Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2021 13:07
Ze Slovenska jezdíme spíš přes Maďary, ti nás zajímají víc. Rádi se u nich i na nějaký ten den zastavíme, pokud budou chtít.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2021 13:35
Všechny cesty vedou i do Chorvatska. Hlavně aby byly otevřené.
No a i my z jihu Moravy, když by to nešlo "klasicky" přes A, SLO, nepohrdneme cestou přes SK, HU. I když by to byla zajížďka.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2021 15:25
Přesně souhlasím, také jsme si to loni užili a letos se už těšíme.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2021 17:20
Slavkov
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti nový
09. 04. 2021
Chorvatsko bude od pondělí mezi nejrizikovějšími zeměmi


... souhlasím, a není to proto ... že by se někdo blbě vyspal ...

... Covid19 se chová přesně tak, jak se chováme my ... pokud kterýkoliv stát nebude provakcinovaný proti pandemii ... nebo nebude totálně promořený,(ať už se špatným, nebo dobrým průběhem nemoci) tak to postupně chytnou všichni zbylí, kteří si tím tak, jak tak neprošli ... což znamená promoření zbytku nevakcinovaných s vyjímkou těch, kdo ještě stihne být navakcinován ... to, že Covid19 u lidí probíhá různě, to je taky skutečnost ... ti kdo mají geneticky dost protilátek, tak mohou děkovat Bohu ... v dalším kole po skončení jakési té 6/12 měsíční ochranné lhůty je potřeba být připraven, ať už prostřednictvím vakciny, nebo rizikem, že to zase lapnu ... ať po prvé, nebo opětovně ...
proto se nedivme, že jak se rozvolňuje tak musíme čekat další vlnu, a to pro ty, kdo to ještě neprodělali, nebo nebyli vakcinovaní ...
... pokud máme protilátky, tak máme cca 6/12 měsíců na relativní klid (myšleno z hlediska Covid19) ...
... čím později vznikne celosvětová bariéra proti této pandemii, tím více prostoru bude mít tento posr..aný (ale jinak chytrý) vir na tvorbu svých mutací ...
... z tohoto pohledu už mnohé vyspělé státy světa pochopily, že jistou vakcinu, která zabírá na široké spektrum těchto mutací bude vhodné vyrábět u nich doma ... mimo jiné i proto, že tuto vakcinu lze rychle upravovat, přidávat další antigeny proti "laškování Covidu" s jeho novými variantami ... a to takové antigeny, které přitom neublíží lidskému organismu ani z hlediska genetiky, tyto antigeny ve vakcině si lidský ochranný imunitní systém pouze zapamatuje na "horší časy" ...

smileys with beer



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (11. 04. 2021 14:23).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2021 19:13
Na Chorvatech se podepsaly velikonoce. Jsou dost velcí pánbíčkáři, je to pro ně velmi významný svátek, tak se hodně navštěvovali a cestovali. Bylo to vidět na kamerách, jak bylo plno. Tak teď sklízí.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2021 19:20
... Michale, tam byly zcela přístupné školy a i mimo svátky tam bylo mnohem volnějí ... vyčítat je to těžké ... zdálo se, že jsou relativně v pohodě ... ale pandemie je neúprosná ... viz. výše ...

smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2021 20:22
Mezi řádky...
... omezením přirozených kontaktů sice prokazatelně omezujeme šíření epidemie... na druhou stranu snižujeme přirozenou imunitu v populaci. Samozřejmě to nese i další sekundární efekty např. psychosomatické nevyjímaje...

Pokud (globálně, za aktuálních prostředků) nebudeme schopni přeočkovat drtivou většinu populace každých 6 měsíců (hlavně 65+), tak razantně omezovat 96% na ochranu 4% nikam nepovede... o to více chraňme ty riziková cca 4%, kde již z 90% víme, kteří to jsou. Ostatně už to nenápadně začal zmiňovat i "náš ušáček", který zásadně ničemu nerozumí... bohužel to nějak zaniklo ve stínu "velkého F" a dalšího papírového "charakterního osvědčení" vůdce.

Z hlediska moci a byznysu jsou bohužel neplošná/cílená opatření nic moc smoking smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 04. 2021 09:23
To jsou jen toretické výplody,kdo určí ty 4%ohrožených a jak je budeme chránit,někam je vyvezeme a necháme je zavřené.Podívejte se na počty nakažených zdravotníků a ti se určitě chrání daleko lépe než my ostatní.Těm ohroženým musí někdo dělat servis a bydlí s ostatními.My jsme to chytli,přesto,že jsme se snažili vše dodržovat a neměli jsme úplně jednoduchý prúběh.Manželka je už naočkovaná,pracuje v nemocnici,no na mě třeba do léta dojde řada.Nechal bych to na odborníky,snad vědí,co dělají,chce to ubrat politikaření a šmelin.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 04. 2021 12:20
Fanda napsal(a):
-------------------------------------------------------
...........chce to ubrat politikaření a šmelin.....
Tak cokoliv je možné tak toto se určitě nestanethumbs downconfused smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 04. 2021 10:59
Ttom .. přesně , o nic jiného , než jak si co nejvíc nahrabat - na testech a očkování dosud nešlo , covid si evidentně dělá co , chce , jakákoli nesmyslná opatření mu jsou u zádele ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 04. 2021 10:06
[www.novinky.cz]

Tak Chorvatsko se "otevřelo", Zahajda sice nebude rád, ale bude rád, že za určitých podmínek se dá jet,
Neví někdo, jaká jsou poslední omezení pro Rakousko, Slovinsko, popřípadě Maďarsko?
Do června, kdy by připadal náš "první" odjezd , je však ještě skoro 2 měsíce. Kdo ví, co bude. Podívejte se na Polsko, jak dopadá.....před měsícem otevřeno pro lyžaře a dnes hromady mrtvol.......Tedy nepíší to zrovna takto, ale vyznívá to tak.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (14. 04. 2021 10:12).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 04. 2021 10:34
Kabinete, kabinete. Čteš jen to, co se ti hodí. Vím, chceš jet, já taky. Ale nesmíš po přečtení takovébo článku hned balit kufry.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 04. 2021 10:42
Stále platí i "druhá strana mince":


... což se jaksi (politickým) novinkám nehodí zveřejnit smoking smiley


Originál toho HR nařízení
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 04. 2021 11:08
Doufám, že ta druhá strana mince se taky bude měnit.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 04. 2021 11:49
To zde doufá drtivá většina...
smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 04. 2021 15:06
Jen mi v tom článku nějak překáží..."Zároveň je potřeba mít připraveno potvrzení o zaplacení ubytování"
Co to je za blbost? Mnoho lidí jede na blint, tak budou sedět doma? A co ti, co mají ubytko zajištěno per huba? Totéž? Nebo jen výstřel do tmy?
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 04. 2021 15:14
Vloni to přece bylo taky, ani na jedněch hranicích nikdo nic nechtěl. Jen Chorvat vzal pas, něco šudlil v kukani, pas vrátil a jelo se.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 04. 2021 15:30
Tak jak píše kabinet 302 a většina lidí má jen rezervaci
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 04. 2021 16:15
A na základě rezervace nám může poslat domácí voucher

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 04. 2021 16:21
Loni jsem měl ubytko na poslední chvíli a paní mi obratem poslala nějaké její potvrzení, že jedu k ní od do a byl klid. Stejně po nás nikdo nikde nic nechtěl.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 04. 2021 16:38
Loni se psalo do formuláře Entercroatia kam, na jak dlouho a u koho jsem ubytovaný. Formulář na čáře nikdo nechtěl, protože po naťukání čísla pasu či OP ho uniforma viděl na kompu. Nepamatuji si, že by potvrzení o ubytku bylo nutné.
V článku je nutnost potvrzení uvedena, proto se na to ptám, zda mi něco uteklo, nebo je to jen fantazie pisálka.
Voucher na ubytko mám již léta v kompu, párkrát využito, když bylo třeba. Jen jsem změnil ubytko a datumy. Svědčí to o důležitosti dokumentu.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 04. 2021 10:14
Zahájo .. a ty jako ve svým věku ještě věříš novinářům a pisálkům ?? grinning smileygrinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 04. 2021 17:04
Už dlouho ne...
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 04. 2021 06:55
No jsem na to celkem zvědav jak to v létě bude...Jsem ročník 1980 tak úplně nevěřím že pro mě bude vakcína a podmínka testu bude asi zajímavá s ohledem na kapacity odběrových míst, když se většina lidí střídá na turnusech sobota-sobota...(nejen v Chorvatsku).Do toho ještě antigen před cestou jde,ale případný PCR po návratu už nedává ekonomicky smysl.... Chtěli jsme jet už 2 roky po sobě na Velikonoce na Plitvice,letos by to bývalo za tehdy platných podmínek stalo čtyřčlennou rodinu 20 tisíc na testech...
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 04. 2021 15:33
Ty testy jsou dost vopruz hlavně teda po návratu a za PCR po návratu platit nehodlám to je diskriminační ( jeden musí platit a jiný ne) ať mi dají teda radši vakcínu....
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 04. 2021 21:40
Mám takovou otázku: Víte, jestli ten PCR test po návratu je povinný v každém případě, nebo se dá nahradit karanténou? S placeným PCR testem mám teda problém, s případnou karanténou ani ne. Jsem taky ročník 1980, takže koncem července po očkování rozhodně nebudu.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 04. 2021 08:49
Nevím, proč se sem k danému tématu píší informace, když je jiní nečtou?
Ale přesto odpovím: buď PCR, nebo karanténa. Do karantény jdeš i v případě PCR testu, protože se dělá ne dříve, jak 5 dní po návratu, pokud nemáš čerstvý při překračování hranic a v karanténě jseš do negativního výsledku.
A ještě dodám, do července bude všechno jinak.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 04. 2021 08:58
Presne do leta bude vse jinak...
Pak se informace zpresni...
Vydrzte..
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 04. 2021 11:59
Od června bude již vše jinak...Chorvati udělají čísla taková, aby podmínky pro návrat do ČR byly aspoň v červené barvě...ale věřím, že bude spíše oranžová spinning smiley sticking its tongue out
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 04. 2021 15:47
No kéž by ta červená je zrovna dosti na prd testy po návratu .....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.