Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 06. 2021 20:51
mirek12 diky za info! A hezkou dovolenou.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 06. 2021 16:19
formulář zatím stále pro mne nemaká - vyplním co se dá a skončím na - osvědčení,.které je ohraničené modrými dělenými čárkama
očkování máme oba více jak14dní ukončené
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 06. 2021 17:06
Vikouš ... český originál osvědčení o vakcinaci (s přeloženými údaji) si naskenuj ... ulož někam na plochu pod názvem ... pak ho na příkaz "vložit osvědčení" ... vlož do přihlašovacího protokolu ... to samé i u další osoby ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (21. 06. 2021 17:07).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 06. 2021 17:10
To jsem rád, že nejsem sám, kdo s tím vyplněním má problém. Já ho měl asi před měsícem, pak mi syn poradil, něco to ukazovalo, formulář jsem ale neodeslal, neb mám ještě 2 měsíce čas. Začnu na tom detailně pracovat až v druhé polovině srpna.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 06. 2021 17:15
A to nám tvrdili, že odvědčení už nevyžadují.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 06. 2021 17:48
Největší potíž bude dostat se zpátky k nám na Slovensko.

Cestovanie po zhoršení situácie: Už nebude záležať od farby krajiny, z ktorej sa človek vracia, ale či je zaočkovaný

Neozaočkovaní sa budú taktiež registrovať v e-hranici, v rámci, ktorej už budú musieť mať zadanú požiadavku na PCR test, po návrate pôjdu do karantény. PCR test absolvujú na piaty alebo ôsmy deň - deň určí nariadenie Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ).

Lengvarský hovorí, že registrácie do e-hranice, ktorá ostáva naďalej povinná pre všetkých, sa už bude vyžadovať striktne a ten kto nebude registrovaný, by sa na Slovensko nemal dostať.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (21. 06. 2021 17:49).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 06. 2021 18:11
... ještě maličkost ke vložení certifikátu o prodělaném onemocnění Covid19 ...
při vložení do chorvatského přihlašovacího formuláře se to ptá, jestli je váš certifikát o prodělaném onemocnění Covid19 ... kompatibilní, či ne s certifikátem EU ... já mám certifikát nekompatibilní s EU, ale to nevadí, byl vydán a zaplacen (v překladu) již v květnu 2021 ... a je platný do půli září 2021 ... (pozitivní PCR test byl proveden 18.03.2021)

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (21. 06. 2021 18:12).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 06. 2021 21:05
Nevim co na tom vymýšlíte teď jsem to zkoušel vyplnil jsem jen jméno a klikl na "odeslat" červeně se jako povinný údaj probarvilo vše MIMO CERTIFIKÁTU !!!
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 06. 2021 21:09
Nevim jestli mi neco uniklo nebo jsem blbej, ale vsude se pise o tom ze pro vstup do HR z CR nic nepotrebuji, tj jede se postaru, jen obcanka/pas... tj nepotrebuji vyplnovat entercroatia... nebo se pletu?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil patrikHR (21. 06. 2021 21:10).
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 06. 2021 21:20
VSTUP DO CHORVATSKA OD 12. ČERVNA 2021
- info na stránkách chorvatského velvyslanectví v ČR

Všem cizím občanům doporučujeme za účelem rychlejšího odbavení na hraničním přechodu předem ohlásit svůj příjezd prostřednictvím aplikace Enter Croatia.

Takže povinné to není, nicméně to prý urychlí odbavení. A teď si vyber.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 06. 2021 21:24
Vstup občanov Slovenskej republiky do Chorvátskej republiky

Na stránke chorvátskeho veľvyslanectva na Slovensku je to zrozumiteľnejšie:

Vláda ohlásila zmenu rozhodnutia o dočasnom zákaze prekročenia hranice pre občanov členských štátov EÚ, konkrétne Slovinska, Maďarska, Rakúska, Českej republiky, Slovenska, Estónska, Lotyšska, Litvy, Poľska a Nemecka. Občania uvedených krajín nebudú musieť pri vstupe do Chorvátska preukázať dôvod vstupu. Vstup bude umožnený za rovnakých podmienok ako pred začiatkom objavenia sa nákazy COVID-19, ale naďalej pod epidemiologickou kontrolou.

Pri vstupe sa zaregistrujú údaje o mieste pobytu, číslo mobilného telefónu a e-mailová adresa pre prípadnú potrebu kontaktovania z epidemiologických dôvodov.

Aby sa znížilo preťaženie na hraničných prechodoch a skrátila sa čakacia doba, odporúča sa, aby cudzí štátni príslušníci odovzdali svoje údaje vopred vyplnením formulára - oznámenie o vstupe, uverejneného na webovej stránke [entercroatia.mup.hr]

Údaje zozbierané prostredníctvom tejto stránky sa pri skenovaní cestovného dokladu načítajú do centrálneho informačného systému pre správu štátnych hraníc a na hraničnom priechode nebude potrebné zastavovanie. Zahraniční občania dostanú na svoj e-mail potvrdenie o prijatom oznámení a všetky potrebné informácie a odporúčania Chorvátskeho inštitútu verejného zdravia. Tí občania, ktorí tak neurobia, registráciu sú povinní vykonať na hranici.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (21. 06. 2021 21:31).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 06. 2021 21:28
No tady na foru (nevim jestli stejne vlakno) nekdo psal ( z tech co uz v HR jsou), ze na celnici pruh oznaceny "ënterCroatia" plny, odstatni pruhy o dost lepsi... tak nevim jestli mi to k necemu je. Kontroluje nekdo na hranicich vyplneni toho formulare nebo ne? Nebo mozna jeste lepsi otazka: je dnes stale nutne tento formular, nutny pro vstup do HR (ze zelenych krajin) nebo ne?
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 06. 2021 21:32
to mdr: Aha! takze stale je nutne vyplnovat formular.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 06. 2021 21:41
Podle mé citace ze stránky chorvatského velvyslanectví na Slovensku formulář není nutné vyplnit předem, ale pokud to uděláš, data se načtou při skenování cestovního dokladu (občanka nebo pas - důležité je předložit ten doklad, který jsi uvedl do formuláře), pokud to neuděláš, budeš se muset zaregistrovat na hranici, co bude určitě trvat déle.

Že je pruh EnterCroatia plný a ostatní prázdnějsí může být způsobeno tím, že většina formulář vyplnila předem a staví se poslušně do toho jednoho pruhu za sebe. Ale nic ti nebrání postavit se do jiného pruhu i když formulář máš, jak tady taky někdo psal.

No nic, odjíždíme za 17 dní, tak uvidíme. Formulář jim vyplním předem a pojedu asi přes starý Goričan. Pokud tam bude víc pruhů, postavím se tam, kde to bude volnější.

Zas na druhé straně, ten pruh EnterCroatia by se měl pohybovat rychleji, pokud se tam řadí jen ti, kdo mají formulář předem vyplněný.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 06. 2021 21:44
Ano Patriku, formulář je nutné vyplnit, a to buď před cestou, nebo na chorvatské hranici. Co je rychlejší?
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 06. 2021 21:45
... Chorvaté doporučují vyplnit ... dokonce ten jízdní pruh pro enter Croatia mají zachovaný ...
ale pro jistotu se zeptám těch, co tvrdí, že vyplnění formuláře, (které zde doma trvá 5 minut) není potřeba ... jak dlouho budeme zelení my, jak dlouho budou Chorvaté v plné turistické sezóně bez potřeby uvádět vstupní údaje ... ?

... jen pro informaci je možná vhodné přečíst odst. 4 pro vstup na území a tranzit ...
[www.mzv.cz]
... od 18.06.2021 zatím nedošlo k další aktualizaci ...

smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 06. 2021 21:56
Nemam problem formular vyplnit, a radsi ho i vyplnim. Ja jen jak jsem videl clanky s nazvem "Do Chorvatska jako postaru - jen s obcankou" tak jsem si myslel ze ten formular neni potreba. Je to 5 minut prace, to udelam, nema problema. Radsi ho mit predem, nez to pak resit na hranici.

To mdr: Jinak my bychom meli jit za 9 dni a taky pres Stary Gorican, tak snad to vsechno klapne.

To Bessy: diky za info, jak jsem psal, radsi vyplnim,i kdyby se jen doporocuvalo, nemam s tim problem.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 06. 2021 06:13
to bessy
právě jsem to zkoušel znovu - vše vyplnil a dal odeslat - upozornění na " červené " což je něco špatně,protože nejde vyplnit osvědčení
mj. nemám skener a ani nejsem počítačový mág,takže dnes volím CK.kde mám info od majitele,že se o to na pobočce postarají
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 06. 2021 09:01
Ještě je třeba upozornit na jednu skutečnost, ve formuláři je uvedeno, že je třeba mít i potvrzení o ubytování.
Jinak se z toho dělá tady zbytečně drama. V současné době je to stejné, jako loni. Vyplní se formulář EnterCroatia. Na hranicích se předloží cestovní doklady, celník naskenuje a údaje z formuláře mu vyskočí na obrazovce, proto se tištěný neukazuje, jen pokud by došlo k nějaké nesrovnalosti. Nářky některých, proč ho vyplňovali, když formulář nikdo nechtěl, jsou mimo mísu. Pruh EnterCroatia na hranicích je totéž, jako pruh Only EU. Prostě to většina nerespektuje, takže lidičkové bez předem vyplněného formuláře stojící v tomto vyhrazeném pruhu zdržují ty, co předem vyplnili. Samozřejmě je možné použít i ostatních průjezdních pruhů i s předem vyplněným formulářem.
Jinak praxe s testováním v Práglu.
Na bezplatné PCR testy je problém se dostat, odběrová místa mají určené termíny na tyto testy a ty jsou dlouho dopředu obsazené, protože je jich poměrně málo. Ostatní je pro samoplátce, tam volno je. Je to reakce na snížení proplácené ceny za test státem. Takže pokud někdo potřebuje tento test cca do týdne, musí si ho zaplatit, i když nemá vyčerpané dva bezplatné PCR testy v měsíci. Cena do 900,- tvrdé české měny. Antg.testy nevím, nezkoušeno, ale praxe bude asi podobná. Vím, teď již testy nejsou do HR potřeba, ale situace se může kdykoliv změnit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (22. 06. 2021 09:03).
Tom
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 06. 2021 09:21
Vyplnil jsem Enter Croatia poctivě. certifikát jsem dal EU kompatibilní. Prošlo to až na potřetí - dvakrát to zčervenalo.
Včera jsem přejel hranici a zelený pruh Enter Croazia ( úplně vpravo) je úplně na hovno. protože se tam postaví i ti co nemají nic vyplněno takže je nejpomalejší. Byl jsem v jinm a dal jin jen pasy žádné číslo co se vygenererovalo,
Projela pasy dala si doslova u toho cigárko bo tam v kadibudce koří a jel jsem.
Přede mnou tak 30 aut a i tak to bylo na 50min.
Stastnou cestu
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 06. 2021 09:28
Vikouš … formulář o tom, že jsi měl Covid máš vytištěn, nebo Ti ho poslali přes internet ? …
… odkaz přes internet se dá otevřít tak, že napíšeš do hesla celé rodné číslo bez lomítka …
ptám se proto, zda ten Tvůj "formulář" můžeš vzít ve vytištěné podobě, a oni si ho na cestovce ... naskenují a vloží do enter Croatia … případně, pokud ho máš v internetu, tak si stáhnou se Tvým souhlasem ze Tvé adresy Tvou poštu s formulářem ze špitálu (nebo odběrného místa, kde Ti přeložený formulář napsali) … a Ty si ho na cestovce "odhesluješ" svým rodným číslem ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 06. 2021 10:43
Jsem ráda , že jsem se letos dozvěděla o již loňské nutnosti formuláře EnterCroatia. smiling smiley
Loni jsme žádný neměli a ani nic po nás nebylo požadováno a to v přelomu července a srpna. Ale osvěta je nutná.smiling smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 06. 2021 10:45
to Bessy,
už jsem to pořídil v CK - jen s tím,že mi to " někdo " - dle majitele - bez problému vyřeší - bylo to jen na DOBRÉ vůli dané pracovnice,naštěstí,že tam bylo skoro prázdno
teď mi to přišlo na email - přeposlal jsem to na vytištění
pak si to mám stáhnout i do chytrého telefonu - zase nějak
co bude Covid pas od 1.7. ?
Zpět do ČR
i když máme očkování,stejně se musíme přihlásit na Příjezdový formulář pro Hygienu a ONI nás údajně vyzvou nebo prý taky ne
jak jsem juknul na odběrová místa na PCR - MUSÍ SE napsat na praktika a ten má zase na ÚZIS a teprve pak se půjde na testy objednat
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 06. 2021 10:57
Ohledně pruhu Enter Croatia na hranicích SLO/HR jsem psal já.
Minulý rok jsem přes hranice projížděl směrem z CZ do HR celkem 3x. Letos již 2x. a zodpovědně a pravdivě musím napsat, že tento speciální žlutý pruh je K NIČEMU. Při všech mých průjezdech byl:
a) absolutně nejpomalejší
b) nebyla tam otevřená brána
c) kontrolní procedura naprosto identická jako na ostatních normálních průjezdech
Takže asi tak a mějte krásnou dovolenou
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 06. 2021 10:59
RadekK: A proto jezdíme přes malé přechody, kde o nějakých vyhrazených pruzích ještě neslyšeli smiling smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 06. 2021 11:03
Dejff a tam je to snad rychlejší?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 06. 2021 11:49
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 06. 2021 17:10
Ale vzdyt do toho enter croatia nemusite zadny potvrzení o covidu ci ockovaní nahravat tak proč to tam davate?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tielk (22. 06. 2021 19:27).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 06. 2021 20:22
Necitujte přímo předcházející příspěvek!!


PŘESNĚ thumbs up smileygrinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (24. 06. 2021 00:25).
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 06. 2021 21:54
A podařilo se to už někomu odeslat bez potvrzení o covidu či očkování?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.