Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 07. 2020 13:22
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tomáš539 - to jakože když si třeba Brňák půjčí
> auto od Ostraváka, tak bude mít smůlu?


Ano bude mít smůlu = byl v kontaktu s někým kdo má slovinsko zakázáno.
Jinak byl dotaz jak to budou kontrolovat, já odpověděl nejjednodušší způsob jak to lze. V případě pochybností asi kontrola každého pasu zvlášť = což kolony na hranicích neodstraní
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 07. 2020 14:09
Tak ostraváci mají lepší jet přes Maďary i bez koronaviru, takže slovinci si můžou skenovat co chtějí.. Někde k Pule, nebo výš je to přes ty maďary asi drobátko delší, ale zase bez komplikací.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 07. 2020 23:01
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> berino, len tak mimochodom povedal hlavný
> hygienik, že ak sa bude zhoršovať situácia v
> Česku, budeme uvažovať aj nad jeho vyradením z
> bezpečných krajín.
>
> Ale asi je to len také cvičenie našej pozornosti,
> aby sme boli v strehu.

No neviem, ako by to urobili,resp. to by Babišovi neurobili, keď už tisíce Čechov sú na Slovensku, já som rád, že sú tu,máM veľa známych v Čechách, ak niekto nechce ísť k moru, sú vítaní u nás! Ale ja riešim otázku ísť, či neísť k moru, každý rok som tam, už zo zdravotného hľadiska mi to more robí veľmi dobre, som v kontakte zo známymi čo sú práve tam, situácia je tam pokojná v letoviskách, ľudí málo, veľa reštaurácií nefunguje, že vraj doteraz, ale to sa môže zmeniť, nebojím sa , že tam niečo chytím, slaná voda je neutralizácia vírusov, to skôr chytíš niečo niekde na kúpalisku alebo v termále, len sa obávam, že za 14 dni pobytu, tu niekto rozhodne, že treba ísť do karantény a to sa mi ozaj nechce !



Upraveno 1krát. Naposledy upravil berino (07. 07. 2020 23:08).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 07. 2020 08:22
[m.lodninoviny.cz]
...
uz se to plni, takze tipuji, ze ne 20 procent ale uz pres polovinu standardniho stavu, ale tady vesmes Cesi. I ti kreteni, co si musi pres noc vykolikovat svuj klajm karimatkama zatizenymi sutry-bych vrazdil, pak uz nelze vyfotit plaz bez barevneho smeti. Vichrice na jizni strane pobrezi Hvaru nebyla, prselo a yr.no naprosto netrefilo pocasi. Vytrvalehlasili teploty k tricitce a jasno a pritom bylo zatazeno s destem a 20. Dnes je azuro



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vrgada (08. 07. 2020 08:26).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 07. 2020 18:26
Takže dnes začínají kontrolovat hranice s Maďarskem a Slovinskem uvidíme jak to bude vypadat asi sobotní návrat jistí Maďarsko a Slovensko
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 07. 2020 10:05
Povídání našeho velvyslance ve Slovinsku k aktuální situaci [www.seznamzpravy.cz]
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 07. 2020 13:47
Ahoj, něco ke koridoru z HR/BiH/HR u města Neum , jel jsem v úterý 7.7.2020 kolem 15 hod . Na hranicích tam i ven max 5 minut zdržení pouze oskenování pasů , dále jsem bral za Neum na INA benzín 95 za cca 26,30 Kč platba kartou , šťastnou cestu všem .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil potys (09. 07. 2020 13:49).
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 07. 2020 18:31
17:45 Po rekordných 116 nových prípadoch nákazy koronavírusom, nahlásených v Chorvátsku v piatok, minister zdravotníctva Vili Beroš oznámil, že budú zavedené nové opatrenia. Napríklad sa vystupňujú kontroly zhromaždení, sprísnia sa podmienky pre vstup do Chorvátska zo susedných krajín a nosenie rúšok v reštauráciách, baroch a obchodoch sa vyhlási za povinné. Informovala o tom chorvátska tlačová agentúra HINA. Minister dodal, že štátny tím pre riešenie pandémie ochorenia COVID-19 bude mať znova denne tlačové konferencie.

Zdroj: [spravy.pravda.sk]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (10. 07. 2020 18:32).
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 07. 2020 18:47
No začíná to vypadat, že je to "na maču pikču". Skoro každý měsíc " nová vlna" a korona si z toho nic nedělá, "maká" pořád na 100%.
Berte to jako pouhé konstatování a ne jako šíření poplašné zprávy. Kdyby bylo NDR , tak bych řekl, co s tím soudruzi v NDR budou dělat?
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 07. 2020 19:23
Na druhé straně

„Čeští turisté jsou v Chorvatsku vítaní. Myslíme, že se na tom během léta nic nezmění,“ říká Pancirovová (velvyslankyně Chorvatska v ČR).

Zdroj: [www.idnes.cz]
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 07. 2020 21:12
Nevím,zda to někdo četl,je to zpráva zveřejněná několik hodin na SEZNAMU...,ale CHorvatsko se chystá vzhledem k nárůstu nemocných zvýšit opatření,na hranicích kontroly,karanténa + testy.
Takže asi vybalíme a pojedeme do prd...,měli jsme odjíždět v PO.No přece tam nebudu shánět testy,platit za ně,popř. budu 14 dní v karanténě a pak se sbalím a pojedu domů?Když jsme tam měli jet na 14 dní?To by se jeden.....
Jak to vidíte vy,co se taky chystáte?
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 07. 2020 21:17
Kdo nečte seznam je v pohodě. yawning smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 07. 2020 22:22
pro Pavla R....to máš sice pravdu,ale aby ta pohoda přetrvala až tě budou vrtat v nosu a krku v CHorv. a ještě zacáluješ...thumbs up smiley
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 07. 2020 22:26
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 07. 2020 09:22
To mdr: ja bych nečetl ani pravda.sk. je-li to v deníku napsáno tak jak to píšeš ty, tak je to opět strašení a vyvolávání paniky ze strany pravda.sk
Článek si pěkně upravili ke své potřebě, ale skutečnost je jiná a v žádném případě ne tak dramatická.

Vždyť je to jednoduché:
- noste roušky ve vnitřních prostorách, pokud je vyhodnotite jako rizikové, nebo se opravdu bojíte (léta letouci je tady spousta profesí, kde roušky běžné nosí s přestávkami celý den)
- opravdu si několikráte denně myjte pořádně ruce a hlavně po rizikových ohmatech
- dezinfekční prostředek mějte vždy u sebe a používejte ho
- normálně žijte a jezdete tam kam potřebujete
- hlavně se nebojte, protože v celku není čeho (je mezi námi více dalších nemoci na které se x násobně více umírá než na covid, šíří se také docela dobre, ale nikdo o tom nepíše, takže se jich nebojíme) zajímavé že?
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 07. 2020 11:52
Radku, se vším souhlasím. Poukazoval jsem ale na to, že Chorvatsko uvažuje o zpřísnění pravidel vstupu cizinců (nerad bych po příjezdu na dovolenou šel do karantény nebo sháněl kdo mi udélá povinný test).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 07. 2020 12:06
Pro Mdr.
A chystáš se někam?My máme sbaleno a v PO máme jet, ale vyčkáváme. Zda něco moudrého z někoho vypadne, co jak zpřísní a jak se pak taky dostat domů. Karantény ani testy taky NECHCEME....... tak nevím😂😂😂😂
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 07. 2020 13:32
My se chystáme odjíždět zítra.

Co jsem tak pochytil tak budou asi povinné roušky v uzavřených veřejných prostorech, karanténa nebo testy jen pro občany mimo EU.

[dnevnik.hr]
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 07. 2020 14:07
Jsem v Mandre ostrov Pag.Dneska v obchodě měli holky prodavačky na puse roušky.V minulých 5 dnech je neměli.Na dveřích přibyl nápis používejte u nás dezinfekci.Jinak nikdo z nakupujících roušku neměl,ani já a také ji po mě nikdo nevyžadoval po vstupu dovnitř.Jedná se o klasický menší Konzum v menším městečku.Život tu jede v klidu a bez nějakých "pisálkovských" demagogovin.Lidí neustále přibývá ať už občanů SR nebo ČR.Poláků zatím málo.Sem tam němci a slovinci též.Ale řekl bych,že jako ČeskoSlovensko vedem.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 07. 2020 14:54
Zřejmě platnost od pondělí:

[tn.nova.cz]
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 07. 2020 15:56
No jestli jejich nařízení "pro nás turisty na týden" skončí jen "nošením roušek" do obchodu, tak to by se dalo vydržet.
Ale až dojde na "šťuranie v nose" na hranicích (a že těch hranic musíš překonat), karantény, různá potvrzení "o bezinfekčnosti" a pod. , to už bude o hodně, hodně horší.
Takže zatím to vypadá, že je cesta "otevřená" i když "soudruzi" stále vymýšlí a vymýšlí.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 07. 2020 16:10
Ocekavany trend se dostavuje. Jde o to kam az to zajde bez opatreni. Za vcerejsek meli o 20 pripadu vic nez byl jejich rekord na jare.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 07. 2020 09:36
Ahoj všem. Chci se zeptat zda jel letos někdo bez rezervace, myslím tím napsat do formuláře loňské ubytování a pak si třeba najít jiné. Nikdy jsme nic nerezervovali. Díky za info. Mirek.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 07. 2020 09:47
Když uvolnili Chorvati průjezd, tak buď na Novinkách nebo v TV dávali, že ti co nemají potvrzené ubytování, tak vraceli z hranice zpět.
No ale to už je nějaký čtvrtek, nic jiného jsem ale neslyšel. A tady nejspíš ti co jedou a píší o průjezdu hranic, tak mají pobyt zajištěn.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 07. 2020 09:49
mirekpce napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj všem. Chci se zeptat zda jel letos někdo bez
> rezervace, myslím tím napsat do formuláře loňské
> ubytování a pak si třeba najít jiné. Nikdy jsme
> nic nerezervovali. Díky za info. Mirek.

My sme tak jeli. Napsal jsem tam loňské ubytování.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 07. 2020 10:52
Mirek nevim jestli ti to pomůže já jel v pátek a absolutně bez problému měl jsem teda rezervaci ubytování a odeslaný enter croatia pak jsem měl dle rady našeho mzv vyplněné čestné prohlášení že jsem nepobýval v moravskoslezkém kraji ale nikdo to po mně nechtěl slovinec ani neotevřel pasy a chorvat je jen naskenoval (tim asi kontroloval že mám enter croatia) minimální zdržení prazdné dalnice....
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 07. 2020 11:09
Jel jsem ze 6.7na 7.7.bez rezervace.Použil jsem adresu co jezdím už 5let..Rezervace nebyla proto,protože kontakt,který jsem měl na dceru paní(77let)co nás vede už skoro jako rodinu,tak ta dcera bohužel loni v listopadu zemřela.
Zkoušel jsem volat,ale vše nedostupné,tak jsem to riskl.Na hranicích se v 1h v noci nikdo na nic neptal,ale to už jsem psal ve vlakně přes Maďarsko.Neměl jsem žádný vytisknutý formulář ani teda tu rezervaci.Jedinné co jsem věděl(díky kolegovi z Moravy co tu byl dřív),že mi napsal,že paní tu je a pravděppdobně nás jako stále hosty ubytuje.Jinak jsem měl něco vytipováno přes Booking,ale to by byla pro nás taková nouzovka.
Nehledě na to,že s námí cestoval i pes(Slovenský Čuvač),tak i o to by to bylo složitější.Dneska rano už visel na obchodě nápis od 13.7 povinné roušky.Tak jsem nasadil již dnes.Ostatní vše bez omezení.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Borino (12. 07. 2020 11:13).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 07. 2020 11:43
Díky za odpovědi taky si myslím že když napíšu loňské ubytování do formuláře enter croatia tak už by nic jiného nechtěli chtít a mělo by jim to stačit.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 07. 2020 13:44
Mirekpce myslím že to stačit bude určitě spiš jde o to kdyby v dané lokalitě byl zdravotní problém tak by tě kontaktovali a zbytečně...A
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 07. 2020 13:55
Jinak cesta klasicky Znojmo Vídeň Graz Maribor Macejl Záhřeb Ruskamen mělo by být vše v pohodě ne?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 111
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.