID certifikáty,naskenoval kódy a jelo se dál. Samozřejmě máme vyplněné Enter Croatia. Čekačka na HU-HR Starý Goričan cca 30min právě kvůli skenování COVID pasů. Proti přechodům ze Slovinska pohodička. Zkušenosti týden staré ale nepředpokládáme že se to dle Google mapy mění. Zítra razíme bohužel zpět, tak dáme vědět aktuální informace.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
02. 08. 2021 08:18
Dotaz- v Chorvatsku jsem před odjezdem vyplnil online příjezdový formulář, následně mi na mobil přišel QR kód. Teď, po návratu mi přišla sms, že mám vyplnit příjezdový formulář. Mají v tom binec? Nebo jsem ho měl vyplnit až po příjezdu..
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
02. 08. 2021 08:59
Ne máš to v pořádku ta SMS chodí každému kdo se přihlásí do ceské site.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
02. 08. 2021 11:53
Při návratu k nám na Slovensko je to stejné, já jsem dostal upozornění na vyplnění naší eHranice dokonce dvakrát - při příjezdu do Maďarska a pak při příjezdu na Slovensko. Samozřejmě že jsem to měl dávno vyplněné.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
02. 08. 2021 14:01
Tak formulář Enter Croatia konečně odevzdán. Dnes na druhý pokus a asi byl problém ve výběru typu ubytování. Budeme v soukromí a tak jsem vybral soukromé ubytování. Opět neprošlo. Tak jsem to změnil na turistické ubytování a už je to OK.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
02. 08. 2021 15:01
Zajímavé. My jsme byli na turistické lodi a pořadatel zájezdu radil zvolit "turistické ubytování", takže jsem tento problém neměl. Ale nanapadlo by mě, že by toto mohl být problém, když bychom měli ubytování v apartmánu. Jak jste na to přišel? Zkoušel jste měnit i jiné parametry?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
02. 08. 2021 15:40
Původně jsem předpokládal, že problémy dělá vnučka, která nemá ani telefon, ani mail, ani očkování ani jakýkoliv jiný certifikát. S tím jsem tedy laboroval, ale všechno (i to ubytování) byl jen pokus-omyl.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
02. 08. 2021 16:12
V každém případě cenná zkušenost.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 08. 2021 15:45
To by bylo, abych si něco nezkomplikoval.

Mám už PCR test, známá říkala, že platí 10 dní, tak jsem se nahlásil na úterý. Jenže nějak mi nedocvaklo, že Chorvati chtějí 72 hodin. A to mi asi nevyjde, protože odběr vzorku je 10:11 (dnes, úterý) a my moc brzo vstávat nebudeme a na hranice to nestihnu (jedeme v pátek). V kolonce "RAT" je ovšem čas 15:24 a to stihneme, s tím by neměl být problém. Stejně to vidím tak, že pojedu ještě ve čtvrtek na antigenní test... :-)
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 08. 2021 13:39
Na dálničním Goricanu,po nás chtěli Op,OTp a tištěné Covid pásy.Enter Croatia ho nezajímal,tuto neděli o půlnoci.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 08. 2021 16:24
u mna na vjazde na Goricane OP + tlacene covid pasy ... enter croatia nie ( 8:00 rano )

2016 Poreč, 2017 Rijeka / Krk, 2019 Nin , 2020 Krk , 2021 Živogošče-Porat , 2022 Omiš-Nemira . 2023 - Vodice-Srima
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 08. 2021 16:57
Pokud jste se na hranicích na cestě do Chorvatska anebo pak někde přímo v Chorvatsku (restaurace atd.) museli prokazovat covid pasem, používali jste aplikaci Tečka? A pokud ano, stačilo jim vidět, že QR kód je na zeleném pozadí nebo měli i nějakou čtečku QR kódu? Jde mi o to, zda aplikace postačuje nebo zda je lepší certifikát pro jistotu i vytisknout. Díky
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 08. 2021 17:37
Co je jim do nějaké české Tečky? Vytiskni, nezabije tě to.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2021 09:47
Mám dotaz ohledně testů. Pro vjezd stačí mít potvrzení o antigením testu to snad ještě platí. Ale byla také podmínka, že při pobytu delším jak 10 dnů je nutné si nechat 10 den udělat na místě další test. Nyní o tom není nikde moc zmínka. Stále to platí?

Zdeněk
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 80
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.