Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 07. 2021 07:42
Rosťo, ta nová slovenská vyhláška platí až od 9. července, takže se tě bude týkat až při návratu.

A jestli jsem to dobře pochopil, tak pro tranzit se nemusíš registrovat, ale musíš použít koridor - v případě cesty HU-CZ po dálnici D2 a zastavovat jen v nutných případech. Ale není mi jasné, jak by to chtěli kontrolovat.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 07. 2021 09:25
On ten návrat z dovolené a povinost testu není jaksi právně vymahatelné. Zaměstnavatel nemá jak zjistit, zda byl zaměstnanec v zahraničí na dovolené jinak, než že mu to zaměstnanec řekne sám. Nemůže mu nařídit, ani vnitřním předpisem, že místo pobytu na dovolené musí sdělit. Byl by to zásah do soukromí.
Četl jsem rozhovor s Kenem, ten chlap to má v hlavě vylízané. To co si představuje, např.úhrada testů pro neočkované, i pro ty, co ze zdravotních důvodů nemohou očkování absolvovat. Tvrdí, že v době, kdy je možné se nechat rychle oočkovat, což je až do platnosti plného očkování měsíc a půl bez započítání čekačky na první injekci, je test placený státem nesmysl. Asi to bere podle sebe, kdy vládě trvá mnoho věcí roky, tak je měsíc a půl pro ně fofr. Prostě chtějí vše naočkovat, jinak bude neočkovaný člověk přeřazen do póvlu, resp.už je do něj zařazen dávno.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 07. 2021 09:28
... že se epidemiologická situace zhorší v době zvýšené migrace turistů, resp. cestujících všeobecně ... o tom snad nikdo nepochyboval, uvádělo se to zde na Foru delší dobu ...
... o klidnější situaci si nedělám iluze zvláště po té, co turisté z USA, kde se neodpovědná část populace masivně odmítá očkovat, začali létat do Dubrovniku ...
... no co už ... ? ...
proto mi přišly naivní zdejší příspěvky o tom, jak je Chorvatsko zelené, že už pro cestu k Jadranu nepotřebujeme žádné doklady a formuláře, a že budou zrušeny tranzitní trasy přes Maďarsko ...
... bohužel k tomu přispívají i zavádějící články v různých, jinak odborných mediích, viz. [www.e15.cz] ... kde se tvrdí, že do Chorvatska nikdo neprojede bez Covid pasu ... což je samozřejmě nesmysl ...
... nadále tam ale správně píšou o tom, že děti do 12 let stáří s oprávněných doprovodem nemusí předkládat negativní testy na Covid19, doklad o vakcinaci, nebo o prodělaném onemocnění Covid19 ...

Proto platí ... kromě elektronického formuláře pro vstup na území Chorvatska ... který se doporučuje vyplnit již doma (nebo nechat vyplnit někým, kdo to umí), aby se nezdržoval už tak komplikovaný průjezd přes Chorvatské přechody do země ... což ve svém důsledku komplikuje situaci i dalším turistům ... pro sichr bych doporučil mít tento formulář (pro všechny cestující v autě, na motocyklu, nebo konkrétní rodiny ve veřejném dopravním prostředku) vytištěný i na papíře ...
je třeba vézt s sebou pokud už rovnou nemáte v kapse Covid pas (dle vzoru EU) ... doklad o vakcinaci, potvrzení o negativním testu v nařízené době platnosti ... nebo potvrzení o prodělaném onemocnění Covidem19 , a to do 180 dnů, počítáno do doby návratu z dovolené ...
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 07. 2021 14:58
A jak se bude řešit návrat dovolené u OSVČ confused smiley sami sebe se zeptají.. yawning smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 07. 2021 18:04
Bessy ....proč by měl být nezodpovědný někdo, kdo si chrání svoje zdraví ?????????,

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 07. 2021 20:38
Michale, nemáš tak docela pravdu.
Podle § 102 a následujících Zákoníku práce je zaměstnavatel povinen učinit vše pro zachování zdraví zaměstnanců a kolektivní ochrana má přednost před individuální. Čili zaměstnavatel má právo (a dokonce povinnost danou nařízeními vlády, jakkoli je většinou později ústavní soud prohlásí za protiústavní, stejně platí a stejně je nahradí nová) v zájmu zdraví ostatních zaměstnanců přinejmenším vyžádat souhlas zaměstnance se samoizolací a testováním, případně s karanténou po návratu ze zahraniční dovolené ze zemí s vyšším rizikem nákazy. Na základě požadavků hygieniků k tomu také je třeba uvést seznam zemí, které během dovolené zaměstnanec navštívil, protože situace se stále mění, a v případě zavlečení infekce tím omezí riziko nákazy ostatních zaměstnanců. Tyto údaje zaměstnavatel pochopitelně nikde nešíří, jedině v případě, že by zaměstnanec si nějaký dáreček přivezl, poskytne ty údaje hygienické službě za účelem trasování.
Kdo chce, ať se o (ne)zákonnost interního předpisu, s nímž nesouhlasí, soudí. Ale bavit se o vnitřním předpisu zaměstnavatele bez soudního rozhodnutí o jeho nepoatnosti, je blbost.
I ohledy na zdraví kolegů v práci jsou známkou zodpovědného jednání.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 07. 2021 23:40
Jardo ano, s tím souhlasím. Ale neodporuje se to s tím, co jsem uvedl a to, že zaměstnavatel nemá možnost jakými koliv prostředky, kromě dobrovolnosti zaměstnance zjistit, kde trávil dovolenou. To, že zaměstnanec zavleče do firmy covida, nemá s pobytem v zahraničí nic společného, neboť on ho může do zaměstnání zavlést i po nakažení v tuzemsku. Takže nemůže být odpovědnost vyšší tím, že jsem strávil dovolenou v zahraničí. A bohužel, na tomto se to snaží vrchnost postavit, tj.podle nich je člověk považován po dovolené v zahraničí jako hrozba, po dovolené v tuzemsku nikoliv. Jen stačí připomenout, kolik lidí se nakazilo loni na Mácháči a kolik lidí se nakazilo v zahraničí.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 07. 2021 06:04
Nevím,jak je to právně ošetřeno,ale u nás na žádance o dovolenou je i místo pobytu i z důvodu možnosti odvolání z dovolené.Myslím si,že je to to nejmenší se nechat testovat při návratu do zaměstnání.Měli by se testovat všichni,vždyť nikdo neví,kde to může chytit.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 07. 2021 08:28
To jako že někdo vyrazí do místa pobytu, aby tě našel? Nebo ti pošlou dopis? V době mobilní telefonie a mailů? Úsměvné.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 07. 2021 09:13
Isekon ... počkejme na globální vývoj stavu nemocných v září ... říjnu ... i nformace o nových mutacích a možnostech jejich léčby ...

... ne všechny vakciny mající chránit před Covid19 asi budou 100 %ní ... zvláště když do jejich vývoje a distribuce příliš zasahovali politici, místo odborníků ...
... přesto je ale cesta vakcinace a celospolečenské "karantény" během pandemií ( a to nejen Covid19) asi to nejúčinnější co se dá dělat ... jinak by už dávno na světě přežívalo jen pár tlup, vděčících přírodě za dar superimunity ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 07. 2021 11:11
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To jako že někdo vyrazí do místa pobytu, aby tě
> našel? Nebo ti pošlou dopis? V době mobilní
> telefonie a mailů? Úsměvné.


Ne, to fakt ne. Ale když bude pokyn sehnat rychle třeba 5 lidí do práce a to klidně i z dovolené, tak si podle toho vyberou, pro které lidi to bude jednodušší a hlavně rychlejší. A jasně že telefonem. Tak to myslel určitě i Fanda. Osobně na tom nic úsměvného nevidím.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 07. 2021 13:24
KaJe, přesně tak thumbs up
Zažil jsem to jednou i já, byl jsem na dovči pouze 75 km od firmy, takže volba padla na mne.
Manželka s dětmi zůstala tam a já se na čtyři dny vrátil do práce a nelitoval jsem.
Velice slušně mně bylo finančně poděkováno. hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (04. 07. 2021 13:24).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 07. 2021 14:18
Já měl jen na mysli,že se to na žádanku píše.Zřejmě je to pozústatek starých časů.Kolega tam napsal místo pobytu EU a vedoucí byl z toho na větvi.On mu na to řekl,že poletí do Řecka a pak bude na Slovensku a v Čechách.Ne každý,ale leží na mobilu a sjíždí emaily.Já osobně o dovolené mobil nenosím,pokud jsem doma.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 07. 2021 14:31
Takže napsat střední Amazonie?smiling smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 07. 2021 14:36
... v současné době, pokud jste se dostali do Chorvatska, nebo tam v nejbližší době pojedete ... je pro návrat zpět do ČR dle semaforu Covid19 rozhodující, že je Chorvatsko stále zelené ... [www.mzv.cz]
[koronavirus.mzcr.cz]
... proto pro návrat na území ČR nepotřebujete žádné testy ani hlášení, či prohlášení ...
tohle je zatím platné, pokud se něco nezmění ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 07. 2021 15:45
Jsem stále mírný optimista, že to zůstane i do srpna, kdy vyrážíme na jih (5.8. odjezd) 🙏🙏🙏🙏
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 07. 2021 20:46
Myslím že už to tu jednou bylo, kdy občanům ČR bylo zamezováno v návratu do ČR ze zahraničí a mám takový pocit, že podle ústavy má každý občan ČR právo se do ČR kdykoli svobodně vrátit a neexistuje aby to bylo něčím podmiňováno. Myslí, že to i řešil ústavní soud.
Každopádně zítra vyrážíme směr jih - Podgora, tam si to užijeme a návrat budeme řešit posléze.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 07. 2021 17:07
tak " hokej " stále pokračuje
to,že enter croatia mi museli udělat na cestovce jsem přežil,protože skener a ani další epg na jpg šlo mimo mne
včera jsem se chtěl dostat na tečku a čtečku či covid pas - nemám net v mobilu a ani zapnutá wifi vedle pc mi pomohla k tomu,že si musím stáhnout jednu ze dvou aplikaci,což jsem měl už problém při dostání se do banky,která měla více " giga " a sežrala mi pamět - že by koupit další mobil,tuším devátý
nyní máme oba očkování vč.stanovených dnů,ALE musí být zase formulář na Slovensko.Registrácia pri príchodě zo zahraničia.Ve snaze,v zatím volném čase si to připravit,jsem skončil na adrese - města byla jen slovenská
byla tam registrace před 9.7.,tak i po - všechno stejně a se stejným výsledkem vč.nelogických dotazů o izolaci v čem je problém netuším,
Zatím byl strašák v průjezdu PR,Otrokovice,nyní Sudoměřice - Skalica,kde právě hlásili,že je naštěstí otevřený,BA most na Lamači - syn měl navigaci a hodilo ho to předem na objetí,další SLO - HR a Lučko - no,řekněte,kdo by si nechtěl užít takovou dovolenou zabukovanou od října 2020...
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 07. 2021 17:44
... už víte, ve které skupině, podskupině, bodu, odstavce, hlavy budete od 09.07.2021 ... ?

[www.kurzy.cz]
[www.kurzy.cz]

... dobře, že už budou volby ...

smileys with beer



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (05. 07. 2021 18:01).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 07. 2021 18:39
Nějak jsem v odkazech nenašel vysvětlení, co znamená "předložit vyplněný Příjezdový formulář".
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 07. 2021 19:07
Ahoj lidi,máte někdo tip na dobré pojištění včetně covidu? A je to vůbec potřeba?confused smiley
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 07. 2021 19:33
Tak pokud přes Slovensko jen tranzitujete, nepotřebujete vyplňovat slovenský příjezdový formulář.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 07. 2021 19:42
Vikouš napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak " hokej " stále pokračuje
> to,že enter croatia mi museli udělat na cestovce
> jsem přežil,protože skener a ani další epg na jpg
> šlo mimo mne
> včera jsem se chtěl dostat na tečku a čtečku či
> covid pas - nemám net v mobilu a ani zapnutá wifi
> vedle pc mi pomohla k tomu,že si musím stáhnout
> jednu ze dvou aplikaci,což jsem měl už problém při
> dostání se do banky,která měla více " giga " a
> sežrala mi pamět - že by koupit další mobil,tuším
> devátý
> nyní máme oba očkování vč.stanovených dnů,ALE musí
> být zase formulář na Slovensko.Registrácia pri
> príchodě zo zahraničia.Ve snaze,v zatím volném
> čase si to připravit,jsem skončil na adrese -
> města byla jen slovenská
> byla tam registrace před 9.7.,tak i po - všechno
> stejně a se stejným výsledkem vč.nelogických
> dotazů o izolaci v čem je problém netuším,
> Zatím byl strašák v průjezdu PR,Otrokovice,nyní
> Sudoměřice - Skalica,kde právě hlásili,že je
> naštěstí otevřený,BA most na Lamači - syn měl
> navigaci a hodilo ho to předem na objetí,další SLO
> - HR a Lučko - no,řekněte,kdo by si nechtěl užít
> takovou dovolenou zabukovanou od října 2020...

Skalica (obchvat) SVK46 - CZE 70 Sudoměřice OTVORENÝ
Skalica - Sudoměřice (stará cesta) ZATVORENÝ
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 07. 2021 20:25
Asi opatření moc nebrání cestovat do HR, protože jen za první čtyři dny července dorazilo do HR 68 tisíc našinců.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 07. 2021 21:05
A to je dobře. Obával jsem se toho, že drobní ubytovatelé padnou ekonomicky na hubu, a jejich kuči koupí oligarchové a podobná pakáž.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 07. 2021 07:42
to mdr - asi jsem talián a to nejsem sám a taky si myslím,že hokej z toho mají nejen media - Sudoměřice otevřené a další zprávy zase zavřené - vůbec nevědí o čem mluví,protože se jich to netýká
- ale i naší čelní se nějak nevyjádřují uceleně,
juknu na to koncem týdne,jestli někde vyčtu - jednoznačně - tranzitu se to netýká
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 07. 2021 08:09
Tranzitoval nekdo uz prosim pres SK po nove platnych omezenich? Je to skutecne tak ze jenom reknu "tranzit" a jedu dal? Vznikaji kvuli kontrolam fronty? Predem diky za info.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil patrikHR (06. 07. 2021 08:09).
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 07. 2021 09:45
Ta nová omezení pro tranzit začnou platit v pátek 9. července, takže až pak bude možné mít nějaké zkušenosti.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 07. 2021 09:51
Vikouši, v Sudoměřicích jsou dva přechody - "stará" silnice přes obec a "nová" č. 70 - obchvat. Podle waze je uzavřena "stará" a obchvat je průjezdný.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 07. 2021 13:53
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vikouši, v Sudoměřicích jsou dva přechody -
> "stará" silnice přes obec a "nová" č. 70 -
> obchvat. Podle waze je uzavřena "stará" a obchvat
> je průjezdný.


Kuk : 05. 07. 2021 19:42
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 78
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.