Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
02. 04. 2021 20:24
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
... v přívadě Covid pasu asi bude
> záležet na dohodě všech zemí,


nebude EU je Německo a Francie (proto mutr řekla Rakousku už žádnou vakcínu navíc) tak že až se Německo a Francie domluví tak takovej bude covid pas.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 04:07
Je to nadějné....
[www.yookee.cz]
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 08:53
fmodel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bessy napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> ... v přívadě Covid pasu asi bude
> > záležet na dohodě všech zemí,
>
>
> nebude EU je Německo a Francie (proto mutr řekla
> Rakousku už žádnou vakcínu navíc) tak že až se
> Německo a Francie domluví tak takovej bude covid
> pas.

Je EU, a my jsme jeji soucasti (diky bohu). Kazda krajina ma moznost se vyjadrit a tlacit svuj pohled na vec. Ze to nekdere krajiny tak dobre nedokazou je jina vec. A je predce taky uplne jasne, ze krajiny s 80-ti mil lidmi proste musi mit vetsi vahu nez krajina s 10 nebo 5 ;-). Zastupuji vice obyvatel.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 10:03
Takže ty jsi jako méněcenný?
Přece jde o to, že jsi stejný jako člověk a obyvatel EU (když už to tedy musí být) jako Skopčáci nebo Frantíci.
A ne aby si s námi vytírali zádel.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 11:58
Ale ja se jako memecenny necitim, proste bud muzes jit bydlet na neobydleny ostrov a tam si muzes byt kralem sam sobe (treba si muzes vymeslet znova kolecko, nebo si postavit drevene WC), nebo hold akcepovat ze ziju v urcite komunite k cemu patri i to, ze kdyz ma 8 lidi jiny nazor nez ja, tak se hold budu muset prizpusobit. To jeste neznamena ze bych byl menecenny. V necem se ted neshodneme v necem zase priste ano. Jde o celkove smerovani spolecnosti jako celku. Neni nutne vest zabomysi valky, nebo nekoho hned obvynovat.

Hele, moc to ale teda k teme vlakna neni, nemeli bychom to tady probirat...
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 13:15
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je to nadějné....
> [www.yookee.cz]
> rvatsko-zmenilo-rezim-na-hranicich-cestovani-je-je
> dnodussi/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekc
> e-z-internetu#dop_ab_variant=503501&dop_source_zon
> e_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=eKeANSIhcJl-202
> 104030150&dop_id=11112424

No nadějné.... testy po deseti dnech ..... tzn. najít testovací místo, vystát frontu..... neříkám že to není řeištelné , ale.....
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 13:40
Nadějnější (zatím), bez front, je to pro ty, co už jsou očkovaní. Takže z toho pohledu je to "jednoduché" Uznávají certifikát o očkování co vydávají jako potvrzení, že jsi očkování absolvoval, tak ho někteří strčí vytisknutý do desek a mohou vyrazit.
Bude li potřeba "speciální" očkovací průkaz, bude se muset najít buď www stránka (snad půjde bez komplikací otevřít) nebo "orgán", co ti ho vystaví. To už by taky bylo "s frontou", prý ale zadarmo.
No není to ideální, ale jak říkají optimisté, je tam určité "světlo na konci tunelu". Pesimista by řekl, tunel je ještě dlouhý......
Někoho to od cestování sice odradí, ale beru to pro nás z té druhé stránky, bude volno na promenádách, dálnicích, hranicích a co já vím kde ještě.
A navíc, za dva měsíce do začátku sezony se vše ještě může několikrát změnit. Teď například vyšiluje Merkelová, může to chytit od ní kde kdo a nebude ani koridor k cestě, ani moře.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 14:03
Slavkov: Také si přejeme otevřenou BiH - chceme navštívit přátele v Sarajevu. yawning smiley Tak doufejme...
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 14:51
Kabinete, tvoje nadšení nesdílím, spíše mě točí. Bohužel (nebo bohudík, záleží na úhlu pohledu) nepatřím do privilegované skupiny 80+, nebo 65+, zdravotníky či učitele (zde nechápu vůbec, proč mají přednost v očkování, když děti se očkovat nebudou) a podle očkovacího plánu, který má několikaměsíční skluz, mě stihnou oočkovat tak možná na Vánoce. Od léta se bude muset opět začít nanovo s očkováním všeho, co se doposud oočkovalo, takže si nejsem jistý, zda to budou Vánoce ty letošní. Vycestovat k Jadranu, pokud budu chtít jet, pro mě bude mraky starostí i financí navíc. Antigení test, pokud jim bude stačit, si budu muset nechat udělat ofiko, pochybuji, že bude stačit papír od kolegy z práce, který se mi pošťourá v nose. To znamená někam dojet komplet celá posádka a zaplatit, jen abych dostal bumážku. A dostat ji nejpozději pár hodin před cestou, aby při jakékoliv komplikaci na cestě vůbec při vjezdu do HR platila. Jestli budu muset po 10 dnech v HR, jenom proto, že můj pobyt bude delší, opět na další test a opět zacálovat, nedej bože totéž po příjezdu domů, je mi celá dovolená u zádele. A to je to, co od samého začátku říkám, že covid pas (potažmo očkování) bude třídit na nadlidi a póvl. A ten póvl v tom většinou bude ne vlastní vinou, ale vinou vrchnosti.
Takže si juchej, ale ber ohled na ty, co očkovaní nejsou a nebudou.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 15:11
Zahajskej má pravdu a v tomto vidím dost jednoznačnou diskriminaci očkování zadara a naočkovaný privilegista může vyrazit ostatní na které se nedostalo musí mít test což ok ale ten test NENÍ ZADARMO ! Aby to nebylo diskriminační tak do doby kompletní proočkovanisti by musely být testy zdarma jako vakcíny .....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (03. 04. 2021 15:12).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 15:14
Zahajdo, sice asi patříš do skupiny 30+, která ještě "nemá nárok" na očkování, ale psal jsi cosi o tom, že jsi absolvoval chorobu. takže "ten " papír budeš mít určitě taky, to je třetí podmínka, aby se dalo jet. Bude to chtít tedy trochu "běhání", ale snad něco vydržíš.
A jak jsi tady už psal, za ty měsíce, než "nastane sezona" se vše ještě mockrát změní.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 15:56
Zahajda neměl Covid.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 18:08
Ano, patrím do skupiny 30+, ale +20 a k tomu jestě + nějaké drobné. Covida nemám, jen jsem si na chvilku poseděl na lopatě se zápalem plic, infekčním.
Již teď se mluví o tom, že jsou antigení testy nespolehlivé, že by se měly nahradit PCR testy. Jak v zaměstnání, tak ve školách apod.Antigení lízátka jsou 50 na 50, ostatní šťouradla jak který výrobce. Jen to naráží na to, že odběr musí udělat zdravotnický personál, což je nereálné a v tom množství ani nezvladatelné. Takže by stačilo říci, že se přes hranice minimálně s PCR testem nedostaneš a je to v zádeli.
Jak jsem již několikráte uvedl, úvahy o tom, že s očkováním se bude moci do hospody, do divadla, ostatní jen s testem, který si ale dotyčný bude muset sám zacvakat, je diskriminační v samém základě, totéž i s možností cestovat. Pokud budou testy i PCR grátis a na počkání, ještě snad, ale to je utopie, zobá z toho mnoho mocných a dobrovolně se příjmů nezbaví. Státy na to peníze mít nebudou
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 18:20
Na antigenní test zdarma každé tři dny, má v ČR nárok každý kdo si platí zdravotní pojištění.

Zahajskej a Ttom: Vy si neplatíte zdravotní pojištění?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 19:07
Platím, ale nikdo mi nezaplatí těch 50km, který kvůli tomu ujedu a čas který s tím strávím. A musím se uvolnit ze zaměstnání. Nehledě na to, že jsou i dlouhé objednací termíny, protože jsou odběrová místa přetížená. A motat se tam mezi coviďáky? Jo, to se fakt vyplatí.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 19:25
Naprostý souhlas se zahájským též si ZP platím ale antigen pro vycestování tedy s certifikátem se a) platí za b) nedělají ho všude. Takže kam si můžu dojít pro vakcínu zadara ?
Platit test za to kam může očkovaný bez testu vidím jako diskriminační a trest za to že nejsem na řadě, a pravděpodobně to zas skončí u ÚS
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 19:45
Ttom: Potvrzení o antigenním testu s výsledkem je zdarma. Něco si i tom zjisti.

Zahajskej: Jestli ti je 50+, tak do června dostaneš vakcínu.

Že nás s cestováním čeká opruz a vícenáklady se smiřte. Holt vylezla nová breberka. Když jsem cestoval po světě, tak jsem za očkování utratil docela dost peněz a neztěžoval jsem si. Prostě jsem chtěl cestovat.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 19:48
Je to jak piše Dejff jen doplním že tento narok ztrácí ten kdo prodělal covid a to na dobu 3 měsíců od pozitivního testu.
Test je zadara ale platí se vystavení toho certifikátu určenemu k ceste do zahraničí u nás v Brně 200kč.Zkouším si ho vyžádat zpětně protože jsem byl 5.2 pozitivně testován na covid 19 antigenním testem a vešel bych se do 180 dní od prodělání nemoci covid.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Tielk (03. 04. 2021 19:54).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 19:58
A kde v Brně? Asi nás to bude čekat když se nic nezmění.smiling smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 20:24
dejff a na to že je test s potvrzením zadara jsi přišel jak ? ANO potvrzení v češtině možná k testu dostaneš ale s tím si můžeš na hranicích akorát tak vytřít zádel potřebuješ mezinárodní certifikát tedy v AJ kde mi ho dají zadara poraď
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 20:40
... v Brně se testuje nejrychleji na "výstavišti" .... je jen potřeba se elektronicky nahlásit ... obvykle Vás vezmou do 1 dne od doby objednání ... testy se provádějí 100 metrů od hlavního vchodu (kulaté parkoviště) ...
pokud Vás shledají pozitivním, okamžitě Vás SMSkou upozorní, že je nezbytný PSR test ... ten se dá udělat také na BVV ... já ho ale elektronicky ... nejrychleji objednal u Sv. Anny ... hned druhý den od "antigenu" ... k PSR testu, aby byl pro Vás zdarma je však potřeba, aby jste zavolali svému závodnímu (obvodnímu) lékaři, který Vás obratem zaregistruje do celostátního registru požadavků na PCR test (vše ... jak antigen, tak PSR test platí Vaše zdravotní pojišťovna ... pokud Vás ale Váš lékař nezaregistruje ... platíte si PSR test sami a to je přes 1000,- Kč ... takže nezapomenout)
... proto se ptám, proč Tielka obratem neposlali na PSR test ... prodělanou virózu žádný antigen test oficiálně nedeklaruje ...

... a jinak ... Dejff má jednoznačnou pravdu ... tyto virové srač..ky se musíme snažit přežít, je to válka s virem a něco pro to musíme obětovat, jen nedej Bože své životy ... stále si asi neuvědomujeme ... co je to opravdová válka, Balkán to ví ...
... P.S. za mezinárodní potvrzení o negativním PSR se něco málo platí (asi ty 2 stovky) ... do HR ale stačí potvrzení o rychleji provedeném a rychleji zdokladovatelném negativním antigen testu ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (03. 04. 2021 20:43).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 20:52
Pavel.R Je to jak piše Bessy na vystavišti.

Bessy-protože na PCR posílají jen ty co jsou pozitivni na antigennim testu a nemaji zadne přiznaky onemocneni což nebyl muj připad.
Výsledek vašeho antigenního testu je pozitivní a jste bez příznaků? Při pozitivním výsledku antigenního testu bez příznaků provádíme na odběrném místě konfirmační test PCR test. Pro registraci tohoto termínu obdržíte sms s odkazem do rezervačního systému. Konfirmační PCR test, který se provádí na odběrném místě, doba dodání výsledku je 48 hodin. Děkujeme za pochopení.

Dole na strance. [covidtestbrno.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tielk (03. 04. 2021 20:55).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 20:56
Doba dodání výsledku je 48 hodin. To je asi ale problém, když do Chorvatska nesmí být test starší než 48 hod.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 20:59
... doba dodání výsledku testu ... skutečnost ... (vše SMS)
BVV ... antigen test ... 25 minut ...
FN Sv. Anna ... PSR test ... 5 hodin ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 21:03
Jo a vstup do chorvatska jen s antigennim testem je povolen jen na 10dni pak je potreba se přetestovat.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 21:16
Mohli by to prodloužit, máme to na 12 dní. Výsledek SMS je asi k ničenu, když musí být potvrzení.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 21:35
Pavel.R napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Doba dodání výsledku je 48 hodin. To je asi ale
> problém, když do Chorvatska nesmí být test starší
> než 48 hod.


Ano to jsem tu už přesně psal sice je to max. 48hodin ale když to potvrzení obdržíš za 45 hodin na hranice to nestihneš prostě je to vše blbě vymyšlené nebo spíš někdo nepřemýšlel.....
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 22:16
Ttom: Papír s výsledkem testu v češtině a angličtině jsem dostal MeDiLa centru. Nic jsem neplatil.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 04. 2021 23:00
Dejff a já byl v Praze na dvou různých místech nic jsem neplatil jednou výsledek do emailu v češtině podruhé na papíře a také jen v češtině z toho je vidět že jen někde to asi jde ale NE všude navíc ta labortoř jak uvádíš je duben kdybych se tedy rozhodl že si u nich udělám test a pojedu do jejich pobočky na Vysočinu nelze se objednat třeba na Květen prostě nemají termíny asi už v květnu nebudou pracovat viz tady takže opět k ničemu.O tom že by měl být výsledek v angl. tam není ani zmínka takže tam v úterý zavolám a sdělím



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (03. 04. 2021 23:06).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 04. 2021 09:23
... chlapi, 10 dnů, týden před odjezdem zjistěte, jak se věci mají, protože i týden je dnes dlouhá doba pro změny v cestování ...

... hned po odběru PCR testu u Sv.Anny mi řekli, že pokud budu negativní, tak mi to sdělí do pár hodin, a pokud bych chtěl a počkal, tak by mi je dali i písemně ...
... v mém případě mi to poslali SMSkou i mailem, jen to potvrzení s razítkem jsem nepotřeboval, protože můj PCR test byl pozitivní ... tím pádem, bez ohledu na to, že ostatní rodina měla pár dnů po té PCR testy negativní, tak měli smůlu ...
... pozitivní test pro jednoho z celé rodiny je riziko, že zůstanou doma všichni v karanténě ... místo 14 dnů na Makarske ...

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.