Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2021 15:42
Navíc tu na foru není tak moc mlaďasů a ostatním se to určitě hodí.smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2021 16:34
Mně se to teda nehodí, ale rád si tady čtu, cokoliv ! spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2021 17:43
... Mirku ... pokud konečně přijedeš na sraz ... tak se ti to hodit ... bude ... grinning smiley

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2021 19:04
Pokud konečně nějaký sraz bude, tak bych se mohl zúčastnit ! smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2021 19:46
Sraz možná bude ale pouze s Covid pasem.angry smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 05. 2021 08:10
Dnes v tištěné MF Dnes: "Návrat z dovolené: test nebo karanténa. Epidemiologové chtějí kvůli mutacím koronaviru zpřísnit příjezdy na území ČR"

Naivně jsem se domníval, že se to nejpozději do přelomu června/července uvolní a budou možnosti odjezdu/příjezdu podobné jako minulý rok. Zatím to tak nevypadá. Zatím to vypadá na test před i po.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 05. 2021 08:42
Odkaz kde by se omezení měla udržovat aktuální
Re-open EU
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 05. 2021 09:54
... Dejff ... naprosto přehledné ... nicméně, když budu citovat ...
"... koronavirus se šíří po celé Evropské unii a mnoha ohledech ovlivňuje náš život. Vlády přijaly různá omezující opatření, aby omezily šíření koronaviru a chránily životy. Situace se rychle mění, stejně jako reakce členských států ... "

... tak už přes rok se nás někdo snaží přesvědčit o tom, že za pitomce jsme v Evropě jenom my ... a tady čtu, že je to všude stejné ...
to bude asi tím, že celý svět chce "nějak" co nejrychleji reagovat na vzniklé situace ve vývoji pandemie ...
... jistě se musí přiznat, že se při tom stávají i chyby a k těm největším vždy došlo předčasným rozvolňováním ... jenže, pokud nedojde ke koordinovaným opatřením (na což EU nikdy neměla), tak všechno, co se zakáže v jednom státě je "cesta do pekel", pokud ten bor..del skrytě raší doma, nebo u sousedů, kde zrovna slaví "vítězství na Covid19" ... případně jede v plné síle v důsledku nedostatku vakcin ... viz Balkán, Ukrajina a další země ... kde nezbývá než věřit v "úspěch" nejlevnější cestou, promořením ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 05. 2021 07:51


Jsou to šmejdi...i kdyby bylo Chorvatsko oranžové, jako že v červnu bude asi červené, tak je potřeba test... Prostě pokud nejsi očkovaný, tak si zaplatíš testy a budeš v karanténě... Pěkný omezování... jako že očkovaní jsou nadlidi...hnus... eye popping smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 05. 2021 08:42
Tebe to trápí?
Před nějakou dobu tě rozčiloval pouze test PŘED... grinning smiley

Jak zde již zaznělo "brod je ještě daleko", nicméně tlak na PR-majstera bude letos znatelně nižší než minulý rok, neboť důchodci, zdravotníci, učitelé, policisté, kritická infrastruktura, chronicky nemocní atd. jsou již naočkovaní (či mohli být naočkovaní). Teď to otevře pro další a další ročníky... a bude king.
Že ti zbylí to do prázninových dovolených nestihnou? Že to neřeší (starší) děti? Hmm, no a... to nejsou typičtí příznivci kultu koblihé smoking smiley

... a pak je potřeba nějakým "demokratickým vydíráním" donutit naočkovat co nejvíc lidí.
Ten tlak bude muset být dost vysoký, neboť s klesajícím věkem, klesá ochota se nechat očkovat proti "rýmičce"...
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 05. 2021 09:09
Citaci
Jiriczek1978 napsal(a):
...tak je potřeba test... Prostě pokud nejsi očkovaný, tak si zaplatíš testy a budeš v karanténě... ... jako že očkovaní jsou nadlidi...hnus...

Jirko, ono také není jasné, jestli do té doby zase nebude na cestu povinné testování i pro očkované.

Osobně za důležitější pokládám zastavit Covida, ať se nešíří, a nejlíp ať chcípne, než to, jestli si kde budu muset zaplatit testy, abych mohl přejet hranice, ať už cestou tam, nebo domů.
A na slova "diskriminace" a "nadlidi" už jsem nějakou dobu silně alergický, zneužívají se stále častěji, takže už ani není jasné, kdo je tím skutečně diskriminovaným a kdo těmi nadlidmi.

Zažili jsme fronty na cokoli a nesnášíme je, tak jsme se naučili sami sebe ptát: "opravdu to (nebo tam) potřebujeme?", takže si umíme odříct, co může počkat. A leccos čeká dlouho až věčně.
Ano, někdy kvůli tomu srdce pustí pár kapek krve, kvůli Dalmácii nám loni krvácela srdce pokaždé, když už to vypadalo, že vyrazíme, a zase nic, ale vždycky se to zahojilo, i když k Chorvatsku patří spíše pojem "potřebujeme". Na pojem "jen chceme" jsme často museli trochu přišlápnout, ať máme pocit, že vlastně "letos nepotřebujeme". Nepotřebovali jsme někde shánět testy, nepotřebovali jsme vozit další papír navíc, nemuseli jsme jet koridorem, kterým nechceme, když už jsme zvyklí cestou se podívat i někam jinam.


Tak si nestěžuj, třeba to jednou půjde.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 05. 2021 09:30
Jardo, tak nějak budu rozporovat. Na covid se svádí kde co. Právě různá nařízení se obhajují tím, že je třeba tu srágoru zamordovat, ale bohužel se za to schovává mnoho věcí, které by za normálních okolností neprošly. Bohužel se poplivává i základní práva a svobody, kdy se zvýhodňuje jeden nad druhého, bohužel ne jejich vlastní vinou. Řešení na to jsou, a to např.testy grátis jako omluvenka za to, že je nestihli oočkovat. Vždyť už jenom to, že Šmudla (myšlen ministr MZ) řekne, že PCR testy je možné cenově srazit až někam ke dvou stovkám, proč nejsou za ty prachy dnes? Přiznal, že zdravotním pojišťovnám účtují ke 150Kč za kus a samoplátce platí 10x tolik?
Krčit rameny, že se nedá nic dělat, je stádní myšlení.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 05. 2021 09:49
Michale, Kůže to říkal, nicméně v souvislosti s tzv. pool-ováním testů smoking smiley
Tzn., kdy odebereš skupinu, smícháš a uděláš jedno vyšetření... tím se ti to rozpočte... a vychází to i při cenách nejeho laboratoří.
Proč se pooling nevyužívá, kde by to bylo efektivní? Protože byznys thumbs up smiley
Že jiné soukromé subjekty (v Praze) nabízí PCR samoplátcům za 500 CZK je věc jiná.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 05. 2021 12:40
Jardo, já zase nesouhlasím s tím, že covid se dá porazit, opravdu nejde, ten zde už bude pořád, stejně jako chřipky , musíme se s ním naučit žít, jinak coronavirů je okolo nás desítky , proč zrovna tento získal takové PR ... toť otázka ...takže z tohoto pohledu už bychom se za hranice nedostali nikdy angry smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 05. 2021 13:28
Asi jsem to nevyjádřil dost názorně: ohradil jsem se proti termínům "diskriminace" a "nadlidi". Ceny, předražení a neefektivní proces testů se tu řeší i bez nás. Ne, že bych to s radostí platil, ale vadí mi víc to, že spolehlivost testů není v rovnováze s důležitostí, která se jim přikládá při přechodu hranic. Bohužel nejen našich.
Ano, zasahuje to do našich práv a svobod, navíc v každé zemi jinak, Jenomže jediný způsob, jak jim nevyhovětm znamená nejet.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 05. 2021 13:28
Isekon: "musíme se s ním naučit žít, jinak coronavirů je okolo nás desítky , proč zrovna tento získal takové PR ... toť otázka "

To není otázka. Odpověd je jednoduchá: Přetížené nemocnice. Mnoho lidí zemřelo, kdyby nebylo toho koronaviru tak jsou tady ještě několik jednotek nebo desítek let. Umírají i mladí, kteří byli jinak v pořádku. Znám to i z okolí. Ty přetížené nemonice za hranou kapacity bylo jako jen PR? To byla jako hromadná mystifikace?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (07. 05. 2021 13:30).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 05. 2021 13:37
Jinak dnes na ČRo 1 zajímavý rozhovor Lucie Výborné mimo jiné s Blankou Říhovou. Koronavirus tady bude pravděpodobně napořád, stejně jako chřipka. Jediná možnost jak se s tím naučit žít je očkování, stejně jako každoroční očkování u chřipky má smysl. Pravděpodobně se bude muset pravidelně očkovat proti koronaviru tak jak se pravidelně očkuje proti chřipce. Očkovací látka se bude pravidelně aktualizovat tak jak se každý rok aktualizuje u vakcíny proti chřipce. Věřím expertům, kteří očkování doporučují, kteří mnoho let studovali a mají v tomto oboru mnohaletou praxi. Tito experti a odborníci očkování každopádně doporučují. Nevěřím odpůrcům očkování ani odpůrcům koronaviru, kteří obvykle výše zmiňovaným odborníkům nesahají ani po kotníky, něvěřím odpůrcům očkování ani odpůrcům koronaviru (jejich hospodské teorie a teorie kamarádek u kafíčka).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 05. 2021 13:54
... a to buďme rádi, že tady nemáme BSE (protože i ta je přenosná ze zvířat na lidi) ... naštěstí se sem už ten bur..del v krmných směsích z Británie nevozí ... byť jsou příznaky této virózy (v českém překladu ... nemoc šílených krav) vidět v prostonárodních televizních pořadech (tuším v neděli v poledne) ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (07. 05. 2021 13:56).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 05. 2021 13:59
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... a to buďme rádi, že tady nemáme BSE

Tím si nejsem tak jistej, myslím že už koluje stačí občas kouknout na telku ,a i venku je to občas vidět thumbs up smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 05. 2021 14:45
Jiriczek1978 napsal(a):
-------------------------------------------------------

>
> Jsou to šmejdi...i kdyby bylo Chorvatsko oranžové,
> jako že v červnu bude asi červené, tak je potřeba
> test... Prostě pokud nejsi očkovaný, tak si
> zaplatíš testy a budeš v karanténě... Pěkný
> omezování... jako že očkovaní jsou
> nadlidi...hnus... eye popping smiley

Přesně tak jak píšeš, jediný čím se uklidníš že má Bureš prohrané volby bohužel do té doby napáchané zvěrstvo a bezpráví na lidech... ÚS pak třeba i rozhodne že to sice bylo protiústavní ale co už pak s tím vrátit čas nelze...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (07. 05. 2021 23:46).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 05. 2021 18:53
MartinR: Taky jsem část rozhovoru slyšel v autě. Líbilo se mi, jak baba mluvila. V klidu, rozumně, bez agitací.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 05. 2021 19:46
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... stejně jako každoroční očkování u
> chřipky má smysl.

Asi jak pro koho. smoking smiley
Rozhodně si nemyslím, že je nutné zbytečně zatěžovat organismus většiny populace - zdravého člověka.

Bohudík "moderní PR virus" mutuje podstatně pomaleji a méně, než chřipka.
Mimochodem, ten protichřipkový vakcinační "koktejl" (obvykle 3 druhy usmrcených chřipkových virů) je každý rok poskládán na PŘEDPOKLÁDANÉ viry, které ten daný rok s jistou mírou pravděpodobnosti lze očekávat...
Není nic neobvyklého, že se předpoklad netrefí... grinning smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 05. 2021 14:14
Nevím proč bych měl nechat do sebe píchat nějakou "dobrovolnou" vakcínu, či jít na test, když budu chtít jít na pivo či dovolenou confused smiley a v případě výhod pro očkované je to opravdu diskriminace..! Když je očkování dobrovolné a zdarma, měly by být testy také dobrovolné a zdarma... Pak by jejich nařízení i dávalo smysl, i když je to nezákonné, jak ostatně příští týden rozhodne NSS. Nicméně zpět k tématu, jedeme 16.6. a věřím že už testy tam nebudou potřeba... Chorvatský institut zdraví má platnost tohoto nařízení do 15.5. dle kamaráda který tam žije,se to zřejmě protáhne o týden či dva a od 06 budou cesty bez omezení... mezitím dle mých odhadů bude Chorvatsko již oranžové, jelikož vypočítaná čísla místním institutem zdraví začínají klesat...na to zareagují naši a Hlavně soudruh Bureš, který si bude chtít dovolenou bez nesmyslných testů uplatit své voliče ovce...

Jinak přeji všem ať se ta letošní dovolená povede přinejmenším jako minulý rok, což bylo za mě zatím nejlepší Chorvatsko... smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 05. 2021 18:33
Jiriczek1978 thumbs upthumbs up smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 05. 2021 18:38
No, za sebe musím říct, že případné možné zdravotní komplikace rád risknu a očkuji se. Je to výhodnější. Nevím, jestli to souvisí se svobodou. Mám zkušenost (ne s vámi tady), že nejvíc mluví o svobodě ti, kteří měli za komančů plná kaťata a šlapali jak hodinky. V práci spolupracujeme s firmou, kterou vedou manželé. On dostal Covid 4 měsíce po operaci rakoviny ledvin. Dostal se z toho v nemocnici. Jeho žena bojovala s Covidem v nemocnici tak, že měsíc byla mezi životem a smrtí. Muž jejich účetní zemřel málo po padesátce. Borec mi řekl, že už neočkované lidi raději v práci nechce a život není o honění. Propustil třetinu lidí, přestože mají práce nad hlavu. Má zajímavou zkušenost. Když potká ve špitále nějakého známého popírače Covidu kteří ho dostali natvrdo, řvou o pomoc nejvíc ze všech a domáhají se svých práv.
Já nejsem odborník. Zeptal jsem se doktora: "Mám se očkovat nebo to mám oprdnout?" On mi řekl: "A proti obrně taky nejsi naočkovaný? Neblázni a naočkuj se, někdo pracovat musí." Odpověděl jsem mu, že je vůl a šel na očkování.
Druhá věc je otřesné hospodaření státu, který se vymlouvá na epidemii, ale to je jiná pohádka. Ta o Alence a Andrejkovi.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 05. 2021 18:56
Jíra ano v něčom s tebou souhlasím ale pak jsou tu ty zprávy třeba tato a vlastně o prachy jde až na prvním místě a co teprve ty testovací místa ? To sou prachy zadarmo....
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 05. 2021 19:13
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 05. 2021 19:54
Už někdo "po očkování" zkoušel vyplnit aktuální formulář pro vstup do HR na stránkách [entercroatia.mup.hr]

Mám dotaz: Jak a co jste vyplnili do kolonky v druhé polovině formuláře vpravo, modře čárkovaně ohraničený rámeček s názvem Osvědčení a se zadáním Vybrat..
Nejspíš by to mělo odkazovat na Certifikát, ale nějak "ho tam nemůžu dostat". Díky moc za "podrobnou"radu jak na to.

Zatím to nespěchá, ale štěstí přeje připraveným.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 05. 2021 06:54
Já mám SMS z pozitivního PCR testu. Jak ji tam dostanu?

A co adresa ubytování? Když budu na lodi, mám tam dát domovský přístav?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 05. 2021 07:07
Chtěl bych poprosit zdejší rádoby demokraty,aby nenadávali našim spoluobčanům do dobytka-ovcím za to,že měli před 4 roky jiný názor.Je to jak ve všem jiném,třeba v dopravě,nastavená pravidla,tak když budeš chtít jet,tak budeš muset respektovat nebo riskovat zdraví nebo postih.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 143
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.