Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 19:18
Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> fmodel - to není hezký dělat si žertíky ze
> starobních důchodů! Ale jestli to chceš napravit
> usilovně pracuj a dělej přesčasy aby nám důchodcům
> Alenka zase nasypala.

No dělám co můžu , mimo coroňáka co mě zachvátil soboty neděle od rána do večera.Jako živnostník to mám dobrý chodím do práce kdy se mi zachce ,letos se mi muselo chtít každej den. Alenka vám určitě nasype budou volby a daně jsem zaplatil včas thumbs up smiley smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 22:01
[zivotvcesku.cz]

Já byl dnes na 1 dostal jsem pfizer a 21.6 jdu na druhou manželku očkovali modernou má už obě dávky.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 23:49
Když se ta diskuse třídí od nadlidí a podlidí k diskriminaci skupin, tak je to fajn. Protože to je zcela reálně řešitelné a stačí málo. Jen kdyby ta usilovně pracující vláda souhlasila s tím, že dle návrhu Evropského parlamentu budou testy pro cestování zdarma. Vždyť by to těm vládním činitelům mohlo být jedno, budget pro ně bude, jen to zaplatí zdravotní pojišťovna (sic bude řev typu já nejedu k moři, proč on má mít test zdarma, ale ..).

Jak jste si asi všimli, tak naši chorvatští přátelé loňský vstupní dotazník doplnili právě o údaje typu očkování nebo test, a současně možnost to přímo nahrát do systému (certifikát apod.).

A jen tak na okraj, stále je málo žadatelů (registrovaných). Za sobotu jich přibylo pro OČ FN Ostrava celých 800 při kapacitě 2k denně ... A to už od 5.5. byla kategorie 50+. I proto dnes ohlásili, že to za dva týdny pustí pro všechny.

Držím nám všem palečky. Termín odjezdu mám 29.6.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 05. 2021 08:06
... napříč osobním tragediím několika desítek tisíc lidí v našem státě s počáteční diagnozou Covid19 ... (nemluvě o tom, že se jedná o pandemii) je zde něco, co se zdá pochopil MartinR ...

smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 05. 2021 09:54
Karel zHK , ono je otázka, jestli na ty důchody za 20 let vůbec bude , s tím jejich tureckým hospodařením poslední dobou se stamiliardovejma schodkama a neustálým přidávání státním zaměstnancům a důchodcům angry smileyangry smiley ... a někteří živnostníci můžou pochcípat kvůli covidu ... a to jsem zaměstnanec ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 05. 2021 10:08
Někde jsem četl, že aktuální podmínky vstupu do HR jsou platné do 15.5. Následně prodloužení nebo změna. Někde jsem i slyšel, že možná bude akceptována pro vstup do některých zemí pouze první dávka vakcíny. V tomto případě by jsme to měli stihnout. Předpokládám během několika dní otevření možnosti očkování pro lidi nad 40 let. V případě akceptace první dávky bez testování by nám to vyšlo. Uvidíme.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 05. 2021 10:26
Martine, možná jsi to četl zde, pár stránek zpět:

Jiriczek1978 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Chorvatský institut zdraví
> má platnost tohoto nařízení do 15.5. dle kamaráda
> který tam žije,se to zřejmě protáhne o týden či
> dva a od 06 budou cesty bez omezení...

Relevantnost je otázkou, neboť je zmiňován výše uvedený instutut...
Zde je originál aktuálně platného nařízení
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 05. 2021 12:47
K případnému většímu uvolnění je asi docela málo informací, respektive předpokladů. Ze zpráv z posledních dnů je zajímavé, že například na Istrii za včerejšek nebyl jediný pozitivní test.

Také se poměrně hodně očkuje turistická infrastruktura, rámcově už jsou to tisíce lidí. Na internetu lze najít, jak popisuje majitel hotelu u Splitu, že poté co jim ministerstvo cestovního ruchu nabídlo možnost očkování, tak již mají naočkováno 80 % personálu, a totéž se děje v ostatních ubytovacích kapacitách ve Splitu. Obecně naši chorvatští přátelé předpokládají, že do konce června budou mít minimálně 55 % populace naočkováno.

Moc masivní "rozvolnění pravidel" bych ale asi nečekal. Myslím těch vstupních. Jednoznačně říkají, že od června budou pro turistický ruch používat digitální certifikáty, a v těchto dnech rozesílají na hraniční přechody 150 čteček QR kódů, s tím že případně jejich počet zvětší (info z 8.5.).

K dodržování opatření a proočkovanosti personálu navíc směřuje celá akce [www.safestayincroatia.hr], které věnují pozornost. Tak se domnívám, že to sice bude letos trochu jiné (nebudou nám třeba měřit teplotku spinning smiley sticking its tongue out), ale zase naopak, že tam bude více turistů než loni. Trochu se tomu věnoval i český tisk zde: [archiv.ihned.cz].

Dnes první vakcínu respektují pro vstup za podmínky, že je to první vakcína po prodělaném covidu yawning smiley.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 05. 2021 19:17
Jestli to neotevřou bez komplikací typu test/očkování, tak budu letos opět ležet na pískovně v Halámkách a na zmrzlinu a pizzu jezdit do Třeboně. Ať mi vlezou na záda. Rýmička prodělána a nemám potřebu tuhle hru hrát.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 05. 2021 23:54
Pokud si budete chtít počíst nějaké "řeči" o covid pasu, jeho přípravě apod., tak tady [www.info.cz] Pro mne osobně ze všech "signálů" vyplývá, že v zájmu ochrany vlastního obyvatelstva a zabránění dalším zavíráním a omezením, které by nemusely vládnoucí garnitury ustát, se rozhodně situace pro cestování mezi zeměmi letos nezmění.

Každý to máme jinak, a každého je to svobodná volba. Nicméně, jak už jsem psal, je to i svobodná volba těch zemí, když po hostech budou chtít očkování proti žluté zimnici, covidu, malarii atd. Klidně se nám to může nelíbit, klidně můžeme raději jet na macháč, ale to je tak všechno, že ...

Jak už tady na fóru také zaznělo. Svět cestovatele a svět celkově bude po covidu navždy trochu jiný.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 05. 2021 06:40
... možná už za dva měsíce ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 05. 2021 07:06
Prodám dva roky staré kuny a eura. Asi je už nebudu potřebovat. A co Schengen? Ten už asi padl?confused smiley
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 05. 2021 11:12
Dva roky staré? To budeš muset dát slevu.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 05. 2021 11:16
No mě spíš napadlo, že už to má prošlou expiraci a bude třeba to likvidovat jako nebezpečný odpad. Sice na to nemám živnosťák, ale umím to. Takže nabízím bez dokladu, ale zato levně.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 05. 2021 12:03
Ajaxi : kupím 5 000 Eu.
Zdarecsmileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 05. 2021 15:37
mdr. Zádná sleva není zadarmo. To je jako se starýma autama. Cím starší tím dražší.:. Dolpa. Už máš vybrané konto?confused smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 05. 2021 21:17
Berte to len ako môj osobný názor na základe skúsenosti z minulého týždňa. Vyplnený vstupný dotazník, vrátane nahratia potvrdenia o negatívnom antigénovom teste v angličtine /ekvivalent PCR v angličtine, doklad o očkovaní s QR kódom v slovenčine, potvrdenie o prekonaní ochorenia/, v Rajke jedno slovo maďarskému policajtovi v búdke, kam je stiahnutá osobná doprava ,,tranzit" na čo on len odmával rukou, cesta cez Maďarsko určeným koridorom po M1 a M7 na Nový Goričan aby som nedráždil bezpečnostné zložky Maďarska, na hraniciach maďari nič, u chorvátskeho policajta zdržanie 2 minúty, certifikát zobral do ruky, vôbec ho nečítal, podľa mena iba konštatoval, že som v systéme na základe vyplneného vstupného formulára, povedal len ,,sve u redu" a bolo vybavené, keby som mal potvrdenie o prekonaní žltačky bolo by mu to jedno.....takto to bude aj v lete, sú hladný po turistoch a sezónu chcú mať lepšiu ako minulý rok. Vzhľadom na rozsah premorenia a zaočkovania potencionálnych návštevníkov, ani neočakávajú problémy. Záver je taký, že cestovné obmedzenia vlastne nie sú, takže sa aj teším na leto.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 05. 2021 21:23
Atnarfus...no.tak buď rád,žes měl jen rýmičku....a nerouhej se!!!
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
13. 05. 2021 10:01
množná trochu naděje
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
13. 05. 2021 10:08
Ttom. Tomu říkáš naděje? Pořád je to omezení jako za bolševika.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
13. 05. 2021 10:26
Koridor M1 a M7 přes Maďarsko. Dá se dělat naděje, že to do prázdnin zruší?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
13. 05. 2021 11:32
To Gigi3: Dá se předpokládat, že nejpozději s okamžikem spuštění systému pro ověřování na vstupu do země (půlka června) nebudou vymezeny žádné koridory (nejen v Maďarsku).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
13. 05. 2021 11:41
To radekh: prosím a v jaké zemi na cestě do Chorvatska jsou ještě mimo Maďarska koridory? Věděl jsem jen o tom Maďarsku. Jedu na začátku června tak aby nebyli komplikace. Moc Děkuji
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
13. 05. 2021 18:09
ajax napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ttom. Tomu říkáš naděje? Pořád je to omezení jako
> za bolševika.


No chápu ale tu kdyby to bylo i s tou jednou dávkou vakcinace tak to někomu i dost pomůže… resp odpadly by mu ty testy…
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 05. 2021 09:23
to ladislav 77
Vloni byl taky koridor M1 M7 Nový Goričan - jeden osobák takto musel !!! a druhý / BUS / na dotaz mohl na Szombíky
- něco jako kdysi zpět v noci na staré Rajce mě maďar nepustil zpět - domluv se taky s maďarem,že jen pro EU či co a musel jsem zpět na dálnici - pochopitelně na černo - další rok jsem si " něco nastudoval " že to je nesmysl...- řekl bych,že opět záleží na egu a jak je celník naložený
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 05. 2021 10:43
to Vikouš
Jasné, že som zvažoval otázku, či sa pri Gyori pustím na M85, M86..., nakoniec som si však povedal, že za tých 45 minút navyše mi to nestojí. Maďari majú za porušenie tejto povinnosti brutálne pokuty, nehovorím, že ti hneď dajú 1000eur, ale riskovať som to rozhodne nechcel. Nie som naivný a je mi jasné, že veľa cudzincov na koridor kašle, ale je to na tom, ako sa každý individuálne k tomu postaví.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 05. 2021 15:37
Kolega projel minulý týden trasu od Bratislavy přes Maďarsko po M86 přes Szombathely a Lenti do Starého Goričanu. Na hranicích tam i zpět žádné upozornění, žádné nálepky, žádné dotazy.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 05. 2021 15:40
TO: Vláďa, nejel doufám kamionem....thumbs up smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 05. 2021 16:33
To Mio806: Ještě v březnu o koridorech spekulovali Slovinci, pak to postupně vše opadlo, když se v rámci koordinace došlo na to, že lepší budou jednotné vstupní podmínky v rámci EU.

Když vezmeme v potaz aktuální dnešní posun směrem 1. dávka + 22 dní (dohoda s Maďarskem) tak koridory na léto nebudou. Mimo jiné Maďaři tvrdí, že obdobnou dohodu mají s Chorvatskem. Asi nic nebrání tomu, abychom ji měli také.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 05. 2021 17:22
Gigi3 ... vzhledem k tomu, že Maďarsko bylo jednou ze zemí Evropy, která se přes sankce Evropské unie snažila ušetřit co nejvíce lidských životů, a proto dovezlo vakciny také z Ruska a Číny ... tak mám za to, že nebudou ochotni po tom všem, riskovat zrušení tranzitu ... jsem přesvědčen, že koridory přes Maďarsko v letní sezoně zůstanou ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (14. 05. 2021 17:24).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 114
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.