Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 17:03
Pokud vím, tak se bere datum/čas odběru, od kdy se to počítá, ne datum vystavení bumážky. Takže pokud budu mít výsledek z PCR testu až za 48 hodin, mám jen 24 hodin na to, abych "splnil". V tom je antg.test lepší, protože si bumážku hned odnesu. Ale pokud si Pavle pletu dojmy s průjmy, oprav mě.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 17:14
Test PCR nesmí být starší než 72 hodin od doby testování do příjezdu na hraniční přechod.

Takže pokud vím, že v Chorvatsku budu 19.6 v 8:00 tak si dojdu na test 16.6 třeba v 15:00 ne?
Nebo můj případ, výjezd 16.7 v 17:00, příjezd do Chorvatska počítám po půlnoci. Na test PCR jdu 15.7 ráno. Výsledek by mohl být ten den večer nebo další den dopoledne.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil nulda (17. 06. 2021 17:17).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 17:18
Martin7601: Hatě, Šentilj, Macejl...
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 17:39
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud vím, tak se bere datum/čas odběru, od kdy se
> to počítá, ne datum vystavení bumážky. Takže pokud
> budu mít výsledek z PCR testu až za 48 hodin, mám
> jen 24 hodin na to, abych "splnil". V tom je
> antg.test lepší, protože si bumážku hned odnesu.
> Ale pokud si Pavle pletu dojmy s průjmy, oprav mě.


NEPLETEŠ JE TO PŘESNĚ TAKHLE !

Ale celou operaci můžeš vylepšit tim že si vezmeš noťas a 12V tiskárnu do auta a prostě počkáš před čárou až emailem dorazí výsledek drinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (17. 06. 2021 17:49).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 17:39
Kolegáčci, já jsem pouze nastínil úskalí dané problematiky...

V kontextu např. BiH:
"- předložení negativního PCR nebo antigenního testu na COVID-19, ne staršího 48 hodin od vydání osvědčení v případě cizinců z Evropy (v ostatních případech je lhůta 72 hodin). V případě, kdy na osvědčení je pouze datum - bez časového údaje, je možnost s tímto osvědčením vstoupit do BiH v den vydání a v následující den."

Mimochodem, zaregistrovali jste u Rakušanů možnost akceptace testu na protilátky? (pro vstup, nikoli pouhý tranzit):
"... nebo doklad prokazující zjištění neutralizačních protilátek (platí 90 dnů od okamžiku testování)."
"Pokud jde o certifikát prokazující neutralizační protilátky (který Einreiseverordnung rovněž zmiňuje), jehož platnost je 3 měsíce od provedeného testu. Není však pro něj předepsán žádný konkrétní formulář a není ani obsažen k potvrzení v rakouských formulářích v Einreiseverordnung."
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 17:48
A mají Rakušáci stanovenou minimální hodnotu protilátek?
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 18:10
Skvělý dotaz thumbs up
... stačí se podívat na rozdílnou metodiku napříč naší republikou thumbs up smiley

Osobně bych to viděl na pohodový průjezd jako minulý rok (+ letos BiH)...
Případně "nějaký QR kód", případně "nějaké lejstro od doktora v ANG či DE"... a tradá...

Je v tom opět typický "EU chaos šitý horkou jehlou" smoking smiley

Pokud to nebude bez kontroly, tak pokud člověk nenarazí na vola v uniformě, tak "nějaký na pohled přijatelný" potřebný doklad a jedeme dál... smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 19:59
Tak dnes v poledne v Olomouci test PCR, v 18.00 přišla SMS o negativním výsledku, staženo z mailu do počítače jako pdf, k tomu můj certifikát o očkování a vše jsem vložil do enter.croatia, na první pokus nešlo odeslat, na druhý mi to vyčervenilo políčka o vložení testů a potvrzení, nahrál jsem znovu a třetí pokus bingo - odesláno, tedy chce to klid a trpělivost a je hotovo, karlovačko čeká smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 20:26
Zeptám se asi blbě, ale možná mi něco uniklo... Proč tu všichni řešíte testy? Měl jsem za to že stačí očkování, dokonce i jen to první. V době odjezdu budu 22 dní po druhý jehle, mám snad ještě schánět nějakej test? Asi jsem se v tom trochu ztratil, tak se omlouvám
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 20:42
Valeri, když jsem zdráv celou dobu covidovou, nikdo do mne žádné vakcíny nedostane, ty experimentální zvlášť ne. Dnes jsem byl na testu PCR, zítra dojde výsledek (samozřejmě negativní jako vždy), nalodíme, pofrčíme. Sretan put! Po příjezdu se ozvu, co a jak po cestě. Trasu ještě nemám jistou, s mládeží snad bude dohoda.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 20:58
Valeri, třeba ještě mladší ročníky mimo vyvolené skupiny státní správy atd..
Ti, kteří se nemohou či nechtějí očkovat...
Např. také proto, že tu je stále jeden velký problém při vstupu do HR - děti nad 12 let sad smiley atd.
Těch cestovatelských problémů je stále dost...

Samozřejmě, preferovaní vyznavači kultu koblihy jsou již za vodou... grinning smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 21:08
Tak jak to tedy je? Tohle je citace ze stránek MZV ČR. Podle toho můžu jet hned po naočkování druhou dávkou a nemusím na nic čekat. Nebo???

Omezení se mj. vztahuje na občany Evropské unie, tedy i občany České republiky, pro které platí, že pokud cestují do Chorvatska musí při vstupu na území Chorvatska předložit:

- negativní RT - PCR test ne starší 72 hodin od okamžiku testování
- nebo rychlý antigenní test na SARS-CoV-2, který je zveřejněn na Společné listině rychlých antigenních testů, které mezi sebou uznávají členské státy EU, ne starší 48 hodin od okamžiku testování, vydaný lékařským zařízením nebo akreditovanou laboratoří a podepsaný lékařem, s tím že výsledek testu musí viditelně uvádět výrobce testu a/nebo komerční název testu.
- nebo potvrzení o očkování proti nemoci COVID-19 pro osoby, které byly očkovány oběma dávkami vakcíny používané v EU. Takto očkované osoby do Chorvatska mohou odcestovat ihned po obdržení druhé očkovací dávky.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 21:13
Dík za vysvětlení. Mě zmátnul hlavně mirek12 tím, že byl dneska na testu a přitom už má očkování. Jak jsem věděl, že budu dostatečně dlouho po 2 očkování, tak jsem to přestal sledovat
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 21:59
victorinox

.......................
Takto očkované osoby do Chorvatska mohou odcestovat ihned po obdržení druhé očkovací dávky.

Ano tos přečetl na strankách MZV

ale pokud budeš chtít vyplnit formulář entercroatia a v něm zvolíš jako výběr certifikátu - osvědčení o očkování hned na tebe vyskočí tato věta :
Osvědčení o očkování je uznáno u osob, které dostaly druhou dávku vakcíny COVID-19 před více než 14 dny. Výjimečně je v případě vakcíny s jednou dávkou uznáno potvrzení o přijetí jedné dávky, pokud byla dávka přijata více než 14 dní před datem překročení státní hranice.

Tak jak to tedy je ? komu věřit našim nebo těm co o tom rozhodují koho do své země pustí.
Navíc než se "propíše" údaj o obdržení dávky vakcíny na portálu ocko.uzis..... to trvá nějakou blíže nespecifikovanou dobu.....thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (17. 06. 2021 22:06).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 22:08
Rozhodující je, co píšou Chorvati. Problém je ale, že oni sami si protiřečí. V podmínkách mají kdykoli po druhé vakcinaci ale ve formuláři minimálně 14 dnů od té druhé dávky. Zkrátka nevědí, co vlastně vyžadují.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martin7601 (17. 06. 2021 22:08).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 22:16
thumbs up
od toho snad máme MZV co si platíme ne ? a velvyslance co si taky platíme.....
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 22:29
martin7601 napsal:
Rozhodující je, co píšou Chorvati...

Skús tento postup:
Vyberte typ certifikátu - vyber z ponuky
Datum očkování - vyber napríklad 28.6.2021 - objaví sa ten červený riadok že nevyhovuje termín... pokračuj...
Země vydání - vyber
Kompatibilní s certifikátem EU COVID - vyber ano - po tomto ten červený riadok zmizne, dátum zostane.
Keď náhodou nie, klikni znovu do datumu očkování a hneď vedľa toho, mimo vyplňovacích riadkov na bielu plochu a zmizne tiež, dátum zostane.
smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 22:30
Mám po první dávce 22 dní a partnerka 3 dny po druhé a bez problémů cesta do HR. Při vyplnění dotazníku dejte termín první dávky když nesplňujete dle dotazníku termín druhé. Vše projde... Dnes vyzkoušeno... Při skenu pasů na hranicích už tam viděl kam jedeme a zda máme test či jiné potvrzení... Opravdu je lepší vyplnit entercroatia...na hranicích mají udělaný pruh pro rychlé odbavení... Hezkou dovolenou všem.. smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 22:37
vlado tt

Ano je to tak jak píšeš červený řádek zmizne vím to, ale jde pak formulář i odeslat ? a bude HR akceptován ? Je to někým odzkoušeno ?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 22:38
Jiriczek1978 napsal:
Mám po první dávce 22 dní a partnerka 3 dny po...

konečne poriadna správa thumbs upthumbs upthumbs up
smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 22:40
Úředníci nám sesumírovali a luxusně servírují podmínky pro vstup.
[covid.gov.cz]
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 22:59
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> vlado tt
>
> Ano je to tak jak píšeš červený řádek zmizne vím
> to, ale jde pak formulář i odeslat ? a bude HR
> akceptován ? Je to někým odzkoušeno ?


Prečo by to nemalo prejsť, keď všetky údaje na tlačive zostanú?
Keď nie, tak platí:

Příjezdový formulář

Formulář je k dispozici v několika potřebných jazykových mutacích, včetně české, na webové stránce entercroatia.mup.hr. Po vyplnění formuláře dostanou cestovatelé potvrzení nahlášení cesty a zároveň všechny potřebné informace pro pobyt v Chorvatsku. I nadále bude možné všechny potřebné informace nahlásit přímo na hraničních přechodech. K zajištění plynulého provozu na hraničních přechodech a zkrácení čekací doby je doporučené /nie povinné/ veškeré potřebné údaje k pobytu v Chorvatsku vyplnit před cestou.

doplnené: ak sa bojíš kolóny na hranici, choď o 4 hodiny skôr, aby si bol na hranici pred gužvou a potom si daj pauzu na odmorišti, alebo si pozri nejakú zaujímavosť po ceste. Načo toľko stresu pred cestou tam?
Ja mám obavy z nejakej zmeny opatrení počas pobytu v Croatii. Nás už strašia všetci "najvyšší predstavitelia" indickým kovidom a štátnou povinnou karanténou. Tlačia nám kaleráby do hlavy, aby sme cestovali svojimi autami, aby sme sa mohli čo najskôr vrátiť!!! Rakúsko pri tom od 1.7. ruší úplne všetky opatrenia a premiér praje všetkým pekné dovolenky a príjemnú zameškanú zábavu smiling smileysmiling smileysmiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (17. 06. 2021 23:22).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 23:22
Moje zkušenost s Ag/PCR testy - taky se konečně tento rok chystáme do HR, tak to bedlivě sleduji. Výsledek PCR testu trvá až 48 hodin. V posledních týdnech se těch testů dělá už méně, tak mi příjde že ty výsledky chodí později než po dříve obvyklých 24 hodinách. Občas se ale taky může stát, že vzorek na PCR test byl špatně odebrán a po 24 až 48h příjde SMSka, že vzorek nejde zpracovat a musíte se objednat na výtěr znovu... No mně se to stalo (vánoční Covid vlna) a vím i o jiných. Prostě i s touto variantou je třeba trochu počítat. Rozhodně bych na PCR test nešel 24h před odjezdem.

Na Antigenních testech jsem byl v zimním období několikrát. Bylo to v nemocnici. Tam jsem tehdy dostal jen nakopírovaný papír kde bylo ručně zatrženo pozitivní/negativní a datum odběru. A vše jen v češtině. Po rozvolnění jsem byl asi 2x na testu u Globusu. Jejich papír o výsledku testu mi vytiskli a současně přišel v PDF na mail. Výsledek je v CZ/EN/D, je tam název testu, datum i přesný čas odběru. Není tam ale jméno lékaře. Navíc jsem zjistil, že ten test není na výsledku uveden zcela správně. Na papíru chybí slůvko PRO, které ale je na tom seznamu uznávaných testů. Nějakému Pünktlich celníkovi by to možná mohlo vadit.

Takže doporučuji se poptat ve svém okolí kdo kde chodí na test a poprosit je ať vám ten výsledek testu ukážou. Jestli tam budou všechny formality co Chorvati požadují, tak bych se do té dané laboratoře objednal. Manželka byla nedávno na Ag testu v Ostravě na Karolíně (vchod z boku) a ten papír má všechny náležitosti pro vstup do HR.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 06. 2021 23:24
vlado tt

uvidím zkusím...
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 06:37
Valeri promiň v rychlosti jsem zapomněl napsat, že na testu byla má drahá. Spěchal jsem a nedošlo mi, že to může vyvolat pochybnosti confused smiley
A nechtělo se nám hledat v té tabulce antigeních schválených x neschválených, proto PCR ... pro jistotu. Zítra napíšu jak to vypadalo " na čáře"
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 11:32
Chorvaté používají mapu Covid podle EU a tam je ČR už v zeleném pásmu. Takže příjezd do Chorvatska bez testu.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 11:57
Vše se mění k lepšímu hot smileyhot smileythumbs up smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 12:26
Ta je to tady neni potreba nic..zadny papir jen pas a občanky stranky regiojet hura
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 13:07
A jak to je u tranzitních zemí???? Průjezd přes Slovensko, Maďarsko - případně Rakousko, Slovinsko???? tam už taky teď testy nikdo nebude chtít????
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 06. 2021 13:10
@KatkaV
Správně jsi to nazvala... Tranzitní země. to znamená, že když je budeš jen projíždět, tak žádné testy ani potvrzení mít nemusíš. Stačí projet danou zemi během 12h. Což, pokud neplánujete v nějaké z této země přespat, tak je to Ok.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 139
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.