Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 05. 2021 20:46
hovoríš mi s duše smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 05. 2021 22:00
Ted mě normálně štve že jsem ten Covid neměl. Nemocní mají větší výhody jako zdraví. Nevíte kde bych se mohl na poslední chvíli nakazit než ta pandemie ustoupí?confused smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 05. 2021 22:17
Nesmysle vtělená, nerouhej se!
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 05. 2021 23:08
Tak tak ,víš ho...o co to s tebou udělá já to měl díky mladýmu dr. v pohodě a zbytek rodiny taky docela dobrý ,synův kamarát je ve 30letech jak 90 letej dědula a to je na tom spousta dědulů líp,prostě nevíme co máme za geny .
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 05. 2021 10:41
Tak dnes ač je mě to proti srti jsem se byl objednat na ten výtěr s nosu. Jelikož jsem to řešil s kamarádkou která je majitelka laboratoře jestli by nestačilo ji dát pouze naše iniciále tak jsem byl s usměvem odmítnut. Rikala že aspon na krajíček. Samozřejmě nosu. thumbs up smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 05. 2021 11:36
... abych trošku odbočil od zakotveného tématu ... že jen Covid19 omezuje cestování k Jadranu ... kdysi jsem zde četl různé statistiky, jaké jsou najeté kilometry různými trasami, jaká je kde cena pohonných hmot, jaké je mýtné ... a tak jsem včera začal počítat, co by mohla stát cesta tam a zpět, na Hvar ... (pobyt 14 dnů)
... no co, co by za své lásky člověk nedal, že ... ?

pro přepočet jsem použil nákup 1 Euro/26,50 Kč ... 1 HRK/3,50 Kč ... nafta 1 litr cca 32,- Kč ...

takže Rakousko 2x 10 denní známka ... 18,80 Euro ... cca 500,- Kč
Slovinsko 1x měsíční známka ... 30 Euro ... cca 800,- Kč
Chorvatsko ... dálnice A2 SLO/do Zagrebu ... 72,- HRK (osobní auto plus přívěs v sezónní ceně) ... cca 250,- Kč x 2 je 500,- Kč
dálnice A1 Lučko/Dugopolje ... 312,- HRK (osobní auto plus přívěs v sezónní ceně) ... cca 1.090,- Kč x 2 je 2.180,- Kč
trajekt Split / Stari Grad ... 3 dospělé osoby, osobní auto plus přívěs do 7 metrů ... 1166,- HRK ... cca 4.080,- Kč x 2 je 8.160,- Kč
nafta, spotřeba 8 litrů/100 km ... celkem cca 2300 km ... 190 litrů ... 6.080,- Kč

suma sumárum ... 18.220,- Kč ...
zlatý nafukovací člun, co vlezl i s motorem do kufru ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 05. 2021 12:32
Dá se to proškrtat. Pojedeš přes HU, škrtneš tak SLO známku, pak jen do Karlovace a šup na starou(myšlena silnice), tím ušetříš za dálnici. Pojedeš trajektem z Drveniku a hned zase zbude spousta peněz. Než tam ale dojedeš, bude po dovolené. Druhá varianta Mácháč. Tam nemůžeš vlastní loď a parník tě omrzí po dvou dnechsmiling smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 05. 2021 12:36
... Michale ... asi to vypadá na ten Macháč ... pojedeš taky ? drinking smiley

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 05. 2021 13:10
Tak sebou mrskněte s objednávkama na Mácháč ,už mají jen 23 volnejch míst na stojáka u pláže thumbs up smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 05. 2021 14:22
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 05. 2021 17:21
To Dejff:
Tomu nevěř... minulý rok zase psali že si musíš dát za okno potvrzení o ubytování, že kontrolují, že se tvoří kvůli tomu kolony atd. a také to nebyla pravda...
Těšte se na klidnou cestu a pohodovou dovolenou...
Já sice nejsem Nostradamus, ale v mých předpovědích jsem se moc nemýlil loni ani letos...
Tak hurá do Chorvatska 16.6.-1.7. Seget Vranjica smoking smiley smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 05. 2021 17:42
Loni na starým Goričanu byli hustý vůbec se jim nelíbilo že jsem podal místo OP řidičák a ty vyplněný papíry si prej můžeme strčit někam. Zdržení jen to než jsem našel OP. Jo a Zahajdo - jestli bude povinný koridor přes Budapešť tak po mnoha letech pojedu A SLO.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 05. 2021 17:49
To jsem taky zvědavý, jak to bude s maďarským koridorem. Když jsem si četl informace o podmínkách vstupu do Maďarska, narazil jsem na informaci, že ti, kteří mají potvrzení o prodělání Covidu před 180 dny a méně, mají do Maďarska volný vstup. Snad to bude tak i pro očkované. Jinak bych totiž já mohl jet kratší cestou, ale moje manželka by musela koridorem thumbs up smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 05. 2021 18:02
Máš to tady ve vláknu na straně 52 i ve vláknu o HU... samozřejmě včetně odkazů na relevantní zdroje informací
smileys with beer
S certifikátem o očkování máš rovněž volný vstup do HU, tudíž jsi mimo tranzitní podmínky.
Zatím je to s jistotou po dvou dávkách. To po té jedné dávce (ze dvou)... se zatím v okolních státech moc neujalo, tak uvidíme za týden, dva... smoking smiley
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 05. 2021 19:43
Tak fajn, díky za informaci, do července by manželka měla mít už minimálně dva týdny po druhé dávce, takže hurá po M86 hot smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 05. 2021 11:50
Jiriczek1978 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Dejff:
> Tomu nevěř...

Čemu nemám věřit, že teď nejsou kolony na Macelju v pátek večer? Tak tomu věřím a ty věř taky.

Minulý pátek o půnoci na sobotu byla na Macejlu kolona dlouhá 3-4 km.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 05. 2021 12:02
Tak já v pátek nejezdím... jezdíme většinou v týdnu tam i zpět... Možná proto jsem za tu dobu nikdy nestál na hranicích déle nežli 30 minut...a to je opravdu max... :-)
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 05. 2021 12:34
Slavkov
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti nový
24.05.2021 18:02
Zatím je to s jistotou po dvou dávkách ...


... Pavle, dosaď si do rovnice pořadí měsíce, kdy se odehrají letošní volby, vynásob to počtem turistů a vyděl to pouze jednou vakcinou ... jenom pro kontrolu to vyděl dvěma vakcinama ... a co vyjde líp u počtu spokojených voličů ?

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (25. 05. 2021 12:44).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 05. 2021 14:21
Asi bude jedno, kdo bude či nebude po jedné či deseti vakcínách, po návratu ze zahraničí se budou pravděpodobně testovat všichni. Málo se testuje, tak potřebují někde do kasičky nahnat.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 05. 2021 14:44
A taky jste dostali ten email, co se na něm nějaký mladý chlap anglicky rozčiluje, že látka, kterou stříkají na tyčinky, co se strkají nosem hluboko do hlavy, stříkají nějakou rakovinotvornou kapalinou?
V té jeho zemi za poslední rok, vzrostl počet rakovin mozku.
To je "povzbuzující" zpráva, neníliž pravda.Chudáci ti, co tím procházejí několikrát týdně.Já jsem jenom rád, že nemusím.......
Tak jsem ten email našel. Ta látka se jmenuje etylenoxid.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (25. 05. 2021 14:49).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 05. 2021 15:03
Jiriczek1978 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak já v pátek nejezdím... jezdíme většinou v
> týdnu tam i zpět... Možná proto jsem za tu dobu
> nikdy nestál na hranicích déle nežli 30 minut...a
> to je opravdu max... :-)


Přesně ! v pátek jsem jel jednou a pokud budu moct tak stejnou chybu neudělám to byla hrůza, děs a panika….
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 05. 2021 15:19
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Málo se testuje,
> tak potřebují někde do kasičky nahnat.

Do které kasičky? Nejeho laboratoří?


kabinet302, s ohledem na to, čím (většinu z) nás krmí (p)otravinářský průmysl je to minoritní problém smoking smiley
... a je jedno, zda to je nejeho koncern či Mondelez (Opavia, Milka...) Nejsem nějaký super hlídač, ale posledních pár let jsme již ve stavu, kdy ještě levnější = horší náhražka nahrazuje původní náhražku, nahrazující původní plnohodnotnou potravinu thumbs down

Nárůst počtu diagnostikovaných rakovin je matematickou jistotou a aktuálně převážně projevem zanedbané péče, respektive neprovedených vyšetření, respektive nerealizovaných návštěv u lékaře... díky Covidu.
zdc
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
26. 05. 2021 19:25
Zdravím všechny. Já tedy mám s cestami v pátek celkem příjemné zážitky. Za své všechny cesty jsem stál pouze jednou na SLO/HR hranici a jednou na Lučku více než 30 minut. Ale to byly mimořádné situace (stavební práce a brutální průtrž mračen). A to jsem v HR strávil celkem již 64 týdnů, tj. 33 jízd. Takže to není jen tak nějaký výkřik, ale dlouholetá zkušenost. Ale směřuji to tak, že Vídní projíždím v pátek kolem jedenácté hodiny (v pohodě na pětku) a na Lůčku jsem tak kolem třetí hodiny. A vždy bez problémů. Ale možná to je ovlivněno tím, že jezdím v polovině června a koncem srpna. Takže kdo pojede mimo hlavní sezonu, tak by neměl mít v pátek v těchto časech žádný problém.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
26. 05. 2021 21:41
Chorvatský premiér Andrej Plenković jednal na summitu EU v Bruselu se zástupci zemí, z nichž do Chorvatska přijíždí hodně turistů, o usnadnění vstupu těchto lidí v období do 1. července, dokud se nezačnou používat digitální certifikáty EU.

Plenković uvedl, že o tom v úterý debatoval se slovinským premiérem Janezem Janšou, Viktorem Orbanem, Eduardem Hegerem, Andrejem Babišem a Mateuszem Morawieckim.

„Dohodneme se s nimi, jak jsme se již s některými dohodli, na bilaterálních ujednáních, dokud nevstoupí v platnost digitální certifikát. Je v našem zájmu, aby občané našich sousedních zemí mohli přijet do Chorvatska ještě předtím, než se začnou uplatňovat digitální certifikáty EU,“ uvedl Plenković.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 05. 2021 08:25
EK opět potvrdila, že Chorvatsko splnilo všechna technická kritéria pro vstup do schengenského prostoru, a nyní je na členských státech, tj. Radě EU, aby rozhodla. Dle aktuálních zpráv Chorvatsko doufá, že jeho vstup do schengenského prostoru bez pasů a kontrol bude možné zařadit na pořad jednání během slovinského předsednictví EU ve druhé polovině letošního roku.

Chorvatsko by se stalo členem schengenského prostoru v roce 2022 a poté v roce 2023 vstoupilo do eurozóny.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 05. 2021 08:57
radekh:

Od 1. července covidpas bude v celé Evropě kromě ČR. U nás to 1.7. pustí, za pět minut jim to spadne a kolem 10.7. to snad bude fungovat.
Jedem 3.7., nedělám si iluze, že nebudu muset mít všechno vytisknuté.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 05. 2021 09:08
1.7.2021 je čtvrtek, to by mohlo fungovat, padne to až v noci z 2.7. na 3.7. z pátka na sobotu thumbs up smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 05. 2021 09:11
V tom případě je jasné, že most a nová cesta přes Pelješac do roku 2022 musí bezchybně sloužit. Sice se to dosud s průjezdem přes Neum vždy "nějak dohodlo", ale most bude jistější.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 05. 2021 09:11
radekh napsal(a):
-------------------------------------------------------

>
> Chorvatsko by se stalo členem schengenského
> prostoru v roce 2022


Tomu nevěřím ,Slovinci do toho hodí vidle.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 05. 2021 10:58
To Hill: Jo, podle zpráv z toho měsíce bude do sezóny 2022 most funkční a v provozu. Pěkně to roste [www.livecamcroatia.com]

To fmodel: Cituji: "Věřím, že je to možné. Se Slovinskem máme celkově vynikající vztahy a bylo by skvělé, kdyby k tomu došlo během slovinského předsednictví v Radě EU," řekl novinářům Plenković.

To Dejff: Jasně, dle úterního přístupu poslanců a v běžné rychlosti projednávání bych to viděl tak na vánoční výlet do Chorvatska s českou verzí ... sad smiley. Jedeme 29.6., takže s papírem v ruce spinning smiley sticking its tongue out
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.