Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 14:00
Ahoj všichni,tak jsem to tady tak nějak v poklidu sledoval a stále doufal, že Chorvati dostanou rozum a na léto epidemii zruší....Škoda jen (samozřejmě ne pro Chorvaty), že nebude dovolená jako loni kdy tam nikdo nebyl...
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 14:16
Jestli jsem to dobře přečetl, tak už nepotřebujeme potvrzení o testu, očkování či prodělání nemoci, ale formulář je stále potřeba vyplnit.

A jsem zvědavý, kdy z něho zmizí příslušné kolonky.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 14:42
Nová pravidla (ČR jako zelená země) mají platit od pátku, tož uvidíme. Formulář enter.croatia by se měl zjednodušit.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 14:43
mdr: Podle mě z něho nic nezmizí, zůstane stejný. Jen tě tam pustí i když ho nebudeš mít. Byli by sami proti sobě, kdyby nezjišťovali kolik lidí splňuje přísnější podmínky pro vstup a za ty zdělené údaje máš pofidérní výhodu snazšího průchodu hranic.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 14:46
Vlada: Věta Osvědčení o očkování je uznáno u osob, které dostaly druhou dávku vakcíny COVID-19 před více než 14 dny. tam je doteď.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 14:56
Nechme se překvapit, třeba zdravý rozum a mezinárodní dohody zvítězí.... Oni turisty potřebují moc moc. Hlavně, že budeme od soboty "zelení". To bude mít dopad cestování do celé EU. Dokonce dávají slevy na turistickou daň pro jachtaře.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 15:00
Od páteční půlnoci... která to je? Ze čtvrtka na pátek, nebo z pátku na sobotu? Pátek je dnes. Nebo to bude až příští pátek?

[www.idnes.cz]
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 15:48
Jestli to dobře chápu tak do formuláře nemusím zapisovat děti do 12 let?
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 15:48
... ve formuláři (pro vstup do Chorvatska, odkaz ... mdr) je kolonka, přes kterou je třeba do formuláře vložit váš doklad "o vašem zdravotním stavu"... například já tam stáhl národní formulář z testu, který prokazuje, že jsem Covid19 prodělal ... (je v českém, ruském a anglickém jazyce) ... byť to není doklad dle evropského vzoru, ale podle vzoru z ČR pro cesty do zahraničí z května 2021 ... tak to nevadí, sousední kolonka sama nabízí dotaz, zda je to evropský vzor, nebo ne ... oba se tolerují ... to samé platí i pro doklad o vakcinaci, resp. o testu (PCR, nebo antigen) ... vždy to ale musí být oficiální doklad v překladu, a o jehož vystavení jste kompetentní instituci požádali ...
... pro sichr si tento doklad beru i ve vytištěné verzi ... ta by měla (případně) posloužit jak v Rakousku, Slovinsku, tak v Maďarsku ... kdyby to chtěla nějaká kontrola ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 16:06
Tak Chorvati už nic nechtějí protože jsme zelený thumbs up smiley hot smiley teď to proběhlo v telce.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 16:29
Pro zajímavost jsem zkusil stisknout POSLAT bez vyplnění a ten certifikát mi to nevyznačilo jako povinný údaj. Tak třeba to půjde i bez něj. Zatím to naostro nebudu vyplňovat, mám ještě čas.

Mimochodem, ještě si musím rozmyslet, jakou adresu ubytování vyplnit, když budu na lodi a každý den nocovat na jiném místě, někdy i mimo civilizace. thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (18. 06. 2021 16:30).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 16:46
mdr jak to myslíš " nenabídlo jako povinný údaj" to snad už nebude třeba něco nahrávat jen vyplnit údaje a místo pobytu.....
P.S.napiš tam marínu ....eye rolling smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 17:26
... mdr ... mě to nepustilo dál do doby, než jsem měl vyplněno vše ... a dokonce i to, že odjíždím ze středomoravského kraje ...
ale už jsem to odpálil včetně dokladu o prodělaném Covid(u)19 ... doloženým nestandartním, "nikoliv evropským" protokolem ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (18. 06. 2021 17:27).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 17:41
Bessy já ten doklad o prodělaném covidu musel předělat z pdf do jpeg jinak to nešlo odeslat... No a od zítra jsme zelení tak do HR se nemusíme prokazovat ničím... Takže zbytečná práce..
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 17:52
... jerryjerrycek ...
... vycházím z toho, že se u nás situace s Covidem mění ... přesto ... kdo je připraven, není překvapen ... Chorvaté dosud přihlašovací protokol nezrušili ... a v něm jsou údaje, o nichž jsem psal ... povinné ... a nebo to, jak píšeš, nevyplňovat a spoléhat na to, že budeme stále OK ...

držím pěsti ať to všem vyjde k jejich prospěchu ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 17:58
Tak to máme ode dneška bez testů do HR, jsme zelená země. Novinky na MZV.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 18:03
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mdr jak to myslíš " nenabídlo jako povinný údaj"
> to snad už nebude třeba něco nahrávat jen vyplnit
> údaje a místo pobytu.....
> P.S.napiš tam marínu ....eye rolling smiley


Nic jsem nevyplnil a jen jsem stisknul POSLAT.
U všech kolonek, kromě certifikátu, se objevil červený nápis "Povinný údaj".
Nezkoušel jsem vyplnit červeně vyznačené kolonky a pak to zkusit odeslat bez certifikátu.

Podle toho, co jsem o tom zatím četl v tomto článku, není nutno ten formulář dopředu vyplňovat, ale urychlí to odbavení na hranici (zřejmě kdo ho nevyplní předem, musí to udělat na hranici). Takže zbytečné to není.

Ale jak jsem už psal, ještě mám čas, odjíždíme 8. července.

P.S. Ještě jsem si všimnul, že u ostatních kolonek je červená hvězdička (povinný údaj), ale u certifikátu ne. Takže už to asi zohlednili.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 18:05
Bessy, kde jsi vyplnil "Středomoravský kraj"? Takovou kolonku tam nevidím.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 18:15
mdr thumbs up
Dík
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 18:32
Slovensko, je podobne ako Česko, od dnes zelená krajina a do HR je možný vstup bez akéhokoľvek potvrdenia.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 19:06
... mdr ... chtěl jsem to odeslat ... měl jsem vyplněnu "země původu" ... a ono mi to napsalo chybí údaje (t.j. červeně označená obálka) tak jsem na to klikl ... a vyhodilo mi to v kolonce kraj možnosti ... nic bližšího než "střední Morava " mi to nenabídlo ... tak jsem to tam frkl ... a odešlo to ... seděl vedle mě náš ajťák a říká, no jo google překladač ... já to vyplňoval v češtině ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (18. 06. 2021 19:40).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 19:09
... ještě chci podotknout ... formulář pro Chorvaty neodesílejte bez jistoty, který den budete překračovat hranice ... to dělalo Chorvatům problém, byť se jednalo o hodiny ...

smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 06. 2021 08:23
Bessy máš pravdu. Ja som mal s tým problémy minulý rok, kedy sa mi podarilo prísť na hranicu cca 45 min. pred polnocou a colníci ma v systéme nemali evidovaného, napriek tomu, že som formulár pred cestou elektronicky odoslal.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 06. 2021 08:38
Tak do toho formuláře dejte datum o den dříve smoking smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 06. 2021 08:51
Ahoj, při vyplňování formuláře a nevyplnění kraje mne to nepustilo dál/ jsme kraj Pardubický/. Nakonec na přechodu Murské Srediště mnou předkládaný záznam o registraci celník rázně odmítl a jal se skenovat pasy. Doba přechodu hranice s čekáním na odbavení tří aut trvalo cca deset minut. Zdraví Mirek
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 06. 2021 09:30
Lidi nezlobte se ale za některé problěmy si můžete sami pokud někdo ve formulaři na entercroatia uvede platnost např od 1.6 a na čáře je 31.5 je je to jeho problěm stejně tak nevyplnění kraje které je povinné - pokud tam kraj neni uvedu nejbližší ....
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 06. 2021 10:32
zdravím vás z Brely, koukám je tady nějaká divoká debata o formuláři, naštěstí zřejmě nebude třeba dle včerejších zpráv, já jsem vše vypsal jak jsem již uvedl, o kraji nevím kde se vypisuje, pokud si vzpomínám uváděl jsem Dalmácii, ale že by to po mně chtělo kraj v ČR si vůbec nevybavuju eye rolling smiley není to nějaký chaos?? ale zpět k cestě jak jsem slíbil :
nakonec jsem opět jel přes SLO, tedy Břeclav - kasárna - na hranici ani noha - Reintal 3 opalující se vojáci bez zájmu o dění na silnici - Vídeň průjezd v cca 20,30 téměř plný všechny pruhy ale stále 80 v hodině - dálnice na Graz místy prázdná, dalo se jet i na dálkový světla, až před SLO čárou se vytvořilo něco jako proud vozidel - přes hranici svedeno do jednoho pruhu rychlost 30km/h nikde žádný kontroly - začátek SLO dálnice práce na silnici, zúžený pruh ale jede se stále 80 - příjezd na Macelj cca 00,30 první celnice bez kontroly a Chorvati měli otevřený pro OA čtyři pruhy, zcela vpravo je zvlášť pruh pro BUS a první pro OA je označený ENTERCROATIA na asfaltu i nahoře vedle symbolu OA, já jsem jel třetím zprava a byl jsem na příjezdu pátý v řadě, v tom označeným jich bylo cca 15 a řekl bych že jel úplně nejpomaleji, celkem zdržení na Macelju max. 8 minut kvůli skenování dokladů - dálnice na Zagreb občas zúžení, nafta na INA ta "lepší" tuším 10,67 Kn no a v Brele bylo ráno 23 stupňů a azuro. Omlouvám se že to tak roztahuju a všem přeji ať jedou kudy se jim líbí bezpečně a krásnou dovolenou
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 06. 2021 10:34
Když přijedeš před půlnocí tak prostě počkáš, horší je, když přijedeš po půlnoci a ve formuláři máš příjezd předešlého dne. Ať žije byrokracie.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 06. 2021 10:38
mirek12 - podle včerejších zpráv nebude třeba potvrzení o testu, prodélání nemoci nebo očkování, ale formulář entercroatia bude třeba i nadále.

Mirek57
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 06. 2021 12:13
Zkusil jsem si ten formulář otevřít. Políčka o imunitě tam sice stále jsou, ale bez červených hvězdiček, které označují povinná pole. Kdo jede v nejbližší době, asi to může zkusit nevyplňovat. Jsme "zelení", mělo by to fungovat.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 227
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.