Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 07. 2020 14:22
Holandski turisti zacali hromadne opustat chorvatsko a rusit rezervacie.
Dovod je, ze holandska vlada zaradila chorvatsko do zltej kategorie a odporuca svojim obcanom karantenu po navrate.

zdroj
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 07. 2020 15:32
... Pavle ... už asi 6 let od nákupu fénu jsem pak začal předsazovat odjezd také o cca 3 hodiny grinning smiley ... a ono to po té vycházelo na mou skrytou představu ...

smileys with beer
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 07. 2020 16:55
Jo jo jednou jsme se taky vraceli 30 km pro fén. Letos jen z konce Hradce "já nemám telefón". Asi jsou všechny stejný. A dnes si dám štamprličku mám to ZA 100!!! Do důchodu!
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 07. 2020 17:16
ja jsem rezignoval na nejaky planovani, az se manzelce podari zabalit tasky, tak se jede, nejake popohaneni nema smysl, nebo rozcilovani, ze by do vybalancovaneho prostoru melo dodatecne prijit jeste obrovske zahradni lehatko. Beru to jako osud, clovek stejne nevi, co je pro nej nejlepsi. Ale muzeme si vybrat den a nejet v nejhorsi spicku
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 07. 2020 17:50
Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jo jo jednou jsme se taky vraceli 30 km pro fén.
> Letos jen z konce Hradce "já nemám telefón". Asi
> jsou všechny stejný. A dnes si dám štamprličku mám
> to ZA 100!!! Do důchodu!
Tak letos také přesně 30 km zpět pro telefonsmiling bouncing smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 07. 2020 19:06
omezení - souvislosti - závislosti
tož zajímavé téma
od po vždy pobaluji předchystávám vč.autíí,st nákupy,čt ještě na chajdu zalít i pro zelené do polívčičky,paní domácí vaří,peče,pá ráno až se pokodrcáme časně vyrážíme - vloni v 10 hod a Grabovac INA ve 22 právě zavřena a cca 02 - 03 hod na magistrále chrupko na lehátku před autí.Prosím nepřejet !Dopol. dojezd na místo,
Nemám baletku a ani modelku,takže fén netřeba,telefonů do zásoby,jinak ještě papírky a mozek jákž takž funguje.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 07. 2020 19:24
Podle plánu to letos nemám určitě, při dodržení bych už totiž nasedal do auta a valil dolů. Odložil jsem to na zítřek, počkám, co na situaci zítra řekne politická divize Agrofertu, a podle toho se zařídím. Pokud nechají semafor netknutý, vyrazíme kolem čtvrté odpoledne.
...
Ale k vláknu- jednou jsem se taky vracel. Asi po třech kilometrech jsem ve zpětném zrcátku zjistil, že mám otevřené dvířko nádrže a víčko samozřejmě zůstalo položeno na stojanu na čerpačce. Bylo to na Slovnaftu v Bratislavě.. A náprava stála minimálně třicet minut a hromadu nervů, jak se tam z dálnice dostat zpátky.Dnes už to vičlko tak nějak visí u hrdla, u Zafiry r.v 2000 konstruktéři tak nějak spoléhali na uvědomělost majitele.. smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (23. 07. 2020 19:39).
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 07. 2020 19:51
Tak já jsem se jednou otáčel cca 20km od baráku v Praze na obchvatu otočka pro ENC grinning smiley Manželku a děti jsem ještě nezapomněl ani náhodou doma .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 07. 2020 20:54
.... a to je proto, že my jsme z Marsu ... a ony jsou z Venuše ...

smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 07. 2020 09:00
Tak to my jsme se ještě nevraceli, všechno co vozíme s sebou, se vejde do kufru a za sedadla (co jezdíme ve dvou, stačil nám i tak malý kufr, jaký měl Swift 2013). Jen jednou jsme se zdrželi proti obvyklému odjezdu, protože synek měl odpolední a, než se vrátil, strhla se taková průtřž mračen, že do půlnoci jsme museli počkat s nakládáním. Vymstilo se to na hraničních přechodech, spadli jsme do stěhování národů a cesta nám trvala přes 20 hodin (2010).
Pravda, jezdíme už dost let v září nebo v říjnu, jestli koukám na kamery a porovnávám si předpovědi hustoty dopravy a parkování na dálnicích, dělám to spíše ze sportu a taky trochu z nostalgie po dobách, kdy jsme kvůli dětem museli jet o prázdninách, skoro to hraničí s masochismem, pro se v tom vrtám, když pojedeme až za dva měsíce? Informací v plné sezóně bylo potřeba poskládat daleko víc a zdržení odjezdu o půlhodinu mohlo cestou naskládat i pětihodinové zpoždění na příjezdu.
Ale letos je to tak rozbité, že předpověď nevychází, asi se na to už vyignoruji.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 07. 2020 09:05
Důležité je vždy při balení zachovat klid a nechat to na děvčatech. U nás rozděleno, já auto, doklady, elektroniku, pivo ... holky zbytek. Když se blíží hodina odjezdu, mizím z dohledu, aby se nervozita nepřenesla na zbytek rodiny, což mnohdy přináší hádku a to přeci na dovolené nechceme.
Vše opadne když se pohnou kola, pár otázek cca z Olomouce do Prostějova, jestli máme vše, okna zavřená, vše vypnuté apod. a poté v klidu směr jih. Zatím jsme se nevraceli.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 07. 2020 09:55
U nás balíme den napřed a auto si hodím do firmy kde ho mám pod kamerama ,a stejně odjezd nestíháme včas thumbs up smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 07. 2020 10:01
Čas odjezdu jsem vždy stanovoval. Většinou to bylo tak, že manželství bylo v okamžiku odjezdu skoro v rekonstrukci, jak používal s oblibou tuto frázi Václav (Hradečák)....mrknul jsem nahoru, protože se odjíždělo minimálně tak o hoďku déle. Vždy bylo strašně moc důležitých (ne pro mě) věcí, které se ještě musely udělat, když já už seděl v autě s ukousanými nehty, i těmi, co ještě nenarostly. Kdybych nechal balení na druhé polovině, ještě teď by se dávalo dohromady to, co bychom potřebovali na loňskou dovolenou....a vezli sebou i akvárko s rybičkama. Naštěstí jsem se nikdy nemusel vracet....a stejně bych se nevracel, jen pro zapomenuté doklady. Ostatní se dá nahradit, nebo se bez toho obejdu.
Polovička vyměněna, teď už je to jiná, má to při odjezdu spád. Opět vyzkouším zítra brzo ráno.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 07. 2020 10:15
My si cestou vždy říkáme "Co jsme asi tak zapomněli?" a když si vzpomeneme na něco nedůležitého, uleví se nám, protože víme, že vše ostatní máme.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 07. 2020 10:16
Zase jeden povinný článek o cestě do Chorvatska:

[spravy.pravda.sk]
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 07. 2020 11:06
Moc hezky se vaše příspěvky čtouthumbs up Fén mě nikdy nenapadlo brát, Tome mi na Hvaru naleje, ať mám lokny čili nic a jak psal Bessy, větřík úplně stačíyawning smiley Ale každá to máme jinak, já zas nutně potřebuju pytlík naušnicthumbs up smiley Ten si vzít nezapomenu, ale dvě hodiny už jsem ho hledala, neb byl zastrčený v úplně nesmyslném zavazadletongue sticking out smiley
Zatím jsme se tedy nevraceli, ale všechno je jednu poprvé...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 07. 2020 11:12
jééééé,ty serš šprýmař.Nejsi z JIHU ČECH?Tady máme veselou kopu lidí.Jen v naší rodině je to vždy naopak,než jak se zde píše.manžel se NE a NE vždy vyhrabat.Dokola kontroluje zahradu,uklizené hadice a podobné kraviny,pak řeší kráťata,aby ho neškrtily atd......
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 07. 2020 13:19
Jezdíme na dva týdny, takže na cestu na dovolenou máme za těch 15 let udělaný ( průběžně upravovaný) v PC seznam, který si vždy vytisknu a podle něj chystáme a odškrtáváme.
Jde to tak rychleji a máme jistotu, že nic nezapomeneme.
Poslední asi tři roky ale v seznamu některé věci vymazávám (tajně a bez vědomí manželky) ! thumbs up smileyspinning smiley sticking its tongue outhot smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 07. 2020 13:21
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Polovička vyměněna, teď už je to jiná, má to při
> odjezdu spád. Opět vyzkouším zítra brzo ráno.


Jestli je rada vyměnit polovičku aby se nezdržoval odjezd tak budu muset té mojí vysvětlit že příští rok nejede ,že si najdu na dovolenou dublerku aby se konečně dodržel čas odjezdu thumbs up smiley thumbs up smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 07. 2020 13:26
fmodel, nemusíš hned měnit (vyjde to strašně draho), většinou stačí jen naznačit !!!
Buď to pomůže, nebo to nepřežiješ a je po problému ! smileys with beer
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 07. 2020 13:39
Seznam nemám, odpoledne postavím auto na zahradu a pomalu budu nosit věci. První jdou do auta doklady, peníze a pak až ostatní. Kupodivu drahou polovičku ani děti jsem ještě za ty roky nezapomněl. Zítra odjezd, snad nás nic nového nepřekvapí a bez problému s nějakým omezením tam i zpět.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 07. 2020 14:25
Jsem také zastánce seznamů. Mám je vyhotovené na Orlík, Norsko rybačka, Chorvatsko robinzonáda,apartmán atd. Takže jsem nic důležitého doposud nezapoměl protože balení a komplet příprava na dovču je moje záležitost. Manželka pouze nahází na hromadu oblečení, knížky, cíga, žrádlo a výbavu na psa, já zabalím a jedem. Pouze jednou jsem to schytal, když mi už před Budějkama říkala, jak se těší na řízek na Halámkách,kde máme vždy první zastávku. Po chvíli jsem se zamyslel a vzpoměl jsem si, že jsem do autoledničky žádné nedával. Taj jsme měli salám, chvíli se mračila, ale děti doma měli radost, že mají k dispozici 1,5 kg řízků. Snad 8.9. budu zase balit.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 07. 2020 15:44
Přesně tak, seznamy věcí .... nutné, postradatelné a zbytečné. Vyplyne to ze seznamu, když si v něm začnete poznamenávat a třeba i škrtat, kterou věc jste vlastně během pobytu vůbec nepotřebovali. Kolik toho máme v kufru zase zabaleno zbytečně???
Také se nám stává, že chybí prkotina, bez které se klidně obejdeme. Ale důležité je mít stejně pár věcí a jak říkáme my senioři: mít s sebou vždy ... KMB ... klíče, mobil, brejle ... a k tomu ještě ... OKŘ ... občanka, karta, řidičák.
Tak teď už ta diskuse vypadá na založení nového vlákna.
Máme rezervovaný apartmán až od 5.září, takže hafo času. Ono to nakonec nějak dopadne. Držíme palce sobě i všem, kteří to také máte před sebou. Pobyt, cestu, počasí, ..... a hlavně přejeme všem Dobro zdravlje
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 07. 2020 19:00
Tak jsem trochu přechválil, zastavovali jsme se doma u přítelkyně pro tablet, který si zapoměla vzít sebou. Bylo to naštěstí při cestě. Zatím to není na výměnu...nemyslel jsem tím tabletsmiling smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 07. 2020 09:02
Chtěla bych se zeptat na váš názor, myslíte si, že se nám hranice opět privřou? Máme jet za 14 dní, tak moc se těším a nerada bych o dovolenou přišla. Říkám si, že Chorvati nebudou chtít přijít o turisty a stejně tak česká vláda nebude chtít dělat turistům do Chorvatska problémy, protože by se to dotklo velké spousty lidí....a ti by byli nespokojení... Jak to vidíte vy, nemáte někdo třeba načtené chorvatské informace, při jakém počtu nakažených přestanou pouštět turisty přes hranice? Já sama jsem tuhle informaci nikde nenašla. Díky a všem kdo mají dovču před sebou šťastnou cestu :-)
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 07. 2020 09:14
Na to ti asi nikde s určitostí neodpoví. Můj názor je, že na zavírání hranic by došlo až v případě, že některá ze zemí bude mít extrémní nárůst nakažených. Tj. násobky toho co je dnes. Co je ale možné, asi se tomu (pravděpodobně někdy na podzim) nevyhneme je, že budou různé krajiny vyhlášeny za méně bezpečné, tj bude třeba na test nebo do karantény. Takže kdyby se situace zhoršovala, tak výhledově v řádu 2-4 týdnů myslím, že by vám mohlo hrozit jen toto, ne že by jste se nedostali tam, nebo zpátky. To je můj názor.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 07. 2020 09:17
Já to také vidím tak.
Otázka je, kdo by jel i přes nutnost testu. Já jsem tak zatížena na Chorvatsko, že bych si ho zaplatila, manžel je zásadně proti....ono je pravda, že to dovolenou hrozně prodraží. A v podstatě za nic.

Tak uvidíme.

V nějakém článku na netu jsem četla že různé země používají různé limity počtu nakažených na 100 tisíc obyvatel....a že třeba Slovinsko (myslím) má jako hranici 10, my 16 a jiné státy to mají vyšší. Tak mě právě zajímalo jakou hranici má Chorvatsko. Ale nikde jsem to nenašla.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Adult (28. 07. 2020 10:39).
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 07. 2020 16:23
Podle toho co jsem zaregistroval, tak chorvati mají pravděpodobně strop 16 nakažených na 100 tisíc obyvatel v průměru za posledních 14 dní.
Čerpám z informace, že právě tento počet by rádi zastropovali sami chorvatští činitelé, nicméně je to informace platná k začátku července.
Doposud se však pro země EU jednotné číslo nedohodlo.
Chorvati mají (oprávněné) obavy především z vysokých čísel v sousedních zemích (Srbsko, BiH..).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 07. 2020 08:44
Chtěl bych reagovat na Zahajskýho, protože mi silně připomněl mládí, kdy když jsme se balili, myslím já , sestra a rodiče , tak prakticky rovněž docházelo k rekonstrukci manželství, navíc co bylo zabaleno, bylo zase vybaleno. Bohužel hlavní roli obsadila moje matka aniž by si uvědomovala, že je před tátou dlouhá cesta do Bulharska Warťasem 353. Takže odjezd vypadal tak, že 4 totálně psychicky vyčerpaní lidé nalezli do auta a jelo se na dovolenou. Moje matka hot smiley nervově nezvládala tyto situace a je zajímavé, že to mýho tátu neodradilo toto absolvovat několik let za sebou. Po příjezdu do Burgasu matka ještě jednou zazlobila a rozhodla se, že dojde do autokempu Delfin u Achtopolu pěšky. Vystoupila z auta, kabelku přehodila přes rameno a opravdu šla po krajnici směr Achtopol. Atd. To má současná žena je úplný opak. U balení si velmi rozumíme a někdy to vypadá, že víc jak v normálním životě. My bychom se vraceli snad jen v případě, že by zapomněla sluneční brýle.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 07. 2020 09:12
No není to s tím návratem tak pravda jak píšeš. Bez občanky nebo pasu by to tedy nešlo. A v "nejlepším" případě bys to zjistil na SLO - HR hranicích. No takovýto návrat pro "zapomenuté" samozřejmě nikomu nepřeji.
Proto minimálně dvakrát před odjezdem překontroluji. Řídím se heslem: Důvěřuj, ale prověřuj!
Takže kontroluji ještě naposledy po dosednutí do auta pas, platební kartu,zelenou kartu, řidičák, "kompletní" telefon a vytisknutý voucher na pobyt. Samozřejmě pasažéry ve voze. Teď k tomu přibude ještě papír pro HR celníky.
Nic jiného totiž v "nejhorším" případě není potřeba. Vše můžeš koupit.Konec konců i ten telefon. Ale v tom případě musíš mít hlavu jako slon, aby sis pamatoval čísla volaných. Takže chybějící sluneční brýle, ani fén, tablet ani jiné prkotiny mne "nedonutí" se vracet odkudkoliv.
No a pro ty "zapomnětlivé" je opravdu velmi výhodné mít v PC seznam věcí, co je potřeba na danou "akci" nabalit. Velmi se mi to osvědčilo, když se jezdilo pod stan. Třeba takové kolíky na prádlo, velmi důležitá položka v seznamu. Napsána, nezapomenuta.V kempu oceněna,
Tak šťastnou cestu všem..
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 76
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.