Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 05. 2021 20:11
Dostal jsem ho těsně po očkování, v očkovacím místě.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 05. 2021 20:13
Já jsem ho do ruky v tištěné podobě dostal 20 minut po aplikaci (tu dobu jsem ještě stejně musel čekat kdyby bylo něco blbě). Cestou domů tak přišla SMS s kódem pro otevření elektronické verze, která mi taky přišla do mailu ještě než jsem domů dorazil.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 05. 2021 20:26
Teď jsem to stahoval tchýni.Ockovano 14., vystavení certifikátu 18.Takže asi záleží na tom,kdy to zadají do systému.

Karel
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 05. 2021 20:36
Děkuji za odpovědi i pozitivní informace. Teď už jen aby netrvali na tom čtrnáctidenním odstupu po druhé vakcíně a spokojili se s tím certifikátem.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 05. 2021 21:35
Asi záleží na organizaci. V mém případě jsem po vstupu do budovy byl hned osloven jednou ze dvou asi dobrovolnic a dostal jsem k vyplnění dotazník. K tomu sice nepíšící propisovačku, ale to se hned vyřešilo. Pak jsem dotazník odevzdal a po chvíli (tak dvě tři minuty) jsem byl volán do ordinace, která měla na dveřích napsáno Druhá dávka. Vevnitř byly tři dámy jako personál. První byla ta co mě zavolala, druhá byla ta co to píchala a třetí to rovnou psala do počítače. Ta se zároveň starala o výtisk. Podle mě jim to funguje perfektně. Teď tam byla i manželka na první dávku a pořád spokojenost i přes překvapivý termín - 19:50.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
20. 05. 2021 07:21
25.3. byla druhá dávka. Dostal jsem kousek papírku s natisknutou adresou: [ocko.uzis.cz]
Po příjezdu domů jsem stránku otevřel, vyplnil dva řádky, odeslal, obratem došel na mobil kód, tak vyplnil kolonku pro kód, klikl a ejhle, zjevil se formulář o očkování.
Mezi jiným tam byla kolonka "tisknout Certifikát.
Tak jsem si ho vytiskl, pro jistotu dvakrát.
Od té doby jsem na těch výše uvedených stránkách byl několikrát a postup získání Certifikátu se státním znakem v češtině i angličtině byl vždy stejný.
Musím napsat, že jsem nedůvěřoval a nevěřil, že získání papírového Certifikátu bude tak jednoduché.
Teď už ho mám uložený v PC, abych mohl vyplnit formulář potřebný pro vstup do HR.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
20. 05. 2021 09:04
Já bych si musel ještě koupit tiskárnu, aby to bylo tak jednoduché. Musí to být vytištěno barevně? Stačí mít certifikát v mobilu nebo tabletu a tak ukázat při kontrole?
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
20. 05. 2021 09:34
Barevně to být samozřejmě nemusí.
Předpokládám, že v mobilu či tabletu budeš mít stažený soubor OckovaciCertifikat.pdf (který si stáhneš v zaheslovaném *.zip). Akorát si zkontroluj, zda ho zobrazíš (máš nainstalovanou nějakou appku), případně zvětšíš, aby byl čitelný QR či čarový kód...
Praxe ukáže, jak to bude fungovat smoking smiley
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
20. 05. 2021 10:26
Už jsem takto ukazoval v mobilu jízdenku ve vlaku a v pohodě.

Problém by mohl nastat, kdybych narazil na nějakého zapšklého pohraničníka, který by vyžadoval papír s barevným státním znakem.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
20. 05. 2021 10:27
Pokud nejedete zítra, respektive do 1.června, tak zatím bych ten tištěný certifikát nenahrával. Jak jsem psal o pár příspěvků dříve, momentálně probíhá testování v rámci EU, tj. ověřují se veřejné klíče potřebné k ověření digitálního zeleného certifikátu mezi státy a provádějí se bezpečnostní testy (od včerejška ČR s Dánskem, Chorvatsko minulý týden).

Podstatná je tedy informace ze stránek MZČR: "QR kód na certifikátech zatím není funkční. Od 1. června budou v souvislosti s implementací zeleného certifikátu (Digital Green Certificate) vydávané jejich nové verze. Na těchto verzích už bude QR kód funkční, bude sloužit k ověření certifikátu v rámci Evropské unie.

Samotného mne to zatím zabrzdilo před zpracováním formuláře na vstup do Chorvatska. Samozřejmě do zemí, jež jej smluvně uznaly mezi sebou (např. Maďarsko) je v papírové podobě použitelný. I případně na pivo spinning smiley sticking its tongue out.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
20. 05. 2021 10:29
Slavkov. Každý není počítačový expert. Třeba já.Základy jakž takž zvládám.. Odborné věci jdou mimo mne.confused smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
20. 05. 2021 11:06
radekh napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Podstatná je tedy informace ze stránek MZČR:
> "QR kód na certifikátech zatím není funkční...

Tak to je další Mega fraška thumbs down
To jsem opravdu netušil, ani ve zlém snu by mě to nenapadlo. Řeší to takovou dobu a nejsou schopni se ani v EU domluvit.
Toto není problém IT, ale těch kteří se do všeho s*rou a ničemu nerozumí... thumbs up smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
20. 05. 2021 23:05
Dnes jsem mluvil s ,, naší Jitkou", za chvilku bude otevírat kancelář v ID. Již avizovala první turisty a celkově je nastávající sezóna očekávána jako normální, bez nějakých větších výkyvů. Ale i tam dole jaro nějak pomalu nastupuje a chladna nemíní povolit. Takže opět dle jejího ze svetrů do plavek. Jinak je zdráva, pozdravuje. Pouze letos díky opatření odpískala cesty ,, domů". Tak vezmu galon luftu z Brna do piksle, ať si ňufne domoviny.
Večer tel. s domácím, potvrzen příjezd dle domluvy. Rovněž zdráv a v Zavale Covid neměl úspěch. Zase tedy o krůček blíže letnímu snu.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 05. 2021 06:35
Fousi. Nezapomen vyluftovat auto před tunelem aby ten Brnenský nebyl kontaminován šak víš čím.thumbs up smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 05. 2021 10:25
Mám dotaz. Jde překročit starý hraniční přechod mezi Rakouskem a Slovinskem: Spielfeld-Šentilj? A potom pokračovat na Maribor a Cvetlin po okrskách? Děkuji
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 05. 2021 10:55
Vloni tady někdo psal, že jel opačným směrem Šentilj - Spielfeld přes starý přechod, prý bez aut, čekání a kontrol.
To my jsme v září jeli přes mezinárodní přechod směr Šentilj - Spielfeld, na rakouských hranicích Policie, kontrolovali nejspíš jen pohledem, jelo se pár desítek metrů jen na dvojku bez plynu. Odmávli bez zastavení a pokračovalo se dál. Policie stála pár desítek metrů od celnice směrem do Rakouska, na rakouské celnici normální "ukázání" pasů..
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 05. 2021 09:36
Od pondělí 23.5 by se mělo HR posunout výš na cestovatelském semaforu a bude zřejmě červené .... thumbs up smiley Jiriczek1978 měl pravdu..,,thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (22. 05. 2021 09:38).
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 05. 2021 11:00
Naše slovenská vláda zase připravuje cestovatelský semafor, kde má být celý schengenský prostor jako jedna epidemiologická jednotka a prozatím má být celá EU zelená, takže při návratu na Slovensko bychom neměli potřebovat karanténu ani test, jen registraci.

[www.facebook.com]
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 05. 2021 13:53
Minulý rok jsem se taky trefil ohledně hranic... Jinak počítám že za dalších 14 dní bude oranžové... smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 05. 2021 13:56
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Naše slovenská vláda zase připravuje cestovatelský
> semafor, kde má být celý schengenský prostor jako
> jedna epidemiologická jednotka a prozatím má být
> celá EU zelená, takže při návratu na Slovensko
> bychom neměli potřebovat karanténu ani test, jen
> registraci.
>
> [www.facebook.com]
> 141169771817/2947806695438585/?type=3

Bez testu a karantény iba zaočkovaní,ostatní s testom.Ideálne asi bude si ten test dať urobiť pri odchode z letoviska...
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 05. 2021 17:24
Jiriczek1978 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Minulý rok jsem se taky trefil ohledně hranic...
> Jinak počítám že za dalších 14 dní bude
> oranžové... smileys with beer


thumbs up smiley věřím Ti thumbs up
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
22. 05. 2021 23:03
Mio806 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám dotaz. Jde překročit starý hraniční přechod
> mezi Rakouskem a Slovinskem: Spielfeld-Šentilj? A
> potom pokračovat na Maribor a Cvetlin po okrskách?
> Děkuji

jde to, ale je tam značka jen pro občany A a SLO. s trochou odvahy a štěstí se dá projet všude.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 05. 2021 07:55
Ona tam je ještě dnes? Nebo to bereš podle loňského průjezdu?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 05. 2021 09:00
Ahoj vsem. Po rocni odmlce se letos opet chystám do Drasnice. Delší dobu tu procitam ruzne názory a zkusenosti a narazil jsem na loni povinný a pravděpodobně i letos povinný dotazník, který by se měl vyplniť na strankach www.entercroatia.mup.hr. Tyto stránky však nefungují. Jak tedy postupovat dal? Mate někdo jinou zkušenost, kde se da dotazník sehnat a vyplnit jinde? Dekuji.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 05. 2021 09:10
[entercroatia.mup.hr]


edit:

"www.entercroatia.mup.hr" v adresním řádku směruje prohlížeč na http, ale tato adresa není k dispozici, protože server jede na protokolu https, ....použij odkaz a dej si ho záložek



Upraveno 1krát. Naposledy upravil wraith (23. 05. 2021 09:31).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 05. 2021 09:13
ahoj, nepropadal bych chmurám, možná něco opravují, ale tam kde koukám a teď to zkouším a funguje, je tam i okénko, do kterýho se vkládá potvrzení o očkování nebo testu thumbs up
[entercroatia.mup.hr] nebo [www.total-croatia.com]
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 05. 2021 09:37
Wraith a Mirek 12: Díky za info. Zkusím.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 05. 2021 10:31
Tak Smejkal očkovaným do toho hodil vidle thumbs up smiley testy pro očkované ? a proč ? možná protoč
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 05. 2021 12:06
By se ti "experti" přes kdo ví co, mohli domluvit na společné strategii a mluvit aspoň týden jednotně. Kdo má v prdeli díru, má názor který vydává za ten jediný a nejlepší. Hlavně že popírá to, co jiný ještě chytřejší "exprt" řekl třeba včera.
Pak v tom vzniká ten bordel, který ve všem je. A ne plácat jeden přes druhého své výmysly.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 05. 2021 20:43
Tady už vůbec nejde o epidemiologickou situaci, ale o politiku. Například ČR minulý týden zkušebně šoupla Slovensko do oranžové barvy a když Slovensko nereagovalo zmírněním opatření pro příjezd, tak tento týden je Slovensko pro ČR už zase červené.

Je mi z toho velmi smutno. Narodil jsem se v r. 1957 moravským rodičům na Slovensku, celý život žiju na Slovensku, hromadu příbuzných mám na Moravě a nikdy v životě jsem nezažil takové obstrukce pŕi překonávání Moravsko-Slovenské hranice.

Omlouvám, se že sem tahám politiku, ale je to tak.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.