Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 06. 2021 05:46
Souhrn od českého konzula v HR

[www.novinky.cz]
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 06. 2021 09:40
sice měsíc a půl času a doufám,že se něco ještě změní k lepšímu
oba máme i druhé očkování - vydán papírový certifikát EU - COVID - 19

takže pak jako vloni - vyplnit a vytisknout Enter Croatia,který nikdo nechtěl - zřejmě ho měli uložený v databázi při scenování OP - Entercroatia.mup.hr. ,jenže při najetí se objevuje - vaše připojení není soukromé - takže ?

příjezdový formulář do ČR - je mj. - HU,SK,SLO - není HR - vytisknout již doma a před odjezdem z destinace vyplnit ?
beru sebou i noťas,takže vyplnit před návratem a odeslat - jakou dobu ?
něco jsem někde zaslechl o QR kodech - bude něco v tomto systému - nemám internet v mobilu
Díky za infa.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 06. 2021 10:29
Vyplnil jsem on - line, pouze Covid pasy jsem převedl z pdf do jpg, nahrálo se, napotřetí odesláno, vzápětí akceptace s číslem certifikátu. Vše vytištěno pro zálohu. QR cody v dostatečném rozlišení, aby případné čtečky vzaly. Nic jiného mě nenapadá, co udělat více.
Loni hladký průjezd se stejnou variantou. Je to navázáno na číslo cestovního dokladu, který po načtení na pasové kontrole automaticky spáruje dokumenty. jen se nesmí uvést např. číslo OP a následně předložit pas, nebo naopak.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 06. 2021 13:38
Fous 57 napsal : Nic jiného mě nenapadá, co udělat více.

Udělat místo na zadní sedačce pro mou maličkost !!!
Raději připomínám, abys v tom fofru nezapomněl !!! spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer
Užijte si to !
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 06. 2021 05:43
to Fous 57
díky
nejsem počítačový mág - k pc jsem se dostal proto,že mi zůstal...
nechám tomu ještě čas po 1.7.21
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 06. 2021 16:27
Citaci
Fous 57 napsal(a):
Vyplnil jsem on - line, pouze Covid pasy jsem převedl z pdf do jpg, nahrálo se, napotřetí odesláno, vzápětí akceptace s číslem certifikátu. Vše vytištěno pro zálohu. QR cody v dostatečném rozlišení, aby případné čtečky vzaly.

K vytisknutí QR kódu přímo z PDF stačí rozlišení tiskárny 300 dpi, většina tiskáren umí jemnější.

Ale zkoušel jsem uložit ten veliký QR kód v JPG v několika stupních kvality, bezchybně to na třetí pokus šlo přečíst jen ve 100% kvalitě bez ohledu na zvětšení. Jak totiž JPEG dělá svoje artefakty na hranách jasových přechodů, objevily se tam čtverečky, které tam původně nebyly, což fotky snesou, ale na ně se nekouká čtečkou kódů.
Sice ty přidané čtverečky nebyly černé, jen šedé, přesto si s tím čtečky nedokázaly poradit.
Ale, jestli ti potvrdili nejen přijetí registrace, ale také srozumitelnost, asi ten QR kód zase tak moc nepotřebovali.

QR-kód se dá uložit v PNG. Tento formát pracuje s bezeztrátovou kompresí a obvykle není třeba v počítači nic nastavovat.

Pozor, změna potvrzená 9.6.2021: už jde vkládat přímo certifikát tak, jak přišel mailem, čili není třeba se nějakými převody formátů dále zabývat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (09. 06. 2021 07:40).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 06. 2021 17:29
Prosím pište hezky česky! Nevím co je QR kód, PDF, 300 dpi, PNG atd. Aha asi to JPG bude Jen Pro Gramotný! Jdu si otevřít pivo a vypiju ho s bezeztrátovou kompresí! smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 06. 2021 19:04
Já jsem normálně nahrál stažený certifikát o očkování v PDF a šlo to v pohodě... Odjezd příští středu... smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 06. 2021 20:51
Někdy mám pocit, že výše uvedené forum se řítí do kategorie fake-news, fora, kde z jednoduchých věcí se dělají složité a zbytečně se straší ostatní nesmyslama. O politice psát nebudu.

Do chorvatského přihlašovacího formuláře prosím nahrajte Váš certifikát tak, jak si jej stáhnete, nebo jej obdržíte. Pokud si jej nahrajete ještě do telefonu opět ve formátu tak jak jste jej obdrželi tím lépe.

Vůbec žádné další harakiri s ním není zapotřebí udělat (žádné převody do jpg.,...)., prostě NIC

Tranzit - ať jedete do HR přes cokoliv, tak si pamatujte, že všechny země, které v rámci tranzitu projíždíte musíte opustit do 12-ti hodin a je vcelku jedno kudy a jakou trasou je projíždíte. Nikde se nemusíte ohledně COVIDU registrovat, hlásit ani nic podobného. Je to dáno Evropskými zákony o volném pohybu v rámci EU.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 06. 2021 21:14
Já jsem ještě Enter Croatia nevyplňoval, jedu až za 4 týdny ale někdo tady psal, že to PDF nebere ale že na tom pracují. Tak to už asi opravili. Fake news bych za tím nehledal.

A třeba pro mě je důležité, že Chorvati akceptují očkování Pfizerem 1. dávkou od 22. do 42. dne nebo 14. dní po druhé dávce a já jsem přesně v tom mezipásmu. A dokud / pokud to nezmění, tak si nechám udělat antigenní test ze seznamu EU schválených testů a nebudu riskovat nějaké dohady po dlouhé cestě na Chorvatské hranici.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 06. 2021 21:39
RadekK, ten tón byl zbytečný, ne?
Nebo si mám rýpnout, že přes HU je již akceptován tranzit do 24h? Že nedílnou podmínkou tranzitů je možnost pokračovat dál, logicky až do cílové země, tudíž splňovat její podmínky, třeba včetně registrace atd.
Ano, ten certifikát v *.pdf má navíc sám o sobě elektronický podpis, vyjma certifikace v backendu toho QR kódu.
Vezmu-li kategorii cestovatelů 65, 70+, tak velmi pravděpodobně budou umět ukázat a zvětšit fotku (třeba ten *.jpg) na svém mobilu. S *.pdf už to tak jistě a samozřejmě nevidím.
Možná trochu pokory a úcty k ostatním... že něco nemusí, ještě neznamená, že jim to tak nevyhovuje lépe...
smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 06. 2021 05:57
To Radekk
A ještě je třeba doplnit, že např. v HU je pro očkované volný vstup a tudíž režim tranzitu se neuplatňuje. Takže mohu Maďarskem projíždět kudy chci a jak dlouho chci.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 06. 2021 09:10
A jak chtějí těch 12 resp. 24 hodin změřit?
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 06. 2021 11:40
Nikdo nic neměří, protože nikdo na hranicích nic neřeší. A jak čas tranzitu měří opravdu nevím a ani mi to nezajímá.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 06. 2021 12:49
To je jak s tím 1,5 metrem od cyklisty. To by pomáhači museli mít k dispozici minimálně fotku s "laboratoří" pro rozbor vzdálenosti od cyklisty.
Která parlamentní paka to vymyslela, to už opravdu nemají co dělat.
A to jsem ještě donedávna jezdil do práce a zpět na kole po frekventované silnici. A kolikrát jsem nadával, když mě tak tak "nevcucl" proud vzduchu pod přívěs kamionu.
A nedovedu si představit jet někdy i několik km za cyklistou, neboť ho kvůli plné bílé čáře nemůžeš předjet.
K čemu takové nařízení, když tím třeba porušuješ další. Jen k buzeraci řidičů aut.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 06. 2021 14:45
Řeší se tady cesta tam, ale zatím nikdo neřeší podmínky návratu. Myslím, že je nyní Chorvatsko na semaforu červené. To znamená vyplnit formulář pro hygienickou stanici při návratu?

[www.mzv.cz]
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 06. 2021 15:49
Martine, řešili jsme to tady pár stran zpátky...

Aktuálně je ten formulář potřeba i při návratu ze zemí "oranžády", nejenom těch "rudých".

Tato povinnost PLATÍ I PRO OČKOVANÉ !
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 06. 2021 17:04
Tam ale píšou že formulář se má vyplnit před návratem do CR. Mohl by mě někdo poradit kde a jak ho mám vyplnit?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 06. 2021 17:36
Ajax: plf.uzis.cz
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 06. 2021 17:37
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 06. 2021 17:38
Klikni přímo na odkaz na těch stránkách MZV... Přesměruje tě to na tento odkaz (můžeš to kliknout rovnou tady).
Vyplníš políčka elektronického formuláře, dole je tlačítko "Odeslat/Send"... a do emailu, který si v tom formuláři uvedl ti přijde potvrzení...
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 06. 2021 19:17
A když se na ten příjezdový formulář vyprdnu, tak se stane co? Jak se dovědí, že jsem někde byl?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 06. 2021 20:06
Jak vyprdnu? Ještě je potřeba přidat kolonku s kým jste se v zahraničí potkal o čem jste spolu mluvili a zda je v zahraničí se souhlasem strany a vlády!
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 06. 2021 21:42
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tady:
>
> [plf.uzis.cz]

Kde a jak se to vyplnuje vím. Ale pokud nemám sebou notas tak kde to vyplním.?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 06. 2021 06:35
Myslíte, že je reálná šance, že třeba do srpna bude HR zelené a nebude třeba řešit nic?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 06. 2021 07:35
Zahajskej: Riziko, že to po Tobě mohou chtít na hranicích při vstupu do ČR (namátková kontrola?).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 06. 2021 07:47
MartinR: Reálná šance že bude zelené, to nevím...ale dle propočtů a předpokladů si myslí, že bude oranžové od 14.6. nejpozději 21.6. Bylo by lepší, kdyby ČR bylo zelené, smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 06. 2021 09:55
Ajaxi na vyplnění nepotřebuješ noťas stačí mobil jen si vem tiskárnu na vytištění formulářethumbs up smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 06. 2021 10:42
to MartinR: pokud to chtějí, musí pro to něco udělat, tj.musím mít možnost povinost splnit běžnými prostředky a ne tahat sebou noťas s tiskárnou. Ohánět se tím, že to jde na telefonu? Nemám data, mám jen tlačítkový telefon bez wifi. Klidně si takový sebou vemu. A komu bych jako ten tištěný formulář měl dát? Napíchnout ho na čáře na větev? Pouštím to z hlavy.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 06. 2021 11:04
Přesně tak. Já jen nechápu, jak to ti nahoře počítají, přírůstky pozitivních jsou skoro všude v EU na úrovni statistické chyby, ale státy jsou temně rudé, rizikové jako při morové ráně. Stejně si myslím, že všechno rozhodnou jako loni Němci. Zavelí: Jedeme k moři (s tím nic ani frau Merkel neudělá), vše se zezelená a bude klid.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Panda (10. 06. 2021 11:04).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.