Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 09:30
Mám ještě do září čas. Ale který že to je formulář? Tento?
[entercroatia.mup.hr]

A teď trochu teorie, protože tam ještě nikdo nebyl......
Už došlo někomu to potvrzení emailem "zaevidování" do systému z Chorvatska?
A jak se to bude prokazovat? Pasem? Nebo vytisknutým "papírem"? Telefon zrovna nejchytřejší nemám, takže aby "mluvil" za mne, nepřipadá v úvahu.
A na hranicích to bude ..jedna fronta evidovaných, druhá dlouhá fronta neevidovaných? Nebo budou stát všichni v jedné koloně až k Ptuji?

Tak. A je o čem dále diskutovat. thumbs up smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 09:35
Tak registrace provedena a za 14 dní odjezdhot smiley dám pak info jak to probíhalo.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 09:41
Zaregistrování s identifikačním číslem a informacemi přišlo na mail obratem.
Co se týče na hranicích ,tak by se měl dát pas a oni dle čísla pasu uvidí formulář již vyplněný. Jestli budou zvlášt koridory pro online vyplněné a papírové formuláře na místě zatím netuším ale za 14 dní budu vědět víc.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 09:44
Možná ještě výtisk potvrzení evidence co došla do mailu pro jistotu vezmu. I když jim to můžu ukázat v telefonu. (ale co kdyby chtěli výtisk)spinning smiley sticking its tongue out
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 09:51
Jak jsi vyplnil otázku, jestli jsi překonal Covid-19? Já kdybych měl pravdivě odpovědět, tak bych musel napsat NEVÍM. A nevím, jestli je lepší, když to někdo už měl a uzdravil se, nebo to ještě neměl.

A otázka, jestli jsem v karanténě - to má být chyták?

Zase se nějaký úředník realizoval.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 10:46
Každý člen rodiny se musí evidovat?
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 11:10
Já evidoval všechny, včetně dětí! Nicméně nevím, co kdybych chtěl někoho ještě přibrat s sebou! možnost editace, nebo doplnění není možná (snad jen vyplnit to znova s novým registračním číslem!) Já ale doufám že po 15.6. už to stejně bude zbytečné! v tom potvrzení o registraci (a nejen tam) píšou, že registrace slouží pouze k případnému dohledání. Nic o kontrole na hranicích se tam nepíše! kdyby to tak bylo, určitě by to tam zmínili!
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 11:29
Někde psali, že by to měli mít postupně i v češtině. No, jelikož jedem až 30.6.2020 navečer, tak pevně doufám, že veškeré ty papírové i testovací záležitosti budou dávno pasé.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 12:25
jak tak koukám , to bude letos na hranicích a na plážích klídek - tak 50 % cestovatelů se bojí .... bububu , nejezděte ještě několik let, ještě přijde min. 10 vln corony grinning smileygrinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 13:23
Asi bych nechal na uvážení každého, jestli chce podstoupit rizika zdravotní nebo riziko obstrukcí na hranicích.

Tak jako každá nemoc, má i onemocnění koronavirem různé průběhy. Riziko komplikací u lidí, kteří nejsou 100% zdraví je vyšší a jejich opatrnost není důvodem k úsměškům.

Otevření hranic Chorvaty nezměnilo nic na platnosti nařízení našich ministerstev týkajících se testů nebo karantény po návratu. A pokud se nezmění toto, bude spousta lidí s výjezdem váhat.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 13:24
Tak jsem zadal do Wikipedie jméno Isekon. Jestli to není převzaté jméno nějakého řeckého hrdiny.....A nic.
Vyhledávač Seznamu Isekona sice zná. Ale taky tam o žádném z uvedených Isekonů nepíší nic o tom, že by to byl imunní hrdina na covid.

Tak nevím . Prázdné pláže jsou jistě parádní. Ale přát si a přivolávat cosi, co je při "nakažení se" dost nebezpečné pro zdraví a dokonce i pro život, je podle mne rouhání se.
Jestli někomu můj názor je proti srsti, tak se omlouvám.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 13:53
Pepino2018 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Otevření hranic Chorvaty nezměnilo nic na
> platnosti nařízení našich ministerstev týkajících
> se testů nebo karantény po návratu. A pokud se
> nezmění toto, bude spousta lidí s výjezdem váhat.

Ve chvli kdy okolní země nebudou vyžadovat při vjezdu na své území žádné potvrzení a bude možné se tam i volně pohybovat, tak bude těžko obhajitelné jakékoliv omezení (test / karanténa) při vjezdu na naše území z těchto zemí.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 14:19
Od 15. června by mohli Češi cestovat bez omezení například do Chorvatska, Řecka, Slovinska nebo Bulharska. Při návratu tedy nebudou muset mít negativní test na covid-19. Novinky
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 15:38
A to je právě ono, novinky napsaly, v TV řekli: "kdyby, mohli by.."

Až se zruší ona povinnost testu nebo karantény při vstupu do ČR a bude to oficiálně potvrzeno na stránkách ministerstva zdravotnictví, na které se mimochodem odkazuje jak ministr zahraničí tak i vnitra, bude konec diskuzí. Do té doby je to diskuze na bázi jedna paní povídala.

Jak zde napsalo již více lidí přede mnou, dokud nezmizí tahle povinnost, tak o cestě kamkoliv neuvažuji.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 17:31
To pak bude fajn, ráno si každý vyzvedne u pláže lístek s číslem a celý den bude čučet na tabuli, až ho vyvolají a bude se moci jít smočit. Dokud se neodvolá i nařízení o rozestupech a maximálního počtu lidí na plochu pláže, nedokáži si představit, jak to tam bude fungovat. Stále je tady mnoho ALE...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 19:52
Kurva lidi... Nevím co stále řešíte... Od 15.6. bude cesta zpět bez testů... A na jaké pláže jezdíte..? Kde je sto a více lidí..? My máme apartmán přímo na pláži, která je "soukromá" a nevidím zivacka na sto metrů... Vysterte se na nějaký virus a užívejte si života... Letošní sezóna bude úplně stejná jako každý jiný rok... Hawk...! drinking smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 20:16
Jiriczek1978thumbs upthumbs up smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 20:23
my teda pojedem i kdyz budou jeste nutne zpatecni testy...tech par stovek navic me rozhodne nezabije... (i kdyz v dobe kdy se budem vracet uz slzrejme zadne testy nebudou nutne) plaz mame soukromou, a obavy z toho, ze se nakazi nekdo z apartmanu apod. jsme hodili za hlavu...bydlim v panelaku, a kdyby v nem byl nekdo nakazen, taky se nevyklidi cely panelak...stejne to bude s apartmanem...ale strach rozhodne nemame! tot jen muj nazor na vec...nikomu ho nevnucuju a chapu obavy ostatnich....
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 20:26
Jiříčku a teď tu o Karkulce, prosím.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (29. 05. 2020 20:26).
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 20:28
Jiříčku, tak mladý a tak vulgární.Doma taky tak mluvíš? Polepši se.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 21:31
Jiříček je možná mladý a vulgární, ale kuwa má pravdu.. smiling smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 21:41
Jiriczek1978 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kurva lidi... Nevím co stále řešíte... Od 15.6.
> bude cesta zpět bez testů... A na jaké pláže
> jezdíte..? Kde je sto a více lidí..? My máme
> apartmán přímo na pláži, která je "soukromá" a
> nevidím zivacka na sto metrů... Vysterte se na
> nějaký virus a užívejte si života... Letošní
> sezóna bude úplně stejná jako každý jiný rok...
> Hawk...! drinking smiley

Nemusí být ani soukromá pláž u apartmánu, ale stačí trochu hledat a dá se najít místo, kde není hlava na hlavě. Jen člověk nemůže hledat pláž podle oficiálních cedulý, které k pláži navádí. Tam je vždy narváno. Když někam jedu, tak si pomocí google earth prohlédnu okolí a nikdy nebyl problém najít soukromí. Jinak dle mne je pobyt v apartmánu mnohem bezpečnější než jít v česku na nákup do LIDLU když mají akce. A o dovolené v česku nemá cenu mluvit = v čem by to mělo být bezpečnější ???
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 21:55
Osobně jezdím už osm let do dědiny, kde fakt chcípnul pes. A doufám, že chcípnutý ještě pár let bude. Můžu si tam vybrat koupání, jaké chci- šutry, písek, skály, vodu hlubokou, plytkou, prostě podle nálady. A nikdy se mi nestalo, že bych měl problém mít na pláżi "čistý perimetr" cca 50m čtverečních, pokud jsem chtěl. Takže ano, jsou takové místa.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 05. 2020 23:18
No leda by tu byli vyhledávačí nadupaných pláží, ti pak mají problém ...... smoking smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2020 09:33
Tak jsem si přečetl rozhovor s ministrem Petříčkem a vypadá to, že letos na Pelješac pojedu trajektem. O možnosti vstoupit na území Bosny nikde ani slovo. I Bosnáci otevřeli jen pro okolní země.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2020 11:02
Jarda C. To je furt dokola. Jedeš v červnu? Jestli jo, tak je ten trajekt pravděpodobný. Co bude za měsíc . .
Vzpomeň si co bylo před měsícem.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 05. 2020 21:03
Od domácího mám info, že přes Bosnu pouštějí.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2020 09:53
[www.dalmacijanews.hr]

Od 1.6.otvírá Bosna své hranice bez jakéhokoliv omezení..
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2020 10:09
Tak zrovna v tomto článku je uvedeno stejné jako na stránkách ministerstva zaharničí.
Tedy - hranice se otevírají sousedním zemím. "Od 1.lipnja Bosna i Hercegovina otvara granice za građane svih susjednih zemalja" .
Ale snad to do prázdnin pustí i pro nesousední země.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarda Cimrman (31. 05. 2020 10:42).
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
31. 05. 2020 10:16
olga1, tak ti nevím, já čtu něco trochu jiného / značně omezeného:

BiH plně otevírá hranice: Od pondělí neexistují žádná omezení pro Chorvaty.
Od 1. 7. otevírá BiH své hranice občanům všech sousedních zemí.

Uvidíme časem...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.