Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2020 10:21
Pojedu tudy v září 2021, doufám, že to bude průjezdné bez problémů.Samozřejmě od republiky až " na konec světa". Stačí mi "kousek za Orebič".
Těším se na průjezd a pokochání se deltou Neretvy. Tam dál směrem k Pelješacu krajina a kochání nic moc, alespoň podle mne. No a Pelješac, to je jiná.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2020 11:56
Podle "spletnych kamer" se už někteří vyvalují na pláži.
Omezení zatím dodržují. Rozestupy mezi nimi, 100 až 200 metrů.thumbs up smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2020 12:01
kde si nasel spletne kamery? smiling smiley taky bych kouknul...
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2020 12:11
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2020 12:39
[www.hribi.net]
Musíš se k tomu ale proklikat....nejdřív Hrvaška a pak si vybereš své oblíbené místo. No a můžeš se kochat.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
01. 06. 2020 09:00
pro info: mam cestovni pojisteni k platebni karte (Unicredit bank), kde samostne cest. poj. je od Allianz. Vola jsem na infolinku a rekli mi, ze pro je ne je dulezite, jestli v case vyjezdu je v dane zemi vyhlasena pandemie/epidemie. V pripade ze ne, plati vylohy i na leceni spojene s covidem...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
01. 06. 2020 12:40
Od 1. 6. je povolen vstup do BA občanům Chorvatska, Srbska a Černé Hory bez povinnosti prokázání se negativním testem na COVID-19 a samoizolace. Pro cizince ostatních zemí nadále platí zákaz vstupu do BA s výjimkou některých kategorií (cizinci s přechodným nebo trvalým pobytovým oprávněním v BA, zástupci dipl. misí, cizinci tranzitující přes BA do země svého pobytu, cizinci cestující za účelem obchodního jednání). Vstup je těmto cizincům povolen pouze s platným cestovním dokladem (nikoliv občanským průkazem).


Takže tranzit přes BA možný i pro nás
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
01. 06. 2020 18:25
Možná by bylo lépe používat nějakou obecně známou zkratku (BIH), takto to vypadá, že je řeč o cestování přes Bratislavu.

Podle ministerstva vnitra BIH je platným cestovním dokladem pro občany EU i průkaz totožnosti. Proč by to mělo být v současné době jinak?
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
01. 06. 2020 18:29
od 15.6. volny pohyb do bezpecnych zemi... viz odkaz [m.facebook.com]]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ufonislav (01. 06. 2020 18:34).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
02. 06. 2020 05:44
Pedro66 -- text byl zkopírován ze stránek velvyslanectví v Sarajevu spinning smiley sticking its tongue out (není můj výplod)
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
02. 06. 2020 13:35
Nevíte prosím někdo, jestli ta možnost pro občany ČR vycestovat a vrátit se bez nutnosti karantény nebo testů, která má platit od 15.6., platí obecně pro všechny obyvatele ČR, tj. i pro jiné státní příslušníky s trvalým pobytem v ČR? Konkrétně my jsme Slováci, ale žijeme v ČR...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
02. 06. 2020 19:35
Teď byla dobrá hláška na ČT ve zprávách. Rakousko ještě neotevřelo hranice se Slovinskem, tj.do Slovinska se z Rakouska může, ale ze Slovinska do Rakouska nikoliv. Dobrý, ne?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
02. 06. 2020 20:01
Isekon má ale pravdu nebo kdo tohle dovede vysvětlit



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (02. 06. 2020 20:02).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
02. 06. 2020 20:03
hara napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pedro66 -- text byl zkopírován ze stránek
> velvyslanectví v Sarajevu spinning smiley sticking its tongue out (není můj
> výplod)


Je to ovšem z Českého velvyslanectví.Vláda BiH odkazuje na informace uvedené na stránkách BIHAMK,tam je ale uvedeno, že hranice jsou otevřeny pouze pro občany sousedních tří zemí,o tranzitujicich turistech ani slovo.

Karel
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
02. 06. 2020 22:19
patrikHR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevíte prosím někdo, jestli ta možnost pro občany
> ČR vycestovat a vrátit se bez nutnosti karantény
> nebo testů, která má platit od 15.6., platí obecně
> pro všechny obyvatele ČR, tj. i pro jiné státní
> příslušníky s trvalým pobytem v ČR? Konkrétně my
> jsme Slováci, ale žijeme v ČR...


určitě ano
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 06. 2020 07:17
To Zahajskej Zatím platí toto: 4. Osoby, které Rakouskem pouze projíždějí, nemusí předkládat atest o neinfikovanosti ani jít do karantény, pokud průjezd proběhne BEZ ZASTÁVKY a je zajištěn také výjezd ze země (že chcete zemí pouze tranzitovat, dokládáte např. dostatkem paliva v nádrži).
Od 15.6.2020 00:00 to bude otevřeno normálně, takže se bude dát i zastavit... Jedu 14.6. na noc, až dorazím do HR, budu zde informovat.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 06. 2020 07:45
I kdyby platilo to, že Rakouskem musíš projet bez zastavení, tak se mi nezdá, že by na každém parkovišti u dálnice, kde se dá čurat, měli nasazeného "agenta", který by toto hlídal. I když kamer mají na trase 3 zádele.
A co dálniční známka? Ano, dá se koupit v ČR, ale proč bych je měl přeplácet, když doposud jsem je kupoval u "první" ČS v Rakousku.
A tak to mám naplánované i letos, až v září pojedeme. To už bude určitě platit, jak píše Jiříček, že bude vše "otevřeno" bez omezení.
Samozřejmě jen za předpokladu, že se ta potvora nezačne opět "množit".
Někde psali, že prý se v létě "utluče" sama, stejně jako SARS a DARS nebo jak se ty mrchy jmenovaly.
Ovšem EBOLA v Kongu , ta je tam pořád.Ještě že přes Kongo a přilehlé pralesy nemusíme "žhavit" své stroje.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 06. 2020 08:02
Teď jsme četl článek v tištěné MF Dnes o Indii. Mají tam teploty dost přes 40°C a virus se vesele přenáší dál...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 06. 2020 08:15
To Kabinet302 Já kupuji známku do Rakouska on-line, nemusíš nikam nic lepit spinning smiley sticking its tongue out
[shop.asfinag.at]
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 06. 2020 08:18
Přesně, dnes jsem objednal. Objednávám on-line pokaždé od doby co je to možné.yawning smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 06. 2020 08:32
Super rada. Známku do Slovinska tak můžu koupit taky?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 06. 2020 08:34
SLO bohužel nejde...teda aspoň o tom nevím...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 06. 2020 08:54
Jiříčku, o tom průjezdu Rakouskem ano, to platí, pokud jedeš odsud, ale oni mluvili o tom, že Rakušáci se Slovinskem hranice otevřené ještě nemají, tj.z této strany jen TIR, domorodci atd., takže teď není možný hladký návrat.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 06. 2020 09:07
Máš v tuto chvíli pravdu, ale stále platí to co je uvedeno na stránkách MVČR, že pokud tranzituješ do své země přes jiné státy, je Ti umožněn průjezd. Nevím kdy máš v plánu vyjet do HR. Já jedu 14.6. a vracím se 29.6., cesta tam OK a do té doby bude i cesta zpět OK smiling smiley Jak jsem psal již někde dříve, všechna omezení padnou 15.6. Hlavně zpět bez testů... smileys with beer
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 06. 2020 09:09
Zahajskej: Kde to psali? Dej odkaz.
Tady píšou něco úplně jiného.
iDnes
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 06. 2020 09:43
Je potřeba se tím proklikat.
[www.mzv.cz]
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 06. 2020 09:53
Jak jsem psal, zprávy na ČT. Hrozně se mi líbí, jak všichni v médiích chtějí být akční a podávat ty nejčerstvější zprávy o cestování do HR. Snad není tisk či televize, kteří nevypravili redaktory k moři. Všechny zprávy jsou pak exkluzivní a zaručenésmiling smiley Bohužel, někteří redaktoři to jeli poprvé v životě a trochu sypali vyplašenky a i irelevantní infa.
Termín mám až na konci července, do té doby bude vše úplně jinak.
to Ttom: odkaz na tohle už tu je. Jen k tomu chybí protiváha.....Izraeli "rozvolnili" opatření a mají hned velký nárust nakažených. Hranice stále zavřené. Uvažují opět o uškrcení. A zimu tam také nemají, takže teplo tu potvoru nehubí.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 06. 2020 10:52
Jediný problém při cestě zpět z HR je nyní test nebo karanténa u nás. Nic jiného. Vše ostatní je tranzit.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 06. 2020 11:20
Zdravím účastníky fóra z Pelješacu!
Po včerejší cestě předávám čerstvé zkušenosti.
Přechod Dolní Dvořiště - na české straně odmávnuti, na rakouské nikdo nebyl.
Rakousko - Slovinsko Spielfeld, jen kontrola pasů, dálniční známky se prodávají až na první benzínce vpravo za celnicí, mají tam na to okénko.
Macelj obě kontroly bez problémů a zdržení, měli jsme vyplněný internetový formulář.
Dálnice k Záhřebu zoufalost, samé omezení, škoda za to platit. Na konci dálnice objížďka na Ploče, takže 20km zatáček, vzpomínka na staré předdálniční časy.
Nechtělo se nám čekat na trajekt, tak jsme to zkusili přes BiH Neumský koridor, na obou přechodech naprosto bez problémů.
Cesty skoro prázdné, po turistech ani stopa.....
Po té mediální masáži v Čechách jsme byli na všech hranicích opravdu mile překvapeni!
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
03. 06. 2020 12:02
bezva práce.smileys with beer přesně takhle to vidim i já a za 8 dní jsem tam.spinning smiley sticking its tongue out (trpanj po 18X)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.