Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 03. 2021 14:43
Díky za reakci. Pochopil jsem to tak, že na Primě byl takový první náznak o jednotlivých kolonkách v Covid-pasu. Alespoň pro mě bude nejvíc zajímavá část naočkován - nenaočkován a jak k tomu bude přistupovat HR (event. AUT a SLO) resp. co vše to bude pro nás turisty znamenat.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 03. 2021 07:30
Toto celé ohľadom pasov je šialenstvo , čo budeme nosiť celú kartotéku infekčných chorôb , HIV , Žltačka C ,Covid ???
chorôb existuje celá plejáda , vytvárajú sa mutácie ...

Covid :

- očkovanie nezaručuje , že sa znovu nenakazíš , ani to že nemôžeš byť prenášačom / poznám viac takých ľudí/
- testovanie nezaručuje , že nemôžeš byť nakazený , inkubačná doba .
- prekonané ochorenie nezaručuje , že sa nenakazíš znovu / osobne poznám človeka čo to 3 x prekonal/

Takže žiadne pasy , max . meranie teploty , testy , samozrejme hygiena , pasy a doložky sme tu už mali .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil svantovit (14. 03. 2021 07:31).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 03. 2021 15:43
Je li člověk "alergický" na slovo pas (i když to zní tak honosně) , může používat jiná jména "toho" průkazu. Například pasport, vložka (do pasu), doložka, potvrzení, papír pro celníky nebo lejstro pro policii, úřední průkaz, dobrozdání a jiné
Co Jourová schválí, to se teprve uvidí.
Nejspíš to bude tak, budeš muset mít nějaké "potvrzení", o čem, to nejspíš upřesní. Největší problém bude s byrokracií.
A kdo s tím nebude souhlasit, může zkusit vyrazit bez....pasu. Možná dojede, nejspíš ne.
Já dojet chci, takže pro to udělám "první poslední".Jen se nenechám očkovat Astrou Zeneca! Ostatní jsou prý také "svinstvo", ale tahle podle zpráv obzvlášť.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 03. 2021 17:35
Pas?
Ten jsem ztratil asi před 20kg... grinning smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 03. 2021 17:45
Tak po prodělaném covid mám jen jednu sms kde je uvedeno : RT-PCR POZITIVNÍ kontaktujete svého lékař........
Tak že žádný doklad nemám, ani od lékaře ani od hygieny. Tak jsem zvědavý jak budu dokladovat, že jsem covid prodělal. :-) To bude legrace.
Ono s těmi doklady je to stejně veselé. Dcera má od září do dnes doklad o negativním testu po návratu ze Španělska. Všude jí říkali musí předložit negativní test, ale nikdo neřekl komu a nikdo jej po ní taky nechtěl. :-)
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 03. 2021 19:08
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pas?
> Ten jsem ztratil asi před 20kg... grinning smiley


Tak že před rokem ?? ten lockdavn nám huntuje těla. yawning smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 03. 2021 19:39
Jarda Cimrman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak po prodělaném covid mám jen jednu sms kde je
> uvedeno : RT-PCR POZITIVNÍ kontaktujete svého
> lékař........
> Tak že žádný doklad nemám, ani od lékaře ani od
> hygieny. Tak jsem zvědavý jak budu dokladovat, že
> jsem covid prodělal. :-) To bude legrace.
> Ono s těmi doklady je to stejně veselé. Dcera má
> od září do dnes doklad o negativním testu po
> návratu ze Španělska. Všude jí říkali musí
> předložit negativní test, ale nikdo neřekl komu a
> nikdo jej po ní taky nechtěl. :-)


Asi čestný prohlášeni... Což o to našincům bych i věřil ale Úkáčka.... jak ti se testují ? Nevěřim že když jich bydlí v pronajatym bytě 10 by případně absolvovali karanténu a toho jednoho by šoupli na balkón...
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 03. 2021 22:14
Potvrzeni o prodelanem covidu ti napise obvodni lekar a je na to formular.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 03. 2021 23:08
tady něco kolem toho pasu
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 03. 2021 12:14
Snažil jsem se v tomto vlakne z zjistit aktuální opatření, ale o moc moudřejší, po té diskuzi co se tu zvrhla o všem možném teda nejsem... Jakože já jsem tady stále relativní nováček a moc bych asi neměl říkat co se kam má a co nemá psát, ale taková volná diskuze by podle mně měla být v jiném vlakne. Snad se to nikoho nedotklo, jen mi to původní téma přijde fakt nepřehledné.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil patrikHR (23. 03. 2021 12:22).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 03. 2021 12:57
Ona je celá situace netřehledná ,i na vyšších úrovních neví co platí,tak těžko žehrat že to není jasný v diskuzním foru.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 03. 2021 13:11
to je jasne, tak jsem to nemyslel. Jen by podle mne bylo dobre se ve vlaknech drzt puvodni temy vlakna. Pak se tezko hleda relavantni informace, kdyz se musis prohrabat 50% pripevky, ktere vubec nepatri k teme nerikajic uz radsi nic o tom jestli jsou pravdive... tato moje reakce by tady vlastne taky nemema co delat, kdyz uz jsme u toho.


Ale k teme: chapu to spravne ze se ted do HR technicky vzato muze, ale je potreba testy pred, nebo na miste. Pri navratu testy pred i po + registrace a karantena? Vyjimku maji ti co to prodelali (90dni) a ockovani. Ma v tom nekdo prosim prehlad?
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 03. 2021 13:24
Pokud chceš jet zítra či příští týden, tak ideálně stránky MZ, případně ambasád jednotlivých zemí (našich tam, jejich u nás)... Pozor bývají rozdíly pro tranzit vs. pobyt. Pokud později, tak to nemá smysl řešit teď smoking smiley

Jako turista aktuálně neporadím, jako "mé s.r.o." jsem byl minulý týden v Rakousku, s tím případně poradím... nicméně firma tam běžně dělá, registrace atd.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 03. 2021 17:10
Ako sa nám otepľuje a zvyšuje dezinfekčný účinok UV žiarenia ako aj tvorba vit. D súčasne nám klesá počet covid pozitívnych , počítam , že budú zase tlaky na otvorenie hraníc , zhruba tak ako minulý rok , podľa mňa bude individuálny pobyt na juhu OK .
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 03. 2021 07:12
Ale hranice zavřené nejsou... smiling smiley
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 03. 2021 09:19
Kdo by potreboval a nechtelo se mu hledat, tak tady je link stranky ministerstva zahranici, tykajici se primo podminek vstupu do HR:
[www.mzv.cz]

A tady je nejaky "rozcestnik" kdo by hledal detaily pro jine zeme (napr kvuli tranzitu):
[www.mzv.cz]

Jak jsem pochopil tranzit je povolen pres vsechny zeme ktere prichazeji v uvahu (AT, SLO, HU).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil patrikHR (24. 03. 2021 09:27).
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
26. 03. 2021 20:13
Chorvatsko stanovila pravidla pro zahraniční turisty. K moři se dostanou tři skupiny lidí - ti s negativním PCR testem, který není starší než 48 hodin, ti kteří absolvovali očkování a pak ti, kteří během posledních 6 měsíců prodělali onemocnění covid-19. "Ministr zahraničí byl vyjednávat podmínky v Chorvatsku. Jednal s ministryní turismu a sportu Nikolinou Brnjac

[zivotvcesku.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tielk (26. 03. 2021 20:13).
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 03. 2021 07:39
Tak, že by to šlo celkem "bez problémů?"
Certifikát už mám vytištěný, první podmínka splněna .Je to tam se státním znakem i s překladem v angličtině i s QR kódem.
Teď jen, jestli budou ty "EU" vakcinopasy, tak je vytisknout, popřípadě stáhnout. Doufám, že mám dost "chytrý" telefon. Snad to půjde tak jednoduše jako tisk certifikátu .
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 03. 2021 09:16
Ještě také, co umožní země na trase? 6 měsíců od prodělání covidu? Proč se ale uvádí, že je člověk po covidu "chráněn" jen 90 dní? A co ti, co jim stát neumožní se do léta oočkovat? Zaplatí si PCR test? Tam i zpět? U čtyřčlené rodiny cca 11 tis.? Nebo si prodlouží dovču o 14 dní v karanténě? Mnoho a mnoho otazníků. Do léta se ještě mnohé změní, ale poté, co stále ukazuje úřednická mašinerie, moc nepředpokládám nějaký obrat k lepšímu.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 03. 2021 09:43
Tranzitovat (kdyz to ctu spravne) muzes uz i dnes, takze s tranzitem predpokladam nebude problem ani v lete.

90d vs 6m - proste to ti dnes asi s jistotou nikdo nerekne jak dlousho jsi chranen (je to pomerne nova nemoc), takze asi podle velikosti strachu se kazda zeme zaridi jak porebuje. HR potrebuje turisti, proto jsou asi benevolentnejsi.

Ja jsem rad ze se cestovat vubec bude moct.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 03. 2021 09:52
... zvláštní je, že Chorvaté (viz. příspěvek Tielka ... odkazující na článek Josefa Šťastny, ze dne 26. 3. 2021) ... budou uznávat volný příjezd těch, kdo během posledních 6 měsíců prodělali onemocnění Covid19 ... ostatní země EU dosud informovaly, že budou "pouštět imunitu" v důsledku vyléčení koronaviru ... do 3 měsíců ...
... osobně by mi těch 6 měsíců nevadilo, jelikož bych měl tím pádem volný příjezd do Chorvatska až do konce září ... ale chytřejší budeme, až budou Green pasy oficiální pro celou EU ... pravda, jednotlivé státy asi budou povolovat své vlastní vyjímky ... (např. uznávání vakcinací SputnikemV, nebo uváděná 6 mesíční imunita po prodělaném Covid 19) ...

smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 03. 2021 12:52
... [www.mojportal.hr]
... takže potvrzeno ... na společném vystoupení minstra zdravotnictví Chorvatska, Vili Beroše a ministra vnitra Bozinoviče, v němž informovali o zhoršení epidemiologické situace na jejich území ... zaznělo to, že Chorvatsko trvá ... na 6 měsíční toleranci po prodělání Covid19 ... a pokud bude mít turista lékařské potvrzení o prodělání Covidu v "ochranné době" do 6 měsíců ... může do Chorvatska přicestovat bez dalších potvrzení (viz. negativní test, nebo vakcinace) ...

smileys with beer
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 03. 2021 13:28
Fajn, já to mám do konce srpna.

Teď ještě v jaké formě a v jakém jazyce budou to potvrzení vyžadovat
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 03. 2021 06:58
No Chorvatsko zní nadějně, ale Slovinsko a Rakousko můžou být potíž. Možná i Maďarsko.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 03. 2021 07:20
proc by to mel byt problem? Ted neni problem (v relativne zle situaci), v lete je velky predpoklad ze vzhledem k postupnemu promorovani, ockovani a samotnemu letu by mela byt situace lepsi.

Rakousko:
[www.mzv.cz]

Slovinsko:
[www.mzv.cz]

Madarsko:
[www.mzv.cz]
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 03. 2021 08:25
Máš jistě křišťálovou kouli, takže to přesně víš. Jenže se v okolních zemích situace zhoršuje a oni zpřísňují opatření.
A nevím, proč se stále zmiňuje, že s oteplením se situace zlepší. Copak ve státech blíže rovníku, tj.pěkně v teple o covidu neví? Mnohé jsou na tom hůře než tady u nás.
Ano, těšíme se k moři, já také. Ale dívám se na to střízlivě i když koblihář řekl, že se v létě k moři pojede.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 03. 2021 08:49
Vloni taky udělali koridor, když hnali všechny Němčoury "zum befehl" domů. A pro nás to bylo skvělé. Všude prázdno, i lavičky v přístavu v Makarské byly prázdné, tak bych si to představoval i letos. Ale rozhodně to není podmínka, vydržím tam i s nimi. Hlavně ten průjezd. Ale jsou to ještě minimálně 2 měsíce, situace "na frontě" se mění každým okamžikem, určitě "zvítězíme"!
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 03. 2021 09:14
Ja to proste vidim stejne (optimisticky) jako kabinet302... ;-)
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 03. 2021 10:02
Maďaři zase možná udělají omezený tranzit po určených dálnicích, t.zn. přes Budapest, jako loni. Aspoň kdyby povolili M86 přes Szombathely.
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 03. 2021 11:16
No já si myslím že v létě se pojede sice s obstrukcemi testy a pod. ale pojede....thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.