Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 00:40
Jasně to máš pravdu pořád to je 800kč ale pokud někdo jede do těch 10 dni v te dovolene se to ztratí.Daleko horší je 3x1500kč za ten PCR test po navratu domu.Ale myslím že na to jaka je dnes situace to ti chorvati nastavili ještě přijatelně.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 02:00
Pokud 4x200=800, tak pak adekvátně tomu také 4x1500=6000 eye rolling smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 07:13
... hoši ... vy jste se kvůli Covidu ani pořádně nevyspali ... drinking smiley

PSR testy se (dle současně platných nařízení) budou dělat jen v rámci návratu ze států, které mají vysoké riziko možnosti přenosu Covid19 ...
... věřím, že do takových států normálně uvažující člověk nebude vozit svou rodinu na dovolenou ... případně nebude mít zájem přivézt nějakou novou mutaci svým sousedům, kolegům a jiným osobám, s nimiž je ve styku ... (myšleno vědomě) ...
... Chorvatsko mezi výše uvedené, takto rizikové země nepatří a doufám ... patřit nebude ... zvláště po již zahájené vakcinaci a dalších potřebných opatřeních proti šíření pandemie ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 07:16
Dostal jsem obě dávky a přišel mi oficiální Certifikát v češtině a angličtině i se státním znakem, v pdf a zakódovaný. K tomu do telefonu SMS kód pro otevření. Je tam jméno, číslo OP, číslo pasu, datum narození, datum očkování, údaje o vakcině, QR a čárový kód. Adresa tam není. Takže je možno si ho vytisknout nebo uložit do mobilu, je tam i mobilní verze. Údaje si zřejmě doplnili podle rodného čísla sami.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 07:22
Není důležité v současné době jak a za kolik se dostaneš k testům či potvrzení o prodělaném covid. Ale to že nyní jsou podmínky pro cestováni poměrně složité a nejisté. Loni byly moje holky po covidu, nic jsem od doktorů v ruce neměl jen vstupni formulář a voucher a takto si to představuji i letos. Ale nemusel jsem nic řešit tam ani po návratu a to je to podstatné. Snad se MZV bilaterálně domluví do letni sezóny. Já tomu věřím. Když bude stačit potvrzeni o očkováni nebo o prodělaném covid je to překážka, ale ne nepřekonatelná. Jen aby odladili děti
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 10:12
PCR test po návratu ze zahraničí je zrušen, musí se na něj jen při návratu z červených zemí.
A k těm antigením testům opět opakuji, kromě peněz jde i o čas a pakárnu, která s tím souvisí. Očkovaný vezme papír a jede. To jsou ty rozdíly, co mě štvou a jsou pro neočkovaného diskriminační.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 10:35
A to myslíš, že očkovaní do toho nemusí "investovat" čas? Někteří i peníze do benzinu na dojezd do centra, takže to vychází pro všechny finančně zhruba stejně
Je pravda, že očkování je zdarma, ale jak jsem se dočetl, tak testy taky.
A navíc ještě toto, za potvrzení o "výtěru" možná musíš zaplatit (jak jsem vyrozuměl z příspěvků jak kde).
Kdysi tady byla "teorie", jde o dovolenou, tak na "koruny" se nekouká. To k tomu patří. Naloží se tedy o pár piv víc, nebo si v HR nedáš čtyři chorvatské a 200 kč máš zpátky.
A kdysi na vojně nám bývalo řečeno, nehledejte, proč to nejde (jet)., ale snažte se, aby to šlo (jet).
A to platí i pro dnešek, byť je" henten kapitáálismus s lidskou tváří". Však se cinkalo a cinkalo.......
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 10:44
to Bessy thumbs upthumbs upthumbs upsmileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 11:50
Budme radi za to co je, ze tady jsou nejake vakciny a ze snad jsme na dobre ceste jak z pandemie ven. Do naseho oblibeneho Chorvatska cesta zda se letos mozna bude, i kdyz to bude neco za neco. Je potreba si uvedomit, ze optimalni reseni, spravedlive pro uplne vsechny strany proste neexistuje...
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 12:08
PSR testy se (dle současně platných nařízení) budou dělat jen v rámci návratu ze států, které mají vysoké riziko možnosti přenosu Covid19 ...

... a při návratu z ostatních, když přijedete veřejnou dopravou.
A hlavně jde o testy PŘED návratem. Po návratu samozřejmě karanténa a test (z rizikových zemí po pěti dnech, z ostatních do pěti dní).

Já jen doufám, že do měsíce tato pakárna skončí.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 13:45
Je vidět, že někdo čte ty vládní nesmysly korigované soudem pořádně a nedělá z toho pouze PR líbivou ANOagitku thumbs up



Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------

> ... PSR testy se (dle současně platných nařízení)
> budou dělat jen v rámci návratu ze států, které
> mají vysoké riziko možnosti přenosu Covid19 ...
> ... věřím, že do takových států normálně uvažující
> člověk nebude vozit svou rodinu na dovolenou ...
> případně nebude mít zájem přivézt nějakou novou
> mutaci svým sousedům, kolegům a jiným osobám, s
> nimiž je ve styku ... (myšleno vědomě) ...
> ... Chorvatsko mezi výše uvedené, takto rizikové
> země nepatří a doufám ... patřit nebude ...


OK, jakou barvu má Chorvatsko na aktuální mapě MZ?



P.S. Lékařské vysvědčení na barvocit mám OK
smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 13:54
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> PCR test po návratu ze zahraničí je zrušen, musí
> se na něj jen při návratu z červených zemí.
> A k těm antigením testům opět opakuji, kromě peněz
> jde i o čas a pakárnu, která s tím souvisí.
> Očkovaný vezme papír a jede. To jsou ty rozdíly,
> co mě štvou a jsou pro neočkovaného diskriminační.


PŘESNĚ MÁM STEJNÝ NÁZOR !!!!
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 14:02
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A to myslíš, že očkovaní do toho nemusí
> "investovat" čas? Někteří i peníze do benzinu na
> dojezd do centra, takže to vychází pro všechny
> finančně zhruba stejně
> Je pravda, že očkování je zdarma, ale jak jsem se
> dočetl, tak testy taky.
> A navíc ještě toto, za potvrzení o "výtěru" možná
> musíš zaplatit (jak jsem vyrozuměl z příspěvků jak
> kde).
> Kdysi tady byla "teorie", jde o dovolenou, tak na
> "koruny" se nekouká. To k tomu patří. Naloží se
> tedy o pár piv víc, nebo si v HR nedáš čtyři
> chorvatské a 200 kč máš zpátky.
> A kdysi na vojně nám bývalo řečeno, nehledejte,
> proč to nejde (jet)., ale snažte se, aby to šlo
> (jet).
> A to platí i pro dnešek, byť je" henten
> kapitáálismus s lidskou tváří". Však se cinkalo a
> cinkalo.......

Jenže očkovaný privilegista vložil jen ten čas a náklady na očkování jen jednou ale neočkovaný bude takto vkládat pokaždé než na něj dojde ráda že to stát nezvládl je jasný nechci se do nikoho trefovat ale nechápu proč očkovali např učitele když většina z nich se do školy vrátí až v září
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 14:09
"Sorry jako!" realita o Chorvatsku:

Ochranne-opatreni-–-omezeni-prekroceni-statni-hranice-Ceske-republiky-s-ucinnosti-od-5.-4.-2021-do-odvolani.pdf

Sdělení Ministerstva zdravotnictví, kterým se vydává seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním a vysokým rizikem nákazy onemocnění covid-19 s účinností od 5. 4. 2021

Hned na straně 1:

"Země s vysokým rizikem nákazy dle bodu III.1 ochranného opatření,
Dánské království
Finská republika
Chorvatská republika
Irská republika
..."


Koblihu?
Maturitu?
Dovolenou v Chorvatsku? grinning smiley

Věřme, že se to ještě změní tím (pro nás) žádoucím směrem...
smileys with beer
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 14:59
"Sorry jako!" realita o Chorvatsku:

Ochranne-opatreni-–-omezeni-prekroceni-statni-hranice-Ceske-republiky-s-ucinnosti-od-5.-4.-2021-do-odvolani.pdf



Začal jsem to číst, ale ztratil jsem se v tom.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 16:04
Tak já předně nechápu proč mám mít test před návratem do ČR když ministerstvu zdravotnictví do toho hodil ÚS vidle
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 16:15
ttom.
A ty jezdíš do Chorvatska každý týden dvakrát nebo dokonce i třikrát? Nebo ti to nevychází jako pendlerovi při průjezdu za dobře placenou prací za hranice? Tam taky nevidím důvod je testovat na našem území, to že tady utratí s bídou pár Eur, to tomu našemu státu moc nedá.
A očkovat učitele? Asi proto, aby mohli učit a hlavně vzdělávat tvoje (naše) děti. Aby z nich nebyli úplně "nevzdělaní potomci". I když s tím, že nechodí děti do školy nesouhlasím.
......nechci se do nikoho trefovat ......
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 16:47
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ttom.
> A ty jezdíš do Chorvatska každý týden dvakrát nebo
> dokonce i třikrát? Nebo ti to nevychází jako
> pendlerovi při průjezdu za dobře placenou prací za
> hranice? Tam taky nevidím důvod je testovat na
> našem území, to že tady utratí s bídou pár Eur, to
> tomu našemu státu moc nedá.
> A očkovat učitele? Asi proto, aby mohli učit a
> hlavně vzdělávat tvoje (naše) děti. Aby z nich
> nebyli úplně "nevzdělaní potomci". I když s tím,
> že nechodí děti do školy nesouhlasím.
> ......nechci se do nikoho trefovat ......

většina očkovaných učitelů se do škol vrátí až v září to bylo a je jasné !!!!! Navíc riziko že pan učitel něco chytí od testovaných dětí se blíží nule jsou rizikovější povolání co třeba prodavačky ? vono jde o to aby si pak měl očkovaný učitel vůbec co koupit huby.... ale chápu potrefená husa nejvíc kejhá.....
P.S nejsem prodavač aby v tom někdo neviděl něco jiného takže nemám proč kejhat...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Ttom (05. 04. 2021 16:51).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 18:02
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Začal jsem to číst, ale ztratil jsem se v tom.

Podstatné je zde:

I.nařizuje

3.
všem osobám, které pobývaly déle než 12 hodin v posledních 14 dnech na území států které jsou na seznamu zemí s vysokým rizikem výskytu onemocnění COVID-19 dle bodu III.1,
a)
předvstupem na území České republiky oznámit tuto skutečnost, a to vyplněním elektronického Příjezdového formuláře uvedeného vbodě III.4 vzdáleným přístupem, krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště nebo ohlašovaného pobytu,
b)
před vstupem na území České republiky disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku antigenního nebo RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2; to neplatí, jde-li o osoby uvedené v bodě I.19; antigenní test musí být proveden nejvýše 24 hodin a RT-PCR test nejvýše 72 hodin před započetím cesty,
c)
předložit na vyžádání doklad o vyplnění elektronického Příjezdového formuláře (oznámení) a písemné potvrzení podle písmene b)nebo podle bodu I.19 písm. b) přihraniční nebo pobytové kontrole, je-li osoba povinna jím disponovat,
d)
po vstupu na území České republiky se do 5 dnů na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2;



... a teď ten bod I.19:

19.
občanům České republiky a jejich rodinným příslušníkům podle bodu I.7 písm. e), občanům Evropské unie s vydaným potvrzením o přechodném pobytu na území České republiky a cizincům s povolením k trvalému pobytu na území České republiky vydaném Českou republikou
před vstupem na území České republiky disponovat:
a)
písemným potvrzením akreditované laboratoře o výsledku antigenního nebo RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2 v případě přepravy do České republiky veřejnou dopravou, jde-li o osoby, které pobývaly déle než 12 hodin v posledních 14 dnech na území států, které jsou na seznamu zemí se středním rizikem výskytu onemocnění COVID-19 dle bodu III.1; antigenní test musí být proveden nejvýše 24 hodin a RT-PCR test nejvýše 72 hodin před započetím cesty,
b)
písemným potvrzením akreditované laboratoře o výsledku antigenního nebo RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2 v případě přepravy do České republiky veřejnou dopravou, jde-li o osoby, které pobývaly déle než 12 hodin v posledních 14 dnech na území států které jsou na seznamu zemí s vysokým rizikem výskytu onemocnění COVID-19 dle bodu III.1;antigenní test musí být proveden nejvýše 24 hodin a RT-PCR test nejvýše 72 hodin před započetím cesty,
c)
písemným potvrzením akreditované laboratoře o výsledku antigenního nebo RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2, jde-li o osoby, které pobývaly déle než 12 hodin v posledních 14 dnech na území států, které jsou na seznamu zemí s velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění COVID-19 dle bodu III.1;antigenní test musí být proveden nejvýše 24 hodin a RT-PCR test nejvýše 72 hodin před započetím cesty;


thumbs up smiley


... "česky" (platí pro návrat ze zemí s vysokým rizikem výskytu onemocnění COVID-19 = aktuálně i Chorvatsko):
Všichni musí vyplnit Příjezdový formulář!
Všichni "cizí" cizinci musí mít test před vstupem do ČR.
Občané ČR a "naši" cizinci NEmusí mít test před vstupem do ČR, pokud NEcestují veřejnou dopravou nebo ze země s velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění COVID-19.
Nicméně, pokud individuálně přijedeme ze země s vysokým rizikem výskytu onemocnění COVID-19 (aktuálně i Chorvatsko) , tak musíme do 5 dnů na vlastní náklady na PCR test.

Kdo se bude vracet veřejnou dopravou, tak MUSÍ disponovat PŘED PŘÍJEZDEM AG nebo PCR testem (toto se týká autobusů i RegioJet vlaku, letadel atd.) a po příjezdu do 5 dnů na vlastní náklady na další test - PCR.

Všechno je to přehledně v té jejich tabulce (viz. můj příspěvek výše).
Pokud by HR zůstalo v kategorii zemí s vysokým rizikem výskytu onemocnění COVID-19, tak cesta autobusem či vlakem bude docela marast hot smiley

Doufejme, že se zařazení Chorvatska změní...
smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 18:14
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak já předně nechápu proč mám mít test před
> návratem do ČR když ministerstvu zdravotnictví do
> toho hodil ÚS
> [url=https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3291527-
> soud-zrusil-opatreni-ktere-zada-negativni-test-pre
> d-navratem-do-ceska]vidle[/url]

Nebyl to ÚS a nové opatření se s tím nálezem soudu snaží vypořádat náležitým zdůvodněním... (cca strana 13).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 18:31
Slavkov ano máš pravdu já to zmotal.... !!!
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 21:21
Jinak Ttom souhlasím s prodavačkami potravin. To jsou hrdinky. Dostanou navíc prd a pořád v riziku. Já potraviny nemám, ale moje ženské před nimi smekají.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 04. 2021 22:53
Z Chorvatska není povinný test na Covid... Není to vysoce riziková země... Stačí si přečíst to nařízení... Bod III.1 píše, že země neuvedené na tomto seznamu jdou vysoce rizikové a je potřeba test. Ale do dovolené je ještě kousek a zase to bude jako loni. Takže v klidu... 16.6. na měsíc do Hr... hurá... smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 09:37
Jiriczek1978, opravdu?
Mám pocit hraničící s jistotou, že přesně takhle vznikají polopravdy a nepravdy... eye rolling smiley

Chorvatsko JE (aktuálně) země s vysokým rizikem nákazy dle bodu III.1 ochranného opatření.



Pro ty, kteří nerozumí psanému textu, tak to MZ vydalo i graficky:



Rovněž i podmínky testů apod.





Že to za měsíc bude jinak, v to asi doufáme všichni...
smileys with beer
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 10:52
Na té mapě Chorvatsko není tmavě červené, ale v cestě nám stojí Slovinsko resp. Maďarsko, které tmavě červené je.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 12:02
... snad se shodneme na tom, a taky v to doufáme, že výše znázorněné mapy budou v době dovolených vypadat jinak ...
přesto jsem se po některých předchozím příspěvcích lekl, že je v současné době zakázáno vycestovat do Chorvatska,
což je, přes aktuálně světle červenou barvu HR nesmysl ... ale teď tam jezdí víceméně majitelé nemovitostí, lodí na vodě, kamioňáci, nebo ti, kdo mají v Chorvatsku nezbytné služební/rodinné povinnosti ...
jen mimo zápis, ač to zde bylo mnohokrát napsáno, je potřeba mít aspoň doklad ... což je negativní Antigenní test (pro 10 dnů pobytu, po té platí ... udělat nový) ...
... přes Rakousko se dostanete bez problému, pokud touto zemí pouze tranzitujete s nezbytnými zastávkami na WC, tankování ...
... přes Maďarsko se dostanete bez problému, pokud použijete určené tranzitní komunikace a zemi opustíte do 24 hodin ...
... přes Slovinsko se dostanete bez problému, pokud k tranzitu použijete vybrané hraniční přechody a opustíte Slovinsko do 6 hodin ...

... to znamená, že už i dnes se dostanete do Chorvatska ... berme to ale s rozumem, jestli je nutno vycestovat už teď ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 12:14
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jiriczek1978, opravdu?
> Mám pocit hraničící s jistotou, že přesně takhle
> vznikají polopravdy a nepravdy... eye rolling smiley
>
> Chorvatsko JE (aktuálně) země s vysokým rizikem
> nákazy dle bodu III.1 ochranného opatření.
>
>
>
> Pro ty, kteří nerozumí psanému textu, tak to MZ
> vydalo i graficky:
>
>
>
> Rovněž i podmínky testů apod.
>
>
>
>
>
> Že to za měsíc bude jinak, v to asi doufáme
> všichni...
> smileys with beer


Je potřeba si přečíst vše :-)

Dle bodu III.1 Ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 15. března 2021,
č. j.: MZDR 20599/2020-63/MIN/KAN, se všechny členské státy Evropské unie a třetí země,
které nejsou uvedeny v rámci tohoto sdělení, považují za země s velmi vysokým rizikem
výskytu onemocnění COVID-19.

TEST je povinný jen při návratu ze zemí s velmi vysokým rizikem a to HR není :-)

Takto vznikají polopravdy :-)
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 12:17
Jinak samozřejmě za týden, měsíc bude vše zase jinak... Věřím, že od 1.6. bude vše OK a bez testů tam i zpět...nejsem vědma, ale minulý rok jsem se v předpovědi nesekl...teda sekl, ale asi o týden smoking smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 13:24
Jiriczek1978 napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Dle bodu III.1 Ochranného opatření Ministerstva
> zdravotnictví ze dne 15. března 2021,
> č. j.: MZDR 20599/2020-63/MIN/KAN, se všechny
> členské státy Evropské unie a třetí země,
> které nejsou uvedeny v rámci tohoto sdělení,
> považují za země s velmi vysokým rizikem
> výskytu onemocnění COVID-19.
>

Toto říká pouze to, že země neuvedené v seznamu se automaticky považují za země s velmi vysokým rizikem
výskytu onemocnění COVID-19. Zcela logicky, neboť seznam obsahuje pouze:
Země s nízkým rizikem nákazy dle bodu III.1 ochranného opatření,
Země se středním rizikem nákazy dle bodu III.1 ochranného opatření a
Země s vysokým rizikem nákazy dle bodu III.1 ochranného opatření

Nic víc z toho nevyplývá!
Je to i logická ochrana, kdyby na nějakou zemi zapomněli, tak "preventivně" spadne do nejhorší kategorie.


Jiriczek1978 napsal(a):
-------------------------------------------------------

> TEST je povinný jen při návratu ze zemí s velmi
> vysokým rizikem

Říkal v televizi nějaký "blekota z vládnoucí soldatesky" nebo "Franta" od vedle?
Dle aktuální situace a platných opatření TOTO NENÍ PRAVDA!
Citace Ochranného opatření i grafická tabulka vydaná MZ jsou zde uvedeny výše.

Ten text je komplikovanější, ale pokud to ani z té tabulky není jasné, tak je to marné, je to marné, je to marné...
smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 04. 2021 13:36
Jiriczek1978 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jinak samozřejmě za týden, měsíc bude vše zase
> jinak... Věřím, že od 1.6. bude vše OK a bez testů
> tam i zpět...nejsem vědma, ale minulý rok jsem se
> v předpovědi nesekl...teda sekl, ale asi o týden
> smoking smiley


Ano kéž by ....smoking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 74
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.