Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 06. 2021 23:14
mdr píšu to o pár řádků výš....

Nevim co na tom vymýšlíte teď jsem to zkoušel vyplnil jsem jen jméno a klikl na "odeslat" červeně se jako povinný údaj probarvilo vše MIMO CERTIFIKÁTU !!!
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2021 06:29
Ttom: Že jsi to neodeslal, určitě mdr pochopil, ale on se ptá na praktickou zkušenost . . .
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2021 07:45
A já píšu o pár řádků výš, že jsem vyskoušel to samé jako Ttom se stejným výsledkem. Ale to, že se něco neobarví na červeno jako povinné, ještě neznamená, že se to bez vyplnění certifikátu taky podaří odeslat.

Proto se ptám, už se to někomu podařilo odeslat bez vyplnění certifikátu?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2021 08:38
Maďarsko zrušilo téměř kompletně uzávěru hranic, vstupovat je možné bez omezení
[ct24.ceskatelevize.cz]
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2021 09:56
A Slovensko od příštího týdne zavede kontrolu každého, kdo bude přicházet do země. Bez vyplněného formuláře se na Slovensko nikdo nedostane.
[spravy.pravda.sk]

Takže si to zrňme:
Maďarsko ruší kontroly na hranicích, protože se epidemická situace zlepšuje.
Slovensko zavádí kontroly na hranicích, protože se epidemická situace zhoršuje.

Mimochodem, všimli jste si, že už se nějak nemluví o tom jednotném evropském Covid pasu, který umožní svobodně cestovat?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (23. 06. 2021 10:03).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2021 10:23
Já bych řekl, že se Slovensko bojí hlavně návratu kočovníků z Británie, kteří si pendlují auty, tak na ně chtějí mít nějaký bič. Ona ta Delta se rozšíří i u nás, ale jak píšou, otázkou je kdy, tak proč to urychlovat kočujícími Indoevropany, kteří nemají zrovna respekt k nařízením...
Věřme tomu, že se situace nezhorší tak rychle, že to bude jako cca loni a všichni milovníci Chorvatska si svůj termín stihnou
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2021 10:27
Podľa platného slovenského covid automatu majú byť opatrenia uvoľnené , pretože počet nakazených je minimálny ale generalisimus minister sa rozhodol , že zatvárame .
Vyjadril sa , že - vakcína dáva slobodu ja som videl v poľsku nápis na železnej bráne v nemčine práca oslobodzuje.
Včera zomrel 2 dni po očkovaní pfizerom známy na akútny zápal srdcového svalu..
Keď niekto zomrie s coronou jednoznačne je to príčina , keď po očkovaní tak vakcína s tým nemá nič spoločné .
Vyjadrenie , že vakcína dáva slobodu , nepotrebuje komentár.
Silou mocou nás chcú natlačiť na očkovanie experimentálnou vakcínou .


[spravy.pravda.sk]
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2021 10:53
Správně.
Experimentální vakcíny jsou všechny aplikované. Od amerických, anglických a jiných u nás schválených až po ruskou.
Co mohli "protestovat" za půl roku, když je hned, dá se říct, že obratem schválili k použití.jen ta ruská u nás měla smůlu, že ji testovali pouze na (zhruba) 20 000 lidech (to nebylo v pořádku) a americkou na 20001 lidech (což v pořádku samozřejmě bylo, jak jinak).
Můj názor je, že ty schválené, jakž takž fungující, byly testovány dávno předtím, než se coronavirus jakoby ze dne na den objevil, kde jinde, v Číně.
Teď se jim to pomalu "díky" mutacím vymyká z rukou. Myslím (samozřejmě prd vím, jak jinak), že bude hůř........
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2021 12:51
Pěkně prosím, přestaňte tu plácat srač*y o "EXPERIMENTÁLNÍCH" vakcínách. Buď si o tom něco přečtěte, nebo tady nemelte hov*a. Všechno se dá dohledat, jak to funguje, kdo testoval, jak testoval, na jakém principu vakcíny pracují, kdy se začalo s vývojem RMA vakcín atd.
Tyhlety kecy o "experimentech na lidech" si nechte do hospody, tam budete ti kingové, kteří přece nejsou ovce.

Ty vo*e, co prej mohli otestovat za půl roku.....
No nic přece, viď, dyk já to musím vědět nejlíp.

Sorry jako, ale tohle mne fakt vytáčí.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2021 13:43
Pořád se domnívám, že je každého volba, jestli vyplnění formuláře na vstupu do Chorvatska udělá doma, nebo na hranicích. Zda se spolehne, že nikdo nic nebude chtít, nebo třeba ano. Zda zvolí pruh speciální, či normální.

Zda se nechal očkovat, nebo se bude testovat. A konec konců, zda vůbec chce někam jet. V tomto směru je více zajímavé vlákno s těmi, což již vyrazili a popisují vlastní střet s realitou.

Ať už si o koronavirových opatřeních myslím cokoliv, přeci jen jistá rizika spočívají ve variantách rychlého šíření verze delta nebo delta plus. Neboť mohou přinést nové, při výjezdu špatně předvídatelné komplikace.

Hlavně v podobě úplně dokonale "systémových" opatření. Dnes zatím například typu věkové hranice bez povinného testu u dětí po návratu ve výši 6 let, když kolem nás je alespoň 12.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2021 13:54
No je to vidět jak jsi vytočený. Zvedla se tady venku cirkulace vzduchu.v 12.51 , když jsi psal příspěvek.
A hlavně je to čitelné.
Ale absolutně jsi mě nepřesvědčil o tom, že vakcíny byly odzkoušené. Jistě, zabírají. taky jsem se nechal naočkovat.
Pořád očkování vidím jako "experimentální". Neboť na nedostatky vakcin přicházejí až v průběhu očkování (prodlouženého testování na lidech).
A ještě jedna připomínka, do hospody nechodím.....
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2021 15:41
Točit může, ale že se vakcíny, než se jim vdechne život, musí prokousat dlouhými léty testování a schvalování, nezapřeš. Tohle jsou jednoznačně rychlokvašky. Samozřejmě, jde o lidské životy, tak se muselo přivřít oko, mnohdy skoro obě.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2021 16:32
Vytáčanie sa , posielanie do krčmy a okamžité škatuľkovanie a osočovanie iného pre jeho názor a pre to , že kladie nepríjemné otázky je ako predstavenie sa úplne dostatočné . Použité vyjadrovacie schopnosti pomerne jednoznačne hovoria o tom kto sa v akom prostredí pohybuje .

Teraz k faktom , v SR plánuje min. zdrav. zaviesť e formulár na hraniciach a do SR majú býť umožnený vstup iba:

- očkovaným
- tým ktorí sa preukážu PCR testom


teda nepočíta sa s osobami :

- ktoré prekonali covid
- nestačí Ag test


zdroj :

[spravy.pravda.sk]

Ešteže premiér má viac rozumu a vyjadril sa , že za súčasnej situácie toto nie je možné pretože neplatí núdzový stav .



Upraveno 2krát. Naposledy upravil svantovit (23. 06. 2021 20:23).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2021 17:05
... Slobodna Dalmacija dnes informovala o zhoršující se situaci s Covid19 v oblasti Neretvy ... Neretva je krásná, ale v podstatě se tam jen projíždí na jih ...

smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2021 17:56
svantovit, oprav si v sekci "nepočítá" - "nestačí PCR test" na (předpokládám) "nestačí AG test"
Tě to ale muselo vytočit thumbs up smiley
smileys with beer

P.S. Rozumím tomu, mě tady také jeden domestikovaný Slovák vytáčí svými "opatřeními od boku dle PR"
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2021 20:45
Slavkov ,smileys with beer

Ďakujem presne tak thumbs up , ja si len spomeniem len na rok 1989 a jeden slogan resp. pesničku už presne nepamätám ..
" lide vláda odborníku se k tobě navrátila "
to čo vidíme, myslím všeobecne, je paródia na zdravý rozum .

Ale späť k HR , to čo sa pokúša presadiť MZ SR odporuje všetkému čo doposiaľ platí , na druhej strane v záujme zachovania objektivity musím napísať , že po rozhovore s človekom ktorý celý tento cirkus nemusí , osobne pozná a uznáva ministra zdrav. ako vysoko erudovanú osobu , čas ukáže .

Predpokladám ale , že ten jeho zámer sa mu nepodarí momentálne presadiť z viacerých dôvodov a budeme môcť cestovať na juh bez šikanovania a diskriminácie .
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2021 21:00
protože to tady sleduju a blíží se nám odjezd, tak jsem to vyplnil a poslal. platí to max 90 dní a to tam opravdu nebudeme, ale dal jsem od 5.7. do 31.8., bez certifikátů a čehokoliv to prošlo a mám potvrzení o hlášení v ruce. není třeba se ničeho bát.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2021 21:20
Harry napsal(a):
-------------------------------------------------------
> protože to tady sleduju a blíží se nám odjezd, tak
> jsem to vyplnil a poslal. platí to max 90 dní a to
> tam opravdu nebudeme, ale dal jsem od 5.7. do
> 31.8., bez certifikátů a čehokoliv to prošlo a mám
> potvrzení o hlášení v ruce. není třeba se ničeho
> bát.


díky za info já to sice jen zkoušel “nanečisto” a nepochyboval jsem o tom že by to nešlo odeslat
proto jsem to psal na dotaz mdr

TAKŽE formulář lze odeslat musí ale být vyplněny informace označené hvězdičkou * což test/očkovací certifikát/ prodělání nemoci = nyní není



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (23. 06. 2021 21:24).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2021 06:07
A ještě jeden takový malý dotaz.
Píšete do formuláře den odjezdu ii když nastupujete například do hotelu až druhý den?
Příklad: Odjíždím např. odpoledne 7.8., cesta přes noc, nastup do hotelu 8.8. .
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2021 07:22
To kabinet. Ano přesně tak.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2021 07:58
já jsem napsal od 5.7., ale jedeme v noci a na hranicích budeme 6.7. ráno. je to ohlášení vstupu do HR, nemusí to být podle mě přesný den nástupu do ubytování.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Harry (24. 06. 2021 08:10).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2021 08:53
Je jedno jestli přijedeš na hranice o den, dva nebo tři dny později hlavně nesmíš přijed dříve než si uvedl do formuláře....
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2021 16:39
... Ttom ... pokud se ti do enter Croatia podařilo vyplnit a uložit Tvá data bez certifikátu ... 1) o očkování, 2) prodělaném onemocnění Covid19, resp.3) o negativním testu ... tak je to jen dobře ... to by znamenalo, že chorvatské úřady vůči občanům ČR přestávají být přísné ... ale
nikomu nic neudělá to, pokud si do složky, kterou na hranicích najde ... vloží onen doklad z naší zdravotní instituce ... nikde není psáno, že se zdravotní situace nemusí změnit do znaménka minus ... i to ubytování se pak dá na hranicích okecat, byť to zdrží další turisty ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2021 16:58
Teď odeslán bez problémů formulář bez očkování. A vytištěno potvrzení. Pokud není tiskárna tak asi stačí ukázat v mobilu nebo tabletu. Ráno jedu!
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2021 17:24
... buďte opatrní a berte s rezervou ty ... kdo nebezpečí koronaviru opět zlehčují ...
[www.seznamzpravy.cz]

smileys with beer
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2021 17:45
Já se v Praze neshlukuji.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2021 17:55
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2021 19:38
... mdr ... thumbs up

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (24. 06. 2021 19:49).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2021 23:24
Vím, že do konce srpna je dlouho a mnohé se může změnit, ale přemýšlím, jak formulář vůbec vyplním...
= 31. 8. vjedeme do HR a o pár hodin později přejedeme do BiH,
= v BiH budeme do 5. 9. a znovu vjedeme do HR, kde budeme do konce září.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 06. 2021 08:18
Předpokládám, že datumy ve formuláři používají jako vložení a vyřazení z databáze, aby jim "nebobtnala" do obludných rozměrů, tudíž bych to dal na celou dobu - od prvního vjezdu do posledního výjezdu smoking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 65
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.