Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 07. 2020 09:26
Kamarád se loni takto vracel od Macelju do Brna pro občanku - manželka nechala peněženku doma na botníku u dveří... k rozvodu prý v tu chvíli nebylo daleko thumbs up smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 07. 2020 09:28
Kabinete, staci se v novem telefonu prihlasit na google ucet a vsechny cisla se sami nahraji. Tedy v pripade OS Android.
Uplne mimo tema ale nedalo mi to...
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 07. 2020 10:13
No jo, tak daleko jsem ještě nepostoupil. Nevím, jestli můj telefon Samsung za 3500,- by to zvládl "kapacitně", mít tam všechny vámi doporučené aplikace. Těžko.
Úplně mimo téma, ale nedalo mi to. I když, je to jistý druh cestovního omezení a souvislostí.
Je to stejné jako u maturit. Hlavně mluv jsem jim říkával, všechno souvisí se vším. Aspoň se jako zkoušející "chytnu" a budu ti moc položit otázku,
na kterou budeš aspoň pár vět schopen říct a nějak to s předsedou komise "uhrajeme". Myslím. že to pár "studentů" i ocenilo.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 07. 2020 21:30
Adult napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V nějakém článku na netu jsem četla že různé země
> používají různé limity počtu nakažených na 100
> tisíc obyvatel....a že třeba Slovinsko (myslím) má
> jako hranici 10, my 16 a jiné státy to mají vyšší.
> Tak mě právě zajímalo jakou hranici má Chorvatsko.
> Ale nikde jsem to nenašla.


Nevite prosim nekdo trochu vic o tom, jake jsou limity pro vyrazeni nejake zeme ze seznamu bezbecnych zemi? Existuje nejaky prehled s presnymi cisli? Nebo jsou alespon znama nejaka cisla priblizna cisla?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 07. 2020 22:54
Každa země to ma jinak u nas to je 16 nemocnych na 100000 obyvatel.Ale tim uz se nikdo moc neřídí ,jinak by muselo byt vše již zavřené.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 07. 2020 22:59
Kabinete,protože jsem o něco starší jak ty,předpokládám,že jsi to okopčil odemne.Zkoušejícího je třeba dostat na téma,které vyhovuje mě a nikoli co chce slyšet on ,takže mluvit a mluvit a nedat mu prostor pro otázku natož jeho názor .Přiznám se ,toto řešení byť v omezené míře používám doposud,ale stydím a kaju se.Tolik úsilí mě to stálo,abych tento druh konverzace si dostatečně osvojil a na stará kolena bych toho měl nechat.?Blázen možná jsem ,ale totální cvok zatím nespinning smiley sticking its tongue out
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 07. 2020 08:55
Tielk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Každa země to ma jinak u nas to je 16 nemocnych na
> 100000 obyvatel.Ale tim uz se nikdo moc neřídí
> ,jinak by muselo byt vše již zavřené.

No, také mi to tak přijde. Myslím, že ČR už dávno nemá pod 16...spíš bych si tipla tak 20-25... Snad to moc neporoste.

Pořád si říkám, že není v zájmu Chorvatska, zavřít Čechům hranice a Chorvaty připravit o kšeft.... Doufám, že to ještě pár týdnů takto vydrží.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 07. 2020 09:48
Problém je, že 16/100 000 při komunitním přenosu (bez zjevné vazby na nějaké ohnisko) je něco jiného než 50/100 000 z nějakého lokálního ohniska na firmě či na ubytovně... smoking smiley
Proto nikdy nebude nějaká jednoduchá rovnice / hranice.
Na příkladu GB a navrátilců ze Španělska je jasně vidět, že riziko změny podmínek platných při odjezdu a návratu je třeba brát jako realitu.
U nás v ČR máme výhodu, že lecos bude bránit / chránit "předvolební PR"..., tudíž cokoli nepopulárního bude až na posledním místě.

P.S. Případně stačí méně testovat a čísla půjdou dolů thumbs up smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 07. 2020 11:10
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> U nás v ČR máme výhodu, že lecos bude bránit /
> chránit "předvolební PR"..., tudíž cokoli
> nepopulárního bude až na posledním místě.

To nam moc nepomuze v tom jestli CR budou jine zeme povazovat za bezpecnou zemi...
Spis naopak, kdyz se s tim nic nebude delat, za chvily ty cisla budou jeste horsi.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 07. 2020 19:31
Ahoj všem zítra večer jedu zpět Ruskamen Lučko Mursko Srediště Szombathely Vídeň Znojmo Čáslav. Pokud mám po něčem koukat řekněte si. Jinak ohledně omezení. V Ruskamenu jeden obchod někdo má roušky někdo ne ale nikoho nevyhodí. Na pláži zatím tak 60% lidí, skoro samý Polák, ale domácí hlásila od 1.8. plný dům tak uvidíme jestli se ty procenta nezvednou. Jinak kdo je přeji hezkou dovolenou kdo pojede šťastnou cestu. Mirek.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 07. 2020 19:40
Mandre: lidí stále přibývá, na plážích skoro jako loni. V Marketu všichni s rouškama - povinně i dobrovolně. V konobách má roušky jen obsluha, z klientů nikdo.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 07. 2020 21:18
To Mirek: Mrkni jak jsou dlouho otevřeny pumpy ve Slovinsku po cestě od hranic do Lendavy, pokud budeš stíhat. A taky radary, zvlášt ty mobilní na cestě SLO hranice -Szombathely. Jedu příští pátek a každé info k dobru se hodí. Díky
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 07. 2020 07:25
petr.olomouc: na mapy.cz se Ti kliknutím na ikonu benzínky objeví cena a u některých i otevírací doba - [mapy.cz]
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
01. 08. 2020 09:11
Chorvati jsou, alespoň mě to připadá, ukáznění. Když vchází do restaurace či obchodu, používají desinfekci. Roušky tak, jak mají nařízeno, většinou ty modré jednorázové. Dnes ráno v marketu přede mnou chlapík roušku neměl, pokladní mu ji okamžitě vnutila.
Na plážích rozestupy....lidi na to kašlou. Je tu jedna rodinka našinců, říkám jim bílí cikáni. Ještě se rozčilují, že nemají dostatečný prostor pro jejich vrabčí hnízdo a jsou schopni vás vytlačit. To, že jsou prasata, např.plivou pecky z melounu pod sebe, je věc další. Když jsem se ozval, ještě jsem dostal čočku. Holt hovada jsou všude.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
01. 08. 2020 09:52
U nás to bylo také tak. Poctivě roušky do každého obchůdku, jen na té pláži rozestupy minimální. Chodili jsme tam ráno a pak k večeru a šlo to. Mezi 12.00 až 16.00 úplně plné pláže, to zrovna nemusíme.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
01. 08. 2020 10:36
Bukovec napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mandre: lidí stále přibývá, na plážích skoro jako
> loni. V Marketu všichni s rouškama -
> povinně i dobrovolně. V konobách má roušky jen
> obsluha, z klientů nikdo.

Také nás čeká Mandre. Ale na pláže jezdíme jinam.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
01. 08. 2020 14:13
petr.olomouc ceny paliv viz můj příspěvek ve vláknu Kdo už jste se vrátili...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
01. 08. 2020 15:30
Včera 31.7. návrat z Mandre v 9:00 hod. po trase Posedarje - Demerje - starý Goričan - Szombathely - Gyor - Blava - Svrčinovec - Jablunkov. Trasa v pohodě, gužva od Posedarje po Sveti Rok, hodně aut na Demerje, na přechodu Starý Goričan nikdo, u Hlohovce škaredá nehoda ale sunuli jsme se, nejhorší úsek byl od Žiliny po Svrčinovec - ale to není nic překvapivého. Doma 20:30 se 4 zastávkami na čůrání. Cestou 30-34 st. C a my jeli celou cestu s pokaženou klimatizací ... taky zajímavá retro zkušenost. eye rolling smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 08. 2020 13:47
Nevěděl jsem do kterého vlákna s tím, asi sem. Včera jsem se už fakticky začal stydět, že jsem Čech. Někteří našinci, kterých je zde převaha, se chovají tak, že jsme je sem přijeli zachrénit, tak si můžu dovolit cokoliv. O záborech na pláži, kdy přijdou až po obědě, jsem již psal. Bohužel jedny bílé cikány v sobotu vystřídali jiní. Včera u Puntina jedna česká rodinka při zjištění, že je plno, začala jednoho majitele organizovat k přeskládání stolů tak, aby se oni vešli. Hlavně ta vyžraná prasnice chovající se jak generál a velící celé rodině. Dokonce začala stoly sama přesouvat. Poté se přestěhovali k Damirovi, kde začala opět organizovat a chtěla stěhovat stoly blíže k moři, aby neseděla pod střechou. Damir to vyřešil stylově, buď si sedne na prdel tam, kde je volno, nebo ať se pakuje
Našinec nezabučí ani na pozdrav, chovají se, jako by jim to tu patřilo. Vím, že v předešlých letech se pár takových našlo také, ale letos mi připadá, že je to naopak, slušných je pár a zbytek dobytek. Přisuzuji to tomu, že jsou to lidé, kteří obvykle jezdí do jiných zemí a kvůli koroně zvolili HR, protože nemohli jet tam, kam byli zvyklí.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 08. 2020 20:39
Tak ono se to střídá ,jednou narazíš na arogantní Chorvaty ,jindy na Němce ,pak jseš vykulenej jak někteří Poláci trumfnou i ty nejarogantnější Skopčáky ,prostě tihle jsou rovnomněrně rozprostřený ve všech národnostech ,jen záleží kdy a kde na koho narazíš.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 08. 2020 06:16
Ale tak někteří našinci jsou na přesdržku. Znám to z ledovců. Kolikrát ve frontě mluvím radši neměcky nebo vůbec. Korát na zádech mám ".cz"....
U toho moře mi to přijde smutný. Ale rozvášňovat se tady zase nad našim mixem "národa" asi nemá cenu. Když je někdo kosočtverec, težko bude trojuhelník...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 08. 2020 15:40
Mne hodne vadi ty zabory mist na plazi karimatkama pres noc, pritom v nasi zatoce zbytecne, je tam pritom mista dost. A letos skoro sami Cesi. Ale debilove jdou napric narodnostmi, osobne mi ale nejvic vadivaji Polaci. Mam zkusenosti s hodne hlucnymi rodinami a na silnici mi pridou polsti tankiste slusne receno necitelni. Ale opravdu to neni vec narodnosti
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2020 10:08
Mimo formulare "Enter Croatia", je treba mit potvrzeni o rezervaci ubytovani?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2020 10:17
Smazaná zbytečná citace přímo předcházejícího příspěvku

to by aj mňa zaujímalo, ja som pre istotu domácemu napísal nech pošle potvrdenie o ubytovaní. Mal by Vám dať doklad o zaplatení ubytovania, faktúru?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (05. 08. 2020 11:20).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2020 11:23
Formulář jsem měl odeslaný, na hranicích po mě nikdo nic nechtěl. Račun jsem dostal, ale to samé. Nikdo nekontroloval.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2020 11:44
Potvrzení o rezervaci ubytování není potřeba, protože všechny údaje včetně kontaktů (adresa, telefon) je ve formuláři enter.croatia obsažený. Pokud si jej vytisknete, tak stačí i pro průjezd AT a SLO.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2020 14:30
Na Chorvatské hranici ani neměl celník nijak zvláštní zájem o potvrzení o registraci v systému Enter Croatia. Údaje mají v systému, tak se při skenování dokladů pouze zeptal, zda jedeme do nahlášeného místa.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 08. 2020 16:33
Formulář EC jsem měl odeslaný, na hranicích po mě nikdo nic nechtěl. Voucher jsem měl s razítkem i podpisem .... podal jsem Chorvatovi 5 občanek, jednu strčil pod lampu (myslí, že to skener nebyl) na zbytek ani nekoukal a na nic se neptal. S úsměvem mi podal doklady a během 20 vteřin jsme byli celně i pasově odbaveni. smoking smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 08. 2020 08:31
Tak je tu zase komplikace :
karanténa Slovinsko
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 08. 2020 09:55
Tak doufejme, že tranzit nechají volný i nadále. Zatím je možný.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.