Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
26. 06. 2020 08:54
To qwert: Ale neštěká. Chodíte ven? Do práce, do obchodu, do hospody, mezi lidi? Nikdo už žádný virus neřeší. Včera jsem si odpoledne na kole projel Opavu a viděl jsem plno lidí, obsazené zahrádky i vnitřky restaurací, napráskaná parkoviště u marketů, v kterých se nosí roušky (aby se neřeklo) opravdu na půl huby. Média poštěkávají, honí sledovanost, ale co bych pochválil jsou zdravotníci, kteří, když už se covid někde objeví, tak dou po něm (Karviná, F-M, Liberec). No a kde jej neobjeví, tak se taky nic neděje (přes 90% nakažených havířů nemělo žádné příznaky nemoci). Chovejme se jako lidi, myjme si ruce, mějme dobrou náladu, a jak říkal Ivan Hlinka: "Hlavně se z toho nepotento". Prázdniny začínají, je hezky, tak všichni ven a na sluníčko, na hory, k moři, k rybníhu, na chatu. Dobro došli.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
26. 06. 2020 09:48
To Panda - ale jasne, ze se chodi i ven smiling smiley To ma len tak napadlo, ked som si tu po par dnoch precital jednu stranu spat. My sme kazdorocne 2x chodili do hr a tento rok som dofcu v maji odpiskal. Ale ani tak nie z dovodu C-19 ale z omnoho radostnejsieho dovodu a choroba to nie jeeee smileys with beer drinking smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
26. 06. 2020 11:10
To qwert - Tak to gratuluju. My jedem v úterý večer, ráno 1.7. tam chceme být (Poreč). To víš že sleduju co se děje, jestli Slovinci nebudou bláznit s hranicemi apod.. Už jsem to tu psal, jedeme do kempu, pod stan, budem celou dobu venku, akorát ráno skočím do obchodu a pak už jen sluníčko a moře. A pokud pánbůh dá, tak si to koncem srpna zopáknem.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
26. 06. 2020 12:06
Naše mladší dcera jela s rodinou včera večer, kolem 19 a v půl 6 posílali foto od vody. Tučepi. Takže asi projeli přes A a SLO bez zádrhelů. Zatím nemám podrobnosti, pak písnu.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
26. 06. 2020 12:57
Zatím je průjezd směr Makarská přes Rakousko-Slovinsko normální. Včera měla jednat chorvatská a slovinská vláda a neměl by být prozatím žádný problém (možná to bylo kvůli toho tenisu a následné informaci o možném uzavření hranic).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
26. 06. 2020 13:36
A - SLO projedete normálně. Dnes jsou tu jen nové letáky o odstupu (znovu) a dezinfekci. Roušky na trajektech a Bosna sem nesmí, nebo jen do vlastních domů. Takže náš výlet do Bosny na jídlo a Mostar taky padá.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
26. 06. 2020 17:43
Jsem v Utjeha, Černá Hora.Na pláži je asi 30 místních a my.Ve 2 kempech po 1 karavanu, apartmány prázdné, všichni se diví,kde se tady berem.Jel jsem z A do Slov. přes Dol.Radgonu,nikde nikdo.Pak na Mursko Sredisce,tam jen dotaz kam, odpověděl jsem tranzit cerna hora a jelo se dál.Pokus do Bosny přes Veliká Kladusa,Chorvati v poho a Bosnaci se domlouvali co s náma.Jeden jo, druhý ať to vezmeme jinudy.Pak telefon a dotaz na náš test.Nemas,sorry, otočit.Vnitrozemim Hr,kochačka, přespání na plácku u silnice.Pak směr Dubrovník.Prechod na Neum bez dotazů,jen OP a OTP,ven z Bosny totéž.Koupacka v Kupari,nikde nikdo,pak na Montenegro přes Vitaljina-Kobila.OP a OTP, šťastnou cestu.Za cestu od Vídně sem jsem potkal 7 CZ aut a 10 D,jinak žádní cizinci.Albanie zavřená, říkala domácí,že otevřeli na 2 dny a zas to zavřeli.Pokud jsou dotazy, rád odpovím.

Karel



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KarelS (26. 06. 2020 17:44).
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
26. 06. 2020 18:36
Karle, díky za první letošní info o pokusu projet celou BiH, nejenom ten kousek přes Neum... thumbs up
Ten přechod Veliká Kladusa jsi volil s ohledem na předpokládaný problém a minimalizaci zajížďky nebo tuto trasu jezdíš běžně? Případně, jakou trasu jsi měl v plánu přes BiH dál...
Mursko Središće - Veliká Kladusa jsi jel kudy?

Díky Pavel
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
26. 06. 2020 19:19
V podstatě jsem neměl plán,jel jsem podle nosu.Cakovec, Varaždín,pak jsem se z dálnice stočil dolů na Glinu a když už jsem byl u té Bosny...Nikdy jsem tudy nejel,jen byl čas vyzkoušet něco nového.

Karel
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 06. 2020 13:15
Uz jsem to psal do madarska.
Dálnicni znamka na vystupu ze SLO = velka Vyhoda ze strany celnika.
A na vstupu pro zmenu nepodceňujte ted v hlavní sezóně chorvatsky online formular o vstupu. Pozor i na datumy. Vcera sem prijela rodina a vyjeli si pro sichr o den drive, než si vyplnili. A znamenalo to 15minut stani u okénka na chorvatsko madarskych hranicich.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 06. 2020 15:34
Zdravim , nevite prosim nekdo jaka je aktualni situace na ceste Strachotin / Dolni Vestonice/Horni Vestonice . Jedna se mi o to jestli je to prujezdne za Strachotinem ... Nasel jsem nejake omezeni , ale jestli nekdo projel prosim o zpravu..... Naposledy se o teto "objizdce" zminoval Bessy nekdy v unoru v jiz uzavrenem vlakne
Diky
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 06. 2020 18:34
Omezení platí nad 3,5t. z důvodu opravy stávajícího mostu v Dolních Věstonicích. Jezdí se po provizorním na semafor, ale zdržení max. 10min.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 06. 2020 21:41
Jel jsem to vloni, ale teď mne navigace radí jet až na Břeclav a pak GrosKrut, tak to zkusím= dle mapy OK trasa
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 06. 2020 21:51
Breclav Groskrut, pocitove, rychlostne i casove super varianta.
Letos také odzkouseno.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 06. 2020 13:18
Chlapi diky moc za info , taky vezmu asi jako couddy a tomas...
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 06. 2020 15:38
Ahoj, mam pro Vas cerstve poznatky z me cesty..dnes jsem se vracel z rogoznice, na vsech hranicich me odmavali at jedu, zdrzeni zadne...dalnice zcela prazdne, vcera pred odjezdem si kluk rozsekl bradu (3 stehy vne, 2 uvnitr) v nemocnici v sibeniku rousky jen nekdo, rozhodne ne vsichni...co jsem zaslechl v cekarne, chorvati spis resi katedralu v zagrebu nez covid...venku jsem s rouskou nepotkal nikoho... trasa rogoznica-zagreb-maribor-graz-mikulov-ostrava....

P.S. po tech 14 dnech v HR jsem zapomel ze u nas jsou jeste povinne rousky v obchode apod. v mikoulove jsem vlitl do prvniho obchodu bez rousky, a cumeli na me jak na exota grinning smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 06. 2020 15:49
Takže v Mikulově opravdovej UFO nislav bez roušky jo? smiling smiley)))
A jinak dik za info.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Borino (28. 06. 2020 15:51).
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 06. 2020 08:43
Nema prosím někdo zkušenost se změnou toho jejich formuláře ohledně vstupu do HR? Vyplnil jsem to, ale rozhodli jsme si pobyt ještě prodloužit.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 06. 2020 08:50
Změna podle mě nejde. Vygeneroval bych nový.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 06. 2020 09:05
Nakonec jsem volal na konzulat a rekli mi ze mam 2 moznosti: A) vyplnit novy formular na ten jeden den cool smiley nechat to jak je, ze to na hranicich nebude problem. Jak jsem pochopil primarnim cilem toho forumlare je mit moznost kontaktovat turisti v pripade ze by v dane lokalite vypukla epidemie.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 06. 2020 09:09
Od 25.6.je ve Slovinsku nařízeno ve vnitřních veřejných prostorách nosit roušky. Takže nezapomenout např.při tankování, nebo návštěvě restaurace!
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 06. 2020 12:27
… aby řeč nestála …
[www.lidovky.cz]

smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 06. 2020 13:03
Jak píše Bessy aby řeč nestála.

[www.jenzeny.cz]

ale tak zase jen bububu a utrácejte doma....však bulvár nééé,Viz příspěvky níže pod "článkem"

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Borino (30. 06. 2020 13:25).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 06. 2020 14:39
Prosím stále platí, že musím mít potvrzené ubytování, (rezervaci), nebo postačí vyplněný formulář, chceme do kempu, bez rezervace, kemp Baldarin rezervuje pouze "TOP" parcely, ostatní ne. Děkuji
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 06. 2020 15:05
Hele nechci být ten co straší a nebo "bububbu", ale teď tu mám borca, co měl na hranicích v Rupě problémy, protože si usmyslel, že pojede "až dolů". Rupa je přitom pro Krk většinou (i Istrii pro některé). Nechápu, co pořád laborujete nad tím, že oni prostě chtějí oboje a formulář je hlavně pro konečné potvrzení toho, kde opravdu jste. Pro případ, že by se "něco nového dělo".
Mám celý covid v prde... ale pokud by někde bylo to jejich tzv. "ohnisko" například v Ploče a vy tam budete, ale zadané budete mít na online formuláři třeba Cirkevenica, tak vám přijde mail až bude něco v Cirkvenici, zatímco Ploče ohrožuje například možnost nákazy z Bih.

Pokud se jedná o kemp. Vyžádejte si od kempu(ů), kam chcete jet, alespoň mail "že na vás čekají" , nebo "že mají volno". Jedete-li s boudou nebo stanem.

Nikdy bych nešířil panyku ohledně té marketingově ekonomické nemoci, ale neztěžujte jim (celníkům) tu situaci, když už chcete jet k nim. A totéž vidím i na straně vás. Ale je na každém jak to vnímá.

Například tady v Gradaci jsou za "nás" rádi, dnes tu opět nikdo není. Ti lidé, co je znám z pláže "busem" tu prostě nejsou. Dnes poprvé sice projel autobus "valaška", ale i tak na plážích prázdno. Místní hospodský říká "to je září", "ale klid".
Naproti tomu v Kempu na Krku může být "ital, němec, rakušák" něco tam "vymyslí" v občině Bašce a pokud tam budete a nebudete mít kontaktní lokalitau a mail, těžko vám něco někdo napíše.

Závěrem: mě nyní (asi před 20 minutami) přišlo znovu chorvatské hlášení, že pokud tu jsem ať udržuji doporučení a pokud budu chrchlat, ať volám 112 a nahlásím se.
(tuším za tím vším i takovou tu českou vychcanost, přijedu "pobejt, ale pravidla respektovat nebudu". Například trenéři lyžování z Brna v zimě "zahodili simky v itálii", aby je po návratu v ČR "nikdo nenašel". A tohle já v globále považuji za debilitu.

Jestli chci někam jet a druhá strana mi to umožnila, tak jedu dle jejich pravidel a "nevysírám se na to" a nebo "neobjíždím " určené hraniční přechody, pro pohraniční styk. Ale to tu řeší erudovanější kolegové v jiných vláknech.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 06. 2020 15:11
evíku:

V tom formuláři je zadání typu ubytování.Já jsem v mém případě zaškrtával obytné auto,jakože bydlení VLASTNÍ,plus lokalitu kam chci (nakonec mi ale cesta neklapla).Myslím,že bydlení vlastní a lokalita by měla byt ve formuláři Ok pro vpuštění.Přece tam pod stan do kempu nepojedete jen vy z celé Evropy,aby s tím byl problém.Ale ten kontakt s konkrétním kempem by asi taky nebyl naškodu.Horší je to,že do kempu se nejezdí jak do apartmánu,ale spíš jakože "nevím,jestli to bude to pravé"pokud samože ten kemp konkrétně nemám vyzkoušen.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Borino (30. 06. 2020 15:18).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 06. 2020 21:51
Pro stejně "inteligentní", jako jsem já thumbs down tady odkládám odkaz na směrnici EU 2020/698, která prodloužila o 7 měsíců platnost všech dokladů, které skončily v období mezi 1. únorem 2020 až 31. srpnem 2020 [eur-lex.europa.eu]. Například mi řidičák .... Vztahuje se to i na STK.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
01. 07. 2020 12:37
Jel jsem ráno přes Kaštel. V jedné budce Slovinec, jen mávl rukou, v budce vedle Chorvat, já normálně jel, tak na mně houknul (myslel jsem že to je druhý Slovinec), naskenoval si občanky a mávl rukou. Měl jsem vyplněný elaborát od Chorvatů a nechal jsem si včera poslat i mail s rezevací do kempu, ale co z toho bylo uplatněno, fakt nevím. Jinak moře jak kafe, kemp funguje, lidi míň, ale o to líp, zkrátka pohoda. Lidi, vy co máte rádi Chorvarsko, vzhůru do toho. Dálnice byla po celou poloprázdná, a na přechodu jsem býl sám samotinký.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
01. 07. 2020 13:16
No jo Jardo,ale kdo se má "táhnout" až někam za Koper po celý slovinský dálnici, aby byl na přechodu sám. Obzvlášť, když jedeš třeba "na Makarskou".spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
02. 07. 2020 10:50
coudy, nebo kdokoli jiný - jak to udělat, když (letos poprvé) budu 2 dny na jednom místě a potom budu 10 dnů na jiném místě ? Jak to vyplnit ?

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.