Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2020 20:19
Jj, už pomalu začínám těžce závidět těm, co už u Jadranu byli, nebo těm, co tam teď jsou.. Pokud to pujde s tím čínským sajrajtem tak, jako v posledních dnech, můžu si koncem července maximálně tak zapnout google Earth, nebo čumět na webkamery..
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2020 22:04
Nechapu proc?
Proc to krmis? Kdyz je to jen marketing?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2020 22:20
Proč? Protože poprvé za třicet let nemám absolutně ve svých rukou rozhodnutí, jestli někde pojedu, nebo nepojedu. Že je to vše jen nafouknutá bublina si můžu myslet taky, ale pokud se třeba jen podívám do sousedního Německa, kde jim to zase roste a opět plní kolonky a statistiky, není moc velký důvod k optimismu. My si o tom všem můžeme myslet co chceme, ale to je asi tak všechno. Proto.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 06. 2020 22:45
Tezko soudit. Pokud neznáš nekoho kdo to ma hned vedle Tebe, je to dle me kamaradky lekarky dalsi práci,praseci a jina. Jde o to vyvolat strach. Pokud tim budeme všichni zit a očekávat tzv bumerang jako inflacni vlnu, jenom to prizivujeme.
Pokud se toho bojíte, pojedte ted. Ale to uz jsem psal minule.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2020 01:59
Kdyz vidim ty prazdny ulice, zavreny restaurace.... me by to tam ted ani nelakalo. Tesil jsem se na min lidu, vic mista na plazi, ale s tim ze restaurace a stanky pojedou. Tesil jsem se na ten večerní ruch. Uvidime jak to vubec bude pokracovat...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2020 06:05
Nebojím se viru, ale těch následných omezení. Což o to, já bych jel hned, ale žena má dovču nahlášenou až za čtyři týdny a v sektoru, ve kterém dělá, není jednoduché toto změnit.. Ale co, nějak to dopadne.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2020 12:57
Tak po vydařené tenisové exhibici [www.sport.cz] přichází i bezprostřední reakce Slovinska, které dle vyjádření zvažuje možnost uzavření hranic s Chorvatskem, pokud dojde k nárůstů nakažených a bude jasné, že se jedná o "dovoz" z Chorvatska.

Ta rizika, že bude problém .... (nemyslím zdravotní a osobní) jsou stále. Marketingová bublina to klidně může být, jen na základě tohoto "marketingu" někteří budou mít 500 schodek, jiní krachují apod. Tož zas bych ty dopady nebral úplně na lehkou váhu.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2020 13:03
Dopady vůbec neberu na lehkou váhu. Ostuda naší vlády a její nekompetentnosti a dotačních podvodů a bla a bla...to snad se řešilo i včetně emigrace v jiném vlákně. Které se zamčelo.

Toto téma sem napatří. Dojet se sem dalo parádně. Nic tu není a pokud někdo vyčkával, musí počítat s riziky. To je ve všem. Nejsem z těch, kdo by to bagatelizoval. Ale nebudu ani přihlížet jak se lidi nechávají vláček televizí jak ovce.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2020 15:28
To couddy: To prosím nebyla výtka yawning smiley a určitě se, a nechci zde, v naznačeném názoru shodujeme thumbs up. Jen jemně naznačuji, že obecně stále existují možnosti komplikací, které je třeba vzít na vědomí, respektive s nimi počítat (cestou přes Maďarsko bez Slovinska apod.).

Ne všichni jsme mohli jet dříve (můj "metr" končí za 7 dnů), všichni bychom měli počítat s tím, že někoho napadnou "vtipná" řešení (viz oficiální opatření v případě zjištění nakaženosti turisty) atd. Nic víc za tím není. Ani zpochybnění, ani odmítání odjezdu.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2020 16:56
Je a bude to asi letos takové "Kolo štěstí" smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2020 17:53
Je třeba za tím také vidět historické šprajci od Slovinců, počínaje jejich týdení známkou za 15 a nahánění na dálnici pomocí hromad písku na silnici, teď jen povolení třech přechodů, veskrze dálničních, mezi A a SLO, aby mohli natřískat opět ze známek z transitu a při napatrném nárustu hrozit zavřením hranic, před začátkem prázdnin, protože přece nedopustí, aby Chorvaté ze sezóny něco vytřískali, když přez SLO se jenom jezdí.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2020 18:38
Souhlasim chlapi. Dnes uz zavreli bosenske hranice. Rikal domácí, co dela celnika smer Metkovic. Nehledam zdroj, jen jsem slysel.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2020 18:51
ahoj,
a chystáš se taky do Chorvatska?A máš nějaké nové zprávy ohledně Slovinců?My máme jet za 14 dní a vůbec nejsme ještě rozhodnutí.Ani ne kvůli tomu,že bychom se tam nakazili,jedeme do alartmánu skoro na samotu..ale bojím se,aby se během pobytu situace nezvrtla a abychom se dostali normálně domů.To by při uzavření hranic nepovolili ani tranzit bez zastavení?Nečetl jsi nějaký článek?
Dík za odpověď.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2020 19:27
[dnevnik.hr]
Povinnost nosit masky ve veřejné dopravě pro cestující a řidiče a povinnost sebeizolování osob vstupujících do Chorvatska z Bosny a Hercegoviny, Kosova, severní Makedonie a Srbska vstoupí v platnost dnes večer o půlnoci, informovalo ve středu Středisko pro civilní ochranu.
"Je zaveden zvláštní režim pro vstup osob přicházejících z Bosny a Hercegoviny, Kosova, Srbska a severní Makedonie do Chorvatska . Tyto osoby budou povinny zůstat v izolaci po dobu 14 dnů od vstupu do Chorvatska. Povinnost izolace se nevztahuje na cestující, kteří cestují přes tyto země." uvedl na tiskové konferenci vedoucí ústředí civilní ochrany Davor Bozinovic.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2020 19:39
Já jsem tu. Bosňáci tu moc nejsou. Chorvati ano. Roušky nikde v obchodnech ani rest nejsou. Normální dovolená. Akorát bez lidí. A jestli se dostanu domů? Do ČR nespěchám smiling smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2020 19:56
Letos to bude tedy loterie až do konce. Už už se zdálo, že se situace nakonec trošku uklidní. Úplně zbytečný tenisový infantilní cirkus to změnil. Takže nezbývá než mít každý den částečně zabaleno, natankováno a sledovat situaci. Pokud na tiskové konferenci zástupci HR, SLO, AUT, HU, SVK, CZ oznámí od půlnoci uzavření hranic, rychle nasedat do aut a úprk směr domů.... to je jak ze špatné komedie
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2020 20:18
Rero,prosím kde se zastavila střelka na tom kole "smůly"
Nám to zatím ukazuje JadranGo,samozřejmě jsme ve střehu před odjezdem,sledujeme dění a nejsme lehkovážní .Již néjeden moudrý člověk napsal na tomto vebu....vycestovat jde prozatím hladce....jaký bude návrat,to je nejisté.
My jsme ve skupině,která snad pojede,nikdo neví zdali cesta zpět bude dobrá,pokud vůbec bude pdle pánování....že.
Přesto se těšíme,určitým způsobem riskujeme...je to asi tím že jsme nezažili,nebo nepotkali tu hrůzu.
Je to složité,Chorvatům přeji a rád bych je podpořil,tuším že mají sami respekt přesto turisty příjmají.
Zajimalo by mě například,kolik lidí,rodin z tohoto fóra pojede a kolik je přesvědčeno že určitě né,již s tohoto údaje by bylo možné začít vytvářet statistiku návštěvnosti....pokud né berte to prosím jen jako úvahu.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2020 20:25
Tak to mi napište smiling smiley. Jsem na dovolené (zasloužené) a nechci ji strávit koukáním na zprávy. Díky smiling smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
24. 06. 2020 21:50
Já jedu 3.7. přes HU k Dubrovníku. Byl v plánu výlet do Mostaru a Černé Hory, to možná nevýjde. No, co už.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 06. 2020 00:15
odchádzame zajtra smer ID, ideme 3 autá, tešíme sa, samozrejme s nejakým tým rešpektom ale kedy keď nie teraz...hot smileyhot smileyhot smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 06. 2020 00:43
My jsme taky tady, odjezd v nedeli brzo rano...omezeni v HR zadne...rousky vubec nikde, na mytnici chlapek s cigarem v hube, trhy taky, mistni se neboji (a nejen ti) jsem tu uz druhy tyden a najezdil jsem tady uz pres 1500km...narodni parky otevreny beze zmen a omezeni, proste stejne jako loni... a pokud nastane situace s moznym uzavrenim hranic, klidne tu zustanu.... nikam nespecham.... smiling smiley v Nedeli budu moudrejsi, dam vedet.... smiling smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 06. 2020 06:43
Tak my, pokud to bude relativně v pohodě, jedeme až 22.07. večer.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (20. 05. 2022 18:10).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 06. 2020 08:12
U nás by to mělo být až 16.8. na Hvar. Ale jak to sleduji, zvláště opět začínající strašení zdivočelými redaktory různých TV a epidemiology druhou vlnou, tak sílí obavy, že se nikam nepojede. Mám respekt k nemoci, ale nic se nemá přehánět. Můj otec byl celý život lékárník ze staré školy. Ten vždy říkal když za ním někdo přišel, aby mu dal něco na chřipku, že pokud zvládl přijít až k němu, tak nemá chřipku. Také zásoboval z lékárny několik domovů důchodců a když se z někým bavil o možnosti umístění, vždy říkal ať počkají na únor až proběhnou chřipky. Pak bude místo.
To jen pro ty co označují koronu za něco horšího než chřipka.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 06. 2020 09:15
Ahoj,teď jsem u Dubrovníku, místní nic neřeší,pokus projet do BiH přes veliku kladusu nevyšel,chtěli test,musel jsem to objet,přes koridor u Peljesacu na občanky,bez dotazů a tiskopisů....Lidí málo.Ozvu se z Montenegro.

Karel
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 06. 2020 09:53
Neum je povolený jinak ne. Kopera Tvůj přízpěvěk je vyvolávající panyku. Chorvati víc řeší zemětřesení v Zahřebu a kde jsme my než Covid....
Osobně to také nepatří na toto fórum.. "nějaké hlasování" kdo se bojí a kdo nejede? A podle toho se rozhodnete? Já jsem se na začátku ptal na důležité věci technického charakteru a odpověděl mi málokdo. Teď tu jsem a je to skvělé. Každý si musí svůj a nazývejme to "strach", "risk", ... a cokoli dalšího vyřešit v sobě sám a ne k tomu strhávat další. Toť můj názor.
Spíš ten Neum a Dubrovník je výjimka. Protože náš domácí je celník z Metkovič, takže Bih mají smůlu a jsou tu jenom češi, rakkušáci, němci a slovinci. Trochu slováků a polska .
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 06. 2020 14:56
Jančura už prodal 30 000 lístků na vlak do HR.
iDnes
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 06. 2020 15:56
Ja som si akurat spomenul, ze ako sa tu pred mesiacom vela krat pisalo, ze "za mesic po nejakem viru nestekne ani pes" aaaaa on ten pes steka porad... sad smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 06. 2020 20:41
Odjíždíme 7.8., tak už snad bude ta "Djokovičova kauza (klukovina)" v klidu a pojedeme za slunéčkem smočit krupón. Kluci to pokáleli, ale to se může stát v kterýkoliv čas kdekoliv v Evropě. Ostražitost je na místě, ale zdravý rozum především. Přeji všem, aby v klidu vyjeli a užili si plánovanou dovolenou.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
26. 06. 2020 05:12
Bude to asi horší.Teď na FM se s tím roztrhl pytel.
Já možná pojedu začátkem října.
To bude už vše jasné.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
26. 06. 2020 05:43
Je tu někdo, kdo jel v posledních dnech do HR a zpět a je schopný popsat co vše je a kde potřeba předkládat? Jsou potřeba potvrzení o ubytku, nějaké formuláře a pod věci?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 44
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.