Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 07. 2020 15:18
mirekpce cesta byla naprosto v pohodě. jen na odpočívadlech dost kamionů..
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
13. 07. 2020 12:22
Takže dneska už v obchodě všichni vzorně roušky na puse a vše v poklidu.Kdo zapoměl přetáhl si přes pusu třičko a v poho.Zitra navečer valíme domů přes HU(Goričan-Letenye) a SK, pak když tak podám info jak to jelo.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 07. 2020 14:46
Možná tento dotaz patří sem.
Ptám se těch, co byli ubytováni někde v hotelu se stravou.
Jak probíhalo "vydávání" (výběr) jídel při objednaném "bufetu"?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 07. 2020 15:40
V hotelu Jezero na Plitvickach bylo jidlo ve vitrinach zakryte sklem a z druhe strany jak v obchode nabirala hostum obsluha dle vyberu hosta, takze vlastne bufet, ale nikdo se v jidle nemohl hrabat sam. Samozrejme to trochu omezi vyber, clovek se chova trochu vychovaneji a neprijde si po ctvrte pro talir vajeciny:-), ale jidlo bylo dobry
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 07. 2020 09:44
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 07. 2020 15:37
Už mně to s tím covidem nebaví. Jsem z MS kraje, ve čtvrtek večer mám v plánu vyrazit na jih. Teď nám tu hygienici zase nařídili roušky a jiná omezení. Semafor zatím při starém, aktualizovat ho budou zase příští pátek. Navíc mi trochu teče z nosu (asi díky klimě v autě), tak mám dilema, jestli to pro letošek nevzdat. Ale kurde štvalo by mně to..
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 07. 2020 16:45
Radek24 to chce klid viz Opět v poho
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 07. 2020 18:36
Přes Slovinsko nemám v plánu jet. Mně děsí ta rychlost, kdy z minuty na minutu zpřísnili opatření. A vadí mi ta nejistota, kterou člověk má. Nikde se nedozví, kolik nakažených by muselo být, aby třeba Chorvati zavřeli hranice. Prostě hnus. Bez pravidel, řízeno ze dne na den. Jako s těma šachtama. Z počátku, kdy to mohlo být pod kontrolou, na to kašlali. Teď, jak se situace zhoršila, zavedli zase roušky a omezili kde co. Ať jdou. Nejlépe tam, kde končí záda.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 07. 2020 19:38
Radku já bych je poslala ještě dál někam odkud už nemůžou zpátky, aby nám otravovali život.A klidně jeď,dokud bude madam Babišová v Chorvatsku tak se nic zavírat nebudespinning smiley sticking its tongue outNe vážně jeď hranice z minuty na minutu nezavřou teda alespoň doufám.Byli jsme v červnu hned jak to otevřeli a bylo to super a v srpnu chceme jet znova tak doufám,že to dopadne.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 07. 2020 06:42
Z rozhovoru s paní hygieničkou na novinky.cz jsem se dozvěděl, že jde pouze o preventivní opatření. Preventivní? To bych chápal, kdyby bylo vyhlášeno třeba ve 14.00, ale s platností třeba od následující půlnoci. Ne z minuty na minutu. Takže buď tu někdo lže, nebo vrchnosti zachutnalo to, jak s námi můžou cvičit. A korunu tomu paní nadadila tím, že řekla, že pokud ji někdo odvolá, tak se nic neděje, protože do důchodu už to má "za pár". Už jen díky tomuto přístupu měla rezignovat sama a dávno.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 07. 2020 08:18
radek24:
Cetl jsem clanek kde uvadely ze cislo pri kterem se meni barva semaforu ma byt kolem 16 nakazenych na 100000 obyvatel.V tuto chvili my mame 13,5 a chorvatsko ma 16 takze docela na hrane ale neni to zavazne a hraji v tom roli i jine duvody.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 07. 2020 10:22
politicke kraviny sem netahejte...
...
je doba internetu, lze online sledovat, jak se to vyviji a pripadne reagovat drivejsim odjezdem z dovolene, z minuty na minutu stavet zatarasy na hranicich nebudou. Urcite bych jel, kdovi jak bude, uz vyhrozuji i treti vlnou, taky to muze byt na radu let posledni more
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
18. 07. 2020 10:45
Dobrá rada nad zlato,.. mysli raději pozitivně a NE že příští rok to bude znova.... ale kdo ví..... ať žije nádherné Chorvatsko a jak píše vždy Fous “ druhá domovina”😀😀😀
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 07. 2020 18:28
Promazáno, už bez té politiky, díky.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 07. 2020 19:37
Filhou, promazáno, ale ona ta politika dnes souvisí tak nějak se vším. I s cestováním. A třeba já pořád nevím, jestli je to dobře. Jestli je fakt nutné, aby se k nám chovali jako k děckám ve školce. Kovid nekovid, nelíbí se mi to. A třeba to taky smaž, pokud tento příspěvek neodpovídá šabloně..
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 07. 2020 19:46
A mimochodem, letos pojedu. Už jen na truc těm, co označují navrátivší se na jejich profilech na socialních sítích pomalu jako vlastizrádce. Až tady jsme dospěli. A to taky díky politice. Nebo spíš těm, co se tváří, že dělají politiku.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
19. 07. 2020 20:48
Aha. Politika už je tady. Takže mě taky zase smazáno, ač byl přízpěvek k věci a směřoval zpět k tématu, vlastně 2x...no dobrý no. Prosím 24h visení a pak o smazání grinning smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
20. 07. 2020 12:52
Chcem ostatných upozorniť aby neurobili rovnakú chybu ako ja. Ešte doma som cez internet vyplnil formulár pre vstup do HR s uvedením všetkých požadovaných náležitostí, t. j, miesto pobytu, adresa, telefón, termín pobytu. Problém na starom Goričane bol však ten, že ja som uviedol začiatok pobytu dátum 20.7. ale cez hranicu som prešiel pred polnocou o 23.30 19.7. Colník vraví, že moju registráciu nevidí v systéme, darmo som mu ukazoval vytlačené potvrdenie s registračným číslom. Problém bol v tom, že na deň 19.7. ma v systéme naozaj nemali. Tak ma colník narýchlo vyspovedal, kde cestujem, pýtal telefónne číslo a nahodil formulár do systému za mňa na mieste. Zdržanie ani nie minúta, chvalabohu sme boli na hranici jediné auto.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil figaro (20. 07. 2020 12:54).
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
20. 07. 2020 14:40
A nevadilo, že si bol potom registrovaný dvakrát?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
20. 07. 2020 17:03
Figaro, toto jsem zde buď výše nebo jinde psal asi 14dní dozadu. Ano dejte pozor na opravu dokumentu nebo případný termín přejetí hranic. Moje rodina jeli dva důchodci za námi a "vyjeli" si o den dříve. Takže celník je neviděl v systému a stalo se jim to co Tobě.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
20. 07. 2020 17:55
Tuto dřívější informaci od couddyho jsem nějak "zasklil".
Takže velmi děkuji figarovi, že to zde "zopakoval". Myslím, že to je jedna z nejdůležitějších informací pro jízdu do HR.
My máme taky nástup v sobotu, ale hranice do Chorvatska budeme s největší pravděpodobností přejíždět již v pátek někdy kolem 22 - té hodiny.
takže ještě jednou díky.
I když se tedy jedná až o září. Ale kdo ví, jak to bude vypadat s otevřením (uzavřením) hranic.
Mám celkem obavy, skončí "prázdniny", skončí zelená a pak se pojede leda tak do ..."pryč", neboť nám to roste a roste.......jiným slovem "neklesá".
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 07. 2020 09:04
Dobrodošli !
Průjezd přes starý Goričan v pondělí ve 4:30 - byli jsme tam jediní, Maďar cca 5 sec, Chorvat kouknul na 5 podaných občanek, jednu strčil někde (asi skener), nechtěl ani registraci ani podepsané a orazítkované potvrzení o ubytování a během 15 vteřin jsme fičeli od přechodu pryč. Lučko prázdné, na trajekt v Prizně čekání hodinu. Nyní se rochníme v Mandre už po šesté, mezitím jednou Jadrija a Marušići.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 07. 2020 12:27
Tak jsem měl jet v neděli 26.7 do své Grebaštice, ale vzdal jsem to a nejedu nikam. Začíná to narůstat a již jsou na 16 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Hodně to roste ve Splitu. A psal mi domácí, že velký problém byly svatby. To tam bylo 200 az 300 lidí a Covid jenom mlaskal. Tak to má být ode dneška zakázáno. Jsem z toho dost smutný, posledních 16 let jsem jinam nejezdil. Tak až příští rok!!!
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 07. 2020 14:06
Nechci radit jestli jet nebo ne, ja to mam dneska za 14 a taky nevim. Sleduju pocty nove nakazenych a posledni 2 dny to kleslo. Ale je fakt ze testuji jen kolem 1000 denne. Muze za tim byt snaha nemit moc nakazenejch aby se jeste zachranilo co se da. Včera jsem videl na YT aktualni video z Podgory. Tam to nikdo neresi. Kdyz bych zapomnel na tu masirku nasich medii, rekl bych ze se nic neděje. Pises ze hodne pripadu ma Split, to nas prece nezajima. Tak tam nepojedu. V nekolika set tisicovym meste musi byt vic pripadu nez v malym letovisku s 5000 obyvateli a turisty.
[www.koronavirus.hr]
Kazdy den okolo 14h aktualizuji data
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 07. 2020 14:12
Nejhorší je číst masirky všech medii. Když je nikdo nebude číst tak je v pohodě. Byli jsme ve Staremgradu Paklenica a ani známky po Koroně. Koncem srpna jedeme znovu.hot smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 07. 2020 16:15
Hraničný vstup do Chorvátska pri Goričane sme tento rok "vymákli" v blbom čase -v sobotu 18.7. ešte k tomu doobeda o 10:00, zdržanie som preto čakal ale nie až také, najprv 2 pruhy do ktorých sa tlačili autá z tretieho, potom sa to za asistencie maďarských colníkov rozširovalo do ďalších, ale aj tak tam bol chaos ktorý nezvládali, vozidlá pomiešané EU-neEU, na akúkoľvek otázku v akomkoľvek jazyku -len Nemtudom, dokument Enter Croatia ich pochopiteľne vôbec nezaujímal.... čiže papier ktorý mal tak úžasne urýchliť vybavenie na hraniciach si síce potom Chorváti pozreli, ale neurýchlilo nám to ani sekundu. Celkom čas na hranici: 2 hodiny.
/na cestarinách potom už zásluhou ENC bez problému
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 07. 2020 17:37
Rakousko zavádí nošení roušek [www.novinky.cz]

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 07. 2020 18:05
Ti novináři to umí spatlat dohromady. Kontroly na hranicích s Maďarskem a Slovinskem a hned za tím informace o vstupu z rizikových oblastí pouze s negativním testem. Maďarsko a Slovinsko je riziková oblast, nebo ne?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 07. 2020 18:12
Chorvati žádnej papír nechtěj! Co by s ním dělali? Doma se registrovat a odeslat ono se jim to po naskenování pasu spáruje! Jinak po mě chtěli KAM a telefon a jel jsem.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 07. 2020 18:38
Myslel som že keď im uľahčíme prácu tým že vyplníme Enter CRO doma a nemusia to zadávať oni na hraniciach, že nám to oplatia a motivujú ďalších tak že vyčlenia samostatný -rýchlejší pruh pre tých s dokumentom. Ale to by museli koordinovať s maďarskou stranou a na to sa už očividne vyflákli.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milan7 (21. 07. 2020 18:39).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.