Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 05. 2021 08:44
to mdr: SMS o pozitivním festu si můžeš...třeba někam vystavit. Ošetřující lékař ti vystaví formulář o prodělaném covidu, jeho vzor tu již je vyvěšen.
Covid či zelené pasy. Vypadá to, že si některé země vytváří své verze nezávisle na EU. Takže na cestu šanon pro papírové, nebo founa s pořadnou paměťovkou, ať se to tam všechno vejdesmiling smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 05. 2021 09:21
Citaci
Fanda napsal(a):
Chtěl bych poprosit zdejší rádoby demokraty, aby nenadávali našim spoluobčanům do dobytka - ovcím za to, že měli před 4 roky jiný názor. Je to, jak ve všem jiném, třeba v dopravě, nastavená pravidla, tak, když budeš chtít jet, tak budeš muset respektovat nebo riskovat zdraví nebo postih.

Souhlas. Dovolím si připomenout dost podstatnou drobnost: příliš snadno jsme si zvykli na to, že už nepotřebujeme na cestu k Jadranu do pasu vízum a výjezdní doložku, že nepotřebujeme ani devizový příslib. A někteří už ani nepamatují fronty na každých hranicích, když už tolik povolení na cestu potřeba nebylo.
Místo toho, abychom od ledna obíhali příslušná povolení, a nakonec si i museli dát vyměnit zelený pas za šedivý, na který jsme mohli jen přes Maďarsko, už hezkých pár let jen zkontrolujeme, jestli máme s sebou občanku, papíry od auta a karty několika barev.
A někteří ani to ne, taky jsem vezl balíček s doklady pro jednu rodinu, která dojela na Korčulu dvěma auty jen s řidičáky a papíry od aut (protože je z auta nevyndávají), ale, když přišli na to, že ostatní jsou bez papírů, zpátky se báli.

Každá cílová i tranzitní země má vlastní zkušenosti se šířením pandemie a trasováním zdroje nákazy. A, jakkoliv je na tom ekonomicky škodná, protože turistika je významný zdroj příjmů, omezuje neevidovaný pohyb osob. Virus sám hranice nepřejede a jednotlivě každého, kdo ho dovezl do země, už pak těžko uhlídají. Na taková opatření, jako respirátory, dodržování bezpečných vzdáleností a hygieny už pak těžko v dostatečném rozsahu dohlížet.
My neposoudíme, jestli ta opatření jsou vyhovující, nebo příliš přísná. Jsou preventivní, u nichž se pozná až později, zda byla nedostatečná, ale to už je pozdě.
Omezení a pravidla platí ve všech zemích, to je stále třeba připomínat, všude dělají, co umí. Jestli to dělají dobře nebo blbě, ukážou výsledky a čas.

Ale i tady vidím, že mezi námi je mnoho těch, kdo si jsou ochotní najmout právníky, aby prosadili své lidské právo a svobodu, velkoryse přehlížející, že ke svobodě se váže také zodpovědnost vůči svobodě někoho jiného. Bez ohledu na to, v jakých jiných oblastech života tuto vazbu různí dobroserové z blbosti či úmyslně ignorují, virus má lidská práva naprosto na háku, o nějaké demokracii také nikdy neslyšel a je v tomto smyslu nepoučitelný. Hledá další hostitele, bez nichž se daleko nedostane.
Ideální stav je, když je v hostiteli zneškodněn, k tomu slouží vakcinace, ale ani ta není úplně stoprocentně účinná, nehledě k tomu, že ne každý se může nechat očkovat. Z jakéhokoli důvodu.
No tak se budeme dál testovat. Ano, je v tom obrovský byznys, který povinně platíme, právě toto by měl být případ pro právníky. I nebýt okrádán je lidským právem, jenže za toto právo se nikomu moc bojovat nechce.
Nedotčená nám zůstala svoboda rozhodnout se, jestli ty testy absolvovat, nebo zůstat doma.

Rád bych každému (i sobě) dopřál právo nechytit covida, a jestli už, tak ho přežít bez kyslíkového přístroje a bez následků. A těm, kdo ho už, co se dá dělat, chytí, tak tu zodpovědnost vůči ostatním, včas na něj přijít a nešířit.

Edit: vložena citace.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (09. 05. 2021 09:25).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 05. 2021 09:33
... certifikát, přeložený do anglického jazyka, s datem narození o tom, že člověk prodělal Covid, starší jak 11 dnů, by měl stačit ... tedy na 90 dnů od ukončení onemocnění ... co ale, když doba 90ti dnů uplyne desátý den pobytu toho, kdo jel k Jadranu na 14 dnů ... ?
... zřejmě antigenní test poblíž místa pobytu (pokud to lze) ...
Chorvaté zajišťují co nejvíc kontrolních míst k testům ve vlastním zájmu ...
... pokud jde o turisty, vím, že je to starost navíc, ale snad není tolik těžké si zjistit, kde kontrolní místa pro odběr antigen testu budou ... za kolektivní turismus to jistě dá vědět cestovní kancelář ...
... hlavně si musí Chorvaté dobře spočítat, jestli cena AG testu, hrazena turisty, případně neodradí (viz. připomínky na Foru a jinde) některé z nich pak následuje otázka, zda by taková ztráta pro ekonomiku Chorvatska, s ohledem na cenu testů ... nebyla v příjmech státu kontraproduktivní ... ?
... nepochybuji o tom, že turisticky zajímavé země připraví úlitby ... v podobě slev, například i za odběr covid testů ... tlačenice v tomto směru už brzy začne ...

P.S. obvykle upravuji své příspěvky kvůli pravopisným chybám, nebo když je chci smáznout ... tentokrát jsem ho ale musel otevřít kvůli Hillovi ...
Jardo ... "Tvé věty do kamene tesat" ... thumbs up

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 05. 2021 09:41).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 05. 2021 09:38
Pracovně se chystám cca na podzim do Senegalu. Hold musím mít mnoho různých očkování a přistoupil jsem na ně. Lékařka, co mi aplikovala ˇžlutou zimnici" tak mi doporučila po této vakcíně v žádném případě nepodstupovat cca 1-2 měsíce žádné jiné očkování.

V červenci bych rád do Chorvatska, zatím netuším jaké budou podmínky, ale pokud bude jedna z podmínek očkování = na nevyzkoušený driják NEPŘISTOUPÍM.

Nikdo neví co je tam namícháno a všichni to strašně propagují. Každý má možnost si udělat svůj názor a podle toho se zařídit. Pro mě je to jakoby 100 krát opakovaná lež se nakonec stane pravdou. Mediální masáž a zvýhodnění očkovaných dělá své. Každý má volbu, já COVID měl, nic se mi nestalo, asi mám imunitní systém OK, takže do očkování nejdu. Každý kdo očkování chce = jeho volba a nikomu to neberu.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 05. 2021 09:49
... resstless ... v takovém případě, ale i to je Tvá volba, by chtělo sledovat míru protilátek, aby jsi případně nepřenesl Covid19 někam dál, pokud jsi přesvědčen, že máš dobrou imunitu a ani nevěděl, že uvedené riziko hrozí ...
... průtah je ovšem v tom, že je to rada spíše ... pro "za zdraví odpovědné instituce" (mám na mysli vazbu na cenu takových testů) ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 05. 2021 09:49).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 05. 2021 09:50
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------


> Souhlas. Dovolím si připomenout dost podstatnou
> drobnost: příliš snadno jsme si zvykli na to, že
> už nepotřebujeme na cestu k Jadranu do pasu vízum
> a výjezdní doložku, že nepotřebujeme ani devizový
> příslib. A někteří už ani nepamatují fronty na
> každých hranicích, když už tolik povolení na cestu
> potřeba nebylo.
> Místo toho, abychom od ledna obíhali příslušná
> povolení, a nakonec si i museli dát vyměnit zelený
> pas za šedivý, na který jsme mohli jen přes
> Maďarsko, už hezkých pár let jen zkontrolujeme,
> jestli máme s sebou občanku, papíry od auta a
> karty několika barev.

Ano Hille to je sice pravda ale pro tohle jsme na Václaváku nedostávali přes držku pendrekama pro tohle jsme neriskovali
někdo vyhazov z práce, jinej nedodělání školy .... ten kdo tam v 89 byl tak ví, že to vůbec sranda nebyla. A to jak popisuješ perepiteje s výjezdem to dokazuje .



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Ttom (09. 05. 2021 09:51).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 05. 2021 10:13
Za mne píše Hill velmi rozumně. A to, jak upozorňuje Ttom, že jde vždycky o prachy, je také pravda, ovšem zmetci připravení se nabalit na jakém koli neštěstí, jsou připravení stále. Když to nebude Covid, bude to něco jiného.
Upřímně se těším, jak někdo napíše, jak bylo letos v Chorvatsku.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 05. 2021 11:10
Citaci
Ttom napsal(a):
...ale pro tohle jsme na Václaváku nedostávali přes držku pendrekama pro tohle jsme neriskovali... ...to vůbec sranda nebyla. A to jak popisuješ perepiteje s výjezdem to dokazuje

Jo, a ještě jsem zapomněl dodat, že tehdy 4 z 5 žadatelům chybělo z těch razítek jedno jediné, a do Jugošky se podívali až po plyšáku. Jenže tentokrát to nemá s politikou nic společného, leda způsob opatření, jak z toho vylézt živý a zdravý.
Zkus koronavirus umlátit pendrekem nebo sametovým hadrem, třebas i s uzlem a namočeným. Nezničíš ho.
Virus má na háku nejen lidská práva, jak jsem psal výše, ale jsou mu ukradené i všechny politické systémy.
Celkem chápu a, ač nerad, připouštím, že veškerá cestovní omezení přinesla jedno plus - zjevně přispěla k eliminaci hlavní podmínky pro jeho nekontrolovatelné šíření.

Jestli pro přejetí hranice samotné očkování nestačí, nezbude, než to respektovat, a do těch testů jít.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 05. 2021 11:55
Hille určitě víš o lidech co za kamančů dostali příslib každej rok, a někdo vůbec ! stačilo být v KSČ být soudruh tělem i duší a razítka no problém ale tato doba dělení na lidi a podlidi kdy za druhého rozhodovala strana (a na názvu nesejde) prostě skončila a já se k návratu rozhodně nehlásím a distancuji ....ale je fakt že jsem nebyl ani v ROH ... jediný kdy sem se nechal zblbnout v první třídě do jiskřiček... pak už ani v pionýru prostě nikde !!!! že to neneslo to právé ovoce je jasné a že jsem od*ral vždy "za odměnu" tu nejhorší práci je fakt.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 05. 2021 13:25
resstless napsal(a):
-------------------------------------------------------
ale pokud bude jedna z
> podmínek očkování = na nevyzkoušený driják
> NEPŘISTOUPÍM.


No je dobře že tu máme i opoziční tábor.Ono asi i záleží na nějakých genetických předpokladech o těch se nedozvíme dokud to nězažijeme na vlastní kůži ,ten kolega co mu bylo ke 40ti si nemyslel že by mu covid ublížil ,kdyby byl ještě mezi námi tak by nám asi řek že by si nechal píchnout i kravský lejno kdyby byla šance že ho to zachrání.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 05. 2021 14:38
Dívám se na to stejně, ale jsou "hrdinové"......
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 05. 2021 15:06
Pro resstless
No, bud rád zes covid měl lehký a ockovani je tvá volba. Nikdy jsem se nenechala očkovat na chřipku, 30 let jsem nemarodila, imunitu mám taky dobrou, přesto jsem covid dostala a jako “ dárek” pod stromeček. A mohu té ujistit, že mě to stálo málem život. Na JIP na přístrojích, selhávalo srdce, ledviny a mnoho dalších problémů.. a do dnešního dne ( 5 měsíců) mě dávají doktoři do pořádku!!! Takže jsem pelášila na Pfizera, jen se za mnou prášilo.......Vedle mě na JiP umírali lidé a vidět, jak je odváželo v černých pytlích..... na psychice nepřidali!!!
A letět do Senegalu bez očkování.... přehodnotí to. Ale je to tvoje volba.
Hlavně zdraví
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 05. 2021 16:00
U nás to proběhlo na konci ledna. Manželka skončila na kyslíku v nemocnici, dodnes je na neschopence. U mne slabý průběh, ale i při chůzi se mi stále hůř dýchá. Včera jsme byli na první injekci ve Zlíně v očkovacím centru. Lidí tam stále chodilo dost, ale mají to super zorganizované. Za dvacet minut jsme byli oba už venku. Je to na každém jak se rozhodne, pro nás to byla po manželčiných zkušenostech jasná volba i kdyby to mělo jen pomoci k slabšímu průběhu.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 00:23
Ta debata tady v podstatě je názorovým spektrem napříč společností, a přiznávám, je hodně zajímavá. Půjdu se zítra zeptat sestřičky v LDN u starých lidí, zda se po očkování v lednu dnes cítí jako nadčlověk ... Půjdu se zeptat svých přátel, kteří leželi na JIP a dodnes jim není dobře, zda mají pocit, že vakcína ve svalu by nebyla lepší (ale v tu chvíli ještě nebyla), než to jak nemohli dýchat a bylo jim zle....

Ptám se sám sebe, jestli si připadám (byť tedy už jsem byl před nějakým časem věkově připuštěn), jako podčlověk, protože mi asi druhá dávka + 2 týdny do odjezdu nevyjde.

Ano, demokracie přináší svobodnou vůli každého z nás. Je smutné, když svobodná vůle znamená, ať se ta naše babka naočkuje, já pak za ní půjdu na návštěvu, a nikoliv já se naočkuji, abych za ní mohl na návštěvu. Je to tak trochu sobecké, nebo ne?

Copak někdo řekl (naši chorvatští přátelé), že tam mohou jen očkovaní? Logicky se chrání. Že tady někdo touží vydělat, když EU je navrhuje pro účely cestování testy zdarma, přeci není vina chorvatů, ani konec konců EU. Hlas lidu dojde na řadu v říjnu.... Pak se uvidí.

To jestli je covid chřipečka, no to už asi snad má většina z nás, co mají někoho se složitým průběhem v okolí, za sebou. A tak se zeptám v této debatě jinak. Proč v tuto chvíli není fronta na očkování (cestovatelů apod.)? Proč je nutné uvolňovat další věkové skupiny, aby se vůbec spotřebovaly již dodané vakcíny?

Chápu zdravotní důvody, jež tady už zazněly (autoimunitní onemocnění), ale nechápu ty obecné "důvody". Strach?

A hold, mne živí služby, nechci další omezení. Spekulace o "výrobě" nakažených jsou mi docela šumák, pokud se při plnících se nemocnicích, opět nedojde k dalším omezením. Pomůžou tomu řeči o lidských právech? Pomáhají hořícím na parkovištích v Indii?

Nebudu se tvářit, že omezení obdivuji. Ale nebudu se také tvářit, že mi sahají na má lidská práva. A přeji všem, co už budou druhá dávka + 2 týdny to jednodušší a klidnější cestování za našimi přáteli thumbs up.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 06:39
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hill napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
>
>
> > Souhlas. Dovolím si připomenout dost podstatnou
> > drobnost: příliš snadno jsme si zvykli na to,
> že
> > už nepotřebujeme na cestu k Jadranu do pasu
> vízum
> > a výjezdní doložku, že nepotřebujeme ani
> devizový
> > příslib. A někteří už ani nepamatují fronty na
> > každých hranicích, když už tolik povolení na
> cestu
> > potřeba nebylo.
> > Místo toho, abychom od ledna obíhali příslušná
> > povolení, a nakonec si i museli dát vyměnit
> zelený
> > pas za šedivý, na který jsme mohli jen přes
> > Maďarsko, už hezkých pár let jen zkontrolujeme,
> > jestli máme s sebou občanku, papíry od auta a
> > karty několika barev.
>
> Ano Hille to je sice pravda ale pro tohle jsme na
> Václaváku nedostávali přes držku pendrekama pro
> tohle jsme neriskovali
> někdo vyhazov z práce, jinej nedodělání školy ....
> ten kdo tam v 89 byl tak ví, že to vůbec sranda
> nebyla. A to jak popisuješ perepiteje s výjezdem
> to dokazuje .


V 1989 som bol na námestí každý večer. mal som ten správny vek , to čo sa zrušilo sa vrátilo v sofistikovanej podobe , pamätám na Gorbačovovu glasnosť - nazývať veci pravým menom , zrušenie cenzúry .
Za vyjadrený názor si v tých rokoch šiel max. pracovať do kotolne , dnes ideš na dlažbu . V ČR nedávno vyhodili z práce riaditeľa nejakej zdr. psych. inštitúcie , lebo Gréta..
Samé sofistikované zákazy , príkazy , nariadenia pod rúškom ekológie , vnucovanie migrantov , najväčšia sranda je , že Istanbuslký dohovor vypovedal samotný Istambul , Václav Klaus vedel prečo nechcel podpísať Lisabonskú zmluvu - lebo zase chcú rozhodovať o nás bez nás .
Ďakujem neprosím - žiadny covid pas , žiadne povinné očkovanie , je to o osobnej zodpovednosti .
Testovanie je OK , reštrikcie OK ale len na nevyhnutne potrebný čas .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil svantovit (10. 05. 2021 07:24).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 08:50
Citaci
09. 05. 2021 11:10 jsem napsal:
...Virus má na háku nejen lidská práva, ... ale jsou mu ukradené i všechny politické systémy...

...je to bezohledný hajzl, jehož cílem je pouze zachování vlastního rodu a množení. To jsem dřív asi dostatečně nezdůraznil, i když jsem mu tu už jednou přál, ať z toho množení nic nemá, a nejlíp, ať se přitom ztrapní.
Jestli je tu řekněme půl milionu natěšených kurýrů, má virus na výběr, s kým se sveze, kdo ho nepozorovaného propašuje, ať už tam, nebo pak domů. Hlavně, že se bude mít kde šířit.
Jak se mu té příležitosti dostane, bude zase jedno, jak úspěšná proticovidová opatření v které zemi byla dosud, protože to začne nanovo. U nás se zase začnou vyměňovat ministři a jejich poradci, jako by oni za to mohli, ale ani ti odejití, ani nově nastoupivší s tím nic neudělají, leda zase přitvrdí nařízení.
A proč?
Nechceme se vzdát výhod, které jsme kdy získali, tím teď myslím volné cestování bez povinných testů, jen ta výhoda dostatečné imunity je ještě nějaká nedotažená. Ty testy aspoň šance na šíření viru omezí, když očkování samotné není zárukou, že ho nemůžu přenášet (podotýkám, že po jednom Pfizeru už jsme si šlehli, teď čekáme na druhou dávku).
Ale ruce na srdcata: kdo z nás je ochotný se na relativně krátkou dobu zříci cesty proto, abychom o tuto výsadu nepřišli na několik dalších generací? Kdo je ochotný nevyhnout se testu? Všichni čekáme, že to udělá někdo jiný, jen nás se to týkat nebude. Jak cesty, tak testy.
Jenomže ono se nás to týká. Všech. Ať se nám to líbí, nebo ne.
Tak se prosím nerýpejte v politice a zopakujte si citaci, kterou jsem uvedl na začátku tohoto příspěvku.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 09:12
Tady jaksi dochází k nepochopení a nevidění. Zda úmyslné, či z neznalosti, si musí vysvětlit každý sám.
Pokud bude očkování povinné a ty, co to odmítnou pak znevýhodnit, ano. Pokud je očkování dobrovolné a očkované zvýhodňovat, to v pořádku není. A to je přesně to, co se děje. Tohle snad musí každý rozumně přemýšlející člověk uznat. Pokud nemožnost naočkování vyvážím např.testy grátis, či nějakou jinou formou tak, aby neočkovaný (ne vlastní vinou), měl stejné možnosti, jako naočkovaný, je vše v pořadku. Dokonce padaji shora slova, že restrikcemi (např.možnost vstupu na kulturní či sportovní akce jen očkovaným) neočkované donutí se očkovat.
Pokud si budu muset jako neočkovaný platit testy, sám si je zajišťovat jenom proto, abych se mohl zúčastnit toho, co očkovaný, jsem jednoznačně odstrčený na vedlejší kolej, i když bych se rád očkoval, ale vlastní vinou nemohu. Markantní je to na příjezdech do ČR ze zahraničí, očkovaný jen projde, neočkovaný pět dní karanténa a PCR.
Jen podotýkám, pokud bych se mohl očkovat, udělám to hned. Bohužel zatím nemohu. Očkování je nutné k tomu, aby se ta breberka umořila alespoň tak, aby zlobila maximálně jako např.chřipka.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 09:27
... jen aby Covid19 nebyl za pár týdnů pouze zástupný problém ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (10. 05. 2021 09:27).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 10:18
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tady jaksi dochází k nepochopení a nevidění. Zda
> úmyslné, či z neznalosti, si musí vysvětlit každý
> sám.

No to tady můžem řešit jak k tomu příjdou ti kteří měli zavřenou živnost a dnes nemají ani na dovolenou v Chorvatsku, dalo by se povídat o všech možnejch problémech ,jak ktomu příjdou ti co dělají v soukromejch firmách za pár korun a třesou se o místo ,a s porovnáním státních zaměstnanců úředníků kteří jsou vychechtaný za plnej peníz a poloviční práci .

No a abych nezapoměl na důchodce tak ti mají své jisté a jen se bojí že neodjedou do Chorvatska na dovolenou thumbs up smiley smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fmodel (10. 05. 2021 10:19).
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 11:17
Jestli dojde v souvislosti s koronavirem a všemi těmi turbulencemi kolem k nějaké ekonomické katastrofě (třeba k hyperinflaci kvůli nezřízenému tisku peněz), tak ani ti důchodci nebudou mít své jisté.

Jsem čtvrtý měsíc důchodce a ano, momentálně je moje největší starost, za jakých podmínek se dostaneme do Chorvatska (loni jsme vynechali a máme absťák), nebo třeba do sousedního státu.

Co se týče (ne)výhod spojených s covidem, podle mého názoru spravedlivé kriterium by bylo měření imunity bez ohledu na to, jak k ní kdo přišel.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 13:08
....No a abych nezapoměl na důchodce tak ti mají své jisté a jen se bojí že neodjedou do Chorvatska na dovolenou .....

Však na tebe taky jednou "dojde", neboj! A budou si tě mladší brát do huby a svádět na tebe "všechno". Škoda, že už nebudu vědět, jak se na to chytře budeš tvářit . A možná taky už se ani tvářit nebudeš a budeš se na ten "bojdel" (jak říká vnuk) dívat z obláčku......
Na koho to pak svedeš??thumbs up smileysmileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 13:11
Je také potřeba si uvědomit, že takový globální průser, který se teď děje tady nebyl od druhé světové války. Je jasné, že ideální řešení, které by bylo skvělé pro všechny neexistuje. Nezávidím těm co jsou ve vládě, pracují v podstatě 7 dní v týdnu a jakékoliv rozhodnutí je pro někoho špatné. A za jakékoliv rozhodnutí je bude někdo kritizovat. Je potřeba si uvědomit, že takový globální problém tady opravdu dlouho nebyl, tak si nestěžujme na nějaká omezení, ztrátu svobody, atd. Myslím, že i tak se máme stejně pořád výborně, ve srovnání s dobou před desítkami nebo stovkami let.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (10. 05. 2021 13:13).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 13:49
MartinR .. a jak dlouho se už očkuje "proti" chřipce ?? Min 40 let ? A co to přineslo krom zisku výrobcům ?? A jak píše Slavkov... poměrně často se "odborníci" netrefí , takže pak spousta očkovaných prožije chřipku , jak nikdy předtím ... a zvláštní , že se nikde nedočtu, kolik lidí už po covidovém očkování zemřelo - v Evropě to jsou desetitísíce lidí ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 14:05
Isekon: Nevím jak dlouho se očkuje proti chřipce. Ale odborníci (studovaní, s mnoha lety praxe), kterým věřím to doporučují. Věřím jim víc než odpíračům očkování, kteří tento obor nestudovali ani v něm nemají praxi. Odpůrce očkování z řad lékařů, ale pracující v jiném oboru pro mě není odborník na vakcinaci. Globálně benefity očkování převyšují nad případnými problémy. Nevím kolik lidí po covidovém očkování zemřelo, ale určitě to bude mnohem méně lidí než kteří zemřeli s covidem.

Čekal jsem ale Tvoji reakci na dřívější můj příspěvek:

07. 05. 2021 13:28

Isekon: "musíme se s ním naučit žít, jinak coronavirů je okolo nás desítky , proč zrovna tento získal takové PR ... toť otázka "

To není otázka. Odpověd je jednoduchá: Přetížené nemocnice. Mnoho lidí zemřelo, kdyby nebylo toho koronaviru tak jsou tady ještě několik jednotek nebo desítek let. Umírají i mladí, kteří byli jinak v pořádku. Znám to i z okolí. Ty přetížené nemonice za hranou kapacity bylo jako jen PR? To byla jako hromadná mystifikace?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 14:09
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ....No a abych nezapoměl na
> důchodce tak ti mají své jisté a jen se bojí že
> neodjedou do Chorvatska na dovolenou .....
>
> Však na tebe taky jednou "dojde", neboj! A budou
> si tě mladší brát do huby a svádět na tebe
> "všechno". Škoda, že už nebudu vědět, jak se na
> to chytře budeš tvářit . A možná taky už se ani
> tvářit nebudeš a budeš se na ten "bojdel" (jak
> říká vnuk) dívat z obláčku......
> Na koho to pak svedeš??thumbs up smileysmileys with beer

Už se začínám těšit na důchod , no jen se bojím že budu jako moji kamarádi co v důchodu nemají na nic čas protože doháněj co nestihli za celej život smileys with beer
Já to myslel jen jako žertík protože vím že jste si svoje odpracovali, teda až na pár vyjímek co jsou důchodci snad už od narození a říkají nám gádžo thumbs up smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 14:19
smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (23. 05. 2022 23:29).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 15:49
MartinR ... sám Prymula přiznával, že před vánocemi bylo pomalu 40 % lidí v nemocnicích zbytečně , takže ano ..PR , nehledě na to, že ten vháněný kyslík do poškozených plic způsobil smrt ve větší míře, jak koronavir .... a člověk, který 30 let dělal manažera (nebo dokonce ředitele) ve firmě, která dělala vakcíny není odborník na vakcíny ??

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 16:19
I běžně nemocnice občas suplují LDN apod. Hodnotit, kolik z toho ovlivňovala touha po covid-benefit-profitu, a kolik neochota (či absence) rodiny si vzít postcovid pacienta na domácí doléčení bych hodnotit nechtěl...

Ty reálně přetížené nemocnice jdou převážně na vrub rozhodnutí neregulovat to v relativně rozumných číslech, ale řídit to až podle obsazenosti nemocnic / JIP... a to až do 90% thumbs up smiley (to NEBYL nápad drtivé většiny odborných poradců z poradních orgánů).
Přeloženo do češtiny - řídit to podle něčeho, co reaguje se zpožděním cca 3 týdny, tzn. reagovat na situaci PŘED 3 týdny, chcete-li reagovat s třítýdenním zpožděním... na obsazenost nemocnic 90% smoking smiley Tak holt vznikl ten měsíční "překmit"...
Můžete si o našem zdravotnictví myslet co chcete, ale nebýt na tak dobré úrovni (i morálně lidské)... tak by to vypadalo úplně jinak.
smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 18:15
fmodel - to není hezký dělat si žertíky ze starobních důchodů! Ale jestli to chceš napravit usilovně pracuj a dělej přesčasy aby nám důchodcům Alenka zase nasypala.Neboj taky se dočkáš a budeš mít starost aby ses na gauči včas otočil kvůli proleženinám jako já. Tak ať to v červnu vyjde jako to vyšlo úžasně vloni a nepřerušila se tak 24 letá řada!
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 05. 2021 18:59
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> MartinR .. a jak dlouho se už očkuje "proti"
> chřipce ?? Min 40 let ? A co to přineslo krom
> zisku výrobcům ?? A jak píše Slavkov... poměrně
> často se "odborníci" netrefí , takže pak spousta
> očkovaných prožije chřipku , jak nikdy předtím ...
> a zvláštní , že se nikde nedočtu, kolik lidí už po
> covidovém očkování zemřelo - v Evropě to jsou
> desetitísíce lidí ...


Mám rád, když znám zdroje. Ty desetitisíce mrtvých kvůli očkování, to je zajímavý údaj. Zajímal by mne zdroj k ověření. Jen mi prosím nikdo nepište že to víte, ale nesmí se o tom psát...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 90
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.