Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 05. 2021 06:28
Slavkov
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti nový
02. 05. 2021 23:38

... I vrah se může hájit... i ve své obhajobě lhát... ...

... nevím, jestli zrovna tohle je dobrý doporučení na cesty k Jadranu ... to spíš pro zástupce je "Ex offo ... "

smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 05. 2021 10:56
Mirus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Manželčina praktická lékařka dostala vakcíinu
> pouze 1x a teď už vice než dva týdny nic, tak se
> žena ve středu zaregistrovala, ve čtvrtek přišel
> PIN 2, vybrali jsme velkokapacitní očkovací
> centrum na BVV v Brně a dnes odpoledne ve 13:45
> naočkována.
> Nevěděli jsme, jak to funguje v Jihlavě, tak proto
> to Brno, proto těch 70 km.

Otec byl naočkován u praktika Asrou někdy koncem března v Žďáře další dávku dostane začátkem června. Tchán se objednal začátkem dubna do Třebíče do centra a do týdne byl naočkován a druhou bude mít začátkem června. Máti se objednala minulé v pondělí do Ždáru do centra protože nechtěla Astru praktik zatím neví kdy by by byla na ředě a má problémy se srážlivostí krve. Naočkovaná byla teď v neděli a druhou dávku na objednanou druhý týden v červnu. Takže i na Vysočině se s očkování zrychluje.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 05. 2021 11:28
Test protilátek se provádí ze žilní krve, no nevím, jak před odjezdem do zahraničí stojí ta fronta na odběry ....spinning smiley sticking its tongue out V principu přeci jde o to, co nejrychleji vybudovat bariéru bránící rychlému přenosu viru. Pochybnosti o tom, zda to jde, docela zřetelně rozptylují praktické zkušenosti Anglie a Izraele, ostatně i Srbska se Sputnikem V.

Vždy bude procento těch, jejichž protilátky po očkování budou nic moc dlouho, ovšem to neovlivní rychlost šíření, protože bude vždy mizivé. Trošku tomu nerozumím, přece potřebujeme zabránit rychlému šíření a tím zavírání a podobným "srandám". A tím i omezení přeshraničního cestování. To nějak pro budoucnost neřeší PCR testy a testy na protilátky, protože je to pomalé.

K počtu vakcín. Dnes například má FN Ostrava (viz data na webu) k dispozici 1 680 vakcín (kapacita centra je 2k lidí denně), zítra přijdou další. Je jich obecně více, než původně bylo v harmonogramech z prosince. Čekací doba je 0,1 týdne na PIN2 a termín (věk 55 - 59). Celkem se zatím registrovalo 2,5k lidí v tomto věku. Proč ? Na co čeká ten zbytek ?

Vůbec nehájím kroky a postupy Andreje a spol., toho jsem pekelně vzdálen. Nicméně trochu nechápu to obecné žbrblání co by, kdy by. A jen tak na okraj, když je podmínkou cesty do některé části planety očkování proti malárii apod., tak si také budu stěžovat ... ? Nebo tam chci jet a respektuji podmínky ? Ostatně vnímáte, ve vztahu k našim chorvatským přátelům, že začali intenzivně očkovat svou turistickou infrastrukturu ?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 05. 2021 15:49
Třídění na nadlidi a podlidi [www.seznamzpravy.cz]
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 05. 2021 22:47
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Třídění na nadlidi a podlidi

Tak se prostě smířím s tím, že patřím mezi podlidi, ale očkovat se nenechám. Dovolenou zkrátíme o dva dny - méně necháme výdělku domácím, ale državě zaplatíme testy, a karanténu doma si v důchodu můžeme dovolit - a jedeme dál... eye rolling smiley Zatím mě nikdo nepřesvědčil, že mi, jako člověku s autoimunitním onemocněním, vakcína neublíží. "Carpe diem, quam minimum credula postero."
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2021 06:45
Majko, už padají z vrchnosti hlášky, že neočkované přinutí covid pas. Prostě bez očkování budeš kolem dveří obchodů, kin, bazénů jen chodit, na kliku nešáhneš.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2021 07:54
Rosmarine fandim vam....
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2021 08:54
Michale, ještě pořád je to očkování "prý dobrovolné", tak uvidíme. Vždyť takových, jako jsem já, jsou statisíce... A život mě naučil nestahovat kalhoty, když je brod daleko - a do září je z covidového pohledu opravdu daleko.
Mucik - dík yawning smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2021 09:01
Ona ta vydírací očkovací matematika má z hlediska dovolenkářů nějaké koeficienty...
Akceptováno je 14 dnů po druhé dávce, ta je aktuálně cca 6 týdnů po první, tzn. první dávka minimálně dva měsíce před odjezdem + nějaká čekačka (od pád dnů výše).
Začátek července je z tohoto pohledu už za hranou smoking smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2021 10:09
... stále čekáme na nějaký pokrok ve výzkumu a zavádění kvalitních a otestovaných léků proti Covid19 ...
zvláštní je ten časový rozdíl mezi schvalovacím procesem a očkováním stamilionů různých vakcin, které z počátku nebyly nijak masivně testovány ... a mezi vývojem léků s jejich zaváděním ...
nepochybuji o tom, že v případě léků (antivirotik), které by měly likvidovat vir, který už "běží" v těle jeho nositele, to bude podstatně dražší, než "preventivní" vakcina ...
... Majko, ve Tvém případě (byť je určité riziko u autoimunitních onemocnění ve spojení s vakcinou) Tě nikdo nemůže nutit k očkování a Tvé okolí by to mělo pochopit ... v takovém případě aspoň já věřím tomu, že z hlediska ohrožení virem bude určitou ochranou kolektivní imunita, která bude dána masivní vakcinací většiny společnosti ...
... no, a s těmi testy a platbou ... snad se podaří, jak píšeš, ušetřit někde jinde ... a jak zde psal už předchozí pisatel ... pokud někdo jede na dovolenou k sedmi divům světa a tam potřebuje vakcinovat na malárii a žlutou zimnici, tak kvůli tomu neztratí ani slovo ...
... takže aspoň Ti, kdo trpí různými Hvarkami, a Krkami a Kvarnerkami a já nevím čím vším vůbec ... tak berme Jadran jako osmý div světa ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2021 10:56
Tak já mám po starostech.Včera jsem byl odchycen jako náhradník, druhá dávka bude 11.6.Černá Hora akceptuje 7 dní po druhé dávce a nástup mám 18.Byla to léčba šokem.Teď se uklidňuji tím, že za ta léta už toho mám v sobě napíchaného tolik a kdo ví,odkud a co to např. za komoušů bylo.

Karel
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2021 12:22
KarelS a to jste celá rodina náhradníků tomu říkám klikacool smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2021 12:55
Klika to fakt byla, matka - vozíčkářka na oficiálním termínu těsně před zavíračkou centra, já s manželkou jako doprovod a přebývaly 2 vakcíny.

Karel
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2021 13:12
Bessy: jak napsal pan dr. do zprávy - jsem indikována na Bamlavinimab do 7 dnů od vzniku příznaků nebo do 3 dnů od PCR pozitivity. Tak doufám a věřím, že ani toto nebudu potřebovat yawning smiley a k tomu našemu osmému divu světa se podívám.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2021 14:13
Karle, co tě nezabilo, tak tě určitě posílilo. I když to bylo za komunistů. Nejspíš to bylo funkční.
Tady sis nechal píchnout kapitalistickou nevyzkoušenou injekci a jásáš, jak to vyšlo. Kapitalistické napíchání ti nevadí.
Na druhou stranu jsem rád, že ti to vyšlo.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2021 14:58
... Maruško ... to já mám indikován ... ale to musí být ještě ten den večer ... Bumbavit ...

smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2021 15:23
Bumbavit ... grinning smiley

Petře, tak jsem to asi pochopil špatně.... Já to beru preventivně thumbs up smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2021 17:32
Zdravim

Mam otazku ako riešiť zdanlivo banálnu vec.
Podla nových informácii bude na letnu dovolenku potreba : planujem odchod v polke juna ked ešte nebude možno ani covid pas)
- zaočkovanie dve davky a 14 dni po druhej (manželka to už splna Pfizerom)
- jeden krat očkovanie + neg test pcr alebo antigen (to som ja astrou a ďalšia dávka až o 10tždnov)to už by som mal byť v chorvatsku

Otazka kde si zoženiem anglickú verziu jeden deň pred odchodom test alebo aj potvrdenie o očkovani ktoré je slovenčine ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil stabo (04. 05. 2021 17:33).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2021 18:17
Rosmarine napsal(a):
-------------------------------------------------------
jsem
> indikována na Bamlavinimab do 7 dnů od vzniku
> příznaků nebo do 3 dnů od PCR pozitivity. Tak

Funguje ,já ho dostal asi třetí den .Doporučuji ti koupit asi dva testy různých výrobců protože jak se něco šustne je potřeba testnout ,čím dřív ho dostaneš tím menší problémy.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2021 20:01
fmodel: díky za radu, koupím - pro jistotu.
Bessy: to je ta lepší značka - Bumbavit! smileys with beer Rakije došla už dávno, mě zbývá troška Proška z Brely, ale už abychom jeli pro novou dávku.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2021 20:36
... Pavle, pokud jsi s Bumbavitem překonal všechny potíže, tak je to samozřejmě ... považováno za prevenci ...
nicméně, dobře víš, že my, co denně řídíme (já minimálně 100 km a více ... ) toho zas tolik brát nemůžeme ... i přesto denně minimálně 3 týdny, pak ta samá pauza a takto už několik let ... beru k Bumbavitu jako prevenci proti jeho vedlejším účinkům lžíci rozemletýho semínka Ostropestřce mariánského ... dřív jsem míval trochu problému s Bilirubinem a teď mám jaterní testy jak mimino ... a v žívotě, nechci se teda rouhat, jsem neměl problémy se žlučníkem ... drinking smiley

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2021 08:59
Petře a ostatní co tomu třeba rozumí k tomu ostropestřci. Před měsícem jsem měl jaterní testy "hraniční". K tomu zýšený cukr a cholesterol. Nařízena jaterní diata plus doporučen lék Lagosa. Ten by měl ten ostropestřec obsahovat. V příbalovém letáku je napsáno, že se při braní toho léku musí dodržovat jaterní dieta a nesmí se alkohol. Znamená to, že v případně vyjímečného požití alkoholu během jaterní diety a léčby Lagosou by takové vyjímečné požití alkoholu bylo podobné jako bych si vzal alkohol třeba na antibiotika? Nebo trocha alkoholu během diety a léčby "jen" sníží účinky diety a léčby?
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2021 09:41
... Martine ... ke Tvé otázce v závěru Tvého příspěvku ... je správně poslední věta ... při následném jaterním testu může být výsledek více, či méně zkreslený ... neznám hodnoty Tvých jaterních testů u konkrétních sledovaných ukazatelů (bilirubin je jen jedna položka z krevního testu)
... pokud jde o Lagosu, je to v podstatě jen jiná forma zpracování Ostropestřce mariánského (OM), ale také finančně 5 x dražší než způsob, jakým semínko OP baštím já ...
... pokud Ti Lagosu naordinoval lékař(ka), tak by jsi měl takovou léčbu dokončit, a pokud po té nebude jaterní test nějak příliš ovlivněn (tím, jak píšeš občasným "bumbáním " ) ... tak si test ponechej, lékař(ka) by Ti jej měl(a) vytisknout ... a pokud nebude výsledek příliš morbidní yawning smiley ..., pročež by se musela začít opravdová léčba ... tak vyzkoušej Ostropestřec Mariánský (OM) "natvrdo" ...
... tzn. kup si jednu krabičku celého semínka (cena cca 49,- Kč) ... pomel to na jakémkoliv mlýnku, třeba i v mixeru, ale ať mletí netrvá dlouho, aby se "šrot" nepřehřál ... vznikne ti mouka, tu si dej do nějaké uzaviratelné sklenice a denně zbašti 1 zarovnanou polévkovou lžíci, samozřejmě si před tím nachystej nějakou vodu a tou to v puse rozmělni a polkni ... takové "užívání" Ti vyjde zhruba na stejnou dobu, co jedno balení Lagosy (50tbl.), která stojí kolem 230,- Kč ...
podotýkám, že nekupuji ani pomletý OM v sáčcích pro použití v čaji, ani olejíček z OM, ani různé tbl. s obsahem extraktu OM ... byť je v takové formě při požití elegantnější ...
... a pokud jde o tzv. škodlivý cholesterol a efektivní řešení Sorvastou (ta už je ale na předpis, ale nic se nedoplácí) ... tak o tom příště ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2021 10:50
Dovolím si jenom poznámku ,že pomletý ostropestřec by měl byt spotřebován co nejdříve po semletí. Ideálně požít ihned po semletí. Nejlepší účinnost. Ale tato verze nahradí všechny preparáty.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2021 11:29
Moc díky :-) Na kontrolu mám jít na přelomu června a července. Dietu a Lagosu mám naordinovanou od začátku dubna. Dietu, Lagosu a bez alkoholu bez problémů dodržuji, asi měsíc, jen jsem jednou trochu alkoholově zhřešil v sobotu. Do kontrolního odběru plánuji již bez hříchů, maximálně s jedním, dvěma drobnými hříchy :-) Šlo mi o to, jeslti když ten hřích bude plánovaný tak jestli raději Lagosu krátkodobě vysadit a po provedení drobného alkoholového hříchu zase začít užívat nebo jestli lze drobně zhřešit během užívání Lagosy. Ještě jednou moc díky .-)
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2021 11:51
MartinR: Otázkou je, proč máš JT hraniční? To by měl vyšetřit lékař, protože jen tak se to nestane - latentně prodělaná žloutenka různého typu, ztukovatění, fibróza nebo už cirhóza,... A pokud budeš "drobně" yawning smiley hřešit, Lagosu ber dál, nejsou to antibiotika a pomůže játrům při odbourávání alkoholu.
Pokud se ty testy ani poté nezlepší, měl by ses nechat vyšetřit přímo hepatologem. A za sebe říkám, že bych to zkusila do té doby vydržet bez hříchů a s OM, ať víš, na čem jsi. smiling smiley Držím palečky. thumbs up
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2021 13:13
... Martine ... to, co Ti napsala lékařka, ber dál ... a pak uvidíš testy, které budou odpovídat "léčbě" Lagosou ... ale přípravek ber, i když zhřešíš ... nikdo není dokonalý ...
... když to zabere, tak není co řešit ... kdybys ale chtěl, tak pak zkus, byť už jen jako prevenci to s tím drceným semínkem OM ... klidně půl roku 3 týdny ano/ 3 týdny ne ... se střídmým alkoholem yawning smiley (doufám, že nemáš ztučnělý játra, nebo nejsi po žloutence smiling smiley )... 1 balení ti vyjde 20/25 dnů a za tu dobu se Ti nic nezkazí ... viz. [www.vasbylinkar.cz] kdy jsou prodejny, kde Ti nabídnou již drcený OM ... a Ty ani nevíš, jestli ho měli na skladě 1/2 roku ...
... ten Ostropestřec Mariánský je jedna z nejhouževnatějších rostlin (bylin) ... pokud se Ti vysemení, semínko zaryješ, tak když se pak dostane k povrchu půdy, tak Ti vzejde i po 10/12 rocích, co leželo v půdě (a to prosím bez jakéhokoliv ošetření fungicidy ad.) ... rostlina je to krásná, ale nesmí být v záhonku ... to je pak užitečný (neužívámli ho) ... jak krtek v zahradě ...
... v praxi jsme ostropestřec úspěšně používali v chovu dojnic (který byly v několikaset kusů velkém stádu) a z kyselích siláží či senáží jich mělo až 30 % zničené játra ... na základě tzv. metabolických testů (z odebrané krve) jsme už po několika měsících měli doloženo, že drtivá většina problémů jater byla odstraněna a kravičky žily a dojily další léta ...

P.S. omlouvám se za hrubé odbočení od tématu "závory na cestě k Jadranu "

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (05. 05. 2021 13:14).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2021 13:16
Peťo, opravdu moc díky smiling smiley A Rosmarine také děkuji.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (05. 05. 2021 14:21).
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2021 13:38
Vážení, už jste zcela mimo tématu
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2021 14:20
Jak to? Diskutovaná problematika může mít vliv na sezonu 2021 a cestovní omezení spinning smiley sticking its tongue out A když se nehádáme, tak se snad mírné vybočení dá tolerovat, ne?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.