Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 12. 2020 00:59
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 12. 2020 01:40
Tak testovací balonek je venku ,budou očkovací pasy yawning smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 12. 2020 08:14
Hamáček tam napsal:..... Každý Čech má doma očkovací průkaz, který je evidencí toho, kdy a na co byl člověk v minulosti očkován....
Má pravdu. Mám. Je starý 63 let, ještě že mi ho rodiče schovali do dokladů. jako vysvědčení, rodný list apod. Nyní ho tedy opráším a vyrazím, Když to musí být.
Teď jde o to, jestli mi ho EU uzná.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 12. 2020 08:24
A kdo ho nemá, není Čech, hop, hop, hop! thumbs up smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 12. 2020 09:15
Náš kocour má rodokmen že se stydím za svúj prostý lidský původ a má taky pas a očkovací průkaz ,tak ho s tím očkovacím průkazem alespoń doženu. thumbs up smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 12. 2020 09:32
V tom případě pápá Schengenský prostore. Ještě zrušit nařízení o GDPR, které v době covidové bude tedy de facto porušováno. Koupit si e-auto na baterky s reálným dojezdem 200 km, čistě na cestu tam i zpět ( HR ) si připravit podrobný časový itinerář volných nabíječek a plánovat - cesta tam 7 dní, pobyt 7 dní, cesta zpět 7 dní. Inu pokrok hodný 21. století.

Druhá možnost je, že to tak horké nebude. Určitá omezení asi budou - bez dokladu se nedostaneme do letadla, koncert, možná kino(?), záleží co bude u některých požadovat zaměstnavatel atd. Každopádně bych se rád dočetl od odborníků, jaké jsou plány na přeočkování. 1 vakcína stačit nebude a lidem to zatím nikdo neřekl. Info se dávkuje postupně a hlavně chaoticky. Ve filmu Rozpuštěný a vypuštěný inspektor Trachta zaučuje mladého Hlaváčka a během vyšetřování mu říká: " Zapište si Hlaváčku zásadu č. 2 - mezi podezřelé je potřeba vnést zmatek." smiling smiley
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 12. 2020 10:12
Schengenský prostor už de facto neexistuje, vzhledem k omezením, která si jednotlivé státy tvoří úplně libovolně.

A kdo si ještě vzpomene, že hlavní myšlenka EÚ byla volný pohyb osob, zboží a služeb?
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 12. 2020 10:16
Zvýhodnit očkované? To je represe lidí, pro něž není vakcína, míní právník

Jsem pro otevřenost a poctivost – neříkejme, že tu budou výhody pro očkované, jsou to totiž represe pro neočkované.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (30. 12. 2020 10:18).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 01. 2021 16:48
[www.lidovky.cz]


Tak to bude letos asi hodně zajímavé. Ještě rádi vzpomeneme na téměř bezproblémovou sezónu v loňském roce (registrační formulář, koridor AUT-SLO, roušky v HR obchodech) v porovnání s tím, co se začíná v Bruselu tlačit.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 01. 2021 21:21
Vždyť je to blbost. V létě bude naočkovaná jen polovina lidí a pochybuju že si ta druhá půlka bude neustále platit testy aby se někam dostala, nejen na dovolenou. A pak pokud očkovanej člověk bude dál infekční, tak je to celý postavený na hlavu.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 01. 2021 07:58
Myslím, že je načase založit vlákno "Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti"
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 02. 2021 19:20
[cestovanie.pravda.sk]

Zatiaľ to vyzerá , že v HR majú dosť rozumu tak ako doteraz.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 02. 2021 17:10
svantovit napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [cestovanie.pravda.sk]
> volenka-na-jadrane-budu-v-chorvatsku-platit-covid-
> pasy/
>
> Zatiaľ to vyzerá , že v HR majú dosť rozumu tak
> ako doteraz.


No to nevim rozumný ....kde ten pas vemu když se u nás nedá naočkovat 😔
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 02. 2021 15:35
Presne tak,určite budú akceptovať aj negatívne pcr testy-hlavne mladší ľudia sa do leta zaočkovať nestihnú...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 02. 2021 22:48
tzv. Covid-pas se stává díky mutacím zhola zbytečným ...... [www.idnes.cz]


..... Podle něj nadejde zřejmě i čas, kdy se dostaneme s koronavirem do podobné situace, jako s chřipkou, tedy ke každoročnímu očkování ...... uvedl Eichler z Evropské agentury pro léčivé přípravky známé pod zkratkou EMA


jinými slovy, každoroční dovolená do HR s lege artis platným Covid-pasem by znamenala absolvování 1-2 dávek každý rok pro každého člena rodiny do konce života
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 02. 2021 10:58
... přesně jak píše Dada ...

... jen pro případ, že by se situace ještě zdramatizovala ... by musela být naordinovaná služební cesta, samozřejmě s PCR testem ... ale komu by se tohle asi tak podařilo ... jedině vlastníkům nemovitostí u Jadranu nebo cestou do firem, či služeb ...

smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 02. 2021 11:30
Raději na tento katastrofický scénář ani nemyslet.
I když celebrity si cestičku najdou.....a budou vyvalovat své "přednosti a zadnosti", nejraději bez.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 03. 2021 13:42
Tak jsem nad aktualizací (novým vláknem) 2021 přemýšlel, ale je to pořád jedna krize. Osobně si myslím, že největším problémem budou mutace viru, pokud očkování nebude na ně účinné. Odladění mezistátní kontroly očkování centrální databází s přístupem prostřednictvím oprávněných orgánů, když již v ní figurují jiné a podstatnější biometrické údaje, je jen otázka úprav (a GDPR se s tím určitě nepere). Papír totiž snese vše, na to jak se na kopírce vyrábějí aktuální certifikáty o testu, se můžete zeptat pendlerů a jiných, co musejí pravidelně mimo ČR. Ovšem, že by se reálně stihla naočkovat podstatná část populace ..... Že by se tím dalo podmínit cestování .....
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 03. 2021 15:44
No já covid mám, tak mě se očkování následujících 90 dnů netýká. Na negativní test můžu taky zapomenout, ten bude pro mě nedosažitelný, falešná pozitivita bude nadlouho. Pak podle množství protilátek mi snad v červnu něco píchnou a uvidíme zda se někam podívám.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 03. 2021 16:57
TO: Jarda Cimrman : Tak snad to bude nějak ošetřený aby člověk mohl vycestovat po prodělané nemoci.... asi by melo stačit potvrzení ... takových lidí bude víc
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 03. 2021 20:21
Maďarum stačilo do 6 měsíců po prodělaném Covidu...
avatar
mdr
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 03. 2021 20:46
To bychom mohli my, co jsme to zrovna prodělali, v lété bez problémů do Maďarska?
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 03. 2021 20:58
Jestli nás tam pustí, nějak se jim zvyšují počty nakažených....
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 03. 2021 21:22
Myslím že vím kam pojedem, jen si musíme vzít baterky aby jsme viděli na cestu thumbs up smiley
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 03. 2021 22:40
Šest měsíců mě přijde blbost. Mluvil jsem se ženštinou, co si prošla britskou mutací a té řekli, že to má na max.tři měsíce, pak do toho může vlítnout znovu.
Já se teď taky válím doma, házím do sebe paralen lopatou a je to jak na houpačce. Jen jsem nejel na test, protože se mi točí šiška a občas mi tečou hrozně oči, takže mám obavy, že bych tam autem nedojel a veřejnou je to nemyslitelné. Takže asi můžu na nějaké potvrzení, že jsem covid prodělal, zapomenout. I když, přítelkyně do toho vlítla o pár dní dříve a je negativní.
Nikdo pořádně neví, jestli očkovaní jsou přenašeči. Nikdo pořádně neví, jak dlouho po covidu je člověk imuní. Vše jsou to neověřené spekulace. Vždyť i testy lžou. Táta si přitáhl civida ze špitálu. Máma byla na testu též, ale 0, přesto od druhého dne po testu se u ní veškeré příznaky covidu objevili. Takže vázat možnost cestování na platný test či očkování mě připadá diskriminační.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 03. 2021 09:16
.....Takže vázat možnost cestování na platný test či očkování mě připadá diskriminační........
A co bys třeba navrhoval, kromě otevřeného koridoru v průjezdních zemích (nebo jak to nazvat)?
Nic jiného mne nenapadá, na co vázat výjezd, průjezd a pobyt.....
Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 03. 2021 09:36
Loni jsme test nebo očkování potřebovali? Ne a jelo se.
Mě vadí, že se očkování a testům přikládá obrovská váha a zbytek lidí budou druhořadí občané, kteří budou moci tak maximálně dělat na zahrádce za barákem místo moře? Vstupy do hospod jen pro očkované? Kdo to bude kontrolovat, výčepní? Do kina, divadla atd.také? Bude to kontrolovat biletářka?
Očkování a testy ano, ale nesmí se k tomu stavět tak, jak je to zatím prezentováno.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 03. 2021 11:15
Situace byla vloni ve všech průjezdových zainteresovaných státech "na Chorvatsku", trochu jiná.
Nebyly mutace, nebylo tolik nakažených.
Letos je situace ve všech směrech o dost horší. A nechat tomu "volný průběh" ?? Těžké rozhodování.
Když vezmeš v úvahu, že vakcína chrání (prý), tak si myslím, že by se mělo brát v úvahu, že pro "Chorvatsko (a jiné destinace), člověk něco dělá )nechá se naočkovat).
Svým způsobem je to jako v obchodě. Máš peníze, můžeš si koupit vše co chceš. Nemáš peníze, nemůžeš si koupit vše co bys chtěl.
Máš očkování, test, můžeš vyjet, nemáš, můžeš být akorát tak doma. Anebo se nechat ......
Podle mne to "diškriminácia" není, zvlášť když ti to stát nabízí, že to "za tebe" vyřeší. Jde o to , pro co se rozhodneme.. Možnost výběru máme, nebo doufám, že budeme mít.
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 03. 2021 12:18
Něco na čtení-

[all4camper.com]
avatar Re: Sezóna 2021 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 03. 2021 12:45
Koukám, že Zahájovi už to začíná pomalu zapalovat ... něco k zamyšlení :
Až dosud si lidé mysleli, že vakcína znamená imunitu v klasickém slova smyslu, tedy takovou, že po vakcinaci si tělo vytvoří protilátky, a když narazí na viry, tak je pozabíjí, takže člověk se stane nejen imunním, ale i zdravým a bez nakažlivost.
Jenže v případě vakcín Moderna a Pfizer-BioNTech to neplatí, protože tyto vakcíny na bázi mRNA podle všech dostupných informací vytváří pouze rezistenci, nikoliv imunitu. Dr. Fauci tuto hypotézu toto úterý během briefingu nejen potvrdil, ale de facto učinil veřejně známou a konečně autorizovanou.
Z očkovaných lidí se budou v některých případech stávat Supernosiči nových mutací:
Tím se stává člověk rezistentním, nemůže onemocnět těžkou formou nemoci, pouze mírně či středně, ale nestává se imunitním. A co hůř, stává se vironosičem. A co ještě hůř, podle informací z USA se ukazuje, že očkovaní lidé se stávají v některých případech Supernosiči viru, lépe řečeno chodícími Supertovárnami na výrobu nekonečného množství novým mutací viru, které tito Supernosiči rozšiřují. Dochází totiž k tzv. proliferaci virálního úložiště.
Ve chvíli, kdy je lidské tělo zaplaveno maketami mRNA, nemůže ostrý virus najít své očekáváné úložiště a tam se začít množit. Virus se tak začne chovat tzv. oportunisticky a začne hledat plicím, což je pro koronavirus volba č. 1, nějaký jiný orgán v těle, který má podobné a příhodné buněčné vybavení. A tímto místem mohou být ledviny, játra, slezin, slinivka břišní, tenké střevo, ale také jícen a další místa. Virus v těchto místech se pokusí množit, ale protože nejde o přirozené místo, nestačí to k namnožení dostatečné virové nálože, aby člověk těžce onemocněl.
Virus na rezistenci reaguje přeměnou a mutacemi pro přežití v jiných orgánech lidského těla:
Ovšem stačí to k tomu, že v nepřirozeném místě a orgánu lidského těla, kam by se virus jinak nikdy neusadil ke svému množení, začnou kopie virové RNA vykazovat změny a adaptovat se novým buněčným podmínkám. Tím vzniká mutace indukovaná zevnitř lidského organismu. Paradoxně tím tak vznikne mutace viru, která neublíží člověku, ve kterém mutace vznikla a zrodila se, ale může se stát smrtelným zabijákem pro ostatní lidi. Mutace totiž začne primárně cílit na více orgánů. Ponechá si cílení na plíce, ale navíc začne cílit i na orgány, ve kterém mutace vznikla, např. na slinivku. A protože mRNA vakcína proti koronaviru na slinivku nemíří, vzniká situace, že vakcína najednou nefunguje proti mutaci.
Ten problém spočívá v tom, že tělo nemá imunitu, ale pouze rezistenci, takže imunita nezabíjí viry, žádná imunita není a neexistuje, tělo pouze získalo rezistenci díky tomu, že T-orgány jsou zaplaveny maketami mRNA a ostrý virus je nemůže obsadit pro sebe a začít se množit ve svém přirozeném buněčném hostitelském prostředí plic. A tím je vysvětleno z odborného hlediska to, co Dr. Doom jen laicky vysvětlil Američanům v televizi, kteří to stejně asi nepochopí, jako to nepochopí ani lidé v Evropě a jinde, že jak je to možné, že jsem infekční, když mám mít imunitu, vždyť to je oxymoron a nesmysl.
Imunní člověk nemůže být nakažlivý, protože imunita pozabíjí všechny dané viry v těle.
Takže vakcíny mRNA vytváří rezistenci! A tím se dostáváme ke spiknutí!
Angela Merkel to řekla jasně: Pandemie skončí, až budou naočkováni všichni lidé na světě. A ruská vakcína by to kazila!
Začalo se očkovat ve Velké Británii a po 14 dnech se objevila britská mutace viru. Začalo se očkovat v Brazílii, za měsíc se objevila brazilská mutace. Začalo se očkovat v JAR a už po 11 dnech se objevila jihoafrická mutace. A začalo so očkovat v ČR i na Slovensku, a obě země už hlásí své vlastní mutace.
A kde je společným jmenovatel vzniku těch mutací? ⁉️ Ano, společným jmenovatelem je zahájení očkování v daných zemích. Nikde se tyto mutace neobjevily před začátkem dodávek prvních vakcín. A tím máte odpověď na to, na co se bojí odpovědět všechna mainstreamová média v ČR a třesou se strachy škrábnout pár vět, aby se nedostala do problémů. Ano, je to tak, z některých očkovaných lidí se stanou Supernosiči, a to kvůli tomu, že západní vakcíny typu mRNA vytváří namísto imunity potenciálně vysoce nebezpečnou rezistenci.

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.