Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 13:59
Slavkov ... sorry jako , ale asi jsi opravdu barvoslepý.... Chorvatsko NENÍ tmavě červené, ale pouze červené a dle té tabulky příjezdový test není nutný v případě individuální cesty teda, kdo jede autobusem, nebo vlakem , tak musí mít test , smolík no

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 15:09
Isekon, opravdu?

... a tento PCR test je co?



Musíš vyplnit Příjezdový formulář.
Není nutné mít test před vstupem (individuální dopravou) na území ČR, nicméně do 5 dnů PO PŘÍJEZDU MUSÍŠ absolvovat PCR test na své náklady.
Do negativního výsledku testu SAMOIZOLACE!
Předpokládám, že tento test se bude "párovat" právě s Příjezdovým formulářem.

Pánové, mile rád bych se mýlil, ale současná realita je přesně taková, jak uvádím a dokládám zdroji, citacemi, tabulkami, mapkami...

Doufejme, že se situace zlepší alespoň do oranžova nebo se změní podmínky...
smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 15:17
Ani očkování to nemusí mít jednoduché WHO upozorňuje na diskriminaci .....zde
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 15:21
... ještě pár "maličkostí" ... na základě čeho je povolen vstup a pobyt v Chorvatské republice ... cituji vyjádření Českého velvyslanectví v Záhřebu ... aktualizováno 01.04.2021 ...


... Vstup na území Chorvatské republiky a tranzit ...

Štáb civilní ochrany Chorvatské republiky dne 30. 11. 2020 rozhodl o dočasném omezení při překračování státní hranice a vstupu na území. Nové opatření vstoupilo v platnost dne 01. 04. 2021 a platí do 15.04.2021, s možností dalšího prodloužení.
Omezení se mj. vztahuje na občany Evropské unie, tedy i občany České republiky, pro které platí, že pokud cestují do Chorvatska z území některého z rizikových států, mezi které patří i ČR, musí při vstupu na území Chorvatska předložit:

- negativní RT - PCR test ne starší 48 hodin
- rychlý antigenní test na SARS-CoV-2, který je zveřejněn na Společné listině rychlých antigenních testů, které mezi sebou uznávají členské státy EU, ne starší 48 hodin. Pokud by se cestující, který do Chorvatska vstoupí na základě antigenního testu, v Chorvatsku zdržel déle než 10 dní, pak po uplynutí deseti dnů musí test opakovat.

- Potvrzení o očkování proti nemoci COVID-19 pro osoby, u kterých uplynulo 14 dní od očkování druhou dávkou, nebo od očkování první dávkou pokud se jedná o vakcínu, která se podává v jedné dóze.
Na děti mladší 7 let, které cestují s rodiči/opatrovníky, se vztahuje výjimka z povinnosti prokazování se negativním testem a samoizolace pokud jejich rodiče/opatrovníci splňují některou z výše uvedených podmínek pro vstup do Chorvatska.

Dle rozhodnutí Krizového štábu Chorvatské republiky cestujícím bude umožněn vstup do Chorvatska v případě, že prodělali nemoc COVID - 19. Tuto skutečnost dokládají pozitivním RT - PCR testem nebo pozitivním antigenním testem, které byly provedeny za poslední 180 dnů, ale musí být starší 11 dnů. Za stejným účelem lze využít i potvrzení lékaře o prodělané nemoci COVID-19

V opačném případě se může cestující nechat testovat na území Chorvatské republiky a do výsledku testu strpět izolaci. Mezi výjimky mj. patří přeshraniční pracovníci, zdravotní personál nebo osoby tranzitující, které se nezdrží se na území Chorvatské republiky déle než 12 hodin. Podrobné informace a celé znění uvedeného rozhodnutí naleznete na stránkách Vlády Chorvatské republiky.
K zajištění plynulého provozu na hraničních přechodech a zkrácení čekací doby je doporučené veškeré potřebné údaje vyplnit před cestou prostřednictvím formuláře na webové stránce entercroatia.mup.hr. Formulář je k dispozici v několika potřebných jazykových mutacích včetně české. Po vyplnění formuláře dostanou cestovatelé potvrzení nahlášení cesty a zároveň všechny potřebné informace pro pobyt v Chorvatsku. I nadále bude stále možné všechny potřebné informace nahlásit přímo na hraničních přechodech.
Během pobytu v Chorvatsku musí přicestovavší osoby dodržovat pravidla stanovená Chorvatským ústavem veřejného zdraví ...


... kdo mi poradí ... ? drinking smiley
... jak je to s délkou izolace v případě prodělaného onemocnění virem Covid19 ... ? ... po pozitivním testu Covid19 mi byla nařízena 14 denní karanténa ... ale ... Dle rozhodnutí Krizového štábu Chorvatské republiky cestujícím bude umožněn vstup do Chorvatska v případě, že prodělali nemoc COVID 19. Tuto skutečnost dokládají pozitivním RT - PCR testem nebo pozitivním antigenním testem, které byly provedeny za poslední 180 dnů, ale musí být starší 11 dnů. ... to bych mohl opustit karanténu a cestovat už po 11 dnech ... ?

... omlouvám se, pokud jsem něco popletl ... jsou to jen věci teoretické, ale snad i zajímavé ... drinking smiley

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (06. 04. 2021 15:33).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 15:47
ad 1) Peťo, ta tabulka je pouze o vstupu / návratu (+12h / +12h) na území ČR a takto platí pouze pro občany ČR a "naše" cizince.
"Cizí" cizinci přijíždějící ze zemí od středního rizika výše (+12h / +12h) musí mít test vždy PŘED vstupem na území ČR.

ad 2) grinning smiley grinning smiley grinning smiley Chorvatům by to nevadilo, ale je jasné, že nesmíš porušit pravidla české karantény... Což by zjevně nastalo opuštěním tvého bydliště, respektive místa karantény.
smileys with beer


EDIT: Než jsem to odbíhajíce ke sporáku atd. dopsal, tak to Petr změnil... už to tak nechám.

Mimochodem, vidíte v tom opatření při vstupu / návratu do ČR nějakou vyjímku pro již očkované? Či po prodělaném Covidu?
Že by jsme v něčem za Chorvaty, Maďary (a nejenom) zaostávali... opět sad smiley

EDIT2: Petře, abychom byli korektní, tak po pozitivním testu ti byla nařízena IZOLACE nikoli karanténa
smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Slavkov (06. 04. 2021 16:02).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 16:26
Zatím je vše v dohadech a optimisticky - jako další skupina po 15.dubnu by měla mít šanci na vakcínu - pokud ovšem bude,horší je na tom manželka vzhledem věku.
I tak to vidím jako vloni - E formulář,který nakonec nikdo nechtěl.V září jsem to chtěl otočit ještě jednou,jenže mne vyděsily infa,že na SLO hranici se čekalo až 12hod.
Taky přes HU byla stanovena jen jedna trasa bez zastavení a to přes Budapešt - tj. + cca 130km a zastavit jen na vybraných pumpách,kde bylo možno natankovat.
Dle infa jednoho na dotaz na hranici SK - HU tam,jestli může jet na Szombíky,si údajně kontrola poťukala na hlavu a plácla mu na sklo nálepku a odjezd na Budapešt.
Pak jel bus od CK a na dotaz na Szombíky jet mohli...
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 16:30
Vlkouš. V září na hranici Slovinska pouze mávnutí.Přišel jsi o hodně.thumbs up smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 17:36
... Pavle, já bod 2) vystřihl, protože jsem si znovu pomalu přečetl nadpis ... a došlo mi, že tabulka je pouze naše "umění" a nikoliv panevropské, natož dokonce i států, které nejsou v Schengenu ...
... no nic, ale zase aspoň člověk vidí jak to u Vás chodí ... smažit řízky už druhý den po slavnostním Mrskútovým menu, to se jen tak nevidí ... já věřil, že dotaz č 2) nikdo nestačí dočíst, než to opravím ... a vono jo ...

... Izolace/karanténa ... já dodnes ani nevím jakou mutaci jsem měl, když jsem měl prvních 10 dnů slabší rýmu, kterou mám stejně z koček, u kterých my bydlíme ... a navíc ani manželka, ani dcera neměly pozirivní PCR testy ...
... jedno z vysvětlení může být takové, že už jsme to někdy měli (já to ... se všemi popsanými příznaky lapl v prosinci 2019 a rozcházel to až do února 2020) a holky doma v trochu lehčí formě někdy po mně ... jenže, kdo tehdy věděl co to přišlo za metlu ...

smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 17:39
"Pokud by se cestující, který do Chorvatska vstoupí na základě antigenního testu, v Chorvatsku zdržel déle než 10 dní, pak po uplynutí deseti dnů musí test opakovat."

Jedu na 10 nocí, tzn 11 den se vracím. Odjíždím z HR mezi 6:30 - 7h ráno. Přece nebudu po ránu shánět testovací místo když v HR vystoupím z auta už jen jednou kvůli benzínu ... Přemýšlel nad tím někdo tady?
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 18:02
... přesně tak ... při cestě do Čech bude chorvatský úřad rád, že v zemi skončily Tvoje prachy a ještě kdyby to 11 den vyšlo pozitivní, tak co by si tam s tebou počali ... drinking smiley na takovou náhodu by tam museli vyhlásit amnestii a pak by Vás museli 14 dnů celou rodinu živit a k tomu každý den 2 litry Bogdanuši ...
... ale tohle stejně v létě už platit nebude ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 18:05
Valeri rozumně bych to řešil tak že bych ten poslední den viděl jako tranzit přes HR thumbs up smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 18:26
Taky si myslím co Bessy. Proč by chtěli Chorvati při výjezdu z HR nějaký testy? Pak je tranzit no co bude tady to se uvidí!
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 04. 2021 08:58
Slavkov , ale celá debata předtím byla o nutnosti testu PŘED příjezdem do ČR , který byl -téměř- zrušený, ne o tom testu po návratu do 5-ti dnů ...jen doufám, že do léta padne HR aspoń do oranžové barvy

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 04. 2021 09:01
Myslím že si barvy každý udělá podle potřebyyawning smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 04. 2021 11:53
Hoši, nejsou tyto debaty nyní zbytečné? Předpokládám, že se v následujících dnech do HR na rekreaci nechystáte. Za dva a více měsíců, kdy se budeme chystat bude vše zcela jinak.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 04. 2021 12:17
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Slavkov , ale celá debata předtím byla o nutnosti
> testu PŘED příjezdem do ČR , který byl -téměř-
> zrušený, ne o tom testu po návratu do 5-ti dnů
> ...jen doufám, že do léta padne HR aspoń do
> oranžové barvy


Moje řeč :-)
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 04. 2021 12:19
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hoši, nejsou tyto debaty nyní zbytečné?
> Předpokládám, že se v následujících dnech do HR na
> rekreaci nechystáte. Za dva a více měsíců, kdy se
> budeme chystat bude vše zcela jinak.


Nevím jak kdo kdy jedete...my jedeme 16.6., mohu pak popsat trasu a případné "problémy" na ní...ale jak jsem již psla, věřím že to bude stejné jako loni... drinking smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 04. 2021 13:07
To Jiriczek 1978 určitě dej pak vědět thumbs up smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 04. 2021 19:58
petr.olomouc napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Ttom.
> Pro samoplátce PCR testu se uvádí i číslo
> cestovního dokladu pokud člověk chce. Pak jej máš
> na certifikátu. U AG testu obdobně, píšeme OP nebo
> pasy jak kdo chce. Ale asi je vidět rozdílnost
> přístupu v rámci celé ČR.


Můžu potvrdit dnes jsem šel na AG test jinam a ač jsem nic neříkal do emailu mi přišlo potvrzení v angl. češtině a němčině thumbs up šlo by vypsat číslo pasu TAKŽE OPRAVDU NĚKDE JE TO SAMOZŘEJMOST NĚKDE SE ZA TO PLATÍ ....
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 04. 2021 20:03
Vážení, Chorvatsko je pro mně země, na kterou se celý rok už skoro dvacet let těším. A tak nevidím jediný důvod, abych si teď začátkem dubna dělal hlavu s nějakým kovidem, testama a bůhví čím. Nehledě k tomu, že Chorvatům jde chválabohu hlavně o prachy. Loni jsme taky řešili vstupní formuláře, rezervace a nevím co ještě, dopadlo to tak, že jsem obvolával známé ať nechají všeho a frčí k moři, jaká to nakonec byla paráda. Tak se vybodněte prosím Vás na očekávání problémů, a těšte se. Těšte se na Jadran, na Rakii, na olivy, na víno, na sluníčko, na to všechno fajn, co jsme tam kdy zažili, a na to všechno fajn, co si tam za pár týdnů zas užijem.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 04. 2021 07:45
Jarda Novak: Zcela sdílím Tvůj názor. Nás se to bude týkat až v září, ale chápu, že ti, kteří chtějí vyjet v nejbližší době, mají obavy.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 04. 2021 09:16
No tak trochu nervózní můžeme být už v dubnu.thumbs up smiley
Nasadím ti brouka do hlavy: Červenec, srpen, vše v pohodě. A 1.září, pohoda končí, uzávěra .... a jsme v zádeli. Jedeme též v září.
Nerad bych se takového zklamání dočkal.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 04. 2021 12:26
Koukám na statistiku covidářů v HR a trochu jsem se vyděsil. Za posledních 24 hodin bylo zaznamenáno 3 217 nových případů... Leze jim to strmě nahoru a to v tom ještě nejsou velikonoce. V přepočtu na obyvatele už nás téměř dohnali a to jsme nejhorší v Evropě... To není dobrý. Místo oranžový barvy na mapě půjdou do tmavě červený
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 04. 2021 15:14
Letos budou asi všechny dovolené "vabank" - ale těšme se a doufejme. smiling smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 04. 2021 17:04
Chorvaté naočkují pracovníky v cestovním ruchu. Je vidět, že pro zdárnou sezónu udělají cokoliv.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 04. 2021 18:21
Chorvatsko bude od pondělí mezi nejrizikovějšími zeměmi

Vypadá to na pěknou "houpačku"... teď "jedou", pak "zabrzdí"
... začnou najíždět turisté...


P.S. Aktuálně se může "tetelit stádečko PŘED" grinning smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2021 07:02
Včera jsem zaplatil zálohu (vratnou), odjezd 5.8. Ani neuvažuji, že to neklapne i když se od včerejška Chorvatsko přehouplo do tmavě červené. Oni udělají pro letní sezónu maximum. Přeji i Vám co plánujete již odjezd na červen, aby to vyšlo, září bude ok taky. Už potřebujeme všichni načerpat sílu a vitamín D ze slunce.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2021 09:25
Dobrý deň,
viem že sa tu popísalo veľa ale môžete mi poslať link na tu “ požadovanú registráciu” pri vstupe do HR?
Ja tiež verím že v lete sa to ukľudní už len tým že ľudí so zaočkovaní pribúda a zvyšujúcou teplotou sa tiež prejaví klesajúci trend v prípade covidu...
Osobne ja idem na 14 dní prvých 10 na Pelješaci a verím že ma už v čase 9.-23.7.2021 nebudú šikanovať za neplatný AG test. Predsa čím dlhšie budem v HR tým pre ich krajinu to je lepší Business.
Práve posledné 4 dni cestou domov chcem navštíviť s rodinou Vodopády Krka a Plitvické jazerá takže by ma rozhodilo ak by požadovali AG test pred vstupom do NP🥴
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2021 10:06
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2021 10:37
Jelo, plánuj, nech tam nějakou rezervu......na aktivity. Dva a půl měsíce do plné sezony, vše se ještě párkrát změní. Jen doufám, že k lepšímu.
A i Chorvati jistě budou dělat vše pro to, aby se "jejich barva" změnila na takovou, aby sezona proběhla.
Jak to vidím já, tak klacky pod nohy jim budou závistivě házet nejspíš Slovinci, kteří mají zisk z rekreantů jen z pár litrů benzinu a z předražených 50 km dálnice směrem na jih (i když se po ní jede parádně)..
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 118
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.